Отиди на
Форум "Наука"

Безплатният Windows 10 - иде ли краят на кризата на ОС


Recommended Posts

  • Потребители

Ще се наложи да се самоцитирам.

Забележи думите "в магазина" и "самоуки майстори". Въпросните сайтове са точно фирмичките от гаражен тип, които за да оцелеят са много по гъвкави и приемат нестандартни поръчки. Забележи в сайта който си дал колко е времето за сглобяване-7 дни, бърза поръчка 50 лири-4 дни. Пита се в задачата, при 7 дни време какво

значение има дали инсталацията на уиндоус заема 20 минути или 2 часа?

ето ти "гаражен тип магазини"

http://www.novatech.co.uk/stores.html

http://www.scan.co.uk/info/directions http://www.scan.co.uk/info/aboutus

ако amazon знаеха, че ги нареждаш до гаражните майстори, щяха да са горди, сигурен съм.

ето и "гаражните" amd http://shop.amd.com/en-gb/computers/desktop#4092cec5-70d9-430c-996d-d27ae5b3c64d=%7B%22k%22%3A%22%22%2C%22r%22%3A%5B%7B%22n%22%3A%22shopOperatingSystem%22%2C%22t%22%3A%5B%22%5C%22%C7%82%C7%824672656520444f53%5C%22%22%2C%22%5C%22%C7%82%C7%824e6f204f53%5C%22%22%5D%2C%22o%22%3A%22OR%22%2C%22k%22%3Afalse%2C%22m%22%3A%7B%22%5C%22%C7%82%C7%824672656520444f53%5C%22%22%3A%22Free%20DOS%22%2C%22%5C%22%C7%82%C7%824e6f204f53%5C%22%22%3A%22No%20OS%22%7D%7D%5D%7D#Default=%7B%22k%22%3A%22%22%7D#3a7930d8-af56-4f69-8404-d527ad62b888=%7B%22k%22%3A%22%22%7D

а за "гаражния" dell нещо да кажеш?

хайде,няма нужда, че вече си смешен.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 248
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор Военно дело

XPS 13 Laptop, Developer Edition with 4th gen Intel processors

Това не е за нормални хора, то си пише, за разработчици. Ти ставаш придирчив, защото вадиш точно изключенията, а игнорираш масовостта.

12.04 LTS to create a client-to-cloud solution for developers.

Даааааа, баш така е! Около 90% от купувачите на компютри са разработчици и си търсят машини за облачни услуги. Тази машина я ще е купена от 0,005, я от 0,006 % от клиентите на дел.

http://www.geek.com/chips/buying-a-dell-without-windows-is-not-easy-but-possible-1302452/

Buying a PC from any large manufacturer/retailer without a copy of Windows pre-installed is difficult.

Тук пак става въпрос не за обикновенни хора, а за маняци, даже те си го казват.

Как да си купим компютър без ОС. Ето идеи

http://www.wikihow.com/Buy-Computers-Without-an-Operating-System

Основната идея е да се направим на майстори и разбирачи.

http://www.masterworksglobal.com/blog/can-i-buy-a-computer-without-an-operating-system/

Most people in the market for a computer expect to buy one ready to go, operating system and all.

Не го твърдя аз!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Говориш за конкретен компютър, който е с нелегална ОС, но с легални снимки, файлове. Говориш за "моите" снимки и файлове. А логическата връзка води към моята (т.е. твоята, в случая) нелегална ОС. Това е изводът, такъв е изводът от този конкретен абзац.

пак лъжеш, къде точно видя, че ОС на моя компютър е нелегална

Дори ОС на конкретен компютър да е нелегална, това не означава, че останалите файлове са също нелегални. Напр. снимките от телефона ми и фотоапарата ми са си направени със съвсем легална технология. Същото важи примерно и ако съм си свалил някои файлове създадени с легален софтуер и предназначени за масово разпространение.

Посочил съм, че може ОС да е нелегална, но файловете да са придобити законно. След това съм дал за пример какви законни файлове имам аз, които не са създадени със софтуер на Майкрософт. При подбора на примерите съм дал за такива файлове , каквито голяма част имат. Или може би според теб не може да има легална ОС и останалите файлове да са също законни, а непременно трябва поне едното да е крадено?

Трудно ми е да ти отговоря.

Ако създаваш програма/ софтуер, то според закона трябва да се произведе с легален софтуер, за да е легална и тя.

Както да се продават лекарства трябва продавача да е фармацефт. Изисквания.

Информацията ми е стара, от времето като учих. Например пишеш на Notepad++ за да е ОК всичко. За книги не съм се интересувал как е.

Също така, ако някой е платил за да направиш "нещо", то това нещо не е твое, а на работодателя, който има собственост върху нещото. Освен, ако не е договорено друго. И той отговаря за начина на придобиване.

Например, ако докажат, че имаш нелегални пари и могат да конфискуват имота придобит с тях. Така, че не знам защо да не може да ти гепцат книгата, ако открият нещо нередно в нейното създаване.

Едно време гепцаха книги само според неодобреното съдържание, та всичко може.

Но не вярвам някой да успее да докаже подобно нещо за книга. Може да си я преобразуваш в опен офис формат и да си я издадеш така.

Точен отговор от юрист. :)

Доста се отклонихме в посока към авторски права. А те са доста тъмна Индия, за да бъдат обяснени с 2 думи. Но ще дам един пример, с който се надявам да стане по-ясно. Да речем, че Бил Гейтс е намерил химикалката, с която е подписал документите са създаването на фирмата Майкрософт. Вместо обаче да върне химикалката на собственика или да я предаде на властите, той си я задържал, което ще рече, че я е придобил чрез престъпление. С нея обаче е създал Майкрософт, а Майкрософт е създал всички Уиндоси. Та ако се докаже, че химикалката е придобита незаконно, това означава ли, че трябва да бъдат конфискувани всички Уиндоси създадени от Майкрософт, който пък е създаден с нея?

Компютърът е материален носител, а написаното в него е авторския продукт. Той е създаден от мозъка на автора, а на компютъра е само възпроизведен. По тази причина говорим за пиратство не само ако някой свие от склада на Майкрософт диск с програма, но и ако направи дигитално копие без да причини каквато и да е материална липса в складовата база на Майкрософт, т.е. да свие материален носител на софтуера. Та ако може да се "конфискува" авторския продукт записан на компютъра, защото върви с носителя, то в такъв случай не би трябвало да имаме пиратство, щом не е задигнат материален носител на програма. Ще рече, че това "конфискуване" е толкова оправдано, колкото и пиратстването. Може да бъде конфискуван самия компютър, но законните файлове би трябвало да може да се пренесат на друг носител.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

къде точно видя, че ОС на моя компютър е нелегална

авторския продукт. Той е създаден от мозъка на автора

Посочих къде, зададох също въпроси, на които ти не щеш да отговаряш, защото не можеш. Когато се научиш да беседваш почтено с опонентите, тогава ще отговоря на твоите въпроси. Чакам си първо цитата, пък после ще продължим по други въпроси. Такъв е редът в дискусията. Не виждам, обаче, как ще спазиш принципа, защото виждам да твърдиш, че авторските продукти ги създава не умът, а пихтиестото вещество "мозък", хихи. С други думи, с всички други участници в дискусията успях да разменя нормални фрази на общуването по темата. Но очевидно е, че с мозъкомислители няма как да стане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Та ако може да се "конфискува" авторския продукт записан на компютъра, защото върви с носителя, то в такъв случай не би трябвало да имаме пиратство, щом не е задигнат материален носител на програма. Ще рече, че това "конфискуване" е толкова оправдано, колкото и пиратстването. Може да бъде конфискуван самия компютър, но законните файлове би трябвало да може да се пренесат на друг носител.

Не, има си не материалнипродукти. Не може да се очаква, че ще се открадне в този му вид, като материалните.

Същото е като песен. Може да е записана на CD, може и да е изтеглена на компютъра.

Материалното сме виждали преди време как мачкат с валяци, но това на компютъра...

В сферата на лицензите има и придобиване и ползване, термини които си имат покритието и вината, която доставят при не спазване.

Компютъра не се конфискува за ползване от някой друг, а за доказване нелицензните продукти. След кото може да се върне на собственика, след заплащане на глобата/санкцията за ползването, според закона.

Няма причина лицензните неща, които са били на компютъра да не се върнат после. Дори и да задържат компютъра по някаква причина, останалия софтуер може да се инсталира на ново на друга машина, стига да не е ОЕМ вариант на нещо. Т.е. което има право да се ползва само и единствено на компютъра за който е купено и става заедно с купуването на същия компютър. Т.е. до задържането на компютъра и ОЕМ софтуерите стоят на него. Те са неразделни завинаги.

Има вариант обаче, да се закупи продукт от Майкрософт, с който уиндоса, който имаме да стане лицензен без значение купен ли е отделно, пиратски ли е бил и т.н. т.е. така наречено узаконяване на незаконните неща. За XP го имаше предполагам, че и за 7 ще има.

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И ако аз имам законна програма в компа как ще ми я върнат? В насипно състояние в плик?

В нищо няма да ти я връщат. Имаш право да си я инсталираш пак, ако не е заключена за дъното. т.е. ако е била свободен лиценз FPP.

https://www.windowsbulgaria.com/topic/1381-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%82-microsoft/

За останалите (ОЕМ) си чакаш каналния ред, да си вземеш компютъра. Ако си доказал своята невинност.

По подобие на въпросът ти.

Ако се връщаш от почивка и хванеш крадец у вас и му избиеш зъбите. А после се окаже при разследването, че е невинен и че всъщност женати му е дала ключ да полее цветята. Как ще му върнеш зъбите? Насипно състояние не върви. Може би финикийско състояние.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В България масово се ползва незаконен софтуер, защото може! Ако го направят да не може да се пиратства повярвай ми, ще има масов отлив от уиндоус и огромен бум на линукс. Това, че на запад масово се плаща не е защото хората искат да плащат, а по две много важни причини.

1 Във Великобритания компютър без ОС не се продава, ако отидеш в магазина и кажеш "искам комп без Ос или с линукс" просто няма да ти продадът и трябва да търсиш някакви самоуки майстори които да ти сглобят.

2 Във Великобритания цените на ОС не са такъв проблем както у нас (у нас заплатите са по ниски, но цената на уиндоус е същата).

Като се абстрахираме от това кой какво очаквал, какви били процентите и дали Dell и AMD са самоуки майстори, да се върнем пак на въпроса - мога ли да си купя в UK компютър без ОС или с линукс?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Посочих къде, зададох също въпроси, на които ти не щеш да отговаряш, защото не можеш. Когато се научиш да беседваш почтено с опонентите, тогава ще отговоря на твоите въпроси. Чакам си първо цитата, пък после ще продължим по други въпроси. Такъв е редът в дискусията. Не виждам, обаче, как ще спазиш принципа, защото виждам да твърдиш, че авторските продукти ги създава не умът, а пихтиестото вещество "мозък", хихи. С други думи, с всички други участници в дискусията успях да разменя нормални фрази на общуването по темата. Но очевидно е, че с мозъкомислители няма как да стане.

Твоят мозък може и да е пихтиесто вещество, но моят за щастие не е. Ще се радвам да видя снимка на умът ти. :grin: А ето го и цитата:

Цената не я коментирам, щото знам, че масовият БГ потребител, чийто говорител явно си ти, за софтуер пари не дава.

Или както казва един популярен български бисер - законът е врата през полето, всички я заобикаляли, а само бунаците са мъчели да минат през нея. Като вярност, като всяко нещо написано от тебе и това е лъжа. В България компютри използват 55% от населението. Други 37% никога на се използвали интернет. Сиреч България е държава с относително нисък дял население използващо компютри. Много хора нямат свой компютър или достъп до интернет, а често и двете по финансови причини. По тази причина много хора ползват компютър само на работното си място. Компютрите в държавните учреждения ползват легален софтуер. Доста по-малко, но все пак има и такива, които са си купили компютър със софтуера, който е легален. И тъй като говорим за Уин 10 и при ниго идеята е един софтуер за всичко, т.е. за компютър, таблет и телефон - е, и телефоните се продават с легален софтуер. Излиза, че в България всъщност сравнително голяма част от компютрите използват легален софтуер.

А примерът ти за техническите предимства беше просто смешен. При положение, че голяма част от ползващите легален софтуер или са го купили вече инсталиран на компютъра си или са в държавно учреждение, където се инсталира от системния администратор, не ми е ясно защо за потребителите трябва да е предимство нещо, което нито са правили, нито трябва да правят?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А ето го и цитата:

От този цитат не се разбира, че аз защитавам пиратския софтуер. За това ставаше въпрос. Ще дадеш ли цитат?

Господин модератор, Галахаде, шмекеруването не е комуникативен дар, ако си мислиш, че посредством него ще надделееш в загубена вече битка.

Сиреч България е държава с относително нисък дял население използващо компютри. Много хора нямат свой компютър или достъп до интернет, а често и двете по финансови причини. По тази причина много хора ползват компютър само на работното си място. Компютрите в държавните учреждения ползват легален софтуер. Доста по-малко, но все пак има и такива, които са си купили компютър със софтуера, който е легален. И тъй като говорим за Уин 10 и при ниго идеята е един софтуер за всичко, т.е. за компютър, таблет и телефон - е, и телефоните се продават с легален софтуер. Излиза, че в България всъщност сравнително голяма част от компютрите използват легален софтуер.

А примерът ти за техническите предимства беше просто смешен. При положение, че голяма част от ползващите легален софтуер или са го купили вече инсталиран на компютъра си или са в държавно учреждение, където се инсталира от системния администратор, не ми е ясно защо за потребителите трябва да е предимство нещо, което нито са правили, нито трябва да правят?

55 процента ли са, 5 процента ли са, няма значение. Ясно е, че тях обсъждаме като ползващи компютър, а не останалите, които не ползват. Обсъждаме принципа. Пък и ти съвсем не си убеден в написаното от теб. Двоумиш се между статистически изчерпателните и информативно безупречни фрази, хехе, "доста по-малко" и "все пак има". А колко от тези "доста по-малко, но все пак има" са си купили компютър на старо и как стои при тях въпросът.

Потърси статистика колко от българите ползват платени софтуерни програми на своята легална или нелегална ОС. Или ходят да пазаруват в Замунда. Колко от българите са си хакнали телефона с ОС на Майкрософт, за да теглят безплатно от Google Play. Потърси и дай статистика, ама гледай да не е от твоя тип - по-малко, по-много...

Не съм дал пример за техническите предимства, а дадох многобройни примери за техническите предимства на новите ОС пред старите ОС, първо. Ти не даде нито един пример. Технически предимства или недостатъци на една ОС не се коментират и обсъждат с аргументи за легалност/нелегалност, както правиш ти, второ. И докато не разбереш това, няма как да ти стане ясно защо... Техническото се коментира с технически думи, а не с юридически. Сега става ли ти по-ясно? :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Потърси статистика колко от българите ползват платени софтуерни програми на своята легална или нелегална ОС. Или ходят да пазаруват в Замунда. Колко от българите са си хакнали телефона с ОС на Майкрософт, за да теглят безплатно от Google Play. Потърси и дай статистика, ама гледай да не е от твоя тип - по-малко, по-много...

Ако някой успее да даде числов израз на тези въпроси, при това верен би трябвало да му дадат нобелова награда!

И ако за платените програми купени от населението може да се намерят точни данни, то ми е интересно, как ще намериш точни данни за това колко човека са свалили уиндоус от замунда и други торент тракери. Още по интересно ще ми е да ми кажеш откъде можеш да видиш броя на потребителите инсталирали си незаконен уиндоус сами,- а иди и питай майсторите по фирмички и гаражчета колко незаконни уиндоуса са инсталирали на клиентите си.

Ще разчиташ на статистиката на полицията колко компютри с незаконно инсталирана ОС са конфискували ли? Или ще пуснеш анкета в интернет "Законен ли ви е уиндоуса"? Или най якото, намираш статистика колко компютри има в България, виждаш статистиката майкрософт колко уиндоуса е продал и разликата обявяваш за пирати.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Още по интересно ще ми е да ми кажеш откъде можеш да видиш броя на потребителите инсталирали си

Именно. Сиреч, не питай мен, а Галахад. Той говореше за проценти и потребители на принципа "по-малко, но все пак има". Тази статистика лично на мен не ми е интересна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Именно. Сиреч, не питай мен, а Галахад. Той говореше за проценти и потребители на принципа "по-малко, но все пак има". Тази статистика лично на мен не ми е интересна.

И защо да пита мен за верността на твоите твърдения?

Ти не просто одобряваш пиратството, а направо го рекламираш и пропагандираш. Лъжейки, че в България се ползва само пиратски софтуер се опитваш да изкараш бунаци тези, дето ползват или имат намерение да ползват легален.

Статистиката, която дадох е свързана с относително високия дял на държавните компютри в България спрямо тези на домакинствата в сравнение с развитите държави. Казоно по-просто, след като сравнително малък брой хора в сравнение с другите държави ползват собствени компютри и интернет, това означава, че делът на държавните компютри с легален софтуер е по-голям, отколкото ако броя на компютрите собственост на граждани беше примерно като в Германия или Скандинавските страни. Това съответно води до относително по-голям дял на държавните компютри, а оттам и на легалния софтуер, който ти и симпатизантите ти твърдите, че го няма. Под държавни компютри имам предвид не само в тесния смисъл на думата, а също на общините, на разни организации получени по линия на еврофондовете (в комплект с легалния софтуер и т.н.).

Не съм дал пример за техническите предимства, а дадох многобройни примери за техническите предимства на новите ОС пред старите ОС, първо.

И кои са тези примери за технически предимства, които да си струват за обикновения потребител плащането на нова ОС, инсталацията й и следтова инсталацията на всички останали програми.

Аз примерно имам древногръцко-български речник (разликата между гръцкия и древногръцкия е като между италиански и латински) и старобългарски шрифтове (като този на картинката от подписа ми). Хайде обясни каква ми е ползата да сложа 8.1 за да ги ползвам. Сиреч защо трябва да платя за ОС, да я инсталирам и после да инсталирам и тях? Всеки, дето не е сервизен техник си има също определени програми, с които работи и които се инсталират отделно от Уиндос, така че на практика в това положение са преобладаващия брой потенциални купувачи. Да видим за моите потребности каква е ползата от техническите екстри, които си описал?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ти не просто одобряваш пиратството, а направо го рекламираш и пропагандираш. Лъжейки, че в България се ползва само пиратски софтуер се опитваш да изкараш бунаци тези, дето ползват или имат намерение да ползват легален.

Това съответно води до относително по-голям дял на държавните компютри, а оттам и на легалния софтуер, който ти и симпатизантите ти твърдите, че го няма. Под държавни компютри имам предвид не само в тесния смисъл на думата, а също на общините, на разни организации получени по линия на еврофондовете (в комплект с легалния софтуер и т.н.).

А ти не можеш да четеш. Казах "масовият БГ потребител, чийто говорител явно си ти, за софтуер пари не дава". Правиш ли изобщо разлика между компютър на домашен потребител и компютър на държава, община, разни организации..., хихи.

А констатацията, че не можеш да четеш, ме обезнадеждава да отговарям на твоите банални, досадни и неаргументирани подмятания какво аз защитавам и какво не защитавам. Защото файда няма да има. Едно си баба знае, едно си баба бае.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Правиш ли изобщо разлика между компютър на домашен потребител и компютър на държава, община, разни организации..., хихи.

Айде тръгнаха пак глупостите! И каква е разликата - единият е на ток, а другият е на въглища?

Много създатели на файлове (програми, книги, клипове, снимки) разрешават безплатното им сваляне за лично ползване на личен компютър. Но Майкрософт не го прави, тъй че от гледна точка на това, за което говорим няма абсолютно никаква разлика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И каква е разликата - единият е на ток, а другият е на въглища?

Много създатели на файлове (програми, книги, клипове, снимки) разрешават безплатното им сваляне за лично ползване на личен компютър. Но Майкрософт не го прави, тъй че от гледна точка на това, за което говорим няма абсолютно никаква разлика.

Пак не разбра. Обяснявам само за теб. Говорехме за това:

Ти не просто одобряваш пиратството, а направо го рекламираш и пропагандираш. Лъжейки, че в България се ползва само пиратски софтуер се опитваш да изкараш бунаци тези, дето ползват или имат намерение да ползват легален.

Това съответно води до относително по-голям дял на държавните компютри, а оттам и на легалния софтуер, който ти и симпатизантите ти твърдите, че го няма. Под държавни компютри имам предвид не само в тесния смисъл на думата, а също на общините, на разни организации получени по линия на еврофондовете (в комплект с легалния софтуер и т.н.).

Беше ти отговорено, че аз държавните компютри изобщо не съм ги споменал, за да ми вкарваш думи в устата, нито общински, нито на разни фирми съм споменавал. Нито съм коментирал те легални ли са, нелегални ли са:

А ти не можеш да четеш. Казах "масовият БГ потребител, чийто говорител явно си ти, за софтуер пари не дава". Правиш ли изобщо разлика между компютър на домашен потребител и компютър на държава, община, разни организации...

Повтарям, не може, когато става дума за легалност/нелегалност на софтуер, ти да аргументираш с ток и въглища; когато става въпрос за компютър на домашен потребител, ти да аргументираш с държавни, общински, фирмени компютри; когато не съм споменавал държавни, общински, фирмени компютри, ти да ми приписваш мнение за тях и на това лъжливо основание да си градиш тезите - какво аз защитавам и какво не защитавам. Не може. За смях ставаш вече.

Жалка история. Модератор, който беседва с потребителите с дребнав формализъм на принципа non sequitur, с аргументи, които нямат нищо общо с тезата на опонента.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата е безсмислена от самото начало, поради две причини?

1. Заглавието - Майкрософт ако не прочетат темата, няма да знаят, че операционните им системи са в криза.

2. Създателят на темата не е в час с материала, но това не му пречи да го показва.

Incorrectus, завиждам ти на ентусиазма.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз пък се чудех къде се изгуби да ти кажа, че си прав за 8.1 64 bit. Така е, по-мазно върви.:)

Не знам, въпреки заглавието и другото, по темата може да се разменят интересни мнения, ако участието е добронамерено. Имам и други наблюдения за сравняване на системите, ако темата тръгне в нормална посока на обсъждане по същество.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Темата е безсмислена от самото начало, поради две причини?

1. Заглавието - Майкрософт ако не прочетат темата, няма да знаят, че операционните им системи са в криза.

2. Създателят на темата не е в час с материала, но това не му пречи да го показва.

Incorrectus, завиждам ти на ентусиазма. :)

И защо Майкрософт трябва да научат от заглавието нещо, което всъщност те са оповестили? Защото информацията, че 80% не искали да преминат на 8.1 е тяхна и те го отчитат като голям проблем?

А кой не е в час, то се вижда. Смяташ ли, че когато Майкрософт са оповестили, че има проблем с бутона Старт никой в компанията не се е сетил да пусне снимка на клавиатурата, а вместо това са взели да променят самата ОС? А мислиш ли, че и никой по форумите не се е сетил да го стори. Просто някои хора наистина не са в час за какво става дума.

Имам и други наблюдения за сравняване на системите, ако темата тръгне в нормална посока на обсъждане по същество.

То не че нещо ти пречи де. Вече сте нацвъкали 3 поредни мнения едно след друго, но вместо да подкарате "по същество" чакате да се появя, за да продължи дискусията. Опасявам се, че за да се продължи по същество, то човек трябва и да може да го направи.

Повтарям, не може, когато става дума за легалност/нелегалност на софтуер, ти да аргументираш с ток и въглища; когато става въпрос за компютър на домашен потребител, ти да аргументираш с държавни, общински, фирмени компютри; когато не съм споменавал държавни, общински, фирмени компютри, ти да ми приписваш мнение за тях и на това лъжливо основание да си градиш тезите - какво аз защитавам и какво не защитавам.

И къде точно в сложения твой цитат пише, че говориш за компютър на домашен потребител?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И къде точно в сложения твой цитат пише, че говориш за компютър на домашен потребител?!?

Точно там, в сложения цитат, където не пише, че говоря за компютър на държава, община, организация.

Поредно доказателство защо разговорът не може да продължи по същество. Защото авторът на темата цвъка тези, които се градят на несъществуващи предпоставки.

Защото информацията, че 80% не искали да преминат на 8.1 е тяхна и те го отчитат като голям проблем?

Може ли цитат?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Инкоректус, и аз съм чувал такива работи. Особено бизнеса търси стабилност и не е готов да мине на нова версия просто защото има такава. И ако в новата версия няма нещо наистина по добро те няма да преминат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Frujin Assen, това е особено вярно за банките и другите финансови институции, те са страшно консервативни на тема използван софтуер и няма и как да е иначе. Впрочем нещо малко странично, но пък интересно, според мен- в ЦЕРН все още използват запаметяващи устройства с магнитни ленти и FORTRAN като програмен език. Причините са: за първото- магнитните ленти са по-сигурни по отношение на записаната информация( и аз не го знаех до скоро), а за второто е, че повечето чисто математически програми и съответните библиотеки са вече написани на Фортран, да не говорим, че той е и доста удобен точно за математически операции( той за това е и създаден като език). Нищо, че последната му версия е от 1994г. Та, не винаги е нужно да се ползва най-новото само защото е... ами най-ново.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Инкоректус, и аз съм чувал такива работи. Особено бизнеса търси стабилност и не е готов да мине на нова версия просто защото има такава. И ако в новата версия няма нещо наистина по добро те няма да преминат.

А аз бизнеса не съм го споменавал в такава връзка. Но ако бизнесът иска да има по-стабилни, производителни, сигурни и енергоспестяващи машини, ще трябва да мине към новите системи. Ако не иска, нека си стои на XP.

Тук добавям като предимство една чудесна опция в новите системи, която многократно ме е изваждала от затруднение. Става въпрос за функцията за отстраняване на проблеми (troubleshooting), която позволява да подкараш програма от стари версии на Windows на новата версия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А аз бизнеса не съм го споменавал в такава връзка. Но ако бизнесът иска да има по-стабилни, производителни, сигурни и енергоспестяващи машини, ще трябва да мине към новите системи. Ако не иска, нека си стои на XP.

Зависи какъв бизнес имаш в предвид. Мога да ти кажа, че огромен брой от банкоматите в БГ са с XP и досега. А някои още си работят с OS/2. Но то за банкоматите, ако са на вътрешна мрежа, без външен достъп до Интернет, това не е проблем, де. Чисто принципно нова версия не винаги означава по-висока производителност, сигурност и т.н. Вистата беше добър пример за това.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...