Отиди на
Форум "Наука"

Пътуване във времето


Recommended Posts

  • Потребител

Означава, че не искам да създавам проблеми.

Хе-хе!

Ти не създаваш проблеми!

Проблем имал оня, дето си е купил нощно шкафче!.. "Имам проблем: купих си нощно шкафче и ... не знам къде да го държа през деня!", казвал човекът...

Та, проблемите са налице ... създадени и създавани от цялостното общество...

Идеята е: да се споменават и да им се намира решението ..., а ти - добре го правиш, според мен.

Никакво отказване! :biggrin:

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно представите ни да това какво е абсолютно и какво е физика въобще доста се разминават. Аз се опитах да изясня моята, докато твоята остава неясна зад любимата ти позиция на изпитващ, но сигурно твоята е вярна за този форум. Няма да ви обяснявам повече какво мисля за физиката, за да не притеснявам господа модераторите със спамерските си изяви.

Дорис, това, което си написала, е и надменно, и оскърбително, и невярно. А също и манипулативно. Никой не те е обвинявал, че спамиш в тази тема. И никой не ти е пречел да обясняваш и защитаваш представите си за "какво е абсолютно и какво е физика". Факт е обаче, че представите ни се разминават с твоите и че нямаш никакво основание да се сърдиш за това, особено в случая, когато именно ти грешиш. Изглежда считаш, че след като си завършила физика, всички тук трябва да се съгласяваме безпрекословно с мненията ти, но все пак не забравяй, че нямаш насреща си стадо овце... в "този форум", за който сега се изказваш с явно презрение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моите качества и недостатъци не би трябвало да имат отношение към темата за времето и евентуалното пътуване във времето (ако се счита, че времето е обективно съществуващо явление).

Ако съм обидила някого, моля за извинение. Не държа чак толкова на тая обективност, за да проявявам презрение към някого, само защото е твърдо убеден, че времето е илюзия, или че Ванга познава, или че съществува транссърфинг в пространство на вероятностите. Може пък аз да греша.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако съм обидила някого, моля за извинение. Не държа чак толкова на тая обективност, за да проявявам презрение към някого, само защото е твърдо убеден, че времето е илюзия, или че Ванга познава, или че съществува транссърфинг в пространство на вероятностите. Може пък аз да греша.

Времето не е илюзия, а енергия. :dry:

Ето доказателство

Фантастиката като такава просто не съществува. През 40-те години на миналия век Никола Тесла с помощта на силни електромагнитни полета демонстрира такива манипулации с времето и пространството, че цял кораб от военноморските сили на САЩ изчезва във времева дупка. Оцелелите от онези, които участвали в този експеримент, по непонятен начин се материализират на друго място и в друго време, изпитвайки силно психическо сътресение.
Редактирано от Bai Mangal
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всяко напомняне за предишното единство докосва чув­ствителните струни на душата. След възникването на чо­вешкия език този на душата постепенно атрофира. Хората прекалено се увличат от езика на разума и затова с времето той излиза на първо място. Според легендата за Вавилон­ската кула боговете се разгневили на хората, че решили да построят съоръжение до небесата, затова смесили езиците им и те престанали да се разбират взаимно.

Всъщност повечето митове и легенди са истина, но ис­тина в интерпретацията на понятията на разума. Възможно е високата кула да е метафора, изразяваща постигнатото от хората могъщество, когато са придобили способността осъзнато да формулират волята си на езика на разума. Как­то вече беше посочено, душата може да усеща вятъра на външното намерение, но тя не в в състояние да вдигне платното, за да използва този вятър. Волята на разума вдига платното. Волята е атрибут на осъзнатостта.

Полетът на несъзнателната душа с вятъра на външното намерение е спонтанен, неуправляем. Именно осъзнатост­та на разума дава възможност волята да се изявява целена­сочено. В началото, когато езиците на душата и на разума не са били толкова раздалечени, единството помежду им се е постигало лесно. Впоследствие разумът се увлякъл да конструира светоглед в рамките на своите обозначения, а това го отвело все по-далеч от разбирането на изначалната същност, която е в основата на външното намерение.

В резултат на колосални интелектуални усилия разумът постига изумителни успехи в материалната реализация, но губи всичко, което се отнася до нереализираното простран­ство на варианти. Той твърде се отдалечава от разбирането на всичко, свързано с външното намерение. Затова много идеи в транссърфинга изглеждат толкова невероятни. Но все пак разумът е в състояние да си върне изгубеното. За това е необходимо да се хармонизират отношенията между душата и разума.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Времето не е илюзия, а енергия. dry.gif

Ето доказателство

ето как се опорочава един велик учен и брилянтен мозък ..

като му припише някой "заслуги" които реално няма .. и от учен ..

малко по малко се превръща в най обикновен мошеник ..

аз като чета това сравнение .. и асоциациите които изникват в главата ми ..

са илюзии фокуси и красиви лъжи .. а човека е бил тиква наистина ..

на някой хора наистина трябва да им се ограничава възможността за изказване ..

аз съм най върл враг на цензурата , но .... явно трябва да я има

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако става въпрос за Тесла, той е по-скоро изобретател, отколкото учен. И е използвал "илюзии фокуси и красиви лъжи" за да си пласира изобретенията. За тиквата - както и преди ми се е случвало не мога да разбера метафората. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ето как се опорочава един велик учен и брилянтен мозък ..

като му припише някой "заслуги" които реално няма .. и от учен ..

малко по малко се превръща в най обикновен мошеник ..

аз като чета това сравнение .. и асоциациите които изникват в главата ми ..

са илюзии фокуси и красиви лъжи .. а човека е бил тиква наистина ..

на някой хора наистина трябва да им се ограничава възможността за изказване ..

аз съм най върл враг на цензурата , но .... явно трябва да я има

Въпроса за цензурата е доста интересен. Дилемата е повсеместна.

Можем да го поразнищим. Напр. Зощо смяташ, че трябва да има цензура?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако става въпрос за Тесла, той е по-скоро изобретател, отколкото учен. И е използвал "илюзии фокуси и красиви лъжи" за да си пласира изобретенията. За тиквата - както и преди ми се е случвало не мога да разбера метафората. :)

според мен .. ако трябва да степенувам учен и изобретател ..

в йерархията най високо ще кача изобретател .. така че по скоро изобретател .. според мен е нещо подобно на ..

по скоро по близо до върха .. от колкото в ниското :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпроса за цензурата е доста интересен. Дилемата е повсеместна.

Можем да го поразнищим. Напр. Зощо смяташ, че трябва да има цензура?

смятам .. защото си мисля ,

че трябва да има неща с които човек не бива да си прави т* :046: * к ..

но така или иначе .. винаги се намира някой , .. често не само един , който напук на всичко обича да плеска с замах ..

и ако няма някой който да го задврати .. се развихря така да се каже .. и става мазило .. както викат наще братя сиганите

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Здравейте. Пристигнах днес и ми се иска да ви предложа един маршрут по който веднъж минах и постигнах задоволителен резултад. Без претенции, просто предлагам още една гледна точка.

Теория на относителността - Теория за разгъване на времето (Жан-Пиер Гарние Малет) - Teoрия за изпреварването ( Robert Rosen's Anticipatory Systems Theory)

поздрави

Редактирано от искамдалетя
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Дали е възможно пътуване във времето не знам.

Времето е малко измислено понятие. Във вселената има процеси.

В тази връзка времето може да се разглежда като процес протичащ винаги в една посока с постоянна скорост, чрез който оценяваме всички останали видове процеси.
Процесите понякога притежават едно свойство - да бъдат обратими. Така както може да пуснем един филм да го спрем, върнем назад и пуснем отново чисто теоретично е възможно с всеки един процес при определени условия. Затова вярвам, че пътуването във времето ще бъде възможно някога.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Дали е възможно пътуване във времето не знам.

Времето е малко измислено понятие. Във вселената има процеси.

В тази връзка времето може да се разглежда като процес протичащ винаги в една посока с постоянна скорост, чрез който оценяваме всички останали видове процеси.

Процесите понякога притежават едно свойство - да бъдат обратими. Така както може да пуснем един филм да го спрем, върнем назад и пуснем отново чисто теоретично е възможно с всеки един процес при определени условия. Затова вярвам, че пътуването във времето ще бъде възможно някога.

Всички понятия са измислени,включително и понятието"процес".

При какви условия можем да спрем една бременност и да я върнем назад?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Ето нещо интересно по темата. Но преди да лепна линка...

Това са учени, доц. и проф., колеги физици. И явно се интересуват от разни феномени.

http://news7.bg/%D0%92%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B0/%D0%9C%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BC-%D0%BB%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D1%81-%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE-_l.baa_i.91818_b.25228.html#.U6PKQKHft0w

Споменават "тунел" в пространството, чрез който може да се придвижва със скорост по-голяма от светлинната.

Също така споменават за влиянието на наблюдателя в квантовата механика.

Аз чета разни хора, които споделят, че усещат движението си като движение в тунел. Нямам причина да се съмнявам нито на професора нито на тези другите хора, които чета. И нещата се навързват. Учените се докосват до нещо по-съществено относно пътуването във времето. Остава да разберат как да съчетаят пътуването и наблюдателя.

Интересно е човек да чете. И да пие мляко от две крави :)

___________

първия ми пост през UBUNTO/Mozilla

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Става въпрос за коментираните тук червейни дупки.За скорост по-голяма от тази на светлината не чух.

Филмчето много не ми харесва , не обясняват добре, няма достатъчно адекватен нагледен материал, статичност, на всичко отгоре проф. Л. Филипов с неговите извънземни е толкова сериозен колкото проф.Б.Димитров с неговите вампири.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Доста разочароващо интервю. Езотериката май беше повече от физиката. А физиката беше също на много ниско ниво.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

гледачките и ясновидците - те казват кво става в бъдещето.

Уви, преместването на материя във времето е невъзможно засега.Ако можеше да се пътува щях да се връщам постоянно при пълното шише с ракия.Но пътуването само със съзнанието в собственото си минало всеки може да извършва и аз съм го правил многократно.

Екстрасенсите за разлика от нас могат да пътуват свободно със съзнанието си в чуждото минало и бъдеще,като оставят телата си в настоящето.Много често обаче попадат в паралелни вселени където миналото и бъдещото се различават от нашето.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Доста разочароващо интервю. Езотериката май беше повече от физиката. А физиката беше също на много ниско ниво.

И аз мисля така.... учени с титли не може да си позволяват да заливат зрителите с псевдонаука... някакви недоказани твърдения...

Направо не знам какво да мисля.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съжалявам, че има разочаровани, но не знам и как сте очаквали телевизия да е на академично ниво.

Надявам се не искате да кажете, че учени с титли не могат да мислят.

Аз лично смятам, че е добре да има подобни предавания. Най-малкото за разнообразие на идеи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не сме очаквали да е на академично ниво, а на научно-популярно. Оказа се, че е наполовина такова и наполовина псевдонаучно. Имаше една камара псевдонаучни намеци и директни твърдения, които не отговорат на истината. Например, че телепатията е потвърдено явление. И залитането по езотерика не е мислене, сириус, а приемане на вяра на твърдения, за които няма никакви опитни данни. Но лошото е, че и другата половина не беше на ниво.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Съжалявам, че има разочаровани, но не знам и как сте очаквали телевизия да е на академично ниво.

Надявам се не искате да кажете, че учени с титли не могат да мислят.

Аз лично смятам, че е добре да има подобни предавания. Най-малкото за разнообразие на идеи.

Няма нищо лошо в споделянето на идеи, колкото и фантастични и недоказани да са те, но учени от техния ранг трябва недвусмислено да подчертаят, че са само идея, а не научна хипотеза/теория .

.....

Ще дам един пример...

Наскоро бях с хора спорящи за разработките на Тесла.

Някои от тези хора бяха гледали куп подобни филми в ю-туб и си бяха изградили напълно погрешна представа за постиженията му. Подобни филми само могат да объркат не специалистите и да оставят в тях впечатление, че има някаква конспирация.

Но едно да гледаш филм в ю-туб, а съвсем различно нещо е титулувани учени в национална медия да говорят за неща, които за сега са само в сферата на фантастиката, като ги представят за научни факти.

Това не ми хареса във филма.

Иначе нямам нищо против алтернативните идеи, но публикувани на подходящо място с изричното уточнение, че за сега няма научни доказателства в тяхна подкрепа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за включването Богданов. По някои позиции имаме съгласие, по някои нямаме. Здраве да е. Бях написал пак сума нещо, но по-добре да не връзваме дискусия. И без това каквото съм имал да кажа съм го казал. И вие също.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...