Отиди на
Форум "Наука"

Земетресение 22.05.2012 г. 03:00 ч.


Земетресението и вие  

18 потребители са гласували

  1. 1. Как реагирахте на земетресението?

    • Останах си в леглото.
      8
    • Застанах под касата на вратата.
      1
    • Веднага напуснах сградата.
      2
    • С колата излязох извън града..
      0
    • Звъннах на телефона за спешни случаи - 112.
      0
    • Следях новините за земетресението в Интернет.
      2
    • Промених статуса си във Фейсбуук.
      0
    • Писах коментари под новините за земетресението в сайтовете на вестниците "Капитал" и "Дневник".
      0
    • Писах коментари в теми за земетресението във форумите.
      1
    • Аз не го усетих, но домашното ми куче/коте го усети.
      0
    • Земетресение ли? Нищо такова не усетихме - нито аз, нито хората, нито животните около мен.
      4


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Странното при мен беше, че усетих някакво бучене в главата и въобще нещо като напрежение в цялото тяло и аз имах чувството, че го чувам, но може и да не е бил реално звук. Съня ми внезапно премина в кошмар, последното от който си спомням беше, че към мен приближава ударна вълна на нещо очевидно неприятелско, което се кани да ме помете. Събудих се среснат няколко мига точно преди всичко да започне да се люлее и първоначално не бях сигурен дали все още не сънувам и дали не ми се вие свят. По принцип както животните, така и някои хора понякога проявяват чувствителност към вибрациите предшестващи труса, аз поне така си го обяснявам, но пък за първи път ми се случва.

Усещах някаква тежест в главата и стомаха си през цялата нощ и не можех да заспя естествено, чак до 4-ия трус. През цялото време усещах че ще последва нов и нов (бях сигурен в това и го очаквах с надежда, че няма да е по-силен от предходния), всичко това ми мина чак на развиделяване към 6 без нещо, до колкото разбрах тогава са отшумяли и последните вече неусетени вторични трусове. Отделно и хората от горните етажи бяха пощуряли, след всеки трус панически тропаха по стълбите надолу и навънка, малки деца плакаха, абе лудница цяла нощ :) наред с това винаги съм изпитвал и съмнения относно издръжливостта на соц панелите, май се води, че са проектирани да удържат до 7 степен, но и при 5.8 доста неприятно скърцаха...

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Министерството на околната среда и водите предупреждава:

"Моля, спете с пижама, за да не ви завари природното бeдствие по бели гащи!"

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Реакции на политическите партии:

- БСП : Земетресението е резултат от лява вълна, която ще помете лошото управление на ГЕРБ.

- ГЕРБ: Трусовете са резултат от 20-годишното престъпно бездействие на всички правителства преди нас. Възложил съм на министър Павлов, а и Дянков ще помага, да се направи необходимото, за да се наместят земните пластове.

- ДПС: Земетресението е нищо, в сравнение с трусовете, които могат да се случат, ако някой реши да изолира ДПС от властта.

- СДС: Иван Костов е виновен. Истинският епицентър е в Драгалевци.

- ДСБ: Земетресението е поредният опит на олигархията и лабораториите на КГБ и ДС да направят така, че да няма Синя коалиция. Очевидно е, че те се уплашиха от нашата смелост, решителност и компететнтност да бъдем алтернатива на статуквото. Искаме да напомним, че по време на управлението на правителството на Обединените демократични сили (1997-2001 г.) в страната не се случи нито едно земетресение. И също така да напомним, че десните реформатори се справят най-успешно в условия на криза.

- АТАКА: Психотронната атака на турците, на евреите (явни и тайни) и на предателите срещу българския народ е част от световния заговор за неговото унищожение.

- РЗС: В приемната на РЗС са получени документи от високопоставен източник, чиято самоличност ще премълчим с оглед на неговата сигурност, които ясно изобличават виновника за земетресението. Даваме му срок до сряда, 12 ч. на обяд да си признае сам. Ако той не го стори, ние ще огласим информацията, с която разполагаме, и България ще му се види тясна.

- Меглена Кунева: България за гражданите благодари на всички граждани, които излязоха от домовете си, за да ни подкрепят тази нощ. Приятели, вашето доверие ни прави все по-силни и ни вдъхва оптимизъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Направих анкета към темата. Надявам се тя да ви допадне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Допълвам анкетата : Събудих се, видях ,че всички околни блокове са си на мястото и отидох до тоалетната преди пак да си легна.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е първо се ъпдейтват фейсбук статусите, пък след това вече форуми, скайп. Къде ти време за евакуация ;)

"21-вий век, однако" :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

абе пияници ниедни, вие не спите ли???? Като почнат да падат атомните бомби пак ли у форума ще седите да пишете до последно:)))

Да! Мьi герои Советского союза. Аз напримет отстъпих и се изнесох едва след четвъртия як трус, защото свърших патроните.

Шегата на страна, така не бях се стряскал. И аз мисля, ще имаше нещо като тътен преди последващите трусове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Допълвам анкетата : Събудих се, видях ,че всички околни блокове са си на мястото и отидох до тоалетната преди пак да си легна.

Ха-ха-ха. Точно това направих и аз... Обаче в анкетата няма такъв отговор и затова избрах "Застанах под касата на вратата" понеже все пак минах от там. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Алва, алва, няма да те питам къде нощува снощи:)))

Само ще ти кажа, че където е тресло - пак ще тресе:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

хм, Романе, явно си някъде в СИ България, и не можеш да оцениш стоенето ни на компа под трусовете около епицентъра :lac:

епа у Софето съм, к'ъф е проблема.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гаче тресе така секи ден? И като съм много пиян не съм се клатил така.

ми днеска през деня нищо не тресе, последната тресня беше рано сутринта по некое време.

Доколкото разбрах в Перник мъже с винкели обикалят разгневени и търсят кой е тоя Рихтер.....дето така ги разтресе хахаха ;)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Нестандартен поглед към земетресенията

"...Хората гузно бягат от заслуженото възмездие, с което ни дарява едно природно бедствие."

"Грамотният човек трябва спокойно да си отбележи страницата в книгата, която чете, и да я остави на нощното си шкафче."

"А, ако някой не може да чете, е крайно време да се научи! Няма нищо по-печално от гледката на неграмотни хора, затрупани под тухлени и бетонни отломки и купища непрочетени книги."

http://vbox7.com/pla...start=235&r=emb

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Преди малко, в 4 без 10 пак се разтресе. Линкът , който даде Петър Теодосиев е много полезен, човек веднага разбира от къде му е дошло:

http://ndc.niggg.bas.bg/

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...