Отиди на
Форум "Наука"

Еволюцията - невъзможна 1


Recommended Posts

  • Потребител

Ами в момента не е по-различно отпреди 500 години, всеки който не вярва сляпо в еволюцията е обявяван за еретик и много хора са били осмивани и отхвърляни от научните среди по тази причина. А колкото до "това не е вярно, защото е твърде сложно за мен и не го разбирам" не мисля че ситуацията е такава и ако на теб ти е малко сложно мога да ти обясня някои работи :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ами в момента не е по-различно отпреди 500 години, всеки който не вярва сляпо в еволюцията е обявяван за еретик и много хора са били осмивани и отхвърляни от научните среди по тази причина. А колкото до "това не е вярно, защото е твърде сложно за мен и не го разбирам" не мисля че ситуацията е такава и ако на теб ти е малко сложно мога да ти обясня някои работи :)

Нещо бъркаш понятията - Еволюцията, а и съвременната наука не са религия. В тях не се вярва, а и не се изисква. Има достатъчно факти, които ги правят общоприети и доказани. Който не иска /или не може/ да ги приеме - проблемът си е само негов. Мозък не се продава наливен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пак тези факти дето все ги навираш в лицето на всеки дето не е съгласен с теб, давай ги насам да ги видим, само ми ги давай един по един :boxing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Пак тези факти дето все ги навираш в лицето на всеки дето не е съгласен с теб, давай ги насам да ги видим, само ми ги давай един по един :boxing:

Еволюционната теория е описана в стотици и даже хиляди книги, вземаш коя да е (по-актуална) и започваш да я оборваш, след което формулираш нова теория за произхода на видовете, развитието на биосферата или както там си представяш че стават нещата. Успех! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Че еволюцията е невъзможна е повече от ясно. За 200 години наблюдение нито един жив организъм не е почнал да евюлира .

Напротив личи тотална деградация и особенно при човека, започва да навлиза в стадий на звероеволюциониране :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Елемаг, говоря за дебат тук, във форума, а не за фундаментален научен труд, с който едва ли бих се справил. И не, не само аз си "представям" друг начин на развитие, дано някой ден се осъзнаете, но това вече е в сферата на чудесата.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Рицар с каква база данни разполагаш? Позачитай от време на време нещо относно това, за което спориш. Принципно еволюцията е процес, който трудно може да се наблюдава за такъв къс период, но все пак има и такива наблюдения. ТУК например имаше едно такова научно съобщение.

Наско, аз лично много пъти съм го казвал тук: ако има и най- малко доказателство, че еволюция няма или доказателство за каквато и да е друга научна теория бих го приел на драго сърце. Еволюционното учение е плод на много труд, изследвания и експерименти, но понеже повечето хора, които обичат просто ей така заради чувството да са бунтари да кажат: "Не, еволюцията е сляпо вярване!", хич и не си правят труда да почетат малко. Жалко, жалко, че в 21 век има хора мислещи като през средновековието!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Елемаг, говоря за дебат тук, във форума, а не за фундаментален научен труд, с който едва ли бих се справил. И не, не само аз си "представям" друг начин на развитие, дано някой ден се осъзнаете, но това вече е в сферата на чудесата.

Може пък да съм се осъзнал вече, от къде знаеш, че не съм? :bigwink:

Кой е този начин на развитие, ако не е тайна разбира се? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всичко е било създадено, а не е възникнало случайно от хаоса. Това е в което вярвам. И никой още не е успял да ме накара да променя мнението си, макар някои да са ме карали да се замисля.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Всичко е било създадено, а не е възникнало случайно от хаоса. Това е в което вярвам. И никой още не е успял да ме накара да променя мнението си, макар някои да са ме карали да се замисля.

Някакви доказателства за намесата на създател?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

lila_va, въпросът ти е погрешен. Религията, т.е. вярата в някакъв бог не изисква доказателства, тя изисква просто вяра :bigwink:

Макар, че аз все още не проумявам какъв е проблемът на религиозните с еволюцията, както и с много други факти. Какъв е проблем висшия разум (бог) или както го наричате там и както си го представяте да е създал вселената и живота в нея като частен случай и от там на татък той вече просто да си има свойството да се самоорганизира и променя (ъпгрейдва)? Сигурно хиляда пъти вече съм го задавал този въпрос в подобни теми към креационистите и досега не съм получил нито един отговор. Странна работа :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ама да, какъв е проблема съзиданието Господне да върви по пътя на еволюцията??

Проблемът е, че креационизмът само прикрива зад религията поредната квазинаучна манипулация така напълнила света днес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
lila_va, въпросът ти е погрешен. Религията, т.е. вярата в някакъв бог не изисква доказателства, тя изисква просто вяра :bigwink:

Така си е, вярата не изисква доказателства, напротив, иначе няма да е вяра, а знание. Зададох въпроса, за да покажа, че креативна дискусия при това положение няма как да се получи. От една страна е сляпата вяра, от друга е неистовата нужда да се отрича еволюцията... Двете неща са абсолютно несъвместими, между другото - ако нечия вяра е искрена и истинска, няма да изпитва потребност да опровергава еволюцията. Защото самото опровержение така или иначе не доказва нищо повече от липсата на вяра... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно е човек да следи смисловите акценти и начина по който изграждаш изреченията :) Какво значи "сляпа вяра", вярата си е вяра независимо какви етикети и слагаш, нещо като "горд орел" - орелът не е горд, той е просто орел и нищо повече или по-малко. Не, никой тук няма неистова нужда или потребност да отрича еволюцията, просто излагаме какви са нашите доводи и за разлика от еволюционистите не ни излиза пяна от устата ако ни кажат че грешим(виж етикетите които ни лепвате веднага и след това потърсете колко епитети сме изполвали ние). Ако мислиш че някой подхранва слабата си вяра като отрича еволюцията, много си далеч от истината. Аз вярвам в Бог, ти вярваш в науката-бог(именно вярваш, помисли какво влагам в тези думи) но за разлика от мен ти си доста по-крайно настроена, както и повечето привърженици на еволюцията(виж отговорите). Warlord, чест ти прави начинът по който дискутираш проблема. Аз съм се замислял над това което казваш, според Библията Бог създава в тази последователност животинският свят: риби>влечуги>птици>бозайници>човек От това многообразие на видове някои умират, други остават. Може някои от тези видове да претърпяват развитие, но забележи, никой вид не произлиза от друг вид. Това вариране в рамките на вида е възможно, но не е неограничено.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Но какво пречи еволюционната теория и религията да не си противоречат? Научно доказателство за "креационизма" просто няма.

Такъв подход впрочем убива и позитивното в религията, прави я догматична и ретроградна...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Warlord, чест ти прави начинът по който дискутираш проблема. Аз съм се замислял над това което казваш, според Библията Бог създава в тази последователност животинският свят: риби>влечуги>птици>бозайници>човек От това многообразие на видове някои умират, други остават. Може някои от тези видове да претърпяват развитие, но забележи, никой вид не произлиза от друг вид. Това вариране в рамките на вида е възможно, но не е неограничено.

Ако точно така го пише значи има известно противоречие с еволюцията. Макар, че в библията колкото твърдения има, толкова на ента са и тълкуванията им :bigwink: едва ли има начин за надлежно нивелиране на понятията, какво точно значи "вид" според библията и защо той не може в следствие на промени да се класифицира като нов вид и до каква степен библията позволява "развитие" - само до такава, че да неможе да се окачестви като друг вид животното - така ли? В момента в който дадена част от организми започват да се превръщат в отделен вид или подвид тутакси са унищожени от сценаристите за да не може това да се нарече еволюция?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами част от това което съм написал е свободен цитат от Библията, другото са мои разсъждения. А сценариста е само един... и не обича редактори (мълнии, напаст от жаби и прочее, знаеш как стоят нещата ;) А и Библията нито отрича нито потвърждава че създадените видове са статични.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

09 декември 2009, сряда

За произхода на злото

.

Превод: Венцислав Каравълчев

публикувано в: http://www.dveri.bg/content/view/10387/177/

Един професор обичал да провокира студентите си с различни въпроси, които според него безусловно доказвали, че Бог не съществува.

Веднъж той задал следния въпрос:

- Всичко, което съществува, е дело на Бога, нали?

Един от студентите смело отговорил:

– Да, Бог е създал всичко.

- Бог е създал всичко? – попитал професорът.

- Да, господине, - отговорил студентът.

- Ако Бог е създал всичко, означава, че Бог е създал и злото, защото за всички е видно, че злото съществува. И съгласно принципа, че нашите дела определят какви сме и ние самите, то това означава, че Бог е зло - доволно заключил професорът.

Студентите притихнали в изненада. Усмихнат, професорът заявил, че за пореден път е доказал, че вярата в Бог е мит. В този момент един студент вдигнал ръка и казал:

- Професоре, мога ли и аз да ви задам един въпрос?

- Разбира се, - тържествуващ заявил професорът.

Студентът се изправил и попитал:

- Професоре, студът съществува ли?

- Що за въпрос? – засегнат попитал професорът. - Разбира се, че съществува. На теб никога ли не ти е било студено?

Всички започнали да се смеят над въпроса на младия човек, но той невъзмутимо отговорил:

- Истината, професоре, е, че в действителност студът не съществува. Съгласно физическите закони, това, което ние считаме за студ, е просто липса на топлина. Човекът и предметите могат да бъдат изследвани за това дали имат или предават енергия. Абсолютната нула, това са -460 градуса по Фаренхайт, това е пълното отсъствие на топлина. Всяка една материя при тази температура става напълно инертна и неспособна да реагира. Разбира те ли, г-н професор? Студът не съществува. Ние сме създали тази дума, за да опишем какво чувстваме при липса на топлина.

След кратка пауза студентът продължил:

- Професоре, съществува ли тъмнина?

- Разбира се, че съществува – отговорил професора.

- Ето, че отново грешите, професоре – отговорил студентът. - Тъмнината, подобно на студа, не съществува. Тъмнината всъщност е отсъствие на светлина. Ние може да изучаваме светлината, но не и тъмнината. Ние може да използваме призмата на Нютон, за да разложим бялата светлина на множество цветове и да изучаваме дължината на вълната на всеки цвят, но вие не можете да изучавате тъмнината. Един обикновен лъч светлина може да нахлуе в света на тъмнината и да го освети. Как може да разберете доколко е тъмно някое пространство? Като измерите количеството светлина, проникваща в него. Не е ли така? Тъмнината е понятие, което човекът използва, за да опише това, което се случва при липсата на светлина.

В заключение младият човек попитал:

- Господин професоре, съществува ли злото?

Напълно разколебан професорът отговорил:

- Да, разбира се, както вече казах, злото съществува. Ние се сблъскваме с него всеки ден. Жестокостта между хората, войните, престъпленията и насилието по целия свят. Всичко това се явява проява на злото и категорично доказателство за съществуването му.

Студентът се усмихнал и отговорил:

- Злото не съществува, господине, или ако искате, не съществува само по себе си. Злото това е просто отсъствие на Бога. То прилича на тъмнината и студа – дума, създадена от човека, за да бъде описано отсъствието на Бог. Бог не е създател злото. Злото, това не е вярата или любовта, които съществуват подобно на светлината и топлината. Злото, това е резултатът от отсъствието в сърцето на човека на Божествената любов. Злото е подобно на студа, който настъпва, когато няма топлина или подобно на тъмнината, която настъпва при липсата на светлина.

Името на студента било Алберт Айнщайн.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

По въпросите за еволюцията, защо само цитирате някакви си предполагаеми грешки в тълкуванието на църквата , относно Св. Писание , а не казвате, колко фалшификации и манипулации са правени от ''еволюционистите'' за да докажат , правотата на тезата си . И досега постоянно неудачно !

Дава се пример за някаква си еволюция на някви

пеперудите Hypolimnas bolina
.

Така , от тях станало ли е нещо по различно от пеперудки, да е станало нещо пеперушличовка или птицепиперудомечка ????

Не е !!!

Някакви си бактерийки , хипотези и нищо !!!

Само помислете малко , бре с мозъците , какво е преди насекомите ,какво е след насекомите и така до човека, сега от човека трябва да тръгне еволюция.

Нали няма да е еволюция, каква еволюция, като е изживян етапа на преминване от амеба до човек ?!!???

А не от няква си пеперудка ... и накъде ще отиде тази еволюция, май към деволюция и регрес .

Гола вода и кал в ушите !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
По въпросите за еволюцията, защо само цитирате някакви си предполагаеми грешки в тълкуванието на църквата , относно Св. Писание , а не казвате, колко фалшификации и манипулации са правени от ''еволюционистите'' за да докажат , правотата на тезата си . И досега постоянно неудачно !

Дава се пример за някаква си еволюция на някви

.

Така , от тях станало ли е нещо по различно от пеперудки, да е станало нещо пеперушличовка или птицепиперудомечка ????

Не е !!!

Някакви си бактерийки , хипотези и нищо !!!

Само помислете малко , бре с мозъците , какво е преди насекомите ,какво е след насекомите и така до човека, сега от човека трябва да тръгне еволюция.

Нали няма да е еволюция, каква еволюция, като е изживян етапа на преминване от амеба до човек ?!!???

А не от няква си пеперудка ... и накъде ще отиде тази еволюция, май към деволюция и регрес .

Гола вода и кал в ушите !!!

Един иска пеперуда да еволюира пред очите му до мечка, друг се притеснява, че окото му било твърде сложно за еволюция, но не и за сътворение... Това започна да се превръща в пародия, особено, щом се размаха и Библията като аргумент :Oo:

Има достатъчно противоречия в концепцията за Бог-Творец. Толкова са много, та чак са разгромяващи. Но въпреки това вие сте тръгнали да човъркате малкото останали "бели петънца" в еволюционната теория, без да се замисляте, че недоказано не е същото като недоказуемо, дано усещате разликата. Да не говорим, че в повечето случаи белите петънца са само в нечии представи, ама хайде...

А някой се интересуваше какво точно наричам сляпа вяра. Дадохте нагледен пример - стоите пред клетката на жирафа и повтаряте: "Няма такова животно!" :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Скъпа Лила, да не би и Айнщайн да е ''фанатик" ???

Вие дори не знаете на каква база се гради еволюционната теория, а сте тръгнали да разисквате , къде далеч по сложни неща.

Имало противоречия в концепцията , да чуем какви са непротиворечията в самозараждането ???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Скъпа Лила, да не би и Айнщайн да е ''фанатик" ???

Вие дори не знаете на каква база се гради еволюционната теория, а сте тръгнали да разисквате , къде далеч по сложни неща.

Имало противоречия в концепцията , да чуем какви са непротиворечията в самозараждането ???

Ами... имам известна представа от базата, на която се гради еволюцията.

Хм, какво отношение има Айнщайн и особено личното му мнение по каквито и да е въпроси към еволюцията? Или щом един така гениален учен е вярващ, заначи всички трябва да сме вярващи и точка? Нютон пък е вярвал, че може по магически начин да превръща всякакви метали в злато. Е?

А в хипотезата за самозараждането има толкова противоречия, колкото и в сътворението :biggrin: Сигурно имаш предвид самоорганизацията на материята, а тя си е факт, можеш да си я наблюдаваш в епруветка, примерно :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

С религиозността на Айнщайн се спекулира, той вникакъв случай не е бил християнин а представата му за Бог далеч надхвърля онова, което християните си представят...тъй че Айнщайн не е бил фанатик - дори е твърдял, че новото човечество има нужда от нова, космическа религия - вероятно по-сходна с будизма, отколкото с християнството, тъй че Рицар съвсем се окепази с примера за Айнщайн. Айнщайн е описал Вселенета така, че Бог да не му трябва :) Ако не беше квантовата механика е щял даспи по-спокойно....ОТО описва еволюцията на Вселената и християнските догмати съвсем бледнеят пред всеобхватността и силата и в космологично описание. Абсурдно е някой да се позовава на Айнщайн, когато оспорва някои от положенията на еволюционната теория изобщо!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Грешишп , лъвице. Айнщайн не е бил будист. Бил е евреин и неговия Бог е богът на Мойсей.

Така е изградил теорията си , че накрая , пак не му принадлежат словата- "Бог не хвърля зарчета. "

Ти обаче си пощръкляла по разни аватири и прочие пантеизми и си дърпаш , чергата към своя край.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Грешишп , лъвице. Айнщайн не е бил будист. Бил е евреин и неговия Бог е богът на Мойсей.

Така е изградил теорията си , че накрая , пак не му принадлежат словата- "Бог не хвърля зарчета. "

Ти обаче си пощръкляла по разни аватири и прочие пантеизми и си дърпаш , чергата към своя край.

Ха, това го е казал именно по отношение на КМ и е сбъркал! Което идва да ни рече, че и гениите, бидейки хора, бъркат понякога :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...