Отиди на
Форум "Наука"

Протест срещу "Свидетели на Йехова" в Бургас.


Recommended Posts

  • Потребител

На мене не ми пречат. Когато идват да ми дрънкат на вратата обикновено приемам от тях изданията. жена ми е учитлка и понеже няма вече много пеняз за спомагателни средсва, много добре идват онезе цветни картинки за агънчета, римски войници и други, картинки за таблата изработвани по разните часове...Па за въпросите по религия много-много не ги бръсна. Казвам и какво ги пречи, че аз съм православен а те йеховианци....Шефа е все един, па дали с гръб или лице към олтара или без олтар се молим към него не е ли все равно.... Като го нямаш Бог в сърцето си можеш ти в какъвто и да е молитвен дом или препълнена с злато църква да хвръляш по хиляди пъти кръстове кел файда.

Па на края ги побърквам като почна да им расказвам за пророците на Ванга, така, че да бързат да си разкаят греховете щото краят е почнал вече.....Бягат от мен като сякаш Белзебуб виждат.:w00t: :w00t: :w00t:

Повторно нито една двойка не е идвала при мен....:tooth: :tooth: :tooth:

Също са мормоните. Млади момчета черни панталони, бели ризи, черни раници и Библия в ръце. Като ме заприказват на улицата......след дестина минути почват да не разбират езика, нищо казвам и продължавам на англиски и.....и бягааааат и те от мен. Имали спешна работа и фююююю хващат на бяг буквално.:laugh: :laugh: :laugh:

Според мен най-опасни са тези дяволи на сциентологията. Чиста мафия. Те наистина заслужават бой. Ама със сопа некъстрена, да боли повече....:punk: :punk: :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 142
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители

Хаха, Скуби дотука е най-здравомислещ. Мормоните наистина са кауза пердута. "Свидетелите" все пак са вредни, но могат да бъдат ограничени, а сциентолозите са крайно неприятни.

Но в случая темата е за друго - за лумпените. Не сектите са важните в случая. Просто не може да се правят такива простащини като видяното на клипчетата.

Рицарю, това добре си го написал, евалла.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мен повече ме дразнят биячите, отколкото религиозните секти. Те и биячите приличат на някаква секта със свои организация и морал. Миналата неделя пътувах в автобуса с едни такива, всичко ореваха, но никой не смее да им каже нещо.

Йеховистите пряко не ги знам, но имам преки впечатления от други протестантски секти. Малко са нахални и прилепчиви, но няма да тръгнат да те бият, защото физиономията ти не им харесва.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мен повече ме дразнят биячите, отколкото религиозните секти. Те и биячите приличат на някаква секта със свои организация и морал. Миналата неделя пътувах в автобуса с едни такива, всичко ореваха, но никой не смее да им каже нещо.

Йеховистите пряко не ги знам, но имам преки впечатления от други протестантски секти. Малко са нахални и прилепчиви, но няма да тръгнат да те бият, защото физиономията ти не им харесва.

Те имат протекцията на политическите сили у нас. Щом Цветанов и МВР не могат , а и не искат да се справят с две агитки (останалите са доста маргинални) , които са и основни действащи лица при дадени екстерполирани митингови ситуации, то са ясни функциите, задачите и целите на тези "биячи''.

А те са -

1.Отклонение на общественото мнение, поглед и настройка ;

2.Държане в страх на редовия гражданин ;

3. Изпълняване на теснопартийни политически цели;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хаха, Скуби дотука е най-здравомислещ. Мормоните наистина са кауза пердута. "Свидетелите" все пак са вредни, но могат да бъдат ограничени, а сциентолозите са крайно неприятни.

Но в случая темата е за друго - за лумпените. Не сектите са важните в случая. Просто не може да се правят такива простащини като видяното на клипчетата.

Това е един вид тренировка за тях. Та дали сектанти, педераси, негри, левскари или кучкари ще набият за тях е все едно.

Важното е адреналинат да се качи....

Ония ти с и зад високоговорителя те са опасни. Те много добре знаят защо са нужни такива "тренировки" и то добре документирани от самите те. Ама тях полицията много не ги дрънка щото в повечето случаи са им бивщи колеги...И нали първо съдът трябва да даде наребда за арестуване и то не става така бърже. Абе и закони си има бре хора. То ако беше така хеееей кво щеше да стане....Па и на онези йеховианци малко да им свият парцалите да си знаят мястото. Си мислят много и от служещите.....:whistling: :whistling: :whistling:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това е един вид тренировка за тях. Та дали сектанти, педераси, негри, левскари или кучкари ще набият за тях е все едно.

Важното е адреналинат да се качи....

Ония ти с и зад високоговорителя те са опасни. Те много добре знаят защо са нужни такива "тренировки" и то добре документирани от самите те. Ама тях полицията много не ги дрънка щото в повечето случаи са им бивщи колеги...И нали първо съдът трябва да даде наребда за арестуване и то не става така бърже. Абе и закони си има бре хора. То ако беше така хеееей кво щеше да стане....Па и на онези йеховианци малко да им свият парцалите да си знаят мястото. Си мислят много и от служещите.....:whistling: :whistling: :whistling:

Чепиците на шпиц-командата.

1_72.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чепиците на шпиц-командата.

1_72.jpg

Виж продължението....

http://www.youtube.com/watch?v=oNV9Vdg8drg&feature=related

По селата където има цигати.....

http://www.youtube.com/watch?v=5O9KWK3mKvw&feature=related

дават караул. А полицията паци да няма стълкования...

Но на все повече и повече хора почва да им се харесва този "ред".

;) ;) ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

...Болярски, като ги гледам тия сериозни мъже в костюми, не ми мязат на заблудени овци. Май са по-скоро добре ориентирани овчари....

КГ,

много точно и вярно наблюдение! :good:

Лидерите на тази секта имат толкова общо с духовността и религията, колкото Сталин е имал с демокрацията. Висша "добродетел" (а в същност прикрита цел) в тази секта е да им завещаеш имуществото си.

Лошото е, че психически нестабилни балъци, които им се вързват - колкото искаш.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ,

много точно и вярно наблюдение! :good:

Лидерите на тази секта имат толкова общо с духовността и религията, колкото Сталин е имал с демокрацията. Висша "добродетел" (а в същност прикрита цел) в тази секта е да им завещаеш имуществото си.

Лошото е, че психически нестабилни балъци, които им се вързват - колкото искаш.

Това, че е така така. Ама не е работа на ВМРО да раздава правосъдие. Ако има закононарушение да сигнализират съответните органи. Ако мислят, че сектата е наистина заплаха - да използват лостове за въздействие, които са позволени едно правово гражданско общество.

Това че някоя шматка ще си дари целия имот си проблем на въпросната шматка. Между другото в българската история има много примери, когато някой щедро е дарявал една друга църква. Така че нас не ние грижа, кой как разполага с имуществото си. Ако иска да го дари на Свидетели на Йехова, ако иска на Свидетели на Тангра или Свидетели на Орфей, ако иска на Българската православна църква (що ли си мисля, че нашите попове ще го лапнат като топъл хляб), ако иска да го дари на дружеството "Да нахраним гладните цигани" или на "Приятели на зелените човечета".

А иначе Бургаската акция на ВМРО е върха на безумието и като акция.

1. Защото явно показват че си мислят че са над закона в Р. България

2. спотяват сектата, която вече има мъченици

3. За всички е ясно че това си най-обикновен PR

Аз, ако бях на тяхно място и толкова ме дразнеха тези сектанти, щях да действам по друг начин. Два-три шамара в някоя тъмна улица, без да се обявява от кой и защо. Разбира се, българското общество нямаше да научи за това, но пък методът е ефективен.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много са ми интересни хората, които не подкрепяли религиозната организация (въздържам се да ги класифицирам като секта, не ги познавам лично), но осъждали физическото насилие.

1) Информацията, която прочетох из нета, макар и недостатъчна да се включа в боя, ми позволява да си иградя мнение (силно подозирам, че ако науча повече бих се включил и аз с бухалката).

2) На много места се посочват протести, подписки, жалби и други мирни изяви, абсолютно безрезултатни, и които държавата тотално пренебрегва.

3) В такъв случай, какви са задълженията ни, като общество? И какви са задълженията на отделния индивид към обществото? И каква трябва да е следващата стъпка?

До тук със спекулациите. Лично съм ги виждал, как раздават листовки на улицата, предимно на млади хора. Нямам нищо против никоя религиозна организация, доколкото тя не се опитва активно да наложи собствените си виждания на външни хора. За мен, интелигентен човек с листовка в училище е много по-опасен от дебеловрат наркопласьор с пистолет на улицата. Предпазването е много много по трудно, а пораженията, макар и индиректни, са много по страшни и дълготрайни.

редакция:

@Ka40, съответните органи са сигнализирани многократно. Това е факт, който хората като теб удобно отказват да приемат, за да могат да спекулират и да показват какви са демократи и миропазители. А като станем "правово гражданско общество" ела ми се обади. Обективно погледнато Османската империя е била по-"правово гражданско общество" от нас сега.

Редактирано от Thimotty
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много са ми интересни хората, които не подкрепяли религиозната организация (въздържам се да ги класифицирам като секта, не ги познавам лично), но осъждали физическото насилие.

1) Информацията, която прочетох из нета, макар и недостатъчна да се включа в боя, ми позволява да си иградя мнение (силно подозирам, че ако науча повече бих се включил и аз с бухалката).

2) На много места се посочват протести, подписки, жалби и други мирни изяви, абсолютно безрезултатни, и които държавата тотално пренебрегва.

3) В такъв случай, какви са задълженията ни, като общество? И какви са задълженията на отделния индивид към обществото? И каква трябва да е следващата стъпка?

До тук със спекулациите. Лично съм ги виждал, как раздават листовки на улицата, предимно на млади хора. Нямам нищо против никоя религиозна организация, доколкото тя не се опитва активно да наложи собствените си виждания на външни хора. За мен, интелигентен човек с листовка в училище е много по-опасен от дебеловрат наркопласьор с пистолет на улицата. Предпазването е много много по трудно, а пораженията, макар и индиректни, са много по страшни и дълготрайни.

Ако някой извършва религиозна, политическа или каквато и да е агитация в училище, то директорът на това училище допуснал това трябва незабавно да бъде уволнен. Мен също много ме дразни някой да ми бута листовки без значение дали са реклами или някакви други, обаче това не е забранено нали?

Едно е да не одобряваш нещо, друго е да изпозваш насилие срещу това което не одобряваш. Все пак не сме в Дивия запад. А защо не си вземеш бухалката и не отидеш да трошиш незаконните хотели по брега на морето?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако някой извършва религиозна, политическа или каквато и да е агитация в училище, то директорът на това училище допуснал това трябва незабавно да бъде уволнен. Мен също много ме дразни някой да ми бута листовки без значение дали са реклами или някакви други, обаче това не е забранено нали?

Едно е да не одобряваш нещо, друго е да изпозваш насилие срещу това което не одобряваш. Все пак не сме в Дивия запад. А защо не си вземеш бухалката и не отидеш да трошиш незаконните хотели по брега на морето?

Всъщност е забранено, прочети законите.

Власта на директора се простира до изхода на училището. А на улицата отпред? А в кафенето? А в алеята от жилището ти до магазина? Много е лесно да прехвърлиш отговорноста на директора, полицията, държавата, родителите и изобщо всеки друг освен теб. Обаче ти сам използва думата "общество". Член ли си и ти на обществото? Какви са твоите задължения? И когато директора, полицията, държавата, родителите или който и да е друг не му пука, не му е в задълженията, е безотговорен или просто не му стигат силите или възможностите, трябва ли всички да си заровим главите в земята и да се оправдаваме, че някой друг не си бил свършил работата?

Не бъркай неодобрение със заплаха. Ако не одобрявам нещо ще си кажа мнението (и сега не одобрявам твоето виждане, но няма да тръгна да те търся да те бия), явната заплаха е нещо съвсем друго. Мислиш ли, че можеш да ми покажеш дори един незаконен хотел с някакво по-различно от "слух" доказателство? Каква точно заплаха е незаконния хотел за децата? А най-много ме кефят хора като теб, които казват "като си такъв бабаит защо не...." и дават веднага пример с някоя икономически, политически или физически силна групировка. Отговора е "Защото ме е страх". Защото не ми е по силите. Или защото така съм избрал. Можеш да наричаш момчетата от клипа страхливци, бабаити, хулигани или каквито си измислиш друго, но факта е, че на тях им е писнало от престъпното безхаберие на държавата и са избрали да направят нещо. А ти какво си направил?

Редактирано от Thimotty
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж продължението....

По селата където има цигати.....

дават караул. А полицията паци да няма стълкования...

Но на все повече и повече хора почва да им се харесва този "ред".

;) ;) ;)

И у нас има нещо такова, но не знам доколко е реално:

http://www.vbox7.com/play:cf3bf803

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уличното насилие наистина не е отговор на наличието на такива мътни организации, които претендират да се занимават с религия и с душата на човека. Още по-малко одобрявам насилие от разни лумпени, които едва ли бият "по убеждение" в случая. Те просто обичат така да се "изразяват" и/или някой им е платил или ги е мотивирал по друг начин за това да се случи.

Но в тази случка, поне за мен, най-важното не е толкова насилието. А причините довели до него. Ако държавата (ако изобщо още я има освен в случаите когато прибира данъци, такси и глоби) реагираше адекватно, гарантирам, че нямаше да се стигне до тази отблъскваща сцена на насилие. Държавата трябва да се ръководи от смислени принципи, а не от бездушност, прикрита под формата на разюдана лЕбералщина, която служи за оправдание всеки да си прави каквото иска под егидата на високопарни думи и принципи като "свобода", "права" и т.н.

Същата тази секта, преди две години искаше да изгради "обреден дом" на 20 метра от блока, в който живея. Още по-странното е, че на 50 метра в другата посока има начално училище, което в момента е с добър рейтинг и много родители се натискат да записват там децата си до осми клас. Това съвсем не е единствения свободен общински парцел, предложиха им и други, но те казаха, че само този ги устройва. Защо ли? При другите наблизо кой знае защо (може би случайно) нямаше училища. Родителите и хората от района се противопоставиха и общината замрази мероприятието по строежа. Веднага от сектата нададоха вой, че им накърнявали религиозните права и свободи. Но не пожелаха да вземат друг парцел. Това е само пример. Изводите за вас. И липсата на държава в смислената регулация на тази дейност.

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докато си говорите колко лоши били лумпените, дали знаете какво става на улицата! :mad:

http://www.youtube.com/watch?v=4x1ve0X0gpg&feature=feedu

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност е забранено, прочети законите

Кое точно е забранено? Раздаването на листовки, които ако искаш взимаш, ако не искаш - невзимаш? Или религиозната дейност? Кое точно е забранено.

А на улицата отпред? А в кафенето? А в алеята от жилището ти до магазина? Много е лесно да прехвърлиш отговорноста на директора, полицията, държавата, родителите и изобщо всеки друг освен теб. Обаче ти сам използва думата "общество". Член ли си и ти на обществото? Какви са твоите задължения?

Основното задължение на всеки един индивид е да спазва закона. Утре, някой ще реши че ти си заплаха за него или просто не го кефиш и ще ти чупи главата. Това ли искаш?

Мислиш ли, че можеш да ми покажеш дори един незаконен хотел с някакво по-различно от "слух" доказателство?

Всеки един хотел построен на плажната ивица е незаконен. А за Стария Несебър мисля че е излишно да се коментира.

Каква точно заплаха е незаконния хотел за децата?

Ами да речем именно с това че е незаконен. А по-страшното е че има хора, на които не им пука че е незаконен и че се толелира неспазването на закона.

най-много ме кефят хора като теб, които казват "като си такъв бабаит защо не...." и дават веднага пример с някоя икономически, политически или физически силна групировка. Отговора е "Защото ме е страх". Защото не ми е по силите

Значи тъй като ни е страх, не ние по силите или просто не ни дреме, ще се правим че истинските проблеми не съществуват. Обаче че група дебили, които са се събрали да се молят, това ни е най-големия кахър.

А ти какво си направил?

Достатъчно, за да знам, че от тези акции файда няма и всичко е чист популизъм.

Редактирано от Ka40
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Винаги, винаги тия работят на някоя тънка струна! Или ще почнат с разкази за конфликти с баща си или майка си, или ще кажат на детето да не ходи на училище. Нали се сещате какво значи това за тийнейджърската психика...

При нас преди години, когато беше пикът на тия неща, дойде майка, на която дъщеря й беше се понесла с едни такива дали не бяха и точно тая секта. Тъкмо беше навършила 18 г. и жената нямаше никакъв правен начин да въздейства на това нещо. Трябва да ви кажа, че да обясниш такова нещо на една майка е много, много неприятно нещо.... Жената си тръгна изключително разстроена а аз се чудех "с чего начинаеться закон"....

Напускане на дома, напускане на университета, в който току що е била приета, за да ходи по улиците да проповядва с блеснал поглед...

Това са опасни общности, които ползват религията само за повод за десоциализация на тези, които успеят да докопат.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Лумпените в панделата, а сектантите - лишени от регистрация, викам аз. И вълкът гладен, и агнето изядено, та да мирне тая държава.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И сектантите в панделата, още по-добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това, че е така така. Ама не е работа на ВМРО да раздава правосъдие. Ако има закононарушение да сигнализират съответните органи. Ако мислят, че сектата е наистина заплаха - да използват лостове за въздействие, които са позволени едно правово гражданско общество.

...Аз, ако бях на тяхно място и толкова ме дразнеха тези сектанти, щях да действам по друг начин. Два-три шамара в някоя тъмна улица, без да се обявява от кой и защо. Разбира се, българското общество нямаше да научи за това, но пък методът е ефективен.

Знаеш ли, преди десетина години в Търново "посъветваха" едни подобни старейшини-сополанковци и се оказа, че на единия баща му бил посланик? :tooth:

Но методиката со кротце, со благо и со малко кютек , даде резултат и до днес Търново няма мормончета и йеховистчета.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Именно така навремето са се появили и Ленин и Хитлер. Нищо лошо не са правили, само са говорили по улиците. И ако не бяха успели да получат власт едва ли щяхме да знаем за комунизма и фашизма. Това, че са малобройни не значи че не са опасни.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Именно така навремето са се появили и Ленин и Хитлер. Нищо лошо не са правили, само са говорили по улиците. И ако не бяха успели да получат власт едва ли щяхме да знаем за комунизма и фашизма. Това, че са малобройни не значи че не са опасни.

Нямаш си идея колко си прав. Партията на Хитлер също е вдъхновявала лумпените да бият евреите, гейовете и о, изненада - свидетелите на Йехова. Всички изброени групи /да, да - и свидетелите на Йехова/ са били унищожавани в германските концлагери.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямаш си идея колко си прав. Партията на Хитлер също е вдъхновявала лумпените да бият евреите, гейовете и о, изненада - свидетелите на Йехова. Всички изброени групи /да, да - и свидетелите на Йехова/ са били унищожавани в германските концлагери.

Хитлер незнам точно колко, милиона получава......

post-5590-062555700 1303241548_thumb.jpg

но Ленин с 4 000 000 марки почва да прави ревлюцията. толкова получава от германия.....

:crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...