Отиди на
Форум "Наука"

Метеорит ли е това?


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, открих това на полето преди няколко дни. Дали има шанс да е метеорит. Ето и снимки, ще съм благодарен, ако някой може да ми даде повечко информация. Интересното е, че открих снимки на метеорити от стомана, при който цветът съвпада, но повърхността при мен е почти непроменена, а вътрешността на тялото е изключително гладка. Снимка "8" е всъщност как изглежда от мястото, което успях да счупя : ))

post-13291-0-71026000-1374944040_thumb.j

post-13291-0-80565700-1374944047_thumb.j

post-13291-0-65311200-1374944054_thumb.j

post-13291-0-59595200-1374944062_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Привет - ще го видят специалисти и ще ти отговорят :))

Къде го намери? Има ли нещо индустриално наблизо?

Здравей. Ами не, няма, малко извън Пловдив в едно лозе : )))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз четох, че метеоритите имат действието на магнит. Може да тестваш с кламер дали се привлича. Сега обаче четох, че само половината били магнити. Иначе точно както изглежда скалата съм виждал камък, който не е метеорит, но не ми е известен произхода му.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Не мога да ти кажа дали е метеорит, но ако искаш - направи по-долното...

Напиши в гугъл "магнетит" и/или "галенит". Цък на "изображения". Цък на изображения, да не те обърква, че много от изобраенията са като кристали. Цвета и блясъка гледай.

Всъщност първото можеш да го пропуснеш, ако не се привлича от магнит.


Може да бъде още куп неща, но ако не се привлича от магнит шансът да е метеорит не е голям.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

повърхността на метеорита почти винаги е разтопена от триенето и не би трябвало да има остри ръбове би трябвало да са леко заоблени и по разтопени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И на мен ми прилича на стъкло.

Ехеее в миналия век съм виждал купчина големи късове стъкло в стария град в Пловдив.
Такива може да са се ползвали за озветяване на стъкло... знам ли. А преди имахме промишленост в мащаби, които сегашната младеж трудно може да си представи. Бучка стъкло може да "живее" дълго и да е разнасяна от любопитни навсякъде.

Но не съм чувал за приличащи на стъкло метеорити де. Може да са магнитни(железни), каменни, но за стъклени не съм чувал.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е задължително метеоритите да притежават магнитни свойства.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, гледам това дето съм писал, може да се тълкува и както не съм имал предвид. Нямах предвид, че задължително трябва да са магнитни.. Та да благодаря и аз, за уточнението.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...