Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

КГ, частният собственик е мафията, а пазарът се контролира от нея.

Кой, бре, "бай Иван" ли е мафията? Или групировките? Оправи си понятията :))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Брей, мафията я били създали бившите ченгета и комунисти.....Браво, откри америка...това е нещо което никой не знае, нещо ново и фундаментално...като твърдението ти, че всичко се влияе от средата..

Е кой я създаде, може би аз?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми естествено, че я създадоха другарите от бкп. Ама КГ, това е толкова ясно на всички, че е обидно изобщо да се пише в този висок форум.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, мафията не контролираше връщането на земята. Именно заради принципа на връщането в реални граници тя контролираше само част от това връщане. Някъде успя, някъде не успя. Ако беше оставено на държавата определянето на границите, щеше да успее 100%.

Такъв замисъл е залегнал в Указ 922, но не се случи. Просто земята не беше толкова интересна и я оставиха.

Какво значи връшане в реални граници? Ами значи че не държавата решава къде да ти е земята, а дядо ти го е решил някога.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, тогава какво искате? Нали все пак е върната в други граници? )))

Частично беше така, частично не. Прави си за това, че на много места не стана. Но на много стана. При мене стана на едното място и не стана на другото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте сега. Факт е, че земята беше върната в сравнително реални граници. факт е също, че това доведе до страшно разпарчатосване и фрагментиране. Факт е и че това фрагмениране пречи земеделието да функционира нормално.

какво става като навържем тези 3 факта....хахах на КГ няма да му хареса.

става това, че преди национализацията земеделието не е било никак ефективно. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само че причинната връзка между тия факти е по-трудно доказуема и не е априорна ;) Изпускаш половинчатостта на цялостната реформа, мафиотщината в изкупуването и т.н.

Взехме да се повтаряме.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Повечето - в реални. Които закъсняха и получуха възстановяване след плана за земеразделяне - в реални, но не на старите си места. Също и тези, чиито земи се оказаха застроени или унищожени по друг начин. С доза мафиотщина това се увеличи, но като цяло в реални.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми например около София почти навсякъде. Няма как да ти доказвам имот по имот из страната, но имам впечатления в т.ч.бот и по работа.

На места мафийките направиха магарии, разбира се, но те половината бяха в посока - да изместят старите имоти върху по-апетни местности. Има една вилна зона Косанин дол край София, печално известна точно с това.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Модератор Военно дело

Къде се загубихте другарю Т-34, чакахме ви с нетърпение. И като за начало, позволете ми една малка другарска шега с вашето име.

http://alternathistory.org.ua/mertvorozhdennye-amerikanskie-tyazhelye-tanki-t30-i-t34-chast-i

t34bw7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я прати 1000 евро тогава.

Само ако си другар , комунист и съветски човек .

*макар и в действителност да не употребявам мръсните парични единици на изцапаните с кръв западни валути .

но , вместо това , в случай че си другар , винаги можеш да дойдеш у нас ... ще се храниш на масата ми ... ще те укривам като нелегален ... сестра ми ще ти пее бунтовни песни .

Редактирано от T34
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я прати 1000 евро тогава.

Само ако си другар , комунист и съветски човек .

Такъв съм другарю, честна пионерска, ти пращай парите! :punk:

И другарю, отсега заявявам своята дума на марксист-ленинец, че парите ще отидат по предназначение (примерно да агитирам другарки-комсомолки :tooth: ).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

*макар и в действителност да не употребявам мръсните парични единици на изцапаните с кръв западни валути .

но , вместо това , в случай че си другар , винаги можеш да дойдеш у нас ... ще се храниш на масата ми ... ще те укривам като нелегален ... сестра ми ще ти пее бунтовни песни .

яко, зарибен съм:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само ако си другар , комунист и съветски човек .

*макар и в действителност да не употребявам мръсните парични единици на изцапаните с кръв западни валути .

но , вместо това , в случай че си другар , винаги можеш да дойдеш у нас ... ще се храниш на масата ми ... ще те укривам като нелегален ... сестра ми ще ти пее бунтовни песни .

Хм.... :post-70473-1124971712:Много станаха кандидатите, Т34! А офертата - една. Ето какво значи социализъм и защо той пропада ;) ;) ;)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ,

още ли спорите по този въпрос?

Няма да постигнете разумен консенсус по една причина: господата у лево, съвсем тенденциозно смесват двете понятия - уедряване на земята и правата на собственост върху отделните парцели. Уедряването като техническа възможност, ако е икономически изгодно за собствениците, може да стане по различни начини. Но, не е задължително, защото интересът на собственика движи нещата.

Те обаче, изхождат от соц идеята, че не е важен интереса на собственика, а този само на обществото (какво разбират под това е друга работа). За това, за тях уедряването трябва да стане с отделяне на притежателя на земята от правата му на собственост. И всичко това се прикрива зад приказките за икономическа изгода. За кого обаче е тази икономическа изгода? И се започва смесването на нещата.

Цялата работа е поставена на неправилни изходни точки. В обществото има и винаги е имало два интереса - частният и общественият (който не винаги съвпада с държавния, като такова съвпадение има само в т.нар бивши соц.страни). И в нормалните държави (сиреч не в соцстрани, където вилнее демагогския дух на популизма на пролетариата, нарочно превърнат в маса от лумпени) се следи за този баланс в една или друга степен. Това следва да се дискутира в тази тема, а не социалистическото и популистко уедряване без собственост.

В нормалните държави икономическият интерес на обществото и на частника се регулира в една или друга степен не от извратени "соц. революции" с цялата им несъстоятелност и неадекватност, а със средствата на правото. Има достатъчно правни механизми, където държавата, ако прецени може да регулира баланса и съотношението между частен и обществен интерес по отношение на производството от земята без с това да посяга на собствеността на гражданите. да не кажем, че в тези държави и законите на пазара също се вземат предвид при определяне на интереса, а от тук и на баланса. Само в соца всичко се прави в главата надолу - ще вземем първо земицата на хората (па така ще ги лишим и от средствата за производство и ще станат една беззащитна и послушна маса), па после ще мислим какво да я правим и как да я правим. Последиците ги видяхме - анархия, безстопанственост, безразличие и разруха в селата.

във всички нормални цивилизовани държави има данък върху земеделските земи и държавни програми за комасация ...

а къде земеделието е по-развито и селата са по-празни - там където има данък и комасирани земи (Франция например) или там където няма данък и комасация е мръсна дума (БГ например) всички знаем и не подлежи на коментар ...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...