Отиди на
Форум "Наука"

Антирелативизмът в България


Recommended Posts

  • Мнения 433
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Но тези представи /на ХСВ/ не могат да направят вярно предсказание. А това е лошо за една теория. Просто не е теория, а нощни фантазии на юноша, водещи до неволни семеизпразвания .. с една дума - полюция.. а това не е в науката..

:biggrin:

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нека да го оставим да бъде само монолог. И той като Пенчо спиране няма.

Като гледам как сме зациклили в спиралата на спама, започвам да се съмнявам във верността на твоето твърдение, че антирелативизмът е безвреден :wacko: - поне за хората, които го изповядват. (Това е плах опит за връщане към същността на темата :innocent:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като гледам как сме зациклили в спиралата на спама, започвам да се съмнявам във верността на твоето твърдение, че антирелативизмът е безвреден :wacko: - поне за хората, които го изповядват. (Това е плах опит за връщане към същността на темата :innocent:)

Като цяло темата е доста успешна. Имаше много точни попадения какво е антирелативизма. Естествено, връщането към основната идея би било чудесно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мненията касаещи ХСВ бяха преместени в тема ХСВ като алтернатива на специалната теория на относителноста /Форум Паранауки/.

Моля, потребителите на форума да публикуват тук мнения, свързани само с настоящата тема.

Модератор Физика Б.Б.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Мненията касаещи ХСВ и теориите на Петков са преместени в темата засягаща ХСВ.

ХСВ като алтернатива на специалната теория на относителноста

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здравей г-н Б.Богданов ,

Разбрах , няма проблеми , макар че в темите на бай Петков кьорво куцо и сакато пише каквото му хрумне и никой не се грижи да почиства този чужд на темите боклук.

Новият ми подпис ще трасира пътя към темите на бай Петков . Макар и скрити в паранауката по подписът ми ще ги открият . Нема да има скрито-покрито . :)

Новият подпис прави темите не четими.

Модератор Физика Б.Б.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Новият подпис прави темите не четими.

Модератор Физика Б.Б.

Поздравления за бързата модераторска намеса, така е много по-добре.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може би тази истерия също може да се разглежда като характерна черта на антирелативизма, когато не му се обръща внимание? Вместо с аргументи се стреми да привлича внимание с палячовщини и тропане на крак.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

До модератора:

Поздравления и от мен за справедливото решение!

Благодаря.

Надявам се да е справедливо. Искрено се надявам.:Oo:

Много бих искал форум Физика да бъде едно наистина приятно място, за обмяна на идеи и информация за науката Физика, а не да ни бъдат брутално натрапвани какви ли не псевдо научни идеи.

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе аман от тея псевдоантирелативисти, аман от тая псевдо пара физико металогия, айде ако обичат подобни да не се задържат много тук. Айде много моля.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе аман от тея псевдоантирелативисти, аман от тая псевдо пара физико металогия, айде ако обичат подобни да не се задържат много тук. Айде много моля.

Имаш право приятелю. Тези АНТИ незнам какви си.... нямат идея за се говори и търси в съвременната физика. Живеят си сто години назад и се мислят за много умни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моля ви се, тръгнал сулю и пулю, Пунчо от Долна Малина, да оспорва Аинщаин. Абе ало. абе какъв си ти бе. Каква е тая мания за величие, какво е това чудо тука не мога да разбера. Аиде малко по-скромно да го даваме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искам да запитам модераторите защо не им треснете един бан на разните антирелативисти, взе да ми писва. От две дни водя усилена кореспонденция с тях и ги умолявам най-учтиво да се изнесат, ако обичат, да напуснат форума по живо по здраво, но удрям на камък. Затова призовавам да оставим вежливия език и възпитаните думи, и да вземем курс на най-категорична репресия и подтискане към подобни диверсионни дразнещи елементи, курс към морално отхвърляне, анатема и физическо запрещение в името на науката.

След като направих доста "криволици" в отношението си към въпросните антирелативисти, най-сетне стигнах до убеждението, че повечето от тях са като паразити -- "хранят се" с вниманието, търпението и времето на околните. За тях няма значение какво им казваш, за тях няма значение и науката Физика, която са тръгнали да "спасяват". Това са посредствени хора без капчица любознателност, но с дотолкова хипертрофирало самочувствие, че се опияняват от собствените си глупости. Нещо от типа на "щастливите психари". Така че твоята усилена кореспонденция с баннатия субект всъщност удовлетворява неговите - паразитни - потребности, а за теб е само загуба на време и, вероятно, на нерви. Или направо казано: спри му кранчето като просто не му отговаряш:smokeing: Той от дума не разбира, но от мълчание се стресира::w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами ти да знаеш какъв език, какви цинизми, какво обидно отношение от страна на въпросния г-н Петков, бедна ти е фантазията. Странно как претенциите за оборимост на световен гений се съчетават с цинична натура.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това в общи линии като че ли казва всичко.Трябваше да дойде Гери от Дира,за да ни напомни какво е фактическото положение на нещата.Мога да добавя към написаното от него и тенденциозното,на моменти направо обидно отношение от администрацията на форума към точно определени участници и страни в дискусията. 

Според мен антирелативистите са удобен повод участниците във форума малко да разпуснат и да ударят по един майтап на чужд гръб. Не са толкова трагични краските че да ви напомня някой нещо, важното е че наука се прави с научни методи а не с повтаряне на глупости без покритие. Отношението към точно определени участници е напълно заслужено от тяхна страна, форумът си има правила.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен антирелативистите са удобен повод участниците във форума малко да разпуснат и да ударят по един майтап на чужд гръб. Не са толкова трагични краските че да ви напомня някой нещо, важното е че наука се прави с научни методи а не с повтаряне на глупости без покритие. Отношението към точно определени участници е напълно заслужено от тяхна страна, форумът си има правила.

Рано е за майтап . Майтапът е със всички вас които не можахте да оборите ония формули които Петков ви натика в носът .Що за физици сте след като не можахте да оборите тезата на Петков . Той твърди че след като формулите му са верни то Айнщайн е сгрешил . Нима не схванахте че това твърдение е основателно ?. Нима не схванахте , че докато не оборите ето тия формули на Петков :

(tB- tA).(c-v) = rAB-v(tB - tA)

rAB=v(tB - tA) +(tB- tA). (c-v)

(tB - tA) (v+(c-v)) = rAB

tB - tA =rAB/C

Петков ще триумфира дори и в заключени теми ?

Не виждате ли , че резултата от тия формули tB - tA =rAB/C е различен от резултата до който е стигнал Алберт Айнщайн tB - tA =rAB/(C-V) ?

Не разбирате ли , че докато е в сила формулата на Петков tB - tA =rAB/C се обезсмисля формулата tB - tA =rAB/(C-V) на Айнщайн ?

Вие в тоя клуб не можахте да защитите формулата на Айнщайн и да опровергаете формулата на Петков . Това говори само , че тук в клубовете на БГ-наука няма подготвени физици които да противостоят на на заблудите които ви пробутват антирелативистите . Това , че им пращате темите в паранаучни форуми и след това ги заключвате са само силови методи които правят антирелативистите мъченици , но това не ги прави победени.

Мислете ! Нужен е научен отпор , нужно е научно опровержение на представите на антирелативизмът а доколкото разбирам от прочетеното тук такова опровержение в тези форуми не сте съумяли да направите . Съжалявам но такава е картинката .

Докато няма научен отпор и опровержение на идеите на гаражните гении , гаражните гении ще са непобедени дори когато са обругани.

Не си мислете че като сте баннали Петков и приятелят му Джорданс сте се справили със антирелативизмът Не сте се справили , те просто ще се появят във следващия форум, я в дир-бг , я някъде другаде и ще продължат да проповярват скапаните си идеи до тогава докато не са опровергани. Опровергаване му е майката !

Желая ви успех в опровергаването. :)

Като жокер мога да ви дам само това че Петков във формулите си не се съобразява със вторият постулат на СТО . От там чоплете.

Към Magister militum :

Това в общи линии като че ли казва всичко.Трябваше да дойде Гери от Дира,за да ни напомни какво е фактическото положение на нещата.Мога да добавя към написаното от него и тенденциозното,на моменти направо обидно отношение от администрацията на форума към точно определени участници и страни в дискусията.

Благодаря ти за положителната оценка която даваш на мнението ми.

А червената нишка във мнението ми беше че истината в науката не се налага със силови методи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Рано е за майтап . Майтапът е със всички вас които не можахте да оборите ония формули които Петков ви натика в носът .Що за физици сте след като не можахте да оборите тезата на Петков . Той твърди че след като формулите му са верни то Айнщайн е сгрешил . Нима не схванахте че това твърдение е основателно ?. Нима не схванахте , че докато не оборите ето тия формули на Петков :

(tB- tA).(c-v) = rAB-v(tB - tA)

rAB=v(tB - tA) +(tB- tA). (c-v)

(tB - tA) (v+(c-v)) = rAB

tB - tA =rAB/C

Петков ще триумфира дори и в заключени теми ?

Не виждате ли , че резултата от тия формули tB - tA =rAB/C е различен от резултата до който е стигнал Алберт Айнщайн tB - tA =rAB/(C-V) ?

Не разбирате ли , че докато е в сила формулата на Петков tB - tA =rAB/C се обезсмисля формулата tB - tA =rAB/(C-V) на Айнщайн ?

Вие в тоя клуб не можахте да защитите формулата на Айнщайн и да опровергаете формулата на Петков . Това говори само , че тук в клубовете на БГ-наука няма подготвени физици които да противостоят на на заблудите които ви пробутват антирелативистите . Това , че им пращате темите в паранаучни форуми и след това ги заключвате са само силови методи които правят антирелативистите мъченици , но това не ги прави победени.

Мислете ! Нужен е научен отпор , нужно е научно опровержение на представите на антирелативизмът а доколкото разбирам от прочетеното тук такова опровержение в тези форуми не сте съумяли да направите . Съжалявам но такава е картинката .

Докато няма научен отпор и опровержение на идеите на гаражните гении , гаражните гении ще са непобедени дори когато са обругани.

Не си мислете че като сте баннали Петков и приятелят му Джорданс сте се справили със антирелативизмът Не сте се справили , те просто ще се появят във следващия форум, я в дир-бг , я някъде другаде и ще продължат да проповярват скапаните си идеи до тогава докато не са опровергани. Опровергаване му е майката !

Желая ви успех в опровергаването. :)

Като жокер мога да ви дам само това че Петков във формулите си не се съобразява със вторият постулат на СТО . От там чоплете.

Здравей, Гери!

Интересно ми е какво повече от това http://nauka.bg/foru...ndpost&p=133365 трябваше да му кажем, за да го опровергаем. Цели фермани ли трябваше да изтипосваме тук, след като всичко е толкова елементарно. Или греша? Ако е така, съвсем сериозно те моля, ти - като физик - да обясниш как точно е трябвало да подходим към... "разработките" на Петков. Защото в моя постинг аз наистина наблегнах повече на майтапа...

П.П. Имам предвид постинга си 1192 до Миролюбив от 10 ноември. Не знам защо не излиза с линка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей, Гери!

Интересно ми е какво повече от това http://nauka.bg/foru...ndpost&p=133365 трябваше да му кажем, за да го опровергаем. Цели фермани ли трябваше да изтипосваме тук, след като всичко е толкова елементарно. Или греша? Ако е така, съвсем сериозно те моля, ти - като физик - да обясниш как точно е трябвало да подходим към... "разработките" на Петков. Защото в моя постинг аз наистина наблегнах повече на майтапа...

П.П. Имам предвид постинга си 1192 до Миролюбив от 10 ноември. Не знам защо не излиза с линка.

Здравей ,

Хехе, в постинг 1192 ти заявяваш само, че според постулатите на Айнщайн формулата на Айнщайн е вярна , а според постулатите на Петков формулата на Петков е вярна. Какво по голямо признание на идеите на Петков от това ? Ти не опровергаваш по такъв начин Петков , ти просто го правиш равнопоставен със Айнщайн , лошо !

Това не е достатъчно за опровергаването на гаражните гении. Крайно недостатъчно ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре дошъл отново "Гери"!

Не е лошо да си усъвършенстваш уменията си относно криенето на Ай Пита...и тогава да пишеш в този форум.:biggrin:

Модератор Физика Б.Б.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докато няма научен отпор и опровержение на идеите на гаражните гении , гаражните гении ще са непобедени дори когато са обругани.

Науката работи с доказателства, не с голи твърдения. Всеки сульо и пульо може да твърди нещо, не е работа на науката да го опровергава. Той трябва да се заеме с доказателство на твърденията си, тогава може да се намесва науката, дали коректно или не е това доказателство. Вашите предположения, г-н Петков, са само голи предположения, от рода 'да предположим че 2 = 3. Тогава от това следвало че...' и подобни глупости. Докажете предположенията си, получете проверими следствия, сравнете с наличният експеримент, и тогава може да говорим за наука, а не за гадаене. Айнщайн се е справил, вие - не. Свети Джордан се опита нещо да направи в правилната посока, но не му стигнаха силите.

Помните ли, хванахте се с мен на облог че можете да обясните Доплеровия ефекът с вашата хипотеза, после позорно се скрихте. Това е правилният път - да обясните нещата, и то количествено, за да може да се провери с експеримента. Дотогава ще ви банват за необоснованите претенции и празни приказки. Трябва вие да се докажете, а не науката да ви опровергава или доказва.

Не си мислете че като сте баннали Петков и приятелят му Джорданс сте се справили със антирелативизмът.

Целта не е да се справяме с антирелативизма (така както не можем да се справим и с дървениците и хлебарките), целта е да се ограничи на разумно равнище за да не пречи на останалите участници да дискутират каквото дискутират, и да се помайтапят с антирелативистите. Такава участ им е дал Господ на антирелативистите, руснаците имат много точен термин - 'козёл отпущения', във виновния му смисъл. Ако съвсем се справим с антирелативизма, ще стане много скучно, нали? :biggrin:

За истината в науката не се безспокойте, тя ще си намери пътя. Нищо не я е спряло досега. Но на вас още много ви липсва за да се изкарате галилеевци и джордано-бруновци. След сто години, когато идеите ви се потвърдят, ще бъде друг разговор, но дотогава ще трябва мирно да чакате :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

***

За истината в науката не се безспокойте, тя ще си намери пътя. Нищо не я е спряло досега. Но на вас още много ви липсва за да се изкарате галилеевци и джордано-бруновци. След сто години, когато идеите ви се потвърдят, ще бъде друг разговор, но дотогава ще трябва мирно да чакате :tooth:

Здравей Скенер,

Ти, като професионален физик знаеш много добре, че проблемите в съвременната физика не са свързани с доказване или отричане на теориите на Айнщайн. Това се е случило, когато му е било времето. Излишно е да се връщаме петдесет години назад и да предъвкваме въпроси на които е даден добре дефиниран от физична гледна точка отговор.

Проблемът е, че когато се опитах да обясня това нещо на Петков, забелязах, че не се помъчил да разбере за какво иде реч. Само си загубих времето да обяснявам какъв път на развитие е избрала съвременната наука и защо. От този момент не намирам смисъл да коментирам каквото и да е свързано с неговата "теория".

Формулите, които той толкова ни навира в очите, съм убеден, че той, ако замести параметрите с прости числа - няма да успее да ги пресметне. А това го прави недостоен за титлата "антирелативист" . Той просто е "анти", но срещу какво, аз лично се съмнявам, той да си дава сметка.

Преди месеци му бях поставил проста задачка, с която той да направи проверка за валидността на ХъСъВъто, естествено отговорът му бе, че го изпитвам и някакви подобни твърдения без да имат нещо общо с очакваните резултати. А това е меко казано несериозно.

Аз никой не изпитвам, защото знанията, които притежава даден участник във форума са си лично негова работа и просто не ме интересува нивото му на подготовка. Ако успее да каже нещо важно и интересно - тогава постът си струва да бъде прочетен.. В противен случай - просто може да бъде квалифициран като чиста проба спам.

Единственото което уважавам в личности от типа "гаражен теоретик" , е че се опитват да мислят. Разбира се, успеваемостта на генерираните идеи, следствие на тези размишления е друга работа. Лошото е, че най-често са неуспешни, следствие на липсата на базисни знания по физика и математика.

И така ... Просто не си струва Петков да бъде коментиран, а още по-малко така наречената му "теория". С риск да се повторя и да стана досаден, но аз не мога да приема Петков като представител на анти релативизма. Просто не е достатъчно запозната с физиката за да се кичи с подобно прозвище.

Но аз съм изненадан от друго нещо. След като многократно му бе показано, че коментарите са му нежелани в настоящия форум, той продължава да се опитва да ни ги натрапва. А това е леко досадно....

Е това е моето мнение от гледна точка на потребител на форум физика.

Поздрави на всички .. .

С пожелания за успешен ден Б.Б.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...