Отиди на
Форум "Наука"

Случаят Дятлов


Recommended Posts

  • Потребител
1 hour ago, ДеДо Либен said:

А така , хубаво го казахте за  пиндосите , ще ми критикуват тука разни хора когото не трябва.

п.п. що се отнася до предположението ви за местното племе , не мислите ли , че ако имаше нещо такова съответните Органи щяха да разкостят горките манси... що самопризнания щеше да има за четене.

Хайде Дядо Либене , ти изкара руснаците че се отнасят към туземците както европейците , англичаните и американците към аборигени, индианци и чернокожи африканци, които векове наред не са считани за хора. Реално в Русия вигнаги е било точно обратното. Местните от естонци до таджики от грузинци до чукчи от украинци до фини винаги са имали специални права и привилегии. От постъпване във ВУЗ до освобождаване от военна служба и налози и създаване на разни автономии. Случая с туземно фино угорско население е разглдеждан. Още повече че съответният връх се е считал за свещен за местните

Аз също в началото като гледах първото филмче за групата на Дятлов мислех че местните са намесени понеже младежи комсомолци нарушават покоя на древните уралски духове. Това е едно от най - близките до ума логически обяснения. За това в този случай тази вероятност е разглеждана основно. Не мисли че следователитье са толкова глупави да не забележат и да не разглеждт тази вероятност. 

Като студент съм се срещал няколко пъти с наши момчета дървосекачи в Коми Земята ! Научих няколко интересни истории от тях. А сега имам познат приятел руснак живял в тези краища на крайния север - Карско Море , долното течение на река Обь и полуостров Ямал. Бил е заместник капитан на ледоразбивач, ама не атомен а малък - река - море.  Вярно той е демократ и соросоид, ама като събеседник е интересен и е умно момче. Понякога му помагам превеждам му да си оправи документите. Разбира от всичко освен от езици. Разаказвал ми е много за руския север и далечен изток където пък е служил на подвожна лодка. Отначало си мислех че просто звезди и фантазира но явно не лъже. Само малко послъгва ама не много. Местните са си особняци , не издържат на алкохола, гените им са както на индиянците . Отмъстителни са , импулсивни но повърхностни и индивидуалисти. Обикновено си отмъщават след като мине много време. Отделно те се занимават с лов, риболов , еленовъдство и събирателство и едва ли са знаели че някакви комсомолци са тръгнали на някъде си. Един опитен следовател лесно би разобличил аборигена с няколко хитри подвеждащи въпроса. Те са малко като децата и не могат хитросплетно да лъжат и мамят както нас отдавна цивилизованите хора. Ние цивилизованите можем да лъжем и мамим по- хитро от примитивните народи. Колко пъти сме ги лъгали и мамили и те вярват. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 398
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 14 часа, kramer said:

Така ли, ами американците по случаите с Берковитц и Юна бомбер как да ги оправдаем?

Ами двата случая,които ми даваш за пример и които не познавам в детайли,мога да кажа само,че се отнасят до различен тип хора.При Берковиц имаме Класически Глупак,докато Теодор Казински,също познат като Юнабомбър е бил вундеркин.Та докато при Казински,явно се наблюдава интелектуалното му превъзходсво над ФБР,то случая с Берковиц е малко по различен.По презункция,глупака е винаги подценяван от всички и да разгадаеш действията му е практически невъзможно,затова и толкова време е тероризирал жителите на Ню Йорк,без да бъде заловен.

ПС-Не оправдавам американците,просто анализирам.

Редактирано от Ronin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Ronin said:

Ами двата случая,които ми даваш за пример и които не познавам в детайли,мога да кажа само,че се отнасят до различен тип хора.При Берковиц имаме Класически Глупак,докато Теодор Казински,също познат като Юнабомбър е бил вундеркин.Та докато при Казински,явно се наблюдава интелектуалното му превъзходсво над ФБР,то случая с Берковиц е малко по различен.По презункция,глупака е винаги подценяван от всички и да разгадаеш действията му е практически невъзможно.

ПС-Не оправдавам американците,просто анализирам.

Трябва да се има в предвид, че случаят Чикатило е от периода на перестройката, когато структурите западат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Du6ko said:

Хайде Дядо Либене , ти изкара руснаците че се отнасят към туземците както европейците , англичаните и американците към аборигени, индианци и чернокожи африканци, които векове наред не са считани за хора. Реално в Русия вигнаги е било точно обратното. Местните от естонци до таджики от грузинци до чукчи от украинци до фини винаги са имали специални права и привилегии. От постъпване във ВУЗ до освобождаване от военна служба и налози и създаване на разни автономии. Случая с туземно фино угорско население е разглдеждан. Още повече че съответният връх се е считал за свещен за местните

Аз също в началото като гледах първото филмче за групата на Дятлов мислех че местните са намесени понеже младежи комсомолци нарушават покоя на древните уралски духове. Това е едно от най - близките до ума логически обяснения. За това в този случай тази вероятност е разглеждана основно. Не мисли че следователитье са толкова глупави да не забележат и да не разглеждт тази вероятност. 

Като студент съм се срещал няколко пъти с наши момчета дървосекачи в Коми Земята ! Научих няколко интересни истории от тях. А сега имам познат приятел руснак живял в тези краища на крайния север - Карско Море , долното течение на река Обь и полуостров Ямал. Бил е заместник капитан на ледоразбивач, ама не атомен а малък - река - море.  Вярно той е демократ и соросоид, ама като събеседник е интересен и е умно момче. Понякога му помагам превеждам му да си оправи документите. Разбира от всичко освен от езици. Разаказвал ми е много за руския север и далечен изток където пък е служил на подвожна лодка. Отначало си мислех че просто звезди и фантазира но явно не лъже. Само малко послъгва ама не много. Местните са си особняци , не издържат на алкохола, гените им са както на индиянците . Отмъстителни са , импулсивни но повърхностни и индивидуалисти. Обикновено си отмъщават след като мине много време. Отделно те се занимават с лов, риболов , еленовъдство и събирателство и едва ли са знаели че някакви комсомолци са тръгнали на някъде си. Един опитен следовател лесно би разобличил аборигена с няколко хитри подвеждащи въпроса. Те са малко като децата и не могат хитросплетно да лъжат и мамят както нас отдавна цивилизованите хора. Ние цивилизованите можем да лъжем и мамим по- хитро от примитивните народи. Колко пъти сме ги лъгали и мамили и те вярват. 

Това, че дървари са работили там не означава, че са имали опит и време да се запознаят с културата на местните...Не затова са там...Бачкане от сутрин до вечер, спане, бачкане, спане....Вътре в гората. На почивният ден или държавен празник богата трапеза и пиене до припадък....Много пари се печелеше....

Да пият местните и то грозно ги научиха руснаците. Един вид избиване на популацията....Другото беше културната насилтвена асимилизация, която води първо да те е срам да говориш на родният си език, второ децата си да не ги научиш на родният им език....Незнам Ти какъв опит имаш но аз на където и да бях във върховното ръководство винаги фигурираше до шефове от местните винаги поне и един руснак. Обикновенно директор, ген. директор или партийният секретар....

За следователи дошли отвън един манши или друг местен и да му изкубиш езикът, жив да го печеш, няма да говори за такива неща които по неговото суеверие не се говори защото са табу. Може всякъкви усукани хитри въпроси да му задаваш ще мълчи като дупи за да неси изгуби душата....

Така, че може един руснак десетилетия да живее при тези хора но и тогава няма да е между тях....И ще повтаря същите стереотипи които казват американците за индианците, канадците за ескимосите или австралийците за аборигените....."Местните са си особняци , не издържат на алкохола, гените им са както на индиянците . Отмъстителни са , импулсивни но повърхностни и индивидуалисти. Обикновено си отмъщават след като мине много време. Отделно те се занимават с лов, риболов , еленовъдство и събирателство".....СМСМ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Skubi said:

Това, че дървари са работили там не означава, че са имали опит и време да се запознаят с културата на местните...Не затова са там...Бачкане от сутрин до вечер, спане, бачкане, спане....Вътре в гората. На почивният ден или държавен празник богата трапеза и пиене до припадък....Много пари се печелеше....

Да пият местните и то грозно ги научиха руснаците. Един вид избиване на популацията....Другото беше културната насилтвена асимилизация, която води първо да те е срам да говориш на родният си език, второ децата си да не ги научиш на родният им език....Незнам Ти какъв опит имаш но аз на където и да бях във върховното ръководство винаги фигурираше до шефове от местните винаги поне и един руснак. Обикновенно директор, ген. директор или партийният секретар....

За следователи дошли отвън един манши или друг местен и да му изкубиш езикът, жив да го печеш, няма да говори за такива неща които по неговото суеверие не се говори защото са табу. Може всякъкви усукани хитри въпроси да му задаваш ще мълчи като дупи за да неси изгуби душата....

Така, че може един руснак десетилетия да живее при тези хора но и тогава няма да е между тях....И ще повтаря същите стереотипи които казват американците за индианците, канадците за ескимосите или австралийците за аборигените....."Местните са си особняци , не издържат на алкохола, гените им са както на индиянците . Отмъстителни са , импулсивни но повърхностни и индивидуалисти. Обикновено си отмъщават след като мине много време. Отделно те се занимават с лов, риболов , еленовъдство и събирателство".....СМСМ

Да фрапираща разлика с индиянците, ескимосите и аборигениет в САЩ, Австралия, Канада. Там колонизаторите даваха на индианците лекарства и храни, построиха им университети и болници.... Създадоха им аборигенски и индиански републики и автономни области. Там има такива красиви пясъци и скали обикновенно червени на цвят . Живеят като царе в най - хубавите и плодородни области на САЩ, Канада и Австралия къдет обикновенно вали всеки 3 години по 2 литра вода. Всички австралийци, американци , канадци са проникнати от уважение и любов към аборигените и ескимосите и се отнасят с огромно уважение. Огромно количество лекари, инженери, учители, генерални директори, губернатори на щати , сенатори и началници са индианци, аборигени, екскимоси. Аборигените се занимават обикновенно с наука - софтуерни програми водещи инженери и лекари  министри. Пишат се книги и романи на тия езици ... Въобще мед и масло текът като буйни реки .

Руснаците на мястото на кишлаци и землянки построиха своите болници, училища, университети и прочее гадости. Написаха им разни азбуки, карат децата им да учат и даже ги изпращат в ВУЗове. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има около 15 - 20 немски научно популярни каналда - n tv , N 24 , SAT 1 и 3  , RTL 1 и 2 VOX, Сервус и прочие . Там често вечерта дават за разни странни случаи от типа на Дятлов или Чикатило но на Запад. Сега след откриването на ДНК анализите се оказва колко много груби грешки са били допускани в Европа и САЩ. От нехванати престъпници до обратното - невинно осъдени и лежали десетилетия в занданите. Имало е  и случаи когато просто се забранява повторно разследване на основата на ДНК анализ което си е средновековие. Повечето филми са на английски но с немски превод. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, Skubi said:

Това, че дървари са работили там не означава, че са имали опит и време да се запознаят с културата на местните...Не затова са там...Бачкане от сутрин до вечер, спане, бачкане, спане....Вътре в гората. На почивният ден или държавен празник богата трапеза и пиене до припадък....Много пари се печелеше....

Да пият местните и то грозно ги научиха руснаците. Един вид избиване на популацията....Другото беше културната насилтвена асимилизация, която води първо да те е срам да говориш на родният си език, второ децата си да не ги научиш на родният им език....Незнам Ти какъв опит имаш но аз на където и да бях във върховното ръководство винаги фигурираше до шефове от местните винаги поне и един руснак. Обикновенно директор, ген. директор или партийният секретар....

За следователи дошли отвън един манши или друг местен и да му изкубиш езикът, жив да го печеш, няма да говори за такива неща които по неговото суеверие не се говори защото са табу. Може всякъкви усукани хитри въпроси да му задаваш ще мълчи като дупи за да неси изгуби душата....

Така, че може един руснак десетилетия да живее при тези хора но и тогава няма да е между тях....И ще повтаря същите стереотипи които казват американците за индианците, канадците за ескимосите или австралийците за аборигените....."Местните са си особняци , не издържат на алкохола, гените им са както на индиянците . Отмъстителни са , импулсивни но повърхностни и индивидуалисти. Обикновено си отмъщават след като мине много време. Отделно те се занимават с лов, риболов , еленовъдство и събирателство".....СМСМ

Ми баща ми също беше дървар в Коми. За местните руснаци имаше отлични впечатления, повечето са били потомци на затворници, но открити и добреразположени към българите. Едва ли им е било цел на живота да развращават местното население, при условие, че самите те са живеели в трудни условия. По време на пребиваването си там, баща ми се записал като общ работник в една геоложка екпедиция, на проф. Дитерикс от Ленинград. Обикаляли доста из тайгата. Контактували с местните коми, но нямам спомени да ми е разказвал, че са ги напивали и развращавали

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Du6ko said:

Руснаците на мястото на кишлаци и землянки построиха своите болници, училища, университети и прочее гадости. Написаха им разни азбуки, карат децата им да учат и даже ги изпращат в ВУЗове. 

Бъркаш форума. Туй не е кой обича повече братушките, топик. Какво стана-става с малцинствата по-света се знае. Не е нужно да се повтарят стереотипните глупости от времената на хладната война. Преди съюза си имаше и царска русия и незнам в кое време са нанесли повече щети, но за масовото прибиране на шаманите в гулаците и лудниците, май палачът на Сталинчо евреинът Берия е допринесъл най-много. После можем да сложим и твоите цитати за вузове и азбуки....Ограмотяването им В Руски език и култура.

Даже най-модерното е, че със СУВ-ове от по 30-40 000 долара се фуркат бивщите елено пастири в тези окръзи които се оказват богати на полезни изкопаеми и затова гаспром или други мултита им купувът съгласието за експлоатация....Но това можеш и по нашите местности да видиш с пустеещите села...

Ударението ми беше върху това, че тогава 1957 година е били още доста силно суеверието и вярването в шаманизма, така, че един местен с голяма сигурност не бил се "отворил" на какъвто и да е бил хитър полицейски.....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, kramer said:

Ми баща ми също беше дървар в Коми. За местните руснаци имаше отлични впечатления, повечето са били потомци на затворници, но открити и добреразположени към българите. Едва ли им е било цел на живота да развращават местното население, при условие, че самите те са живеели в трудни условия. По време на пребиваването си там, баща ми се записал като общ работник в една геоложка екпедиция, на проф. Дитерикс от Ленинград. Обикаляли доста из тайгата. Контактували с местните коми, но нямам спомени да ми е разказвал, че са ги напивали и развращавали

Ами много от тези затворници са били потомци на елита на съюза...

И аз съм сядал на мешана маса с руснаци и кой знае какви....Разликата беше, че след една две водни чаши водка, местният заспа на масата, продължихме с другите, руснакът също клюмназащото само помирисваше хлябът но не ядеше.  Полякът и аз /хапвах си наздраво от консервите с разни мляни меса, колбаси и пушена риба/ макар, че не я обичам/ и много, много капуста и кисели краставици....издържахме най-много. До колкото си спомням полякът победи....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Skubi said:

Ами много от тези затворници са били потомци на елита на съюза...

И аз съм сядал на мешана маса с руснаци и кой знае какви....Разликата беше, че след една две водни чаши водка, местният заспа на масата, продължихме с другите, руснакът също клюмназащото само помирисваше хлябът но не ядеше.  Полякът и аз /хапвах си наздраво от консервите с разни мляни меса, колбаси и пушена риба/ макар, че не я обичам/ и много, много капуста и кисели краставици....издържахме най-много. До колкото си спомням полякът победи....

Полякът нищо не мое победи, напиват се най-първи, те и уайт траша, британците, дето пък им намират махна, че им взели работата в Британия, да се смее ли човек, да плаче ли...?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, kramer said:

Полякът нищо не мое победи, напиват се най-първи, те и уайт траша, британците, дето пък им намират махна, че им взели работата в Британия, да се смее ли човек, да плаче ли...?

Ако ги познаваш от близо кои са по големи пиачи. Ирландците или инглезата?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само ще допълня че в Санкт Петербург (Ленинград) имаше специален ВУЗ където можеха да се учат само децата на жителите от народите на севера. Със съответните общежития и т. н. Предполагам с програма адаптирана за тях. Отделно в много ВУЗове например - Педегогически , навярно и медицински или в полувисши училища за мед. сестри младежи и девойки от народите на севера са имали специални квоти запазени само за тях. Поради това че хората там живееха и се хранеха сред природата а държавата купуваше на добри цени скъпи риби и еленово месо и прочие продукти от кости и кедрови шишарки , тия младежи и девойки бяха фрашкани с пари. Отделно представителите на малцинствата имаха квоти и както депутати във Върховния Съвет на СССР , РСФСР и прочее парламенти. Не че тия "парламенти" нещо решаваха , ама все пак да си ДЕПУТАТ никак не е лошо па и в СССР или КНР , НРБ или РБ ,  ЕС или САЩ - все е келепир както е казал Бай Ганьо. Аз ако бях депутат щях да гласувам винаги правилно. 

Отделно в Петербург имаше музей на народите на СССР . Най малко на 2 этажа, може и 4 - 5 да са били. Подтиснатите каквазки народи по данните на музея живееха доста добре. Във всички макети на къщички и кишлаци имаше ВОЛГИ (не река Волга а кола). Русначетата някои на на ЗАЗ се радваха, Москвича беше средна класа, Ладата висша за руснака, Волги имаха само големите руски шефове. За подтиснатите народи  Волгата (колата) си беше нещо обикновенно. Музея беше готин хареса ми много. Е "Кунсткамерата " е по- готина там са представени народите от целия свят. За Ермитажа няма да говоря не е по темата. Но първият музей в който влязох в Петербург беше музея на Арктика и Антарктика ! Интересен музей ! Най много от всичко ме учуди ВЕНТИЛАТОРА в палатките на полярниците ! Нима толкова им е било жарко на полярниците , та са си вземали вентилатори да им духа ? Попитах сътрудничката на музея. Тя ми обясни защо са им нужни вентилатори в палатките при полярни изследвания. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вчера преди лягане чукнах дистанционното на една от 3 - те руски програми които хващам със сателитната антена. По РТР - Планета хванах последните 1,5 минути от предаване за Случая Дятлов. Даваха Хрющов говорещ на 21 конгрес за светлите идеи на демокрацията или комунизма , прекъснаха му речта както при скъсана лента в старите филми и показаха заключителни кадри и  за туризма и смърта на младите хора. Жалко че не гледах предаването от началото а само 90 секунди, но интернета е пълен с филмчета и при желание може да се видят. 

По N 24 новинарско - научно популярен немски канал показваха са свръхсекретната база на Пентагона ВВС, Локхийд и спецслужбите - Ареал 51 . Някъде в дивия запад в пустинна област оградена с планини. Няколко 70 - 80 годишни ветерана разказваха за секретноста и разработките там. Една от разработките където днеска е снет печата секретно е свръхвисоко летящия набъчкан с свръх оптика и електроника самолет U 2 летящ на височина 3 пъти над тази на обикновените самолети ! За този самолет не са знаели нито канадци, нито европейци , нито руснаци а само една шепа американци - 99,99 % мъже. В базата е имало само една жена от ЦРУ, която е проверявала сътрудниците.  Радари и хора главно от САЩ и Канада са виждали този странен свръхвисоко летящ обект U 2 , някои са правели запитване, но бързо са се досещали, че не е много полезно за здравето и работаното място да са любопитни, щото ще изстине. Поне в филма казват че между 1/3 до 2/3 от "случаите" на НЛО в 50 години на 20 век (когато е началото бума на НЛО- то) се дължат на този и подобни секретни летящи обекти от база - Ареал 51. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 1/29/2017 at 12:28, Du6ko said:

Случая с туземно фино угорско население е разглдеждан. Още повече че съответният връх се е считал за свещен за местните

Тука една корекция ще направя.

Точно обратното,въпросното място на инцидента,не само че не е било свещено за местното племе,ами и са го заобикаляли,така както дявол бяга от тамян!Според преданията и легендите на местните,мястото било зло и прокълнато.Именно там смъртта си са намерили техните 9 ловци.Местните считали,че зъл дух или някакъв древен вампир/от превода на статията,която намерих не стана съвсем ясно за какво точно същество става дума/обитавал мястото.Когато някой се изгубвал там,въпросното същество отнемало живота и душата му.В легендата се говореше още,че мистичното същество,можело да приема човешка форма и се преструвало на изгубил се в планината човек.Общо взето по нататък разни фантастични глупости имаше.Не прочетох докрай статията до края,защото се отегчих от бабини приказки,с които се плашат децата.

Та мисълта ми беше,че местните здравата се страхували да ходят там,особенно сами.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако са замесени военните би трябвало разследването да е водено от военните, а не от цивилните, тъй като те нямат право да проверяват какво се случва на военните обекти.

Сещате се, че няма да проверяват за радиация, ако са мислели, че случилото се дължи на мечка-стръвница или на туземци-фанатици. А и какво правят на такова забутано място отломки от радари?

Ако е имало полигон за изпитания за разни оръжия, то си е съвсем нормално да има и други жертви, в случая ловците. Просто до този момент жертвите са били местни. Когато е станало с експедицията, тогава вече се е вдигнал шум. Та въпросът е от колко време е този фолклор. Често във фолклора има някакво зрънце истина - напр. ловците са умрели от странна за местните смърт и те като се чудели на какво може да се дължи се сетили, че са видели непознат човек, който твърдял, че се е изгубил. И тъй като е бил единствения непознат са решили, че той е виновен. Местните едва ли са ходили в Хирошима за да са запознати примерно какви са точно последиците от радиацията. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Там, където се изпитват оръжия, външни хора не попадат. И изобщо няма данни да има там отломки от радари ... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, КГ125 said:

Там, където се изпитват оръжия, външни хора не попадат. И изобщо няма данни да има там отломки от радари ... 

Всъщност има данни там да имаело стари радари.

Current Observation and Summation
From the answers that we have now received to our initial questions we have discovered that much of the apparent “bizarreness” surrounding this mystery is actually misinformation or exaggeration.
Dubanina’s tongue was not ripped out it was degraded through natural processes
The radiation found was inconsequential
The area was not sealed off to everyone – only amateur sports groups
The case was never classified
There are currently no records of any experimental aircraft being tested in the area in 1959
There is no evidence (now or then) that the area was used to test weapons. However, this doesn’t rule out secret testing
Photographs thought to be missile parts have turned out to be old radar units
The mysterious envelope contained only general correspondence
Photographs show that any discolouration of the bodies was wholly normal
The woman on the train who claimed there were eleven people has turned out to be a very unreliable witness (and a different person altogether).
The injuries discovered are explainable and consistent with those that might be expected to occur in a group of desperate and clearly frightened people that had been stumbling around in dangerous conditions in the dark.
There is absolutely no substantiated evidence for crashed UFO’s, Concussion Weapons, Mad Mansi or Russian Death Squads.
All the physical evidence found at the time and subsequent analysis and testing indicates that there was no avalanche. However, at least one person involved with this case still believes that an avalanche was the cause.
However, these now broadly accepted facts do not diminish the mystery – in a strange way they enhance it. As we have repeatedly said throughout these pages … Why did nine, experienced and sensible, ski-hikers abandon their tent in such a hurry and in weather conditions that were hostile and almost certain to lead to their deaths? What really happened that night?
Footnote: (We will constantly add our findings to this page and, once we have written permission, we will identify the individual sources. New questions and answers will be date-identified to show when they were added.)

Източник: http://www.aquiziam.com/portfolio/dyatlov-pass-answers/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Ronin said:

Тука една корекция ще направя.

Точно обратното,въпросното място на инцидента,не само че не е било свещено за местното племе,ами и са го заобикаляли,така както дявол бяга от тамян!Според преданията и легендите на местните,мястото било зло и прокълнато.Именно там смъртта си са намерили техните 9 ловци.Местните считали,че зъл дух или някакъв древен вампир/от превода на статията,която намерих не стана съвсем ясно за какво точно същество става дума/обитавал мястото.Когато някой се изгубвал там,въпросното същество отнемало живота и душата му.В легендата се говореше още,че мистичното същество,можело да приема човешка форма и се преструвало на изгубил се в планината човек.Общо взето по нататък разни фантастични глупости имаше.Не прочетох докрай статията до края,защото се отегчих от бабини приказки,с които се плашат децата.

Та мисълта ми беше,че местните здравата се страхували да ходят там,особенно сами.

Чукнах ти + защото и Ти стигна да извода, за което писах и дадох пример на страница 10. Има доста такива проклинати места на света, много от тях са научно разгадани защо,какво им е тайната, но има за които и до ден днешен нищо не се знае....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Galahad said:

Сещате се, че няма да проверяват за радиация, ако са мислели, че случилото се дължи на мечка-стръвница или на туземци-фанатици. А и какво правят на такова забутано място отломки от радари?

Те радиацията може да са я открили съвсем случайно..Не смятам,че е било преднамерено търсена и също така,че не е необичайно,предвид,че военни са участвали в издирването,някои от тях може да е разполагал с гайгеров брояч. Може и да е практика,при смърт в района,предвид инцидента в завода Маяк или пък, при аутопсиятя да се установило,предвид странния цвят по кожата на телата.

"Центърът за преработка и складиране на ядрени отпадъци "Маяк" се намира край Озерск - град в уралската Челябинска област, разположен на около 1600 км от Москва. По съветско време в "Маяк" произвеждат плутоний за съветския ядрен арсенал. През 1957 година там експлодира контейнер с 80 тона радиоактивни отпадъци. Хиляди жители на Урал са евакуирани, много хора умират. И до днес големи райони в Урал са необитаеми. "

Колкото до радарите стоят си там и никомо не вредят.Не мисля че имат връзка със случея.Вероятно са били разположени по времето на Втората Световна Война,да известяват,ако германците тръгнат да влизат през планината/????/,понеже мястото си е погранична зона.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Skubi said:

Чукнах ти + защото и Ти стигна да извода, за което писах и дадох пример на страница 10. Има доста такива проклинати места на света, много от тях са научно разгадани защо,какво им е тайната, но има за които и до ден днешен нищо не се знае....

Относно легендата,тя е изключително стара и изключитерно недостоверна..

С тази планина, която в превод от езика на местната народност манси се нарича Планина на мъртъвците, е свързана легендата, че в древни времена там някакъв дух е убил деветима ловци манси, и оттогава всеки, който опитва да изкачи планината, го очаква проклятието на шаманите. Местните вярват на тази легенда и предпочитат да не ходят в планината Холатчахл.

Векове наред над тези места витае легендата за деветимата ловци, загинали тук по време на Всемирния потоп (според някои историци датата е около 3000 г.пр.Хр.). Оттогава руснаци и манси (местният народ от шамани) постоянно изчезват в горите й, най-често в групи от по девет души.

Общото между Проходът на Дятлов и част от другите прокълнатите места,за който говориш,където един или повече хора намират смъртта си по необясними начини,е наличието на магнитна аномалия,най често причинено от високи нива на желязо и желязна руда в района.

Редактирано от Ronin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Питахте за евентуалното оръжие. Ето един руски док. филм където са дадени някои опции:

 

Според този филм по време на огледа е присъствал и началника на военния окръг, а резултатите от разследването са докладвани на самия Хрусчов от специално определен член на ЦК, който да следи за работата. При положение, че са намесени военните, а е публикувано само цивилното дело ... е, значи нищо съществено не е публикувано. Във филма показват и публикацията в местния вестник за светлинното кълбо.

Разбира се интересно е било къде са били радарите, от които са отломките. Сещате се как показваха в Тубата да пекат яйце с мобилни телефони и какво става с кремвиша в микровълновата ако не го надупчите. Но за да е фатална една такава нагревка на радар, човек трябва да е застанал до него, а с оглед образованието на част от групата е почти изключено да направят такава глупост дори да им е опрян в челото пистолет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Ronin said:

"Центърът за преработка и складиране на ядрени отпадъци "Маяк" се намира край Озерск - град в уралската Челябинска област, разположен на около 1600 км от Москва. По съветско време в "Маяк" произвеждат плутоний за съветския ядрен арсенал. През 1957 година там експлодира контейнер с 80 тона радиоактивни отпадъци. Хиляди жители на Урал са евакуирани, много хора умират. И до днес големи райони в Урал са необитаеми. "

Прилича ми на писанка от Клуб " Да живетят вечните, непобедими, непреходни, всепобеждаващи идеи на Демокрацията по Земните кълбета. " за 30 потни лева. Ключови думи - Урал , радиоактивни отпадъци необитаеми области. Или търси доказателсва ако си нямаш работа )  Една жена каза че.... 

Радиоактивни отпадъци предполагам  никога в историята на човечеството не са експлодирали ))) Радиоактивните отпадъци просто не експлодират. За да експлодират радиоактивна бомба - атомна или водородна бомба отначало е нужно да се открият, разработят, добият, транспортират, разделят и обогатят огромно количество вещество . Процес безумно скъм , дълъг и тежък. Там има така наречените критични маси, които зависят от масата и повърхността на скъпо добитото радиоактивно вещество. Радиоактивни отпадъци се получават главно от АЕЦ или научно изследователски реактори, по малко от взривени бомби. Не само в Урал но и в САЩ , Европа, около бреговете на Англия или в пещерите на Германия има складирани огромни количества радиоактивни , химически и други вече отпадачни вещества. Разликата е че в гъсто населената Европа те са много по - близко до хората отколкото в Русия, Арктика, Сибир или Урал или в пустините на САЩ. Германците сега са принудени чрез безумно скъпи технологии да преработват отново химическите и радиоактивните си отпадъци, понеже при корозия на бъчвите с химическа и радиоактивна зараза тя постепенно прониква в земите и главно подпочвените води на гъсто заселената страна. В областта на преработката на радиоактивни отпадъци и в областа на АЕЦ, след като украинците взривиха централата в Чернобил руснаците са сигурно най- добри в света. Направиха всичко възможно АЕЦовете да са дуракоустойчиви.  

Така че опастност от взривяване на радиоактивни отпадъци мисля че няма. Само кръгъл идиот въоръжен със супер технологии може да достигне от отпадъци критична за атомен взрив маса на отпадъците. Или пък да държи отпадъците в складове за бомби и снаряди - това е тъпо понеже снарядите и бомбита стават неизползваеми за собствените войници )

Има опасност отпадъците складирани в реки, езера, морета или пещери постепенно БЕЗ ЕКСПЛОЗИЯ чрез КОРОЗИЯ на контейнерите и бъчвите да се разсипят и проникнат в окръжаващата среда. Както в Германия например. Радиоактивните отпадъци край бреговете на Европа, Англия, САЩ, Япония също някога ще проникнат във водата заради корозията. 

Например след приключване на ВСВ големи количества химическо и даже конвенционално оръжие става ненужно. Нито Германия нито враговете и използват такова оръжие, но за всеки случай произвеждат огромни количества. Най- простото и евтино решение за унищожаването му е да бъде потопено в моретата. СССР потапя своето и плененото немско главно по бреговете на Черноморското крайбрежие на Украйна, Англия и САЩ съответно по бреговете на Северно и Балтийско море. Тогава Европа е разрушена и даже гладува , и не и е било до безумно скъпи технологии за обезвреждането на остатъците от това оръжие. След войната яденето е били доста по важен проблем. Сега проблема може да изскочи. особено там където гъстотата на населението е голяма. 

В Русия главно Арктика , Сибир, по малко в Урал както и в Канада на север също в Гренландия или в САЩ - снеговете на Аляска или пустините на Кензас и Небраска има доста необитаеми области. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...