Отиди на
Форум "Наука"

Мадарският конник е изображение на бог Митра!


Recommended Posts

  • Потребител

От "История" Лео Дякон

"И се знае,че Мизийците които бяха КОЛОНИСТИ от Хипербореите,Хазарите и Χουvαβςv(трябва да е кумани т.е. имало ги е преди 1050)обитаваха и се настаниха в тази земя."

Как се става КОЛОНИСТ.След 25 години на военна служба в ранно или късно антична римска армия ставаш римски колонист.Виждаме кои са колонистите в Никополис в първи-трети век,разнородно население,добило това право и обособили се като мизийци.Същите изповядват синтезирания римски култ и започва да строт светилището край Мадара

"За Мизийците е казано,че са били победени само от Константин Копроним и отново от неговия внук Константин сина на Ирене,и сега от император Йоан"

"После Симеон владетелят на Мизийците,дързък мъж,смел във военното дело,доста раздразнен от дълго време и копнеещ болезнено да бие ромеите,се възползва от възможността да опустошава Мацедония и Тракия безспирно,и,възгордян с привичната скитска лудост заповяда на ромеите да го обяват него за императо

Обявяването на Симеон за император е разгледано в друга тема.

След падането на Мизийската държава ,от пепелта и създадения и формиран вече етнос ще възобнови държавата си под мето Българска,създадена от Асеня Велики първият и цар.

Михаил Аталиат.ГИБИ 7 "А Мизите ,на които било дадено название "БЪЛГАРИ" като собствено име ,тогава отхвърлили ярема на робството,вдигнали бунт и дръзко подгонили императора..."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
От "История" Лео Дякон

"И се знае,че Мизийците които бяха КОЛОНИСТИ от Хипербореите,Хазарите и Χουvαβςv(трябва да е кумани т.е. имало ги е преди 1050)обитаваха и се настаниха в тази земя."

Как се става КОЛОНИСТ.След 25 години на военна служба в ранно или късно антична римска армия ставаш римски колонист.Виждаме кои са колонистите в Никополис в първи-трети век,разнородно население,добило това право и обособили се като мизийци.Същите изповядват синтезирания римски култ и започва да строт светилището край Мадара

Мисля, че Натан, напълно целенасочено подвежда съфорумците като постоянно дава невярна информация. Това, че си няма елементарна историческа и археологическа грамотност естествено неозначава, че няма право да изказва мнение, колкото и тъпо да е. Когато обаче цитира извори и целенасочено променя, т.е. фалшифицира информацията в тях с цел да "докаже" налудничивите си идеи, това си е най-откровена лъжа. :mad: Освен това по този начин обижда другите съфорумци, тъй като с това си поведение явно показва, че ги счита за баламурници и пълни ахмаци :mad: Това особено ясно се вижда от следния откъс:

От "История" Лео Дякон

"И се знае,че Мизийците които бяха КОЛОНИСТИ от Хипербореите,Хазарите и Χουvαβςv(трябва да е кумани т.е. имало ги е преди 1050)обитаваха и се настаниха в тази земя."

- в коя точно публикация на извора има такъв текст? Издание, страница?

защото в превода в ГИБИ, т. 5, с. 252 пише: :vertag:

"Казват прочее, че мизите се отделили от северните котраги, хазари кумани и напуснали бащините си жилища. Скитайки по Европа, завзели и заселили тази страна по времето когато Константин Погонат управлявал ромейската държава..."

а ето какво пише в руския превод - Лев Диакон. История, М. 1988, с. 56 :vertag:

"Ибо говорят, что мисияне, отселившись от северных котрагов, хазаров и хунавов, прокинули родные места и бродя по Европе, захватили во времено правившего тогда ромеями Константина, называемого Погоната, эту область и поселились в ней..."

Мисля, че коментарът е излишен, а изводите вски сам може да си ги направи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Мисля, че коментарът е излишен, а изводите вски сам може да си ги направи.

Ние сме си ги направили отдавна, но въпросът е защо за Бога модераторите допускат в "научен" форум подобни явления? Защо се превръща форумът във фантасмагористичен форум за странни забавления?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мисля, че Натан, напълно целенасочено подвежда съфорумците като постоянно дава невярна информация. Това, че си няма елементарна историческа и археологическа грамотност естествено неозначава, че няма право да изказва мнение, колкото и тъпо да е. Когато обаче цитира извори и целенасочено променя, т.е. фалшифицира информацията в тях с цел да "докаже" налудничивите си идеи, това си е най-откровена лъжа. :mad: Освен това по този начин обижда другите съфорумци, тъй като с това си поведение явно показва, че ги счита за баламурници и пълни ахмаци :mad: Това особено ясно се вижда от следния откъс:

От "История" Лео Дякон

"И се знае,че Мизийците които бяха КОЛОНИСТИ от Хипербореите,Хазарите и Χουvαβςv(трябва да е кумани т.е. имало ги е преди 1050)обитаваха и се настаниха в тази земя."

- в коя точно публикация на извора има такъв текст? Издание, страница?

защото в превода в ГИБИ, т. 5, с. 252 пише: :vertag:

"Казват прочее, че мизите се отделили от северните котраги, хазари кумани и напуснали бащините си жилища. Скитайки по Европа, завзели и заселили тази страна по времето когато Константин Погонат управлявал ромейската държава..."

а ето какво пише в руския превод - Лев Диакон. История, М. 1988, с. 56 :vertag:

"Ибо говорят, что мисияне, отселившись от северных котрагов, хазаров и хунавов, прокинули родные места и бродя по Европе, захватили во времено правившего тогда ромеями Константина, называемого Погоната, эту область и поселились в ней..."

Мисля, че коментарът е излишен, а изводите вски сам може да си ги направи.

Не е редно да обвиняваш Натан в целенасочена лъжа и фалшификация. Както ти цитираш български и руски превод, така той май е ползвал английския превод на Лъв Дякон - The History of Leo the Deacon, transl. by A.-M. Talbot and D.F. Sullivan. Dumbarton Oaks, Washington, 2005, с. 153-154:

"For it is said that the Mysians, who were colonists of the Hyperborean Kotragoi, Khazars, and Khounaboi, migrated from their own territory, wandered into Europe, and occupied and settled this land, when Constantine, with the sobriquet Pogonatos, was emperor of the Romans; they called the land Bulgaria after the name of their chieftain, Boulgaros."

:)

Нека се отнасяме по-спокойно и миролюбиво един към друг! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не е редно да обвиняваш Натан в целенасочена лъжа и фалшификация. Както ти цитираш български и руски превод, така той май е ползвал английския превод на Лъв Дякон - The History of Leo the Deacon, transl. by A.-M. Talbot and D.F. Sullivan. Dumbarton Oaks, Washington, 2005, с. 153-154:

"For it is said that the Mysians, who were colonists of the Hyperborean Kotragoi, Khazars, and Khounaboi, migrated from their own territory, wandered into Europe, and occupied and settled this land, when Constantine, with the sobriquet Pogonatos, was emperor of the Romans; they called the land Bulgaria after the name of their chieftain, Boulgaros."

:)

Нека се отнасяме по-спокойно и миролюбиво един към друг! :)

Като оставим настрани разликите в превода и това, кой е по-точен, как ще обясниш факта, че деликатно изпуска частта, където се казва, че "мизите" се залили в Мизия по времето на Константин Погонат. Какво друго освен целенасочена манипулаци с извора е това? :lac:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Като оставим настрани разликите в превода и това, кой е по-точен, как ще обясниш факта, че деликатно изпуска частта, където се казва, че "мизите" се залили в Мизия по времето на Константин Погонат. Какво друго освен целенасочена манипулаци с извора е това? :lac:

Това на английски език се нарича CHERRY PICKING. Този "научен" подход се използва широко от професор Добре и още една купчина ентусиасти-любители, в т.ч. и наш Натан. По същество означава да се четат изворите селективно и да се подбират от тях само тези неща, които устройват манипулативната теза /черешките от тортата/... В археологията пък методът се проявява когато вместо да се гледат доминиращите явления, се вторачват някои личности върху единичните или маргинални явления, което автоматично изкривява картината и води до грешни резултати.

Най-мощен чери пикинг се наблюдава у автохтонните извращения, които пренебрегват 99% от историческите и археологически сведения, но за сметка на това раздуват някакви неясни и объркани откъси до небесата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Нека се отнасяме по-спокойно и миролюбиво един към друг! smile.gif

Много хубаво пожелание...но тук не е детска градина, а бойно поле :duel::paladin::orc::dwarf::boxing:

По скоро, като детско предаване кой кой по най-най ...

Като оставим настрани разликите в превода и това, кой е по-точен, как ще обясниш факта, че деликатно изпуска частта, където се казва, че "мизите" се залили в Мизия по времето на Константин Погонат. Какво друго освен целенасочена манипулаци с извора е това? lac.gif

Ееееее, ти какво очакваш официален хронист на империята да дойде да каже, мръсните ромеи начело с Траян дойдоха и окупираха територията на мизите и те се сега идват да си я възвърнат ???Това очакваш НАЛИ ???

Като на заучено стихотворение по литература ???

Никой официален хронист няма да го каже, изтърва се един друг българофил, който без да иска е бил Български архиепископ и пак без да иска, казва, кои всъщност са мизите, от къде са и накъде отиват !

6. В краткото житие на Св. Климент Охридски (Охридска легенда, Legenda Ochridica) авторът - охридският архиепископ Димитрий Хоматиан казва следното: "OutoV o megaV pathr hmwn kai thV BoulgariaV jwsthr to men genoV eilken ek ton Eurwpaiwn Muson, ouV kai boulgarouV o polus oiden anqropoV, palai men ek ton kata Prousan Olumpou proV ton boreion wkeanon kai thn nekran qalassan upo thV Alexandrou ceiroV kai exousiaV ektopisqenton, meta de sucnon cronon paradromhn dunamei bareia ton Istron peraiwqenton, kai ta geitoneuonta panta klirwsamenon, Pannonian kai Dalmatian, Qrakhn kai Illurikon, kai polla thV MakedoniaV kai QettaliaV" - "Този велик наш отец и светилник на България бил по род от европейските мизи, които народът обикновено знае и като българи. Те били изселени в старо време от военната сила на Александър от разположения край Бруса Олимп към Северния океан и Мъртвото море, а след като минало много време, със страшна войска преминали Дунава и завзели всички съседни области: Панония и Далмация, Тракия и Илирик, а и голяма част от Македония и Тесалия."
На официалните хронисти не им влиза нито във философията, нито в задълженията да обясняват нещата, те ги пречупват през официалната философия.

Римската империя след IVв. е територията на Божието царство, което трябва да охранява своите поданици и да съдейства за техния просперитет. Останалите са мръсни и нечисти племена...

Апропо, мен не ме интересува, как ги наричат мазните хронисти на една империя. За мен е важно, че тези хора не са бил банда тъпи пед--сти, а хора ПО РОД, КОИТО МНОГО ДОБРЕ СА ЗНАЕЛИ, КОИ СА, ОТКЪДЕ СА И НАКЪДЕ ОТИВАТ. ЗА РАЗЛИКА ОТ НАПЪНИТЕ НА ЖАЛКИТЕ МИНТИЛИВЦИ , КОИТО НЕ СА ЗА ТАЯ ПЛАНЕТА!

В археологията пък методът се проявява когато вместо да се гледат доминиращите явления, се вторачват някои личности върху единичните или маргинални явления, което автоматично изкривява картината и води до грешни резултати.

Най-мощен чери пикинг се наблюдава у автохтонните извращения, които пренебрегват 99% от историческите и археологически сведения, но за сметка на това раздуват някакви неясни и объркани откъси до небесата.

Нещо специално за професионалистите археолози, въпреки всичките си напъни, че не могат да ни покажат ,това, че когато източно германецът смени да кара своя Трабант и започне да кара Мерцедес. То той не е станал, нито руснак,м нито поляк, нито западно германец, останал си е пак германец, обаче е започнал да променя бита си.

Археолозите не могат да не се съгласят, че едно население - ТРАКИ (мизи) Е ИЗХВЪРЛЕНО ОТ СВОИТЕ ВЕКОВНИ ЗЕМИ И ТО СЛЕД ГОДИНИ СЕ ЗАВРЪЩА!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ееееее, ти какво очакваш официален хронист на империята да дойде да каже, мръсните ромеи начело с Траян дойдоха и окупираха територията на мизите и те се сега идват да си я възвърнат ???Това очакваш НАЛИ ???

Искаш ли пак да ти сложа 50-тина хевиметълчета? :punk: Не няма. Ще ти сложа два цитата:

1. "Тези петима князе държаха княжуването от другата страна на Дунава 515 години с остригани глави. И след това дойде на страната на Дунава Исперих княз.”

2. “И след това чух глас, който друго ми разказваше: Исае, възлюбени мой пророче, иди на запад от най-горните страни на Рим, отлъчи третата част от куманите, наречени българи и насели земята Карвунска, която опразниха римляни и елини. Тогава аз, братя, по божия повеля, дойдох в лявата страна на Рим и отделих третата част от куманите и поведох ги по път, посочвайки с тръст, и ги доведох до реката, която се нарича Затиуса и при друга река наречена Ереуса. И тогава имаше три големи реки. И населих земята Карвунска, наречена българска; беше опустяла от елини през 130 години и населих я с множество люде от Дунав до морето, и поставих им цар из тях: името му беше цар Слав. И този цар, прочее, насели села и градове”

“И този цар насели цялата Карвунска земя.”

И те ли са от "официален хронист на империята". Но, предполагам, че тези извори не си ги чувал, та затова, мисля, да не се занимавал с глупостите написани от теб. :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Искаш ли пак да ти сложа 50-тина хевиметълчета? :punk: Не няма. Ще ти сложа два цитата:

1. "Тези петима князе държаха княжуването от другата страна на Дунава 515 години с остригани глави. И след това дойде на страната на Дунава Исперих княз.”

2. “И след това чух глас, който друго ми разказваше: Исае, възлюбени мой пророче, иди на запад от най-горните страни на Рим, отлъчи третата част от куманите, наречени българи и насели земята Карвунска, която опразниха римляни и елини. Тогава аз, братя, по божия повеля, дойдох в лявата страна на Рим и отделих третата част от куманите и поведох ги по път, посочвайки с тръст, и ги доведох до реката, която се нарича Затиуса и при друга река наречена Ереуса. И тогава имаше три големи реки. И населих земята Карвунска, наречена българска; беше опустяла от елини през 130 години и населих я с множество люде от Дунав до морето, и поставих им цар из тях: името му беше цар Слав. И този цар, прочее, насели села и градове”

“И този цар насели цялата Карвунска земя.”

И те ли са от "официален хронист на империята". Но, предполагам, че тези извори не си ги чувал, та затова, мисля, да не се занимавал с глупостите написани от теб. :crazy_pilot:

Разговори с лица, които свеждат археологията до каране на трабанти и мерцедеси, са си чиста проба губене на време... :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това на английски език се нарича CHERRY PICKING. Този "научен" подход се използва широко от професор Добре и още една купчина ентусиасти-любители, в т.ч. и наш Натан. По същество означава да се четат изворите селективно и да се подбират от тях само тези неща, които устройват манипулативната теза /черешките от тортата/... В археологията пък методът се проявява когато вместо да се гледат доминиращите явления, се вторачват някои личности върху единичните или маргинални явления, което автоматично изкривява картината и води до грешни резултати.

Най-мощен чери пикинг се наблюдава у автохтонните извращения, които пренебрегват 99% от историческите и археологически сведения, но за сметка на това раздуват някакви неясни и объркани откъси до небесата.

Прав си, подходът с избирателното четене и изваждане от контекста е масово разпространен у нас, открива се дори в престижни поредици като ГИБИ и ЛИБИ. :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разговори с лица, които свеждат археологията до каране на трабанти и мерцедеси, са си чиста проба губене на време... :smokeing:

Разговорите от друга страна с археолози, които водят монолози, също няма да доведе до кой знае нещо повече....

Но все таки, защо не можете да докажете по археологически данни, че някой е слезъл от измислената Скандза или пък, че има някаква разлика между ''дошлите'' и ''местните'' сармати ....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Искаш ли пак да ти сложа 50-тина хевиметълчета? :punk: Не няма. Ще ти сложа два цитата:

1. "Тези петима князе държаха княжуването от другата страна на Дунава 515 години с остригани глави. И след това дойде на страната на Дунава Исперих княз."

2. "И след това чух глас, който друго ми разказваше: Исае, възлюбени мой пророче, иди на запад от най-горните страни на Рим, отлъчи третата част от куманите, наречени българи и насели земята Карвунска, която опразниха римляни и елини. Тогава аз, братя, по божия повеля, дойдох в лявата страна на Рим и отделих третата част от куманите и поведох ги по път, посочвайки с тръст, и ги доведох до реката, която се нарича Затиуса и при друга река наречена Ереуса. И тогава имаше три големи реки. И населих земята Карвунска, наречена българска; беше опустяла от елини през 130 години и населих я с множество люде от Дунав до морето, и поставих им цар из тях: името му беше цар Слав. И този цар, прочее, насели села и градове"

"И този цар насели цялата Карвунска земя."

И те ли са от "официален хронист на империята". Но, предполагам, че тези извори не си ги чувал, та затова, мисля, да не се занимавал с глупостите написани от теб. :crazy_pilot:

Стара Велика България

Има доказателства също, че Аспарух е дошъл отсам Дунава с не по-малко от 800 хиляди души, за да освободи българите от византийско робств

Кой кого е изгонил, кога и къде го гони ???

И кога съм ти казвал, че през 166година България е на юг от Дунав ???

На кое място се намира България на картата ???

Или ми вменяваш нещо, които не съм казвал ???

А изворът, който ти поднесох преди не можеш ли да го прочетеш ???

КАЧО, миришеш ми на 50-метълчета :thundergod:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Разговорите от друга страна с археолози, които водят монолози, също няма да доведе до кой знае нещо повече....

Но все таки, защо не можете да докажете по археологически данни, че някой е слезъл от измислената Скандза или пък, че има някаква разлика между ''дошлите'' и ''местните'' сармати ....

Никаква, ама абсолютно никаква разлика няма между местните, т.е. траките и сарматите. Особено когато идея си нямаш нито от сарматска култура и история, нито от тракийска култура и история. За такива, дървени философи Хр. Ботев е написал - "За тая публика между ахтоподът и шопските цървули в Мраморно море, между кокошката и гаргата и между Мемиш паша и Нютона не съществува никакво различие." :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Никаква, ама абсолютно никаква разлика няма между местните, т.е. траките и сарматите. Особено когато идея си нямаш нито от сарматска култура и история, нито от тракийска култура и история. За такива, дървени философи Хр. Ботев е написал - "За тая публика между ахтоподът и шопските цървули в Мраморно море, между кокошката и гаргата и между Мемиш паша и Нютона не съществува никакво различие." :smokeing:

Бях ти писал нещо за морето и колената колега. Аз съм се отказал отдавна, проблемите трябва да се търсят и отстраняват не по форумите, а в системата на средното образование.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
А изворът, който ти поднесох преди не можеш ли да го прочетеш ???

Ако става дума за Лъв Дякон, цитиран от Натан, нито правилно е интерпретиран, нито може да натежи повече от другите извори, а пък и непознаването на византийската книжнина играе лоши шеги на хората без подготовка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Кой кого е изгонил, кога и къде го гони ???

И кога съм ти казвал, че през 166година България е на юг от Дунав ???

На кое място се намира България на картата ???

Или ми вменяваш нещо, които не съм казвал ???

А изворът, който ти поднесох преди не можеш ли да го прочетеш ???

КАЧО, миришеш ми на 50-метълчета :thundergod:

Димитър Хоматиан е живял през 13в., т.е. е писал близо 600 години след събитията. Сещащ ли се вече колко е достоверен като източник? За да разбереш, колко е ненадежден източник, се вижда от следния пример като махнем 600 от 2009г. и ще получим 1409г., т.е. България току що е била покорена от турците. Мислиш, ли че примерно баба ти може да се използва като сериозен извор за османското нашествие? Между другото, защо мислиш, че Димитър Хоматиат е по-малко "официален" от един Теофан или патриарх Никифор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Димитър Хоматиан е живял през 13в., т.е. е писал близо 600 години след събитията. Сещащ ли се вече колко е достоверен като източник? За да разбереш, колко е ненадежден източник, се вижда от следния пример като махнем 600 от 2009г. и ще получим 1409г., т.е. България току що е била покорена от турците. Мислиш, ли че примерно баба ти може да се използва като сериозен извор за османското нашествие? Между другото, защо мислиш, че Димитър Хоматиат е по-малко "официален" от един Теофан или патриарх Никифор.

По правило всички ромейски автори са или държавни служители, или духовници. Димитър, ако не ме лъже паметта, беше някакъв началник също... :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
По правило всички ромейски автори са или държавни служители, или духовници. Димитър, ако не ме лъже паметта, беше някакъв началник също... :smokeing:

Охридски архиепископ - назначен и директно подчинен на императора. И това ако не е "официален историк" :)

Link to comment
Share on other sites

От "История" Лео Дякон

"И се знае,че Мизийците които бяха КОЛОНИСТИ от Хипербореите,Хазарите и Χουvαβςv(трябва да е кумани т.е. имало ги е преди 1050) обитаваха и се настаниха в тази земя."

- в коя точно публикация на извора има такъв текст? Издание, страница?

защото в превода в ГИБИ, т. 5, с. 252 пише:

"Казват прочее, че мизите се отделили от северните котраги, хазари кумани и напуснали бащините си жилища. Скитайки по Европа, завзели и заселили тази страна по времето когато Константин Погонат управлявал ромейската държава..."

а ето какво пише в руския превод - Лев Диакон. История, М. 1988, с. 56

"Ибо говорят, что мисияне, отселившись от северных котрагов, хазаров и хунавов, прокинули родные места и бродя по Европе, захватили во времено правившего тогда ромеями Константина, называемого Погоната, эту область и поселились в ней..."

Връзката с куманите е повече от изключена.

Сред прабългарите има род или племе хунг.

По него са имената на града Хуннара-керт на Кавказ и Хунг-вар - Ужгород.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Добрев някакви доказателства че "хунг" са българско племе/род.

Звучи хунско, т.е. болгарско. Какво повече доказателство искаш? Пък и щом го твърди такъв прабОлгарист като професора, у теб не би трябвало да има никакво съмнение...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ние сме си ги направили отдавна, но въпросът е защо за Бога модераторите допускат в "научен" форум подобни явления? Защо се превръща форумът във фантасмагористичен форум за странни забавления?

Няма как да не се случват такива неща, защото ако модераторите и читателите знаят всичко, няма да има форуми. Специалистите са за това, за да докажат и опровергаят неточните тези. Няма как да ограничим последните, освен изразените с некоректен тон или видимо безсмислените.

За неспециалиста не е лесно, затова сте вие. ;):):v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Безкрайно досадно е поведението на личности като Натан, които са като радиоточки - колкото и да им обясняваш, продължават да си приказват очевидни безумия. Мизи, синкретични култове и други подобни дивотии могат да изнервят всекиго. Дори Самаго г-н Професор не проявява завидната упоритост на такива безобразия.

Link to comment
Share on other sites

Добрев някакви доказателства че "хунг" са българско племе/род.

Такива вече дадох и те са в същия мой постинг.

Безспорно има още много доказателства към тази моя теза, но нито Форумът е мястото

за тяхното пълно и докрай изброяване, нито пък нещо в нея ще се промени от това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Такива вече дадох и те са в същия мой постинг.

Безспорно има още много доказателства към тази моя теза, но нито Форумът е мястото

за тяхното пълно и докрай изброяване, нито пък нещо в нея ще се промени от това.

Тезата за наличието на такова племе сред прабългарите е пълна глупост и слава богу, че "професорът" е решил да ни мъчи повече с нея. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...