Отиди на
Форум "Наука"

Лудогорец


fixxxsers

Recommended Posts

  • Модератор История

Уви гледат се преките двубои.Достойно представяне на Лудогорец които ясно показаха че Шампионската лига не е чак толкова страшна.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 191
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

А ако паднем само с 1 гол, а Базел изпердашат Ливърпул с повече - головата разлика ли ще се гледа или предимството на Ливърпул в преките двубои?

ще се гледа предимството на чернодробния басейн.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В света на парите, всичко е пари. В това отношение Лудогорец е може би най-успешният отбор в ШЛ.

С годишен бюджет 10 000 000 лв. играе 6 мача в групите.

Уейн Руни със заплата за 2013г. 18 000 000 $ не играе в ШЛ, а гледа Лудогорец по телевизията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хмммм, нека да превръщаме Лудогорец, в Кубрат Пулев ;). Лудогорец направиха доста неща и то велики! Това от заклет левскар, като мен е много! Да не помпаме излишно, както се получи за непознавачите при авантюрата на Кобрата с/у Кличко. Ситуацията даже не е съизмерима де, Лудогорец не е претендент, завоювал своето място по право. И нека да не правим сметки ;). Излишно е. Чудеса се случват разбира се, Реал е мързелив отбор, ама Роналдо трябва да достигне Меси и да го изпревари, ако може. Това е случая. Да си мислим за Х, там дето Базел получи 5-ца е ....меко казано футурология.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бе де да знаеш, миналия път срещу Лудогорец цигането пропусна дузпа, втората вече я вкара, ма така или иначе съдята беше решил да ги свири до гол.

Срещу кой ще играят Реал същата седмица в Примерата? Т.е. предишния и следващия мач спрямо този с Лудогорец?

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Утре Реал играят с/у Валядолид, а на 14-ти гостуват на Осасуна, в следващия кръг пак гостуват на Валенсия (22-ри). За ШЛ Лудогорец няма никакъв шанс. Дори да бият. Ще съберат 7т., но ако Базел бие или направи равен, ще има повече или равни точки, но в двете срещи по-добри показатели, така е и ако Ливърпул бие. За ЛЕ обаче, мове да се класират. Но победа на Лудогорец на Бернабео е ...е и аз не знам какво яе е ;)!?

При равен, което ще поне суперизненада, събираме 5т., тогава ще влезем в ЛЕ само ако Пуул падне на Анфийлд. Головете нямат значение.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Поне за падане на Ливърпул на Анфийлд има много добри шансове - Базел са в доста по-добра форма и амбицирани да продължат в ШЛ. Така че ако удържим някакво феноменално равенство на Бернабеу може и Лудогорец да се озоват на 1/16 финал в ЛЕ, а там вече лесна работата :)

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

В света на парите, всичко е пари. В това отношение Лудогорец е може би най-успешният отбор в ШЛ.

С годишен бюджет 10 000 000 лв. играе 6 мача в групите.

Уейн Руни със заплата за 2013г. 18 000 000 $ не играе в ШЛ, а гледа Лудогорец по телевизията.

Това с бюджета откъде се появи??? "Собственика" ли го каза? Щото аз ГФО на тия тарикати не съм виждал! Нека публикуват поне един, пък ще видим! Само да не стане като с БМФ... :flowers:

Иначе за играта им - само адмирации, добре се държаха в целият турнир, използваха късмета си на 100%, не бяха "боксова круша", нямат причина да се срамуват от участието си в ШЛ!

Имат такава обаче да го правят за участието си в "А "ПФГ"", особено по ей тая линия:

http://www.novsport.com/news1291891_1003.html

Прибавете и фактора "картони" и нещата стават супер груби... :grin:

Кире Патриота не е футболен човек, иначе щеше да следи и други шампионати, като шотландския примерно и да е наясно, че "надбягване с един кон" няма или поне не води до сериозни успехи в ЕКТ! :guitar2:

Иначе за хората без истински клубни пристрастия и сериозен интерес във футбола тия са си супер! Сериозните фенове отдавнаха си казаха мнението...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Едно голямо браво на Лудогорец за участието им в Европа тази година.

П.П.Исав какво да направи "Киро патриота"?Да купи втори футболен отбор и да инвестира и в него?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На първо време да спре да язди БФС и СК, посредством участието си в Изпълкома! После, да скъса договора за правата върху телевизионното излъчване - макар "официално" да е никакъв в ПФК "Л-ц 1945" АД, той е де факто собственика ( бе Прокуратура няма ли?) и държи заедно с това БФС и отборите в групата за гушата с тоя договор! В нормалните страни това щеше да е конфликт на интереси! Ма на кой му дреме, важно е да се дава зрелище на плебса... Било то и за сметка на нарязаните гемии!

Против играчите и футбола им в ЕКТ нямам нищо - чудесни са и радват окото!

Идеше реч обаче за Париота...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Щом виждаш нередност ... има прокуратура. Защо само Домусчиев се споменава, примерно Батков ( и не само той) е също акционер във фирмата с правата за тв излъчване. Не мисля, че там нещата не са изпипани съобразно закона. Това с нарязаните кораби стана банално. Домусчиев многократно е обяснявал, че има инвестиционен план, колко нови кораби ще се купят и какви. Много ясно, че една такава фирма като БМФ не може да се управлява, както се е случвало по времето на бай Тошо. Не знам защо напоследък всички започнаха да разбират от този тип бизнес и особено са вещи в бизнес делата на Домусчиев. Аз съм за ако има някъде нещо нередно всеки да си търпи последствията, но зад всичко това просто прозира къде завист, къде озлобление ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Вратарят на "Лудогорец" Владислав Стоянов получи огромно признание за страхотните си изяви по време на мачовете в Шампионската лига. Той попадна в две идеални единайсеторки на турнира. Първо стражът беше избран за най-добър вратар на изминалия шести кръг на груповата фаза на турнира.

Въпреки че инкасира четири гола в мрежата си от играчите на "Реал" (Мадрид), той е най-добър на своя пост и е в идеалния отбор с оценка от 8.8 на сайта whoscored.com. Въпросното издание прави класациите си единствено на базата на статистиката и оценките му се поставят единствено в зависимост от представянето на отделния футболист в определен мач.



Благодарение на постоянните си изяви на вратата на "Лудогорец", Стоянов е избран и за най-добър вратар на груповата фаза на Шампионската лига, което е второто, а и по-престижно отличие за него. За петте двубоя, в които е участвал, той е събрал обща оценка от 7.6, което го нарежда на най-високата позиция сред колегите му на поста и той е вратарят на Идеалния отбор на груповата фаза на Шампионската лига. Прави впечатление, че в този отбор липсва звездата на "Реал" (Мадрид) Кристиано Роналдо. Лионел Меси е с най-висока оценка – 9,11.

Ето това наистина е голямо признание! Надали скоро ( или някога ) друг българин ще бъде избран за най- добър в която и да е категория в ШЛ!

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Прокуратура УЖ има и за КТБ, БТК, БГА и т.н. ... От това не са произлезли никакви полезни за народонаселението последствия! Каква е правораздавателната ни система става ясно единствено от критичните доклади на ЕК!

2. Относно ПБМФ АД - преди да бъде подарено на братята то имаше 77(седемдесет и седем) кораба - стари, нови, кораби бяха и носеха на държавата годишна печалба от средно 30-31 млн. лв. след данъци! В момента ПБМФ АД има 3 (три) кораба и носи на държавата 1/3 от около 5-6 млн.лв печалба след данъци! Аз съм поданник и данъкоплатец на РБ, не на "Кей Джи Маритайм Шипинг"! ;-) Всички останали 27 (двадесет и седем) кораба, които групата БМФ "притежава" към 31.12.2013г., са прехвърлени на дъщерни дружества, които освен, че са ООД-та, са регистрирани в Малта и предимно на Маршаловите острови - единствената офшорна зона, която не е подписала споразумението срещу пране на пари... А каква е разликата между ООД и АД в имуществената отговорност би трябвало да знаете... На вас сигурно ви е било "все тая" и за БГА, БТК, Софарма, Свилоза и т.н. ... На мен - не! Толкова относно "завистта" и "озлоблението"!

3. Пропагандата на този индивид е толкова брутална и безскрупулна, че дори социалистическите "официози" са като пеленачета в сравнение с "патриотичните" апологети! Ето например какво казва официалният сайт на УЕФА за отбора на изминалия кръг в ШЛ:

http://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/newsid=2195019.html

Както забелязвате Вл. Стоянов "наистина" е вратар на кръга...

Но това, да се приписва "официалност" на любителски сайтове кат www.whoscored.com не е нещо ново - преди няколко месеца footballrefereeing.blogspot.com, бе обявен за "официален" съдийски сайт на УЕФА (което е ЛЪЖА!) и

"официалният съдийски доклад" за мача "Лудогорец - Реал М" бе публикуван масово из въпросните "медии"... Но все пак "Pecunia non olet!".

Сега - защо УЕФА-та не е харесала статистиката на Владко, аз не зная, ма там сигурно са евроретрогради и мръсници!

Ето това наистина е голямо признание! Надали скоро ( или някога ) друг българин ще бъде избран за най- добър в която и да е категория в ШЛ!

Ето това е най-жалкото в цялата тая пропаганда - тезата, че футболът в Българияв почва с Кире Патриота и ще свърши с края на неговия проект! Никой преди нас и никой след нас....

Потоп ли ще има,какво ли...? Краят на света ли идва?

Инфантилно...

Редактирано от isav
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

isav, като не си част от морския бизнес защо пишеш?

Корабите на Параходстовото си бяха за скраб и така или иначе трябваше да се режат, особено след влизането в сила на MLC. Кризата 2009 също си каза думата.

Пък и част от корабите на Параходството отдавна си бяха под Малтийски флаг (аз 2002 година правих първо плаване на такъв) - просто кораба беше карант на заем и банката е настоявала за малтийския флаг. Е и данъците са важни - затова са си и офшорките (ако не бяха те, заради безумните постоянно внедрявани еко и пр. изисквания и разходи, бизнеса да е фалирал).

Впрочем в световен мащаб под удобен флаг са поне 85% от корабите за океанско плаване. Подобен е и процента на тези регистрирани в офшорки. Примерно всичките кораби на настоящият ми корабособственик (а и на всички след ПБМФ) са под удобен флаг и със "собственик" в офшорна зона.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Да, не съм "част от морския бизнес", но си направих труда да науча каква е средната възраст на нарязаните за скраб кораби за насипни товари за 2013 според "Блумбърг"! 26,6 години! Една част от корабите на БМФ - мнозинството, за да сме точни - е над тази възраст, но 11 кораба под тази граница са "пристанали" в Бангладеш... Не в това е въпроса, а в ПРЕХВЪРЛЯНЕТО НА СОБСТВЕНОСТТА, на съдовете на офшорки на Маршалите! Щото оттам лесно отиват в небитието! Дружеството е превърнато в "касичка", в банка за кредитиране на дъщерните си компании и други такива от кръга на братята! А парите нали знаете какво неприятно свойство имат - често губят стойността си твърде лесно...

2. Към 31.12.2007 само 17 от 77 кораба на БМФ не са собственост на самото БМФ! Мога да ги изброя поименно: Плана, Миджур, Сакар, Вола1, Царевец, Ком, Трапезица, Персенк, Перелик, Българка, Ст. Планина, Богдан, Пирин, Хемус, Смолян, Балчик и Несебър. 14 от тях са нови или на възраст под 10 г. и са за насипни товари! 3 са за други превози и са бракувани през 2009.

3. Ако БМФ беше някакво частно дружество щеше да ми е все тая под чии флаг са корабите, но това БЕШЕ нашето печеливше параходство, подарено на тези субекти... Всички ние - и вие, и аз се разделихме срещу 400 млн. лв. със 700 млн.лв.! Ама това е нищо особено, просто подарък в името на просперитета и патриотизма... Освен това къде и как отиват данъците на едно държавно дружество, смятам има значение за държавата...

4. Вие, щом сте част от морският бизнес, би трябвало да изпитвате някакво "непатриотично" съчувствие към съкратените близо 3000 човека от личния състав на БМФ, или греша...?

5. MLC става задължителна през миналата година и нищо не обяснява защо кораби за насипни товари са рязани преждевременно??? И дали са рязани всъщност?
Но нека не оттегчаваме феновете на красивата игра с досадни подробности...

Слава на Лудогорец, Слава на Кире Патриота, Слава на ДС и останалите герои замислили тоя безумен преход!

Желая ви успех в живота и много спортни радости, докато Патриота е жив...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Жалко е, когато движеща сила за каквото и да е злобата, зависта, стремежа да се омаскари...Та какво казваш те е накарало да си направиш труда да "научиш" толкова много за бизнеса на Домусчиев? Не отговаряй. Мога и сам.

Мисля, че достатъчно се отклони от темата. Да припомня: темата е за Лудогорец, не за нечии бизнес дела, не за Домусчиев или БМФ. От тук нататък мнения извън темата ще бъдат скривани.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Слава на Лудогорец, Слава на Кире Патриота!

Преди и след тях у нас не имало и няма да има футбол... Да се молим Богу да пребъде, че инак лошо...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вместо да скрия този пост май е по- добре да го оставя. Така всеки ще види колко несъстоятелно е това, което си написал и колко жалко звучи. От тук нататък се придържай към темата. На мен лично ще ми е интересно да видя каквато и да е критика към отбора, но с подобни на горните изречения всичко страшно олеква.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето това наистина е голямо признание! Надали скоро ( или някога ) друг българин ще бъде избран за най- добър в която и да е категория в ШЛ!

А с подобни "открития" тежка ли става? :grin:

Живи и Здрави, модерно е да си "модерен" футболен "ценител"!

Просто недейте да подменяте истините в историята с ерзаци като горния цитат....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не знам каква става, но това ми е мнението и това на база и история на Бг футбола и виждайки къде се намира родния ни футбол (поне в момента).

Модерния футболен ценител ... хората искат да гледат хубав футбол, искат да видят някоя и друга победа. Защо да не си кажат: това ми харесва. Няма нужда дори да са фенове на този отбор, както и повечето тук пишещи. Аз лично бих се радвал, който и бг отбор да постигне някакъв успех в ЕКТ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Между "това ми харесва" и: "това не е било и няма да бъде повече", "който не ни харесва е "бедна душа"", "ние сме национална кауза" и прочие дивотии, аз намирам известна разлика... ;-)

На играта на лудогорци всеки се е радвал, но Киро се поувлече в манията за величие, и нещата тотално се изродиха! А това е началото на всеки един край - феновете на "Левски" примерно много добре познават ситуацията, тъй като вече я преживяха...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами бедната душица беше спомената в съвсем друг контекст - явно не си проследил ситуацията. От ЦСКА първо не им харесваше деня да срещата- от Л-ц се съгласиха и го промениха, после не им харесваше съдията, смениха го, другия съдия също не бил присърце на ЦСКА и него смениха ( след жребий ), а колко декларации бяха пуснати. Търсят се всякакви средства, за да се повлияе на играта на Л-ц и със сигурност това влияе. Ей това ако не са дребни душици.

И къде е манията за величие, макар и да е нормално човек да бъде повлиян от всеки успех, който постига? Няколкократно беше заявено, че титлата е важна, но не на всяка цена, ако примерно ЦСКА спечели първото място от Л- ц ще са първите, който ще поздравят шампиона.

Това за закриването го чувам от 4 години, но инвестициите в база и стадион не спират.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нещо не ми е ясно що за атака е това? ЦСКА е потънала в дългове заради Томов, Манджуков я спасява но какво общо има това с други отбори??

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата е за Лудогорец, а не за политика и икономика, нали!? Как Кирил Домусчиев е направил парите си не е обект на тази тема (ако искате открийте тема, аз бих участвал (не само за него), но се съмнявам, че ще има живот такава тема :)), а какво е направил с тези пари и то в частта си за ФК Лудогорец! Добри неща е направил! И прави. Сега трябва да ги развие разбира се. Левски не успя, по много причини, но Лудогорец има едни гърди пред Левски, никой не се меси в политиката на собствениците. Това предимство обаче е и голям недостатък, ако собствениците утре решат да се занимават с нещо друго или просто имат нужда от пари. Но за сега няма такава вероятност, затова да се върнем на футбола ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Спокойно, Митак. Чешем си езиците само- особено сега, когато няма мачове вече :bigwink:

Ами Краси, май излезе на яве защо беше тази скоростна декларация от страна на Младенов. Манджуков е поискал от Домусчиев (които са приятели) да му даде информация за възнагражденията в Л-ц на треньорите - Самия Манджуков потвърди това. И изведнъж се оказа, че треньора на Лудогорец взема много по- малко възнаграждение от Младенов ( около 3 пъти), вероятно това се отнася и за заместниците им ( при Младенов заместник е сина му). Нали се сещаш накъде отиват нещата - все пак Манджуков дава пари за спасяване на отбор в тежка криза, а се оказва, че Младенов взема огромна заплата, което малко не кореспондира с цялата ситуация и с това, което постоянно говори Стойчо. И понеже Младенов явно живее в някаква постоянна параноя инспирирана от Лудогорец си мисли, че атаката идва от там с ясната цел да бъде уволнен :bash:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...