Отиди на
Форум "Наука"

Случаят Дятлов


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Нямаме зверско пребиване, защото травмите са от притискането от снега... с изключение на 1 - 2. Може би има сбиване някакво което е наложило разделянето на група при огъня и група в заслона.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 398
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор Военно дело

Не Скуби, съдебните медици отхвърлят възможността ранените да са се наранили толкова тежко при падане.

Нещата са много заплетени.

Укритието е за 4 човека, трима ранени, и един който да се грижи за тях. Така като се замисля хронологията е следната. Първоначално, още в гората тримата са ранени. Другите правят заслон, защото не са в състояние да занесат тежко ранените си приятели до палатката. Тук се разделят на три части. Един здрав остава при ранените, двама палят огън, навярно с идеята като се разгори да пренесат там ранените. Третата група тръгва за палатката, едва след като огънят е запален.

Обаче, има неясни неща. Първо, как са ранени тримата от снега в гората? Второ, счита се, че тези при огъня са умрели първи-по това време дори ранените са живи. Двамата при огъня оцеляват достатъчно да се изгорят. А тези в укритието още повече-даже им свалят дрехите и ги обличат. Тези които тръгват за палатката обаче също загиват по пътя.

Май работата се напасва. Слизат в гората, тримата са ранени. Приятелите им не искат да ги изоставят, правят укритие, палят огън и така им осигуряват време-време в което другите да се върнат до палатката. Обаче, в този случай първи умират не тези при огъня, а тези които отиват към палатката.

Нещо което поне за мен е безкрайно неясно. Тримата ранени в укритието умират не от преохлаждане, а от раните си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Далечко е огънят от заслона. Защо?

Възможно е причината да е, че е трябвало огъня да може да бъде забелязан от евентуални спасителни групи. До колкото аз си представям местността ми се струва, че огъня е в начлото / края на гориста местност. Ако бъркам, моля да бъда извинен!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Привет Романе!Иаз не съм голям привърженик на" Пусть говорят"-но в този случай Андрюша се опита максимално да осветли нещата!Имаше още няколко раследвания-но не си спомням названията!Ще се опитам да си ги припомня и споделя!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ей, на най-малоумното предаване се позовахте, значи.

Не е толкова малоумно, след като една от изказаните хипотези е, че Йети е виновен/виновна за тази трагедия.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Горкият Йети, ще го уведомя за грозното обвинение, за да може в някое следващо предаване да се яви и да опровергае клеветата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В ютуба-Перевал Дятлова.Отчислены по случаю смерти.

Да-наистина се разглеждат разни версии-но това е заради стремежа да се покаже абсурдността на някои от тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В ютуба-Перевал Дятлова.Отчислены по случаю смерти.

Да, това мисля е най-сполучливия филм с опит за възстановка на събитието

http://youtu.be/Fi3Ub7z80xI

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какаво има с липсавщият език. Изрязянр изхапанр глътнат....

Ако беше в америка щяхме да кажем, че Чупакабра е върлувал.

Там намират непокътнати трупове на животни на които им липсват езикът и очите.....

:goodpost::goodpost::goodpost:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Със сигурност във цялата тази история се укрива нещо.. А на никой ли не му е хрумнало, че този който се е разболял уж може да има нещо общо с това всичкото ?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре дошъл:) !

Всичко е възможно, но това би значело сам да дойде и да си отиде оттам. Невъзможно. А и какво да се укрива? Просто съветска дълбока провинция, милицията не е работила изрядно докрай, няма достатъчно информация от гл.т. на експертизи и проверки, в т.ч. следствен експеримент.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Само за обща информация, но все пак навеждаща на съмнения. Золотарьов, инструктора е работел в завод Маяк, най секретното място в СССР където се разработва съветската атомна бомба. Там са щели да работят и други от групата. През 1957 там гърмят остатъците от ядреното вещество за бомбите. Замърсяването е трето по сила след Чернобил и Фукушима. Американците отчаяно търсят информация. Понеже все още няма спътници, единствените им методи са вербуване на агенти и "туристически" походи в околностите на завода. И което е по важно, постигат определени успехи, макар и в най груби черти те знаят какво се случва в завод Маяк.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Предлагам следната версия:

Кълбовидна мълния в палатката

Докзателства:

Описани са такива случаи с алпинисти

Има изгаряния по труповете

Кълбомидната мълния навлиза през входа на палатката това обяснява защо са избягали от другаде

Внезапноста и шока от събитието

Наличшее на снимка последната снимка от фотоарата изобразяваща кръгло неясно кълбо

Планината на мъртвите -вероятно се е случвало и преди да се появяват такива мълнии

Наблюдавани такива обекти в района от очевидци

Това е само теория но обяснява доста от нещата

Трудно се пише на тези телефони. Извинете за грешките.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коментара на кг125 е много добър. Възможно е и да са били хора. итересно е ,че е пострадала точно жената и тя е обезобразена. Но до не подценяваме и полицаите тогава, вероятно тази версия е разследвана навремето.

Не сте обсъждали вероятноста за кълбовидна мълния. Аз не съм запознат със всички детайли но има подобни случаи на постродали алпинисти точвж от токива обекти навлезнали през входа на палатката. Пък и мълниите са като иизвънземни обекти:)))))

Простото обяснение много често е най-близо до истината.

На мен също ми се иска някакво мистично обяснение. Вярвам, че е възможно да съществуват извънземни. Но все пак да не изключваме и друго обяснение каквото и да е то..забязал съм че историите се повтарят.нищо ново под слънцето....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://www.isciencetimes.com/articles/3571/20120801/dyatlov-pass-explained-science-solve-russias-terrifying.htm

Ами най-вероятно лавина с последващи екстри, никакви извънземни и мистики...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Възможно е и да са били хора. итересно е ,че е пострадала точно жената и тя е обезобразена. Но до не подценяваме и полицаите тогава, вероятно тази версия е разследвана навремето.

Не сте обсъждали вероятноста за кълбовидна мълния. Аз не съм запознат със всички детайли но има подобни случаи на постродали алпинисти точвж от токива обекти навлезнали през входа на палатката. Пък и мълниите са като иизвънземни обекти :)))))

Простото обяснение много често е най-близо до истината.

На мен също ми се иска някакво мистично обяснение. Вярвам, че е възможно да съществуват извънземни. Но все пак да не изключваме и друго обяснение каквото и да е то..забязал съм че историите се повтарят.нищо ново под слънцето....

Здрасти и добре дошъл! Твърде е възможен и този вариант, но тогава не бива ли да останат следи по палатката. Едно е сигурно - нещо ги е накарало панически да излязат.

Мистиката и да я има е свързана с мястото, кръстено от край време "не ходете там" на езика на местните - и вероятно си има и тя обяснението.

Иначе милицията тогава не се знае дали е изпипала всичко - това все пак е дълбоката съветска провинция, не е МУР или Ленинградския криминален отдел...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...