Отиди на
Форум "Наука"

За Кънчо или средностатистическия приспособим българин


Recommended Posts

  • Мнения 97
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

на имигрантин в чужбина не можеш да му купиш гласа най-малкото не е лесно да му преведеш пари

имаш ли представа колко са таксите за банкови преводи извън БГ

само в турция се гласува за ДПС

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

на имигрантин в чужбина не можеш да му купиш гласа най-малкото не е лесно да му преведеш пари

имаш ли представа колко са таксите за банкови преводи извън БГ

само в турция се гласува за ДПС

Знам за Германия, Швеция и Франция

Някои от тези хора дори имат образование

...и много роднини по родния ми край, не че има общо

И така да е, малко ли е?

Като на онези им провеждат изборен туризъм - да си видят роднините, без да плащат за път...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мани таксите, :). Просто си представям как купувам в Чехия гласове давайки на всеки хилядарака (толкоз адаш, около 80 кинта). Аре 'някои' ще ми ги преведат и аз ще ги изтегля, ама.....к'во ще направя си е моя работа ;). Това е за ниво......цигани примерно, както ти обичаш да казваш, ма тук даже това не върви в 'нисите' 'класи', не харесвам такива определени, но са по гтвой гтертип адаш (смятам?).

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Значи, не че 50 000 гласа са малко, но погледнете реално. С електронното гласуване ще започнат да гласуват по 100 000 души примерно. Всички знаем, че освен зъболекари, програмисти и финансисти основно в чужбина българите се занимават с работа на черно или по така непривлекателен труд и понеже на много от тях въобще не им дреме за ставащото в България с радост биха си продали гласовете. Айде сега пък и банков превод, то по друг начин сякаш не може. Примерно пристига емисаря на здравите сили в Лондон, обикаля българските кафенета, стои там няколко дни, който иска идва и му продава гласът си.

Да не говорим, колко Кънчовци в България ще открият тази далавера с електронното гласуване и сами ще припкат до дилърите на гласове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не разбрах точно Жоро? За Германия, Франция и Швеция. Чехия е малка спирка по пътя за Франция, т.е. знам там някои неща, та би ли ми пояснил?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Където има много работещ потенциален електорат на ДПС



Не мога и не бих лишил хора като тебе и Невски

Но колко сте такива и можете ли да се противопосавите на онази дисциплинирана партия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами ще дават и ЕГН то по лесно няма.

Може и да се организрат електронни секции за места където няма много компове и които са предпочитан пазар за гласове, дори сигурно ще е необходимо. От друга страна ще се отвържат ръцете на куп лица, които гласуват под надзор или заплаха, или които просто не гласуват иначе.

При всички положения, глобалния импакт ще е силно положителен. Да не говорим за чужбина.

П.П. Тези, които биха си продали ЕГН-то, ще си продадат гласа и по друг начин ако има търсене. Друг е въпроса, че трябва да се извие вратлето за тази практика. Сигурно ще се разработят механизми, които да обезокуражат максимално покупката на гласове по какъвто и да е начин.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи, не че 50 000 гласа са малко, но погледнете реално. С електронното гласуване ще започнат да гласуват по 100 000 души примерно. Всички знаем, че освен зъболекари, програмисти и финансисти основно в чужбина българите се занимават с работа на черно или по така непривлекателен труд и понеже на много от тях въобще не им дреме за ставащото в България с радост биха си продали гласовете. Айде сега пък и банков превод, то по друг начин сякаш не може. Примерно пристига емисаря на здравите сили в Лондон, обикаля българските кафенета, стои там няколко дни, който иска идва и му продава гласът си.

Да не говорим, колко Кънчовци в България ще открият тази далавера с електронното гласуване и сами ще припкат до дилърите на гласове.

фружине

ти си също толкова наивен за живота в чужбина колкото и Кънчо

99% от българите в лондон нямат време да ходят по никакви кафета пък камо ли по български

да не говорим как този, който ходи да им предлага да им купи гласовете още на 2рия ден ще бъде заснет тайно след сигнал и пуснат по всички английски телевизии и качен в youtube

Може и да се организрат електронни секции за места където няма много компове и които са предпочитан пазар за гласове, дори сигурно ще е необходимо. От друга страна ще се отвържат ръцете на куп лица, които гласуват под надзор или заплаха, или които просто не гласуват иначе.

При всички положения, глобалния импакт ще е силно положителен. Да не говорим за чужбина.

онази дисциплинирана партия - има си официална статистика виж какъв минимален брой хора са гласували за нея в Германия, Италия, Англия, Франция а дори и Гърция

недей да ни плашиш с нея, тя не е електорално представена тук

на никой не му дреме за нея

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Говорех най-общо. Не знам защо реши, че съм загатнал нещо, което не съм. Различни партии пазаруват оттам. Та нито ми дреме, нито плаша.

Но пък има кой да се плаши от електронно гласуване.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жоро, какъв ти е проблема с ДПС-то? Всъщност въпроса не е само глупав, а леко провокативен! Основния въпрос е БГ турците българи ли са? Очевидно (май?), смяташ като Адаша, че нямат право на глас. От нямането право на глас, до нямане право на живот крачката не е огромна.



А ще поясня, да не ме обърка сега адаша, че съм ДеПеСа-р, както ме обърка за гербер:). ДПС- не трябва да е партия (според мен), защото е етническа. Но Е! И тъй като признавам институциите и законите (еми либерал съм!) признавам и ДПС. Толкоз по партийний в-си. Хоарата обаче сая хора независимо в София, Каспичан, Казанлък, Прага, Пилзен Торонто или Ньойи!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Значи, дори и да избухне скандал, на никой няма да му дреме. Англичаните им е през оная работа за балканските варвари, а съответната партия ще отрече да е пращала този човек.

Днес какво става, циганските гласове са купувани, понеже ромите слушат своите барони и гласуват за който им се каже. Българите и турците обаче ще вземат парите и в тъмната стаичка ще гласуват за който са си наумили. Затова и не са обект на търговия. Но когато стане възможно тези гласове да бъдат купувани, уверявам милиони кънчовци ще тикат гласът си в ръцете на продавачите.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Жоро, какъв ти е проблема с ДПС-то? Всъщност въпроса не е само глупав, а леко провокативен! Основния въпрос е БГ турците българи ли са? Очевидно (май?), смяташ като Адаша, че нямат право на глас. От нямането право на глас, до нямане право на живот крачката не е огромна.

А ще поясня, да не ме обърка сега адаша, че съм ДеПеСа-р, както ме обърка за гербер :). ДПС- не трябва да е партия (според мен), защото е етническа. Но Е! И тъй като признавам институциите и законите (еми либерал съм!) признавам и ДПС. Толкоз по партийний в-си. Хоарата обаче сая хора независимо в София, Каспичан, Казанлък, Прага, Пилзен Торонто или Ньойи!

Е, добре, фашист още не ме бяха изкарвали :)
Този въпрос е по-коректно да го зададеш на тях, те са БГ граждани, но са си етнически турци и имат право да се самоопределят както искат (статистика трябва да видиш) и припознават ДПС като тяхната партия. Това е движещата сила за по-умните сред тях които пак гласуват за ДПС
По втория ти абзац - така е по конституция /май началните членове още/ но това лесно се преодолява с включване на няколко БГ ибрикчии вътре
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какъв скандал? Къде? Кой? Ние да не сме полицаи или прокурори?

А като почнат да вкарват по затворите купувачи и продавачи, ще видим.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ааа Жоро, не ми е работа да те искарвам какъв си или се смярташ. Всъщност, само ти си знаеш какъв си и именно това е хубавото. Обаче ако нещо прокламираш е друга работа!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Браво, хайде мааалко си пораздвижи сивото вещество. От 1 милион българи са гласували 50 000, тоест 5%. Очакваш ли повишение с 10 ПЪТИ, ако се въведе електронно гласуване?

Между другото, електронното гласуване е мечтата на всички купувачи на гласове. Дават някаква сума, вземат от човека електронния подпис, паролата или каквото там и гласуват "правилно".

Трудна работа. Електронни кебапчета и бири още не са измислени. :grin:

Обаче този вид гласуване е мечта на онези, които искат да разберат кой да кого е гласувал. Аз храня дълбоко недоверие в твърденията, че личните данни у нас са защитени.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Към привържениците на електронно гласуване

Въведе ли се такова ще е само такова. Прав ли съм? Продължавам нататък, като за положителен отговор.

Така ще орежем неграмотните /или неработещите с компютър/, така ли? И ще дадем възможност на хора живеещи далече от секция да гласуват, така ли?

Ами ако дори единият отговор е "Да", бъдете сигурни че няма да се въведе. Все едно да повярвате на политик дето обещава намаляване на данъците / акциза. За онези дето са били студенти - помните ли неща от рода на "Дай да ти държа бирата" и "Съблечи се, нищо няма да ти направя". И нашата работа е такава.

Официална причина ще е, че дискриминираме хората. Или пъкр че не се очаква да се събере необх. брой гласоподаватели.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Към привържениците на електронно гласуване

Въведе ли се такова ще е само такова. Прав ли съм? Продължавам нататък, като за положителен отговор.

Така ще орежем неграмотните /или неработещите с компютър/, така ли? И ще дадем възможност на хора живеещи далече от секция да гласуват, така ли?

Ами ако дори единият отговор е "Да", бъдете сигурни че няма да се въведе. Все едно да повярвате на политик дето обещава намаляване на данъците / акциза. За онези дето са били студенти - помните ли неща от рода на "Дай да ти държа бирата" и "Съблечи се, нищо няма да ти направя". И нашата работа е такава.

Официална причина ще е, че дискриминираме хората. Или пъкр че не се очаква да се събере необх. брой гласоподаватели.

Досега не съм чувал да е ставало дума, че ще е "само такова". А ако наистина стане само такова, "Кънчо" изгаря директно. Таман "Венци" ще се кефи, че съдбата му не зависи от "Кънчо".

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Спандьо, електронни кебапчета няма. Сещам се, как по време на преброяването нямах компютър и ходих да попълвам формуляра за цялото семейство от зала. Питам се, какво ще стане, ако при някой политически апатичен човек дойде купувач и му предложи сума, срещу електронния му подпис, код, егн или каквото и да е там? Можете да бъдете убедени, че ще има хора които ще са готови да си продадът гласа. Как технически ще бъде гарантирано, че пред компютъра в залата седи бай Иван, а не купувач на гласове? Как ще бъде удостоверено, че в компютърния клуб гласуващите под строй хора не им гледа активист през рамото и след гласуването за който трябва не им дава на ръка пари?

Представям си следната картина. В изборния ден в село горно нанадолнище на мегдана спира микробус със сателитен интернет. Селяните, които предварително знаейки че ще има гювеч вече са получили по пощата кодовете си се нареждат пред микробуса и гласуват под бодрите лозунги на купувача и съселяните. Следва разплащане и всички са щастливи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Спандьо, електронни кебапчета няма. Сещам се, как по време на преброяването нямах компютър и ходих да попълвам формуляра за цялото семейство от зала. Питам се, какво ще стане, ако при някой политически апатичен човек дойде купувач и му предложи сума, срещу електронния му подпис, код, егн или каквото и да е там? Можете да бъдете убедени, че ще има хора които ще са готови да си продадът гласа. Как технически ще бъде гарантирано, че пред компютъра в залата седи бай Иван, а не купувач на гласове? Как ще бъде удостоверено, че в компютърния клуб гласуващите под строй хора не им гледа активист през рамото и след гласуването за който трябва не им дава на ръка пари?

Представям си следната картина. В изборния ден в село горно нанадолнище на мегдана спира микробус със сателитен интернет. Селяните, които предварително знаейки че ще има гювеч вече са получили по пощата кодовете си се нареждат пред микробуса и гласуват под бодрите лозунги на купувача и съселяните. Следва разплащане и всички са щастливи.

Този сценарий е слабо вероятен. Ако се осъществи по начина, по който го описваш, веднага ще се размирише. Микробус с антена за безжичен нет.... ми нали има наблюдатели, застъпници на други партии. Веднага ще се нададе рев, освен ако от "Прозрачност без граници" не са платени, както стана с бившата правосъдна министърка Ковачева, която в качеството си на шеф на тази организация у нас при очевадни нарушения на изборите за президент заяви, че те били без значение и когато Маргарита Попова стана вице на Плевнелиев, на Ковачева беше заплатено с поста министър на правосъдието.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...