Отиди на
Форум "Наука"

Чудновати танкоподобни


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Мда, това и на мен ми се струва по-вероятно, няма пособия за изравяне на мините, а периода изглежда доста ранен за нагряване с лазери. ;) Странно обаче от какъв зор му е такова шаси?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Believe it or not, but 800 of these "Bazooka Vespas" were manufactured and used by the French paratroops during the late 1950s. It was light enough to be dropped by parachute and it was actually possible to fire the M20 75mm recoilless rifle from the Vespas frame

1234946_10153219899380377_570022617_n.jp

Интересното е че това няма никакъв откат, т.е. т*шаците на водача са в безопасност ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еее безоткатните пушки, т.е. оръдия не са от вчера. Ама трябва да имаш яки шпонки, т.е. тапи за уши де, че като нищо ще ти пукне тъпанчетата. 'Слушал' съм как стрелят много нещица. От поверения на моя полк 57-ак, до 100-ак (това ПВО), даже веднъж натисках педала (това е спусъка) с половин кило памук в едното ухо и толкоз в другото. Не рачих повече (това в Банско Наборе на танковия полигон, стреляхме по вертолетни мишени или поне така ми казаха). НО! РПГ-то е най яко. Като звук де. А съм чувал и гаубици и гвоздики и 34-ки и 55-ци, както и 6 снаряда на ГРАД. 72-ки по мое време имаше само в Г Баня. Виж на тях съм се возил, на калника (снимахме филм, за да продадем 57-ка, на Конго ли беше или там на някакви други африканци)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ми те по два начина работят безоткатните - или е ракета - със собствен двигател или има компенсатор (може да изглежда като джаджа подобна на заглушител) която насочва част от излитащите газове назад - така реактивната сила компенсира отката, само гипсови уши да имаш

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Еее безоткатните пушки, т.е. оръдия не са от вчера. Ама трябва да имаш яки шпонки, т.е. тапи за уши де, че като нищо ще ти пукне тъпанчетата. 'Слушал' съм как стрелят много нещица. От поверения на моя полк 57-ак, до 100-ак (това ПВО), даже веднъж натисках педала (това е спусъка) с половин кило памук в едното ухо и толкоз в другото. Не рачих повече (това в Банско Наборе на танковия полигон, стреляхме по вертолетни мишени или поне така ми казаха). НО! РПГ-то е най яко. Като звук де. А съм чувал и гаубици и гвоздики и 34-ки и 55-ци, както и 6 снаряда на ГРАД. 72-ки по мое време имаше само в Г Баня. Виж на тях съм се возил, на калника (снимахме филм, за да продадем 57-ка, на Конго ли беше или там на някакви други африканци)

Оо, Митак не ти видях писанието докрай. :)

Аз само с РПГ си пострелях, ама яко беше и го окачествявам като най-яко с чиста съвест.

Намерих си на полигона и си взех възпламенителя /на някой явно самоликвидирал се снаряд/ добре отделен връх от граната демек. Командирите на отделения обаче не знаеха явно, че е пиезокристал, мислеха го за капсул детонатор, шашнаха се и стана тя... Намериха го в спалното под леглото ми

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Лелеее, гадно инфо... Екзекутиран

Да, гранатометът е със сопло, за това 30 м зад него не бива да има хора




Използват отворена отзад цев, завършваща със сопло, така че част от газовете вместо да избутват снаряда, създават реактивна сила компенсираща отката. Оръдията се оказват учудващо леки, но началната скорост е ниска и имат нужда от толкова голямо количество задвижващо ВВ, че са се смятали за безперспективни, преди да се сетят, че могат да ги допълнят с реактивно доускуряване на снаряда след изстрел, както и с кумулативна бойна част. Човека който ги разработва при руснаците е осъден за саботаж от сталин, след като е видял ефективността на първите му прототипи. След това обаче развитието на същите идеи водят до РПГ 7. Обаче човека (не му помня името) е екзекутиран.



Компенсатори

post-7686-0-94930500-1378367403_thumb.jp

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Още малко от рали серията (с умерен откат)

526882_731086430251925_1504247933_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

И в това има смисъл, пази и от дъжд ;)

555905_10153347617620377_126416419_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди време, за един друг форум, посъбрах няколко снимки на вехти танкове и бронирани машини. Ето няколко от тях:

031755126.jpg?r=0

Tortuga (костенурка) танк - гордостта на Венецуела. Построени са общо пет танкети през 1934 г. Въоръжението им също е впечатляващо - 7 мм картечница.

031755125.jpg?r=0

Чешко-австрийски "Батмобил" от 1925 г. или по-точно РА-2 "Костенурка"

031755127.jpg?r=0

Предназначението на това произведение на Vickers-Carden-Loyd, наречено Utility Tractor, определено ме озадачава.

031755123.jpg?r=0

Ако не греша, унгарска установка за гасене на пожари, комбинация от шаси на Т-34 и два турбореактивни двигателя "Туманский" Р11Ф-300 от Миг 21.

016987131.jpg?r=0


Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Уххууу, чудесни са :))

Венецуелското става за бой с контрабандисти и събаряне на колиби;

Чешкото е мечта от едно нереализирано време - нещо средно между Готам сити и добрата стара моденизираща се Европа;

Utility тракторът е явно опит за многофинкционален влекач, главно артилерийски. Картечницата е за самоотбрана, да не е съвсем по бели гащи да го хванат и трактора, и товара му.

Унгарското нещо мисля освен за пожари е и за духане на писти срещу обледеняването им. Някой от колегите твърдеше, че е виждал такова в Унгария именно, на Щит 84, но нямам спомен къде и кой..

Последното чудовище мяза на френски танк от 20-тте години?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уххууу, чудесни са :))

...

Последното чудовище мяза на френски танк от 20-тте години?

Мда, някаква модификация на френския тежък танк Char.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Без да ползвам гугъл, мисля, че последното нещо е FIAT.

Да Торн, сгрешил съм :frusty2: и това наистина е FIAT 2000 oт 1917 г.

Ето и два клипа с френските Char, които също изглеждат доста внушително.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Немско зенитно 8.8 мм оръдие върху шаси от руски Т-34

482470_679226295462859_1386772184_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Хайде да се отчета и аз

Танкове с "електрическа трансмисия". Накратко - хибриди. Като гледам на ретро вълна сме тука...

Holt Gas-Electric Tank

Holt_prototype_gas_electric_tank.jpg

St. Chamond

800px-St._Chamond.jpg


Иначе има и съвременни варианти

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • 5 седмици по-късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...