Отиди на
Форум "Наука"

КАБИНЕТЪТ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА ИЗИСКА ОТ БАН СЛЕДНОТО


Recommended Posts

  • Потребител

КОЛКО НА БРОЙ СА НОБЕЛОВИТЕ ЛАУРЕАТИ ПО ХИМИЯ, ФИЗИКА, МЕДИЦИНА ОТ БЪЛГАРСКАТА АКАДЕМИЯ НА НАУКИТЕ през 20-ти и 21-ви век? Къде са големите учени на България през последните 65 години на ТОТАЛНА КОМУНИСТИЧЕСКА ДИКТАТУРА В НАУКАТА, КОЯТО ПРОДЪЛЖАВА?

айдее, съвсем разводнихте темата..

я като ще сравняваме, дайте данни за парите с които разполага тоз хайделбергски универитет и академията? хммм ама не ни изнася нали?

ама ви бива в изопачаването..

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 56
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Парите за наука в България са толкова, колкото могат да бъдат в една държава, освобождаваща се мъчително бавно от една агресивна идеология, ако не знаеш коя е тя, ще ти я кажа - комунистическата.

Колкото до Хайделбергския университет, ще ти кажа нещо, което може би не знаеш и то не е разводняване на темата. Той е преживял Втората световна война и веднага след нея, още през август Ректорският съвет се е събрал и през ноември са започнали занятията отново. Това е европейският дух, приятелю, който почита знанието.

У нас не случайно 20 години нямаше реформа във висшето образование и науката, само Болонската декларация беше подписана от правителството на Костов през 1999 г. и въпросът - замразен. Министър Даниел Вълчев в две правителства, когато най-много трябваше да се работи по реформата, дрънкаше на китара песните на Бийтълс от 60-те години на миналия век. Пребиваването му в Министерството беше само ЛИЧЕН БИЗНЕСПЛАН. ПРЕЗ 2006 ГОДИНА РЕФОРМАТА ЗАВЪРШИ В УНИВЕРСИТЕТИТЕ В РАЗВИТАТА ЧАСТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ. Университетите са структуриране с факултети и научно изследване. НЯМА НАУКА ИЗВЪН УНИВЕРСИТЕТИТЕ, СТРУКТУРИРАНА В НЕЩО КАТО БАН С АДМИНИСТРАЦИЯ НА ДВЕ НИВА - В ИНСТИТУТА, И В ЦЕНТРАЛНО УПРАВЛЕНИЕ! ТОВА Е СЪВЕТСКИ МОДЕЛ ОТ 1946 ГОДИНА, НАЛОЖЕН НАСИЛСТВЕНО.

А сега чакам коментара ти за трийсетината Нобелови лауреати, научен продукт на Рупрехт-Карловия университет в Хайделберг. В НАУКАТА КАЧЕСТВЕНИТЕ ИЗМЕРЕНИЯ СА ОСОБЕНО ВАЖНИ. :book: :book: :book: :book: :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кой по-точно визирате от работещите в БАН, че поддържа номенклатурата и коя номенклатура? Явно, не тази която политиканства сред редниците на управляващите. Или сред тях няма нито един номенклатурчик?

Дайте ни имена!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Номенклатурата е само една в България и тя е само комунистическата номенклатура отпреди 20 г., която още управлява науката.

Акад. Иван Юхновски, химик, беше избран за четвърти мандат като председател на БАН /мандатността тихомълком е премахната/ и тъй като беше и на възраст над 70 години /пенсионната възраст за учените в Европейския съюз е 65 г./, за да се потули скандалът, беше преместен /като човек от номенклатурната мрежа/ в Президиума на Висшата атестационна комисия. Сега той, който не знае, от кое копче се включва компютърът, прави изкуствената селекция на учените в България - този "отговаря на условията" и ще бъде повишен /дисертация, хабилитация/, другия - не, той не е от "нашите хора". В МОМЕНТА ВАК ПРОИЗВЕЖДА УЧЕНИ НА КИЛОГРАМ.

Акад. Никола Съботинов, физик, с 10-годишно пребиваване в Управителния съвет на БАН /заместник-председател до 2008 г., когато беше "избран" от номенклатурата за председател/.

И двамата - химик и физик - не са Нобелови лауреати. И двамата не се занимават с наука /липсва научна дейност/, винаги обаче СА РЪКОВОДИЛИ НАУКАТА. :book: :book: :book: :book: :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Номенклатурата в науката е обхванала като мрежа цялата система на ръководство на науката в БАН.

Номенклатурата обхваща следните категории:

- членове на БКП/ БСП;

- щатни и извънщатни сътрудници на Държавна сигурност;

- българи, съветски възпитаници;

- съветски /руски граждани, живеещи и работещи в България;

- безпартиен слугинаж, най-опасната категория - учени и технически персонал. :book: :book: :book: :book: :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Парите за наука в България са толкова, колкото могат да бъдат в една държава, освобождаваща се мъчително бавно от една агресивна идеология, ако не знаеш коя е тя, ще ти я кажа - комунистическата.

още на нито един въпрос не сте ми отговорили... :lac: :lac:

а пък твърдението ви че няма наука извън университетите е смешно!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отговорила съм в постове № 22 и № 23, но кой да чете. Важно е да обвиняваме, да търсим "Врага" по социалистически. Все другите ни са виновни.

Науката в развитата част на Европа е както в държавните и частните университети, така и в различни лаборатории на филми /фармацевтични, парфюмерийни и т.н./, така и в неправителствени организации, институти, регистрирани като фондации и т.н., но не смесвай високотехнологичната европейска наука с българската. ВЪОБЩЕ НАПРАЗНО СЕ ТРЕПЕШ, ЗА ДА МАНИПУЛИРАШ ЧИТАТЕЛИТЕ.

Последната ми публикация във връзка с предстоящата реформа в Централно управление на БАН и европейската практика /Рупрехт-Карловия университет в Хайделберг/ съм публикувала тук, ако ви интересува -

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=9780&st=0&p=119187&fromsearch=1&#entry119187 :book: :book: :book: :book: :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отговорила съм в постове № 22 и № 23, но кой да чете. Важно е да обвиняваме, да търсим "Врага" по социалистически. Все другите ни са виновни.

Науката в развитата част на Европа е както в държавните и частните университети, така и в различни лаборатории на филми /фармацевтични, парфюмерийни и т.н./, така и в неправителствени организации, институти, регистрирани като фондации и т.н., но не смесвай високотехнологичната европейска наука с българската. ВЪОБЩЕ НАПРАЗНО СЕ ТРЕПЕШ, ЗА ДА МАНИПУЛИРАШ ЧИТАТЕЛИТЕ.

Последната ми публикация във връзка с предстоящата реформа в Централно управление на БАН и европейската практика /Рупрехт-Карловия университет в Хайделберг/ съм публикувала тук, ако ви интересува -

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=9780&st=0&p=119187&fromsearch=1&#entry119187 :book: :book: :book: :book: :book:

в тези постове ги няма отговорите? само бля-бля

ц,ц и ЦЪ

манипулацията е ваше оръжие,а аз работя с данни, и поисках такива, но както и очаквах, няма да ги получа, защото не ви изнася...

за трепенето виждам, явно добре ви плащат да пишете глупости и ЛЪЖИ.

реформата в академията е настояща не предстояща!

хахаха и да, тоз социализъм ви е повлиял сериозно и необратимо, квот и да стане се той виновен...

като имате проблеми, обърнете се към специалист, със сигурност има шанс да ви се помогне. а не да ни занимавате нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Защо съм избрала именно Хайделбергския университет? Защото съм специализирала в него, в Германистичния семинар, който е разположен в края на главната улица.

Всъщност само първите 10 от списъка на нобеловите лауреати са пряко свързани с Хайделбергския университет. Но и със тях Хайделбергския университет е сред рекордьорите по нобелови награди в областта на природните науки. Но като цяло този университет не е сред най-престижните в света — навярно му куца езикознанието ;) . На всичко отгоре от векове е известен с разпуснатите нрави на своите студенти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност само първите 10 от списъка на нобеловите лауреати са пряко свързани с Хайделбергския университет. Но и със тях Хайделбергския университет е сред рекордьорите по нобелови награди в областта на природните науки. Но като цяло този университет не е сред най-престижните в света — навярно му куца езикознанието ;) . На всичко отгоре от векове е известен с разпуснатите нрави на своите студенти.

Имаш много здраве от мене. Именно там съм специализирала социолингвистика при един от трите най-големи в областта на социолингвистиката в Германия - проф. д-р Клаус Й. Матайер, един от създателите на големия двутомен "Справочник по социолингвистика" в Германистичния семинар. Колкото до разпуснатите нрави, много си зле с немската дисциплина, ред и перфекционизъм. Ако ги познаваше, нямаше да твърдиш нелепости.

Хайделберг е световен университет като проблематика и се ползва с авторитет на световен университет. По главната улица, където са повечето семинари и институти, можеш да срещнеш хора от САЩ през Европа до Япония. 1/4 от града са студенти, а там, където има млади хора, има много усмивки, освен зубренето. :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :book: :book: :book: :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В това отношение преди 10 ноември управляващите се стараеха и от най-простия овчар да направят поне лингвист /примерно/.

И с оглед на факта, че през социализма дори и циганите получаваха образование и някаква реализация, сега, за сравнение процентът на образованите младежи в техните среди е под 1.

Не е далеч времето, когато и мнозинството уж образовани по новата система българи няма да могат да пишат грамотно. Засега сме фифти фифти, май.

:bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В това отношение преди 10 ноември управляващите се стараеха и от най-простия овчар да направят поне лингвист /примерно/.

И с оглед на факта, че през социализма дори и циганите получаваха образование и някаква реализация, сега, за сравнение процентът на образованите младежи в техните среди е под 1.

Не е далеч времето, когато и мнозинството уж образовани по новата система българи няма да могат да пишат грамотно. Засега сме фифти фифти, май.

:bigwink:

Грешиш. Т.нар. управляващи, значи комунистите правеха "от най-простия овчар" или генерал или генерален директор, за да опропастят или армията, или икономиката на държавата. Нещо си в грешка с образованието днес. Твърде много млади хора заминават да учат в реномирани университети в Европа - разбирай Западна или Северна, т.е. най-развитата й част, или в САЩ. Те получават съвременно модерно образование. Така че не скърби за прамотността. България днес е с добър процент в статистиките на хора, които са ежедневно в интернет. :book: :book: :book: Друго няма. Този е пътят. :book: :book: :book: :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Грешиш и датата на българската Промяна. Тя е 18 ноември 1989 г., деня на първия демократичен митинг на независимите дружества и клубове.

На 10 ноември 1989 г. по общо решение на комунистическите партии през есента на 1989 г. българските комунисти смениха само ръководството си. Същото упражнение изпълниха германските комунисти, като на 18 октомври 1989 г. смениха Ерих Хонекер с Егон Кренц. Този акт обаче не ги спаси от датата 9 ноември 1989 г. и повторното обединяване на Германия. :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb:Ясно ли е? Историята трябва да се познава. И помни. :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Грешиш. Т.нар. управляващи, значи комунистите правеха "от най-простия овчар" или генерал или генерален директор, за да опропастят или армията, или икономиката на държавата. Нещо си в грешка с образованието днес. Твърде много млади хора заминават да учат в реномирани университети в Европа - разбирай Западна или Северна, т.е. най-развитата й част, или в САЩ. Те получават съвременно модерно образование. Така че не скърби за прамотността. България днес е с добър процент в статистиките на хора, които са ежедневно в интернет. :book: :book: :book: Друго няма. Този е пътят. :book: :book: :book: :book:

това, че си ежедневно в интернет не те прави нито интелигентен, нито образован. Всъщност качеството на форумните дискусии през последните години падна рязко, откакто сульо и пульо получиха достъп до компютри и почнаха да си избиват комплексите в мрежата. Уви, само цъкане не стига. Трябва си и четене и то от хартиен носител, защото в нета информация всякаква /най-често доста изкривена/.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Грешиш и датата на българската Промяна. Тя е 18 ноември 1989 г., деня на първия демократичен митинг на независимите дружества и клубове.

На 10 ноември 1989 г. по общо решение на комунистическите партии през есента на 1989 г. българските комунисти смениха само ръководството си. Същото упражнение изпълниха германските комунисти, като на 18 октомври 1989 г. смениха Ерих Хонекер с Егон Кренц. Този акт обаче не ги спаси от датата 9 ноември 1989 г. и повторното обединяване на Германия. :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb:Ясно ли е? Историята трябва да се познава. И помни. :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb:

Всъщност промяна в България няма. Просто БКП, след посочената от мен дата, за да угоди на народното желание, създаде шарени партийки /БСП, БЗНС, СДС/, и продължава да ги създава - НДСВ, АТАКА, ГЕРБ, НИЕ и пр. Така че всичко е един пъстър калейдоскоп, пречупен през призмата на любимата ти ДС.

Та по въпроса за историята - тя не само трябва да се помни, но и да се разбира. Та толкова по тези и прочии неща.

Глобалният модератор да дърпа шалтера.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интернет е най-мощната медия и прави хората информирани, както и предпазливи с манипулираната информация.

Промяна в България има и тя продължи в периода 18 ноември 1989 г. до 10.12.1999 г., когато на Срещата на върха в Хелзинки името на държавата ни беше споменато сред държавите, получили покана за започване на преговори за пълноправно членство. Тогава започна друг исторически период, отбелязван от специалистите като Преход, който ще продължи три поколения, за да се изчисти по естествен път всичко, докоснато в мисленото си от социализма.

Самата Промяна като исторически период у нас имаше двойно развитие. Слабите ученици винаги повтарят класа. Тъй като събитията у нас през ноември 1989 г. до голяма степен бяха плод на мощното протестно движение в Централна и Източна Европа, но и инспирирани от комунистическата партия през януари 1997 г.по време на Януарския мирен протест на гражданите в България се състоя Втората българска Промяна. Тя завърши на 4 февруари 1997 г. с отказа на БСП от съставяне на второ социалистическо правителство.

Изследвала съм периода на базата на документален материал. Дори имам и докторат на тази тема, няколко книги, няколко пъти съм докладвала събитията на международни научни конференции в Европа, но това не е толкова важно.

Чети. :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book: :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вече наистина се забавлявам!

Ако толкова желаем, винаги можем да си изберем дата на Промяната. Датата обаче не е толкова важна. Митингът от 18.11.1989 г. имаше своята роля като психологическа крачка на освобождаване. По същността си обаче, беше смехотворно перестройческо мероприятие. Само да вземем ораторите на митинга - Румен Воденичаров, Петър Берон, Петко Симеонов, Александър Каракачанов, Анжел Вагенщайн. Агенти на ДС, синове на активни борци, отявлени комунисти... Въобще чудесна опозиция! :tooth:

Може би първият истински антикомунистически митинг в България беше този от 14 декември 1989 г. - за отмяната на ръководната роля на БКП.

http://e-vestnik.bg/5038

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

През 1989 г. има три дати, които са важни за демокрацията - първото демократично шествие на "Екогласност" на 3 ноември, първият демократичен митинг на независимите дружества и клубове на 18 ноември и първата жива верига около Народното събрание с отпадане на чл. 1 от Конституцията за ръководната роля на Българската комунистическа партия в обществения живот на България.

ЕТО ТАЗИ ТЕМА Е ЗАБРАНЕНА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ ОТ РЪКОВОДСТВОТО И ЦЕНТРАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА БАН. И СЕГА. ПРЕКИ ВИНОВНИЦИ СА АКАДЕМИЦИТЕ ОТ НОМЕНКЛАТУРАТА - ИВАН ЮХНОВСКИ И НИКОЛА СЪБОТИНОВ. Но нещата не са съвсем прости. Иван Юхновски беше и е изпълнителят като номенклатурен кадър /сега върши безобразия в Президиума на ВАК/, а му нареждаше щатният сътрудник на Държавна сигурност пак академик, може ли да не е, КОНСТАНТИН КОСЕВ. Така че всички са синжир-марка. Добре е, че са над 70 години и мъжете обикновено не живеят дълго. Иначе дълго ще мъчат науката.

Заглавието на публикацията е за кабинета и изискванията му към БАН-Централно управление. Придържайте се към заглавието на публикацията. :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Заглавието на публикацията е за кабинета и изискванията му към БАН-Централно управление. Придържайте се към заглавието на публикацията. :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb: :lightbulb:

Подобни претенции и заповеди - когато станеш тук модератор. Тоест никога.

Форумът БГ наука е известен с това, че дава широко поле на участниците да изразяват позициитеси, като рядко налага ограничения или наказания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как да си обясня тогава текста ти:

"Самият факт, че публикацията насилствено е преместена в "Литература", аз съм я публикувала в "Езикознание", тук, показва, че манипулативната мрежа на БСП е стигнала и до "БГ Наука" (доцент Любима Йорданова, евролингвист)"

Този текст е публикуван от Aspandiat. Той пише за манипулативна мрежа в БГ Наука.

Колкото до заглавието на статията, което не си видял, то е следното: "Кабинетът задължително трябва да изиска от БАН следното". Самата статия е разпространена в социалните мрежи, може да погледнеш в нета.

Аз съм учен и имам право в качеството си на експерт от областта да давам предложения /А НЕ ЗАПОВЕДИ, КАКТО ТИ СИ МИСЛИШ!/ на правителството си, което и да е то. Аз съм българска и европейска гражданка, при това учен и познавам както българската, така и европейската наука.

Правителството е на държавата, БАН-Централно управление е все още на държавна издръжка, значи трябва да се подчинява на нарежданията на правителството.Като цяло науката на БАН е доста далече, да не кажа - извън, европейските стандарти.Отделни учени, които представят изключения, са малко и само потвърждават правилото.За съжаление.

Българската наука трябва да извърви пътя си към европейската.

Не разбрах, защо трябва да ставам модератор и да се занимавам с техническа работа вместо да си пиша книгите, нещо, което е далеч по-интересно и по-приятно за мене. Имала ли съм подобни претенции? Не. Тогава защо трябва да се лъже в коментарите? :post-20645-1121105496:

Пак ли ще изтриеш коментара ми? За това те бива.

Редакцията е от мен. Причината е изчистване на цвета. Бел мод. glishev.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители

И като помисля, че помолих да махнем бана на ljubima... колеги, прощавайте, виноват. Пишете й десет години бан от мене.

Впрочем, във форума цветово са допълнени по принцип модераторските забележки. Ето така:

В червено - значи е нещо важно. Бел. мод.

Моля, нека останалите потребители не злоупотребяват с това. Колкото до мен, просто удебелявам нещата, на които искам да наблегна. Ако искам да покажа, че съм се изказал в качеството си на модератор, добавям "бел. мод." след постинга и готово.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И като помисля, че помолих да махнем бана на ljubima... колеги, прощавайте, виноват. Пишете й десет години бан от мене.

Впрочем, във форума цветово са допълнени по принцип модераторските забележки. Ето така:

В червено - значи е нещо важно. Бел. мод.

Моля, нека останалите потребители не злоупотребяват с това. Колкото до мен, просто удебелявам нещата, на които искам да наблегна. Ако искам да покажа, че съм се изказал в качеството си на модератор, добавям "бел. мод." след постинга и готово.

Стига с тези комунистически манипулации и своеволия!

Както казва колегата Любима, "Това заплаха ли е, вече време ли е да се отнеса до полицията?" :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...