Отиди на
Форум "Наука"

"Идея: всички младежи в запаса на армията."


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
Преди 1 минута, vorfax said:

Аха. Значи от очакваното нападение над България отпаднаха силните държави. В такъв случай от кого всъщност очакваш да бъдем нападнати, може би от Македония?

Не силните, а великите сили. 

Сценарии много - например една раздрана от гражданска война и идилизирана Турция. Мислиш го за нереално ли? Стой, та гледай. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 345
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 1 минута, КГ125 said:

Сценарии много - например една раздрана от гражданска война и идилизирана Турция. Мислиш го за нереално ли? Стой, та гледай. 

Също силен аргумент.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, КГ125 said:

Не силните, а великите сили. 

Сценарии много - например една раздрана от гражданска война и идилизирана Турция. Мислиш го за нереално ли? Стой, та гледай. 

Приех, че коментара ти е отговор на въпросът ми:

On 10.02.2016 г. at 11:27, vorfax said:

Питам те сериозно, ти наистина ли вярваш, че и една измежду държави като Франция, Германия, Великобритания, Турция, Русия, Китай, дето е на майната си спрямо нас, не може да превземат България за един ден, при наличието на изхранвана българска армия?

и съответно, че споделяш с мен виждането, че Турция е със силна армия. Всъщност според теб Турция спада към държавите с малка армия, да разбирам. Въпреки, че е 9-та в света по многочисленост, въпреки високите технологии на въоръжение и 12-те млрд. бюджет?

 

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То и Украйна беше ликвидирала наборната армия, та трябваше спешно да създава доброволчески батаьони, дето да спасяват положението...После бързо върнаха всеобщата служба. Ма Украйна голяма, нас никой няма да ни чака..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, nik1 said:

Аз съм бил в казармата в най-добрите времена за БНА, та и тогава патроните се пестяха; Просто е - те струват пари (да не говорим за цената на снарядите или ракетите), Та, искам да светна всички ентусиазирани да ходят в казармата не оставяйте с погрешното впечатление  че сега  ще ви дават да пуцате на воля.

Ако нещо развива интелекта и способностите на хората в казармата, то е 1. техническата и специалната подготовка,стига хората да не са кашици де, и 2. участието в учения/

Не само се пестят, но и се крадат безогледно. Даже помня едни извънредни стрелби на които имаше общо нула изстрела. Факт е, че децата на село стрелят с истинско оръжие повече, отколкото войниците. Бях някъде първи клас, когато на брат ми му дадоха да гръмне с пушка в двора ни. На мен не дадоха, просто защото пушката беше по-голяма от мен, ама аха и да ми дадат, нямаше кой да се застъпи за мен. Пу, пусти късмет. За това пък в двора се въргаляха сачми от съседчето, което стреляше по птички, та си имах играчка.

Представата за казармата придобива вече някакви романтични или рамбовски измерения у хора, които най-вероятно никога не са стъпвали в нея.

Относно интелектуалното развитие, стига да не си кашик... че то почти всеки в казармата е кашик, ти да не искаш армия съставени от генерали? Не ги подминавайте тези подробности, оставят погрешно впечатление. Нощните дежурства, наречени дневалства (90% от простолюдието в казармата го нарича "невалства" и никакви опит за просвещение не може да им помогне, защото кухи лейки влизат и такива ще излязат) са един от най-големите бичове на мозъка. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Обяснявам Киров. Вървиш си ти по улицата и не искаш проблеми. Обаче те среща субект, който ти казва-Дай ми парите си. Той не те пита дали искаш да му ги дадеш, просто ще те набие. Същото е и с държавите, утре някоя съседна нам държава, някакви терористи ще кажат-а ние искаме част от България. Или още по лошо, ще кажат искаме цялата власт в България.

Нека ти кажа и нещо друго. Излизаш на улицата, като носиш пари в ръцете си, така че всички ги виждат и около теб от двете ти страни вървят двама двуметрови 100 кг мъжаги. Броя апаши които ще посмеят да се пробват е относително малък. В другия вариант излизаш сам-броя апаши които ще се изкушат да те пребият и да ти вземат парите нараства многократно. Ролята на армията е повече да респектира.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 19 минути, vorfax said:

Приех, че коментара ти е отговор на въпросът ми:

и съответно, че споделяш с мен виждането, че Турция е със силна армия. Всъщност според теб Турция спада към държавите с малка армия, да разбирам. Въпреки, че е 9-та в света по многочисленост, въпреки високите технологии на въоръжение и 12-те млрд. бюджет?

 

При добра армия на България, Турция е преимлив противник. И през 1912 г. е така и през социализма беше така. Само че не трябва с голи ръце. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Наивно е да се мисли, че България ще воюва с някого сама. 

Но едно е да е военен фактор с определен капацитет друго е да е гола вода с 2 самолета. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 5 минути, Frujin Assen said:

Обяснявам Киров. Вървиш си ти по улицата и не искаш проблеми. Обаче те среща субект, който ти казва-Дай ми парите си. Той не те пита дали искаш да му ги дадеш, просто ще те набие. Същото е и с държавите, утре някоя съседна нам държава, някакви терористи ще кажат-а ние искаме част от България. Или още по лошо, ще кажат искаме цялата власт в България.

Нека ти кажа и нещо друго. Излизаш на улицата, като носиш пари в ръцете си, така че всички ги виждат и около теб от двете ти страни вървят двама двуметрови 100 кг мъжаги. Броя апаши които ще посмеят да се пробват е относително малък. В другия вариант излизаш сам-броя апаши които ще се изкушат да те пребият и да ти вземат парите нараства многократно. Ролята на армията е повече да респектира.

 

Идеално илюстрирано!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, КГ125 said:

При добра армия на България, Турция е преимлив противник. И през 1912 г. е така и през социализма беше така. Само че не трябва с голи ръце. 

Ти май сериозно си вярваш? Държава, чийто бюджет за армията е почти колкото нашия за цялата държава я смяташ за равностоен противник. Аз напускам такъв род дискусии. Безсмислено е.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ворфаксе, НАТО добре, в договор сме, но как изглеждаме в очите на съюзниците? Като идиоти които с гол гъз и вазелин в ръка влизат в гей клуб "Синята стрида" с отнесен поглед и чакат батко да ги пази? Или ще изглеждаме достойно.

Друга илюстрация от живота, какво предпочиташ да си да си съдружник в фирма и да работиш за нея колкото можеш, така че да те уважават или предпочиташ да си просяк, който спи в двора и като види собственика със сълзи на очи, покорен треперещ глас  "Бате моля те дай 2 лв не съм ял".

Редактирано от Frujin Assen
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Frujin Assen said:

Ворфаксе, НАТО добре, в договор сме, но как изглеждаме в очите на съюзниците? Като идиоти които с гол гъз и вазелин в ръка влизат гей клуб "Синята стрида" и чакат батко да ги пази? Или ще изглеждаме достойно.

Изглеждаме като пълноправни членове на НАТО. Изпълнили сме всяка команда, която ни изпратят и подскачаме като куче на кренвирш. Аз затова писах, че ако зависи от мен и НЕ завися от НАТО бих ликвидирал и настоящата армия, която цица в задлъжняващата България. Все пак забравяте нещо мнооооооооого важно. Дълговете, които сега правим някой ще трябва да ги плаща, така че съвсем скоро държавата ни ще бъде чужда собственост. Нашето жилище - България генерира неизплатим ипотечен кредит и в един момент ще стоите с пушките да пазите чужда собственост!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, КГ125 said:

Идеално илюстрирано!

Нищо не е идеално илюстрирано.Като имаш пари ще си ги държиш у джобите и няма да парадираш с тях като селска пръчка.

Щото като излезеш на улицата с парите на показ и двама 100кг мъжаги , ще дойде някой с 5-6 мъжаги и ще ти прибере парите и бой ще ядеш отгоре.

Това с мускулите и мъжагите могат да си го позволят няколко страни в целия свят.За съжаление ние не сме от тях.

п.с. 1912г. си е 1912г. , а по времето на социализма , ако СССР не ни стоеше зад гърба щяхме да се опрем на Турция друг път.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 18 минути, Frujin Assen said:

Обяснявам Киров. Вървиш си ти по улицата и не искаш проблеми. Обаче те среща субект, който ти казва-Дай ми парите си. Той не те пита дали искаш да му ги дадеш, просто ще те набие. Същото е и с държавите, утре някоя съседна нам държава, някакви терористи ще кажат-а ние искаме част от България. Или още по лошо, ще кажат искаме цялата власт в България.

Нека ти кажа и нещо друго. Излизаш на улицата, като носиш пари в ръцете си, така че всички ги виждат и около теб от двете ти страни вървят двама двуметрови 100 кг мъжаги. Броя апаши които ще посмеят да се пробват е относително малък. В другия вариант излизаш сам-броя апаши които ще се изкушат да те пребият и да ти вземат парите нараства многократно. Ролята на армията е повече да респектира.

Фружине, ти ще си следващият, който от "против" ще се присъедини към център-неутрални; ами да, докато викнеш "полицаите от НАТО", тия вече ще са те пребили; имаш две възможности - първата е да избягаш колкото се може по-бързо (тя е по-добрата), втората - ако не успееш с първата - да се защитиш сам, ако можеш; и трета - да им дадеш каквото искат, и да се надяваш, че пак няма да те набият.

П.С. Само че ние като държава няма къде да бягаме, така че първата отпада.

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Политиката не е обаче носене на пари по улицата. Там винаги те знаят колко пари имаш. Примерът на Фружин си е много добър. 

Дали през 1912 г. нашите са си вярвали за Турция? 22 милионна империя победена от 4.5 милионна държава. А? Или как? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Киров, има си член 5. В момента в който нас ни нападнат, нападат ВСИЧКИ. Въпроса е ние като какви сме в нато- просяци които чакат за всичко на големия батко или достойни партньори.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 25 минути, vorfax said:

Не само се пестят, но и се крадат безогледно. Даже помня едни извънредни стрелби на които имаше общо нула изстрела. Факт е, че децата на село стрелят с истинско оръжие повече, отколкото войниците. Бях някъде първи клас, когато на брат ми му дадоха да гръмне с пушка в двора ни. На мен не дадоха, просто защото пушката беше по-голяма от мен, ама аха и да ми дадат, нямаше кой да се застъпи за мен. Пу, пусти късмет. За това пък в двора се въргаляха сачми от съседчето, което стреляше по птички, та си имах играчка.

Представата за казармата придобива вече някакви романтични или рамбовски измерения у хора, които най-вероятно никога не са стъпвали в нея.

Относно интелектуалното развитие, стига да не си кашик... че то почти всеки в казармата е кашик, ти да не искаш армия съставени от генерали? Не ги подминавайте тези подробности, оставят погрешно впечатление. Нощните дежурства, наречени дневалства (90% от простолюдието в казармата го нарича "невалства" и никакви опит за просвещение не може да им помогне, защото кухи лейки влизат и такива ще излязат) са един от най-големите бичове на мозъка. 

Дневалства, въоръжени наряди (моите са поне 120, спрях да ги броя след като станаха 100 , и то при условие че не съм бил кашик, и не съм служил в кашишко поделение), та дори и строевата подговотка, където набиваме крака като сбъркани, са все неща които човек гледа да забрави...

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не отнасяйте простотиите на БНА към армиите изобщо! БНА я развалиха ... тогавшните времена. 

ЦАХАЛ не е такава, нали? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 44 минути, Frujin Assen said:

Киров, има си член 5. В момента в който нас ни нападнат, нападат ВСИЧКИ. Въпроса е ние като какви сме в нато- просяци които чакат за всичко на големия батко или достойни партньори.

човек, през 1974 Турция и Гърция бяха членки на НАТО, но това не спря турците да окупират много бързо Кипър. Няма кой да те спаси, ако се стигне до там! Ако сам не можеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 26 минути, nik1 said:

Дневалства, въоръжени наряди (моите са поне 120, спрях да ги броя след като станаха 100 , и то при условие че не съм бил кашик, и не съм служил в кашишко поделение), та дори и строевата подговотка, където набиваме крака като сбъркани, са все неща които човек гледа да забрави...

това и към ворфакс - моите стойки с оръжие на поста бяха 280, първата година като "млади" бичехме през ден, така че знам много добре за какво иде реч; служил съм 25 месеца със задръжка и още 4-5 месеца "запаси", не мислете че падам от небето. Друго искам да кажа: Ник е напълно прав, че при тази ситуация на тарикатлък, политически и чиновнически, всяко рационално нещо така може да се изкриви и изкористи, че вместо да изпишеш вежди, да загубиш безполезно пари. така че - много важно е как ще стане и кой ще го прави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На вниманието на отбор "За" - преди границата се охраняваше от гранични войски, а сега от гранична полиция. Тъй че имаме армия от 20 000 души и полиция от 50 000 души, ама полицията е поела част от функциите на армията свързани с пазенето на границата. Работата е там обаче, че след реформата в МВР извършена миналата година от "дъщерята на Политбюро" Бъчварова голяма част от полицаите охраняващи най-проблемната в момента българо-турска граница напуснаха. Опитват се да решат проблема с командироването от други райони, които в момента живеят на палатки при - 17 градуса, тъй че не е ясно колко дълго ще ги има и тях. Това, което чувате по новините, за заловени емигранти не става при Малко Търново, а при Средец, дори и Бургас от полицията, но и тамошния състав ако не е подал молба за напускане е подал молба за преместване в по-спокоен район. Лятото, когато прииждащата пасмина ударят курортите и започнат да обират чужденците ще настъпи краят на туризма за дълги години напред. Пък то друга икономика и не е останала в България.

Та предлагам отбор "За" да вземат и да поставят своето "За" в молба за постъпване в гранична полиция и да заминат да пазят българо-турската граница - със заплата и това, което е останало от "привилегиите" на тези, дето пазят границата. Надявам се оттук нататък в темата да отразяваме успехите им със задържани емигранти. Защото при една такава ситуация ако не се запишат в гранична полиция на заплата и "привилегии" не върви да обясняват, как някой друг без заплата ще иде като доброволец да върши това. Ето, Родината се нуждае от вас и няма проблем да се запишете защото има много свободни места, а и заетите скоро ще се освободят. Ако в такъв момент не го сторите, как очаквате някой друг да го направи?

 

Аз питам откъде държава, в която пенсиите са 100лв, а заплатите 400лв ще издържа по-голяма армия, а ми се обяснява каква била армията на Белгия. А в Белгия пенсията 100лв. ли е и заплатата 400лв.?

България губи ПСВ защото мобилизира твърде голяма армия и не и достигат средства да я облече и изхрани. Заради недостиг на ресурси са загубени много повече войни, отколкото заради битки: Наполеон и Хитлер губят от руската зима, за много български крепости пише, че са се предали на турците, когато им свършила храната и водата. 

Тъй че ако се увеличи армията, не ни трябва някой да ни напада. Няма да има нито с какво да бъде хранена, нито пари за патрони. В такива случаи се стига до тактика "Ципрас" - развява се бялото знаме и се приемат всички условия.

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, Galahad said:

На вниманието на отбор "За" - преди границата се охраняваше от гранични войски, а сега от гранична полиция. Тъй че имаме армия от 20 000 души и полиция от 50 000 души, ама полицията е поела част от функциите на армията свързани с пазенето на границата. Работата е там обаче, че след реформата в МВР извършена миналата година от "дъщерята на Политбюро" Бъчварова голяма част от полицаите охраняващи най-проблемната в момента българо-турска граница напуснаха. Опитват се да решат проблема с командироването от други райони, които в момента живеят на палатки при - 17 градуса, тъй че не е ясно колко дълго ще ги има и тях. Това, което чувате по новините, за заловени емигранти не става при Малко Търново, а при Средец, дори и Бургас от полицията, но и тамошния състав ако не е подал молба за напускане е подал молба за преместване в по-спокоен район. Лятото, когато прииждащата пасмина ударят курортите и започнат да обират чужденците ще настъпи краят на туризма за дълги години напред. Пък то друга икономика и не е останала в България.

Та предлагам отбор "За" да вземат и да поставят своето "За" в молба за постъпване в гранична полиция и да заминат да пазят българо-турската граница - със заплата и това, което е останало от "привилегиите" на тези, дето пазят границата. Надявам се оттук нататък в темата да отразяваме успехите им със задържани емигранти. Защото при една такава ситуация ако не се запишат в гранична полиция на заплата и "привилегии" не върви да обясняват, как някой друг без заплата ще иде като доброволец да върши това. Ето, Родината се нуждае от вас и няма проблем да се запишете защото има много свободни места, а и заетите скоро ще се освободят. Ако в такъв момент не го сторите, как очаквате някой друг да го направи?

 

Аз питам откъде държава, в която пенсиите са 100лв, а заплатите 400лв ще издържа по-голяма армия, а ми се обяснява каква била армията на Белгия. А в Белгия пенсията 100лв. ли е и заплатата 400лв.?

България губи ПСВ защото мобилизира твърде голяма армия и не и достигат средства да я облече и изхрани. Заради недостиг на ресурси са загубени много повече войни, отколкото заради битки: Наполеон и Хитлер губят от руската зима, за много български крепости пише, че са се предали на турците, когато им свършила храната и водата. 

Тъй че ако се увеличи армията, не ни трябва някой да ни напада. Няма да има нито с какво да бъде хранена, нито пари за патрони. В такива случаи се стига до тактика "Ципрас" - развява се бялото знаме и се приемат всички условия.

 

Галахаде, не знам дали си забелязал, преди 2-3 месеца, може би и по-скоро, изтече някак инцидентно и неконтролируемо, една информация по медиите, че били заловени 40 000 бежанци нелегално преминаващи през Бг; това при официални статистики, че има 3-5000 регистрирани; после всичко потъна в мъгла от мълчание; това означава само едно - тия незнам колко хиляди полицаи, мобилизирани да пазят границата не се занимават с нищо друго, освен с трафик; боя се че ако продължа натам с мисли в тоя род можем да си навлечем обаче неприятности на форума и спирам

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Една част от емигрантите са върнати обратно. Те се оплакват, че граничарите им взимали парите и ги връщали обратно, защото имат намерение да се пробват пак и се надяват някои НПО да започнат да им припяват и да ги оставят да си преминават през България свободно. Оставени са тези, дето искат статут на бежанци и имат някакво основание за тава - все пак наистина някои идват от места, където се водят военни действия. На това се дължи разликата. Но това беше преди реформата. Сега граничарите поголовно напускат.

Мизерните условия на работа на българските граничари (със снимков материал)

21aab6341171d18cb959b334033547a8.jpg

На това се вика: На гол тумбак, чифте пищови! За тази армия дето я имаме няма пари за да бъде издържана и то когато към границата прииждат вълни емигранти, та какво ще се получи, ако вземе и се удвои?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, Galahad said:

Една част от емигрантите са върнати обратно. Те се оплакват, че граничарите им взимали парите и ги връщали обратно, защото имат намерение да се пробват пак и се надяват някои НПО да започнат да им припяват и да ги оставят да си преминават през България свободно. Оставени са тези, дето искат статут на бежанци и имат някакво основание за тава - все пак наистина някои идват от места, където се водят военни действия. На това се дължи разликата. Но това беше преди реформата. Сега граничарите поголовно напускат.

Мизерните условия на работа на българските граничари (със снимков материал)

 

На това се вика: На гол тумбак, чифте пищови! За тази армия дето я имаме няма пари за да бъде издържана и то когато към границата прииждат вълни емигранти, та какво ще се получи, ако вземе и се удвои?!?

Значи пак всеки леко си подменя нещата, та да му излезе доказването на позицията - никой не обсъжда да се удвоява или утроява сегашното число на армията, а да се обучават за някакъв срок онези младежи, КОИТО ИСКАТ; не знам защо винаги го извъртате така, че да стане на вашето, че пари за голяма армия няма; говорим за потенциални резервисти, и то по тяхно желание. Като знам обаче как крадат чиновниците и политиците, явно трябва, ако въобще стане, да стане след някакво много сериозно обществено дебатиране и при ясни правила и условия;

офтопик - аз говорех не за тия бежанци дето ги връщат, а за ония дето преминават - един ловджия беше заловил на тумба 30-40 от такива с "респектиращия" си вид на бивш полицай; направо сме си сериала "Ало-ало"

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...