Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребители

От днес вече е налична пробната версия за потребители на Windows 8. Първите ми вечатления са положителни и мога да кажа, че е по-бърза от седмицата(core i7 920@4000, 3X2GB, RAID 0+1). Добре е да се внимава при създаването на Dual Boot с Windows 7.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Всички нови ОС имат един съществен недостатък - лакоми са за ресурси. Тоест правят тякяр че техниката ви да остарява доста бързо. И когато са ви легални (както при мен) и разрешите ъпдейтите, които уж са някви оптимизации, самите ъпдейти заемат място в диска и в товарят и RAM-а.. Но няма начин - светът върви напред.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тази беше за разработчици, за крайните потребители е достъпна от вчера. Моя е грешката, че не съм го уточнил.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я кажи впечатления от инсталирането, защо да се внимава с Dual Boot? Сега синът ми я тегли и смятаме да я инсталираме на един партишън, за да я пробваме. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

По принцип инсталацията става доста бързо, въпреки повечето питания за настройки от Windows 7. Малко трудно ще се свикне с новата концепция за Start Menu-то, но това може да се оправи с Win Eight Metro UI Switcher. Ако още не сте я инсталирали може да я пробвате с виртуална машина. Преди малко я инсталирах с VMware Workstation, става направо от iso файла. ЛС

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямам VMware Workstation,ако взема да пробвам и нея, много проби ще станат на веднъж. :)

Сега го записахме и ще пробваме утре да инсталираме от флашка. Имам на един дял Убунту, ще го махна и щесложа Windows8.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Windows8 се оказа голяма зарибявка.

windows-8-install-fish.jpg

:)

Проблемът е, че няма драйвери. Видео и аудио драйверите за Windows7 се оказа, че работят и можахме да видим интересните ефекти на екрана, но драйверът на монитора не става, а той е от удължените, за това всичко ми е леко разтеглено.

И доста бързо зарежда.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Честно казано този уиндоус няма нищо различно от 7-цата. Попроменен е дизайнана и най-вече проклетото страт меню. Бърка ми в здравето това на осмицата. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Струва ми се, че при Майкрософт нещата зациклиха след ХР. Сиреч още съм си на ХР. Наскоро Майкрософт се пробваха да ми извият ръцете. Оказа се, че експлорера не може да отваря някои по-модерни страници. Пробвах да сложа новата верси, но тя се оказа важна и не иска да работи с операционна система по-долу от Виста. И дали си смених операционната система? Разбира се, че не. Сложих си Гугълката и разгледах въпросните страници. Сега се надявам Гугълите да се усетят, че трябва да пуснат и безплатна операционна система та завинаги да се простя с Майкрософт и мераците му да ми преравя при всеки ъпдейт компютъра за "пиратски софтуер". Не че държа ценни данни в компютъра, ама ровичкането си е просташка работа, ама нали идеята софтуера да е легален е под лозунга да се постъпва културно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може би се повтарям, но понеже предишните ми мнения липсват по някаква причина, ще го напиша пак - Windows8 определено e по-лек и по-бърз от предишните версии. Старт меюто сигурно в бъдеще ще има и други варианти.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител
Сега се надявам Гугълите да се усетят, че трябва да пуснат и безплатна операционна система та завинаги да се простя с Майкрософт и мераците му да ми преравя при всеки ъпдейт компютъра за "пиратски софтуер".

Всяка ОС си е своеобразен троянски кон, който точи статистика от потребителя, който я ползва. В същата категория се причислява и всяка антивирусна програма, всяка защитна стена... в това обаче не виждам нищо лошо, защото в крайна сметка не е злонамерено. Ако чакаш безплатно, това отдавна е факт. Ubuntu, която е най-популярната дистибуция на Linux, е безплатна и по общоприети твърдения далеч по-добра от бозата Windows. На всичкото отгоре в нея няма вируси, има си български интерфейс за "назадналите", инсталирането и намирането на драйвери или програми е елементарно и човешкото участие е сведено до минимум (нещо, което 7-та се постара, ама неуспешно да изпълни). Убавото Убунту, както му казвам, разполага с уникален пакет от алтернативи на всичко, което в Windows ползваме с кракове, патчове и прочие развъдници на зловреден код пиратски софтуер. Но това е друга тема.

Windows XP е история, защото след третия му сервизен пакет поддръжката му се преустанови. Демек, вече няма да отговаря на съвременните изисквания, ще се появят програми и формати, които няма да го подкарват.

Що се отнася до разхода на ресурси, минималните изисквания за Windows 95 са процесор 386; 4 MB RAM и 70 MB свободно място на харддиска. Който иска да работи на машина захранвана с въглища, никой не го е спрял. Новите поколения машини освен по-мощни са и по-евтини. Елементарната математика го показва. Разхода на електроенергия също е сравнително жалък, от порядъка на 30 в месечно, ако не се изключва компютър с монитор. За износването не натоварването, а политиката на фирмите е фактор при амортизацията. Това е приом възприет по целият свят бялата и черната техника да се правят до гаранционният период, а след това всеки ден е дар божи. Така се стимулира закупуването на нови модели.

windows-8.jpg

:biggrin:

Аа, да. Говори се, че версиите се редуват добра с лоша, което е с доста условности имайки предвид тези преди XP ("опит" се превежда, ако не знаете). CorelDRAW имаха такава практика четните версии да са бети и можеха да съсипят нервите на всеки решил да ги опита.

За 8-цата се говорят само добри неща. 7-та беше пусната като бета и мина доста време само за да заработи по очаквания начин. Големите надежди са 8-цата да измести XP, най-сетне.

ПП: Каква мислите за новото лого на бозата?

http://cvetendesign.com/windows-8-new-logo/

windows-8-logo.png

Изобщо каква е тая тенденция да се подменят доказани и вкоренени в съзнанието на цели поколения изображения?

mtel.jpg

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Струва ми се, че при Майкрософт нещата зациклиха след ХР. Сиреч още съм си на ХР.

Аз също съм на мнение, че Майкрософт, след XP, предлагат все по-лоши платформи, определено са се изчерпали в идейно отношение и не е далеч времето, когато светът ще се преориентира към друга ОС. Аз продължавам и ще продължавам да съм фен на XP, инсталирал съм си една супер олекотена версия на XP, изрязани са всякакви там боклуци от типа IE, Медия плеър, драйвери, ъпдейти и прочие, всичките драйвери са ми от фабричния диск, с 1GB памет съм и лаптопът работи перфектно.

Редактирано от abraxas6
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз също съм на мнение, че Майкрософт, след XP, предлагат все по-лоши платформи, определено са се изчерпали в идейно отношение и не е далеч времето, когато светът ще се преориентира към друга ОС. Аз продължавам и ще продължавам да съм фен на XP, инсталирал съм си една супер олекотена версия на XP, изрязани са всякакви там боклуци от типа IE, Медия плеър, драйвери, ъпдейти и прочие, всичките драйвери са ми от фабричния диск, с 1GB памет съм и лаптопът работи перфектно.

допреди месец и аз ползвах XP. Определено това за мен е най-адекватният 'прозорец'. Но новите игри искат седмицата, която на първо четене си е достатъчно добра.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отказа от драйвери и ъпдейти е противопоказен. А що се отнася до Internet Explorer, въпреки, че не го ползвам за сърфиране го актуализирам с новите му версии, защото Windows-ките ъпдейти се свалят с него. С други думи най-малкото правиш дупка в защитата ползвайки стар софтуер.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Каква е тая тенденция - да се подменят доказани и вкоренени в съзнанието на цели поколения лога и изображения?

Ами "преоблякъл се Илия, погледнал се - пак в тия (дрехи)."

Идеята е да покажем, чрез новото си име, чрез новото си лого, че сме по-различни, по-готини... Че не сме предишните...

Два примера - от бизнеса и от политиката:

- БТК -> Вивател -> Виваком...

- ГОР -> ДАР -> Евролевица (Ал. Томов)...

(Обаче ние знаем поговорките за новото вино в старите мехове и за новия публичен досм със старите служителки в него... )

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...