Отиди на
Форум "Наука"

9 май - День Победы!!!


Recommended Posts

  • Потребители

Като стана дума за паради и фашисти, що да са две уродливи идеологии, щом си правят съвместен парад - търкулнало се гърнето, намерило се похлупак

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 246
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

1430911421_144468619.png

Да демократичните държави сключват правилни пактове с Хитлер. 
Само Сталин проявява коварство, понеже Европа го изолира. 
Той не може да прежиее такава изолация и скарва напредничавите европейски държави. 

3d59e2562f7c913b07faa698893_prev.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Galahad said:

Твърде печална гледка е да се види как уж българи се радват на деня, в който държавата им е била наредена сред победените. На България са отнети Беломорието, Македония и Западните покрайнини. Избитите българи благодарение на тази "победа" са много повече, отколкото преди това.

 

Аз пък до днеска си мислех, че Беломорието, Македония и Западните покрайнини са ни отнети по време на Берлинският, Лондонският и Ньойският мирен договори. И жертвите за тези области са следствие от тези договори. Оказва се обаче, че тия земи били наши... А Червената Армия ни ги отнема и ги дава на някаакви си Югославяни и Гърци. Век живей век се учи. 

0_6882aa296cc567fb74a19739386cdceb_13689

В книжката на демократа западняк Gerald Reitlinger -  THE HOUSE BUILT ON SAND  главно в последната глава се описва смешната , жалката, подлата история на Генерал Власов и неговата РОА и подобните организации. Немците така и не вкарват РОА в бой понеже знаят за ниският дух на предателите. Бандеровците и хърватските нацисти са такива чудовища, че даже на SS овците които са с яка психика им става лошо от зверствата на усташите и бандеровците.

Самите Власовци фантазират повече от Хитлер в последните дни. Власов получава някакво съобщение, че някакви негови съединения се проявяват геройски в някакви си фантастични боеве чрещу ЧА ! И даже червеноармейци в 1945 (!?!) година масово бягали през фронта да се присъеднят към РОА ))) Върхът на тортата е че червеноармейци завладявали самолети и бягали с транспортни самолети през фронта в Германия ! 1945 година !

Предателите се оказват по- смахнати и от фашистите. Съветвам никой да не слуша така наречените руски "либерали" освен ако няма жълта книжка в Карлуково община Раднево. 

1_96d75d3cefe99a8cd65fbccf9999c68f_13689

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Размахвате ли знаменца, май не ви попитах? :ag:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 3 часа, stinka (Rom) said:

Проблема с победата е че една уродлива идеология победи една друга уродлива идеология. 

А като се има предвид горните постове... можем ли да се сърдим на македонците сърбомани, че празнуват победата на Югославия във Вардарска Македония 1944г.?

 

Не можем.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Thorn said:

Не можем.

А помака туркоман, който си честити завладяването на България от Баязид?

А гъркомана от Петрич, който преди 104 години, запали града, убиваше сънародниците си екзархисти и избяга в Гърция?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Сърбомани, туркомани и прочие подобни термини са пропагандни плашила. Съществено е самосъзнанието, не произхода. Така, че "сърбоманите", независимо какви са се чувствали дядовците им са сърби, туркоманите - турци, а гъркоманите - гърци. В този смисъл разбирам защо един турчин се радва на завладяването на България от Баязид, а един грък - на победите на Василий II. Въпреки че на мен не ми е особено приятно от това.

 

Но вероятно това има връзка с моето възприятие за историята. Мен тя ме интересува сама по себе си, а не като средство за националистическа пропаганда за натриване на носа на останалите народи. И запалването на Мелинико ми е  също интересно. Както и запалването на Тъмраш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Thorn said:

Сърбомани, туркомани и прочие подобни термини са пропагандни плашила. Съществено е самосъзнанието, не произхода. Така, че "сърбоманите", независимо какви са се чувствали дядовците им са сърби, туркоманите - турци, а гъркоманите - гърци. В този смисъл разбирам защо един турчин се радва на завладяването на България от Баязид, а един грък - на победите на Василий II. Въпреки че на мен не ми е особено приятно от това.

 

Но вероятно това има връзка с моето възприятие за историята. Мен тя ме интересува сама по себе си, а не като средство за националистическа пропаганда за натриване на носа на останалите народи. И запалването на Мелинико ми е  също интересно. Както и запалването на Тъмраш.

Та относно самосъзнанието де........... празнуването на руски национални празници.... изповядването на руски национални идеи.... и се в този ред... говори за самосъзнанието. Съзнаваш ли как се измества българското национално самосъзнание с руско....... затова иде реч... Деконструкция на българската национална идентичност и замяната и с друга... ей затова е гнусна тази тема и честитките в нея...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А немое ли русофобите да си празнуват Деня на Европа - 9 май и всички да са щастливи? :)

п.п.:
 

1nkz1p.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зависи от гледната точка. Все пак комисарите от Москва не ни присъединиха към вечния братски прогресивен славен Съюз.  Така запазихме илентичността си. А комисарите от Брюксел ни прилапаха към прогресивния братски вечен нерушим Съюз. Аз не казвам че е лошо или добро. Просто е факт. За тия дето се безпокоят за идентичността . 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми че то и тогава и сега ние сами сме се натискали бе.
Но да се върнем на темата обаче:

18342697_10208548522380734_7143293704972

 

Аматьорчета :ag:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Стинка, разликата е, че 9 май празник на победата над най-гадното нещо в новата история - германския нацизъм. И това не е само руски празник.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Warlord said:

Ми че то и тогава и сега ние сами сме се натискали бе.
Но да се върнем на темата обаче:

18342697_10208548522380734_7143293704972

 

Аматьорчета :ag:

Нямат пари за бензин ) Или са ползвали само невидимите си самолети. Такива другите страни все още нямат. Нашите самолети даже с просто око се виждат. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Thorn said:

Стинка, разликата е, че 9 май празник на победата над най-гадното нещо в новата история - германския нацизъм. И това не е само руски празник.

...От едно друго гадно нещо! Аз не съм малоумен(поне така си мисля) и виждам как това всичко е превърнато в русомански панаир... Някак си това отбелязване на 9 май... все към Русия клони, ама само и единствено... И някак си в либерално интернационалната уж "логика" на отбелязването му у нас...  се прилага само за руски празници... Някак си най-върлите празнуващи на 9 май... са и най-върлите оплакввачи на англо-американските бомбардировки над София... видно е... и затова си е обикновен русомански панаир... 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Всеки да говори за себе си. Аз не съм се оплаквал от англо-американските бомбардировки и не съм любител на сталиновия режим. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, stinka (Rom) said:

...От едно друго гадно нещо! Аз не съм малоумен(поне така си мисля) и виждам как това всичко е превърнато в русомански панаир... Някак си това отбелязване на 9 май... все към Русия клони, ама само и единствено...

Стинка, не е баш така, въпреки че си прав за нашенската ... , не съм русоман, само си падам по русото , но да си спомняш че на 9 май парада за 70 години имаше и  американски и английски, и индийски, и китайски, и таджикски, и сръбски, и прочие представителни части на парада.

Сега върви яко противопоставяне САЩ - Русия и мерене на кого ракетата му е по-по-най. А нещата са си просто обясними , Путин изкара Русия от сянката и орбитата на САЩ и води своя си независима политика, той демонстрира че както за Западната цивилизация не е задължително да съблюдава исторически сложилата се реалност от ВСВ , така и за Русия резултата от Студената война вече е история и неприложим върху действителноста. Освен това Русия е в санкционната зона и трябва да привлече вниманието върху себе - включително да поддържа самоуважението на гражданите си.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Thorn said:

Стинка, разликата е, че 9 май празник на победата над най-гадното нещо в новата история - германския нацизъм. И това не е само руски празник.

Защо пък да е най-гадното нещо в новата история ? Аз знам и по-гадни неща и то доста ! Някой май попрекалява с демагогията, а ?:af:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Capitainofmarine said:

Стинка, не е баш така, въпреки че си прав за нашенската ... , не съм русоман, само си падам по русото , но да си спомняш че на 9 май парада за 70 години имаше и  американски и английски, и индийски, и китайски, и таджикски, и сръбски, и прочие представителни части на парада.

Сега върви яко противопоставяне САЩ - Русия и мерене на кого ракетата му е по-по-най. А нещата са си просто обясними , Путин изкара Русия от сянката и орбитата на САЩ и води своя си независима политика, той демонстрира че както за Западната цивилизация не е задължително да съблюдава исторически сложилата се реалност от ВСВ , така и за Русия резултата от Студената война вече е история и неприложим върху действителноста. Освен това Русия е в санкционната зона и трябва да привлече вниманието върху себе - включително да поддържа самоуважението на гражданите си.

То тва вече прилича на истерия,не, то си е истерия. Войната свърши преди 70г. а изглеждаше все едно е свършила тази година! Путин се опитва с масова истерия да обедини народа, до тук добре,(не че това е най-добрия вариант ама друг няма) . Обаче, на фона на 9май, забраняват митингите , и по-специално митингите против корупцията и бедността, и падналия жизнен стандарт на руснаците( ако не знаете там има криза) Чрез бясното празнуване се изместват главните въпроси, а те там са много наболели, особенно откакто уличиха Медведев в чудовищна корупция, и откакто младежта скочи срещу правителството. Мачкането на ученици и студенти и после празнуване, някакси не се съвместяват. Та ние тука пак сме в блажено неведение и се прехласваме по измисленни радости.Както винаги, истината изобщо не е това което изглежда. Запада тази година е враг номер 2:ag:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, bulgaroid said:

То тва вече прилича на истерия,не, то си е истерия. Войната свърши преди 70г. а изглеждаше все едно е свършила тази година! Путин се опитва с масова истерия да обедини народа, до тук добре,(не че това е най-добрия вариант ама друг няма) . Обаче, на фона на 9май, забраняват митингите , и по-специално митингите против корупцията и бедността, и падналия жизнен стандарт на руснаците( ако не знаете там има криза) Чрез бясното празнуване се изместват главните въпроси, а те там са много наболели, особенно откакто уличиха Медведев в чудовищна корупция, и откакто младежта скочи срещу правителството. Мачкането на ученици и студенти и после празнуване, някакси не се съвместяват. Та ние тука пак сме в блажено неведение и се прехласваме по измисленни радости.Както винаги, истината изобщо не е това което изглежда. Запада тази година е враг номер 2:ag:

Не бе , не е истерия, пак си е психиатрична диагноза, обяснява се така - бягство от действителноста в илюзорна . Пример - България и бългтарите вече живеят  много добре.:bg:

Руските проблеми са си руски, нашите са си наши. Но ние не си гледаме в нашето си канче а плюем в чуждото - и какво от това по-топло ли ти става? На руснаците вместо митинги им организират военен парад, У нас вместо самозапалвания ни изнасят лекции колко сме напреднали и как добре живеем , дотолкова добре че даже арабските  бежанци в голямата си маса заобикалят българските маршрути.

Пък за младежта в Русия - ами това си им беше начин да изкарат 10 хиляди евро, така обеща на учениците Навални, ако случайно някого арестуват , той Навални лично ще го изкара от ареста и ще накара полицията да плати 10 000 евро обезщетение. Не вярваш нали - и аз не повярвах но намерих в Ютуб поканата на Навални към младежта. Направи си труда . Така че не само нашата младеж е алчна, тъпа и манипуллируема.

А да !

Да бе, добре сме и ша съ упраим, от утре ша  направят заплатата една десета от европейската , и ако не са упраим ша ни упраят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Warlord said:

А немое ли русофобите да си празнуват Деня на Европа - 9 май и всички да са щастливи? :)

 

Те не знаят че има такъв празник, ...но  пък си имат св.вальо,  хелуин , гейпарад и други весели празници :party:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Capitainofmarine said:

Не бе , не е истерия, пак си е психиатрична диагноза, обяснява се така - бягство от действителноста в илюзорна . Пример - България и бългтарите вече живеят  много добре.:bg:

Руските проблеми са си руски, нашите са си наши. Но ние не си гледаме в нашето си канче а плюем в чуждото - и какво от това по-топло ли ти става? На руснаците вместо митинги им организират военен парад, У нас вместо самозапалвания ни изнасят лекции колко сме напреднали и как добре живеем , дотолкова добре че даже арабските  бежанци в голямата си маса заобикалят българските маршрути.

Пък за младежта в Русия - ами това си им беше начин да изкарат 10 хиляди евро, така обеща на учениците Навални, ако случайно някого арестуват , той Навални лично ще го изкара от ареста и ще накара полицията да плати 10 000 евро обезщетение. Не вярваш нали - и аз не повярвах но намерих в Ютуб поканата на Навални към младежта. Направи си труда . Така че не само нашата младеж е алчна, тъпа и манипуллируема.

А да !

Да бе, добре сме и ша съ упраим, от утре ша  направят заплатата една десета от европейската , и ако не са упраим ша ни упраят.

Много добра тактика, за Русия или добро или нищо:ag: а като не става почваме да плюем по България ! Стар номер. Руските проблеми са си руски, ама ни засягат и нас техните проблеми щото се лее пропаганда и ни се промиват мозъците . И не в България за митинг лежиш, и плащаш зверски глоби не в България ти мият очите с киселина и ослепяваш,само защото си в опозиция нали? И явно руския ти не е много добър щото " суть в другое" демек не си го разбрал гледай пак ! И в заключение за всеки случай да наплюем България ех .....

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, JImBeam said:

Те не знаят че има такъв празник, ...но  пък си имат св.вальо,  хелуин , гейпарад и други весели празници :party:

Това че не празнувам прави ли ме русофоб?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...