Отиди на
Форум "Наука"

"Идея: всички младежи в запаса на армията."


Recommended Posts

  • Потребители
On 14.02.2016 г. at 15:50, Шпага said:

Всъщност моят първоначален въпрос беше: "Дали в тази идея има смисъл? Или е поредната приумица?" След което съм цитирала самата идея, чийто автор очевидно не съм аз. Както се вижда обаче, човек и кротко да си мълчи, пак си отнася шамарите:annoyed: ;)

Впрочем, като гледам колко "метро"лигльовци –- депилирани, парфюмирани, фризирани... -- са се нароили из нашата китна държавица, моето мнение е, че не "който иска", а всички трябва задължително да минат през някакво обучение. А що се отнася до това дали да имаме армия, или не, самият въпрос ми се струва абсурден. Словосъчетанието "държава без армия" е пример за оксиморон.

Ах, Шпага ти изтрепа рибата..., мъжете трябва да са "мачо", а жените да в кухнята? ;)... Посипвам си главата с пепел, аз съм 50 годишен метро-чичо, който държи на външния си вид, въпреки 27 месеца служба в БНА, и няколкото запаса.. ;)

 

Редактирано от nik1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 345
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 39 минути, nik1 said:

Ах, Шпага ти изтрепа рибата..., мъжете трябва да са "мачо", а жените да в кухнята? ;)... Посипвам си главата с пепел, аз съм 50 годишен метро-чичо, който държи на външния си вид, въпреки 27 месеца служба в БНА, и няколкото запаса.. ;)

 

Е, извинявай, Ник, но с теб просто имаме различни мнения по "въпроса". Аз не считам, че за да изглежда добре, един мъж непременно трябва да е депилиран, парфюмиран и фризиран. Не считам - за разлика от Галахад - и че чистоплътността на мъжа е свързана именно с упоменатите "деп.-пар.-фриз.-и";)

П.П. Ето едно покъртително трилърче, разказано от... бъдещ БГ войник: "Иии насреща ни хоп! -- изневиделица изскача един арапин:angry:, а ний - само двеста човека самички в горЪта"!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Репликата ми беше относно сексизма в поста ти, а не относно личните ти предпочитания и виждания за мъжете.. 

Иначе: обективно няма значение ти какво мислиш, и какви мъже харесваш или не (на друго място щях да ти кажа че на мен ми е "през онази работа", какво мислиш, защото не си ми никаква например), важно е какво смятат самите мъже, как самите те се виждат  по-положителната си визия..

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, КГ125 said:

Айде, айде. Самоубийства, луди. Същото нещо можеш да го кажеш и за живота вън. Те и по улиците на градовете се разхождат такива.

Лудите са луди независимо къде са, но луди с калашници и луди без калашници не е едно и също. Най-малко убийства с огнестрелно оръжие на Балканите за 2013 г. има в България. Условията за употреба на огнестрелно оръжие ще провокират употребата на огнестрелно оръжие. Като в пиеса на Чехов - ако в първо действие има окачена пушка на стената, то бъдете сигурни, че до края тя ще гръмне.

Преди 3 часа, КГ125 said:

И не, братята си бяха на едно място и това се толерираше.

От личен опит казвам, че това се отчиташе. Даже мен ме бавиха, докато проверят къде е брат ми.

Преди 3 часа, КГ125 said:

В Строителни войски съм виждал хора, които според мен откровено бяха с някаква форма на това, дето предизвиква синдром на Даун или не знам как е медицински, но ги бяха взели. За психолог на военните комисии пък да не говорим някога да е имало. Психолог в БНА бе старшинат. :annoyed: 

Но това, както казахме, е минало.  

Строителни войски вършеха страхотна работа, защото там се гледаше резултата без оглед правата на войниците имали нещастието да попаднат в тях. Това бяха вид концлагери, присъда, безплатна трудова повинност в интерес на държавата и  само на държавата. Дали ще копаеш лозя на селскостопанска бригада или ще зидаш тухли, все говорим за експлоатация на човешки труд и погазването на основни човешки права. Старите хора се кефят на тези времена, защото това са били времената на тяхната младост, когато за първи път са пушили, напили или правили анален секс (масов спорт по това, което са ми разказвали), но самите бригади или войски НЯМАТ принос към това. Те само предразполагат към хомосексуални контакти. Интересно как епилирането бива свързвано с мъжествеността, а къпането на мъже заедно и изолацията от жени не се приема за хомосексуална среда.

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Б. Киров said:

като бяхме на бригада с трудоваци (строителни войски), сутрин старите им кучета се забавляваха да бият новобранците с празни бутилки по главата - как да не изглеждат като със синдром на Даун.

Всяка среда, която предразполага строги наказания при неспазване на йерархия, какъвто е и принципа на армията, основан на заповеди (не идеи, консенсус, молба или нещо цивилизовано или разумно оправдано) е предпоставка за отключване на подтискани комплекси за малоценност (и не само) и извращения. Идеята за институция, в която се погазват фундаментални човешки права като свободата на придвижване, на позиция, на словото, на волята, на физиологичните нужди като хранене и ходене до тоалетна, може да се оправдае само с велика цел, като завладяването на света или оцеляването на народа. Очевадно тази идея не може да се отнесе към днешното положение на изселената България и народ, с дълъг списък от нерешими проблеми, на фона на туркофоби, които чакат някакъв паша да мине границата и да потурчва наред.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 часа, Шпага said:

Е, извинявай, Ник, но с теб просто имаме различни мнения по "въпроса". Аз не считам, че за да изглежда добре, един мъж непременно трябва да е депилиран, парфюмиран и фризиран. Не считам - за разлика от Галахад - и че чистоплътността на мъжа е свързана именно с упоменатите "деп.-пар.-фриз.-и";)

Ясно, идеалът ти за мъж е чорлав, брадясал и космясал, вонящ на пор, но все пак може да си е измил ръцете, ама не чак толкова, че да отмие напълно аромата на пот и вкиснало. 

Депилацията има и някои хигиенни функции. Ето какво се е случвало преди това:

2014-11-06%2B17.02.32.jpg

Преди 14 часа, КГ125 said:

Айде, айде. Самоубийства, луди. Същото нещо можеш да го кажеш и за живота вън. Те и по улиците на градовете се разхождат такива. 

  

Има огромна разлика между луд без автомат и луд с автомат поставен в условия на голям стрес. Най-вече за околните де, той самия може и много да не се усети какви точно ги върши.

А като стана дума за братята войници да разкажа и една от случките.

Двама братя служат заедно и са наряд на един пост, но в различни смени. Единият отива да смени другия. Този дето е на пост решава да се помайтапи с автомата и застрелва брат си. Разправяха, че сцената с родителите им дошли да приберат трупа е била изключително емоционална и вълнуваща - изпратили двама сина в казармата и единия в гроба, а другия в затвора.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Идея: всички младежи в запаса на армията."

Решението младежите да отидат в армията трябва да се вземе от управляващите.Всички закони които се приемат са с оглед на техните интереси.Никой не се интересува какво е по добре за държавата.Народа е обслужващ персонал.Малко или много навсякъде е така, но при нас е много "така".Коментарите и разсъжденията какво и как е най добре да се направи трябва да са съобразени с това, каква полза би имала политическата класа.Парите за армията идват от бюджета.Те там са най много и от там ги крадат управляващите, за това гледат да има повече в него.За тази цел се реже от здравеопазване, култура, образование, отбрана и въобще  от всичко. Та господата нямат интерес да харчат пари за армия и въоръжение, те нали за това я махнаха.Това са средства които могат да се откраднат, от какъв зор да ги дават за армия?Каква полза биха имали ако тя е голяма и добре въоръжена?То нито самолети им трябват, нито кораби и подводници.За тяхното купуване обаче се дават големи комисионни(те пък идват от надутите цени).За това от време на време си купуваме някое корито или друга скрап.Зависи кой дава по голяма комисионна, а не кой самолет е по добър и по на сметка.Трябва да се взема предвид на първо място, каква е далаверата за управляващите, иначе полза няма от идеи и дискусии.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Galahad said:

Ясно, идеалът ти за мъж е чорлав, брадясал и космясал, вонящ на пор, но все пак може да си е измил ръцете, ама не чак толкова, че да отмие напълно аромата на пот и вкиснало. 

Депилацията има и някои хигиенни функции. Ето какво се е случвало преди това:

2014-11-06%2B17.02.32.jpg

 

Прекалил си, Галахад. С много си прекалил.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

Прекалил си, Галахад. С много си прекалил.

Офтопик: Възрастните хора казват, че къпането често не е добра идея. Кирта е "защитен слой", цитирам, и свалянето ѝ може да предизвика заболявания, най-малкото настинка. Има много мъдрост, която сме загубили през годините, отстъпила на охолния живот :biggrin: Маршируването "по (унифицирана) униформа" позволява на мамините синчета да усетят какво е да си накиснат в собствен сос и ако си щастливец след 6 часа да имаш възможност да се изкъпеш за 2 минути (че има опашка, пък и топлата вода ще свърши за последните нещастници), но не и да изпереш. Старите български традиции сочат, че това е част от процеса на възмъжаване. Както и умението да вдигнеш разлято лайно на крава с голи ръце, без свян.

От епилация нямаше нужда, не защото не е пречила на мъжете, а защото на жените не им пречеше. В наши дни има урбанизация. Хората нямат възможност да срещат кравешки лайна и истинските мъже се тестват с фейсбук статуси. Коравите войни, които мачкаха съседите на войни бяха селяни, които си изкарваха прехраната с работа на полето и отглеждане на животни. На тях не им пречеше миризмата на овце, защото те миришеха на овце. Моите баба и дядо така се прехранваха. Ние никога не сме купували месо, плодове или зеленчуци. Още ми е странно това усещане да видя по магазините такива стоки. Виждах как треперят над мен, да не се разболея, че по тяхно време болните умират. Богаташка история - бойлер, в който може да се затопли вода за къпане. Иначе чешма на двора всеки си имаше. На печката (пак с дърва, излишно е да уточнявам) винаги имаше една голяма тенджера пълна с вода. Не за нас. За овцете, кравата, прасето... бърка се ерма с нея. Става се по тъмно и се ляга по тъмно. Ток се ползва само за електрически крушки и радио (1 станция), за което плащахме 1 ст. годишно (не знам защо така). Та ето защо имахме славна армия. Не толкова защото хората се учиха да пукат с пушки, колкото защото живота на българите беше отруден и ги каляваше.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Старата тема - казармата прави момчетата мъже, човеци :D Абсурдна е.

Винаги съм се смял на глас някой като ми каже подобно нещо. А истината е, че повечето, които защитават тази тези не са постигнали нищо значимо в живота си. Може би това е било върховното им постижение в живота, там са се чувствали значими - заради елементарната йерархия, която дава някаква имагинерна власт. Може би са се научили да шият чорапи, но това са някакви елементарни умения. Същите тези, които се бият в гърдите ми прави впечатление, че не са особено грамотни, нямат някакви специални умения или знания.

Да вкараш едно 19 годишно момче в казармата е загуба на време. В 21 век тези младежи стават милионери и постигат много повече. Да отнемеш 2 години от живота им (или 6 месеца) е истинско осакатяване. Едно българско момче, което създаде Мелиса и е на 20 години вече е милионер...

Трябва да се развиват интелектуалните способности на децата, а не да се учат на някакви елементарни неща, като някакви олигофрени...

И ни трябва професионална армия, а не някакви запасници, които нямат никакъв опит. Абсурдно е да се вярва, че хора без постоянни тренировки могат да защитават когото и да е. Просто ще са статистика на загиналите във военното министерство при евентуален конфликт.

Редактирано от heimy
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абсолютно съм съгласен. Помня едно момче, с което служих. Няма да забравя какво ми каза веднъж:

- Днес станах мъж, защото мина първото ми нИвалство.

Колко ли интелектуален дефицит е нужен за да се пръкне такава мисъл?

Редактирано от vorfax
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Давайте така и ще ставате милионери, ама мястото няма да се казва България. ;) Впрочем, и милионери няма да станете, защото ще работите за едни други милионери. 

 

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, vorfax said:

Абсолютно съм съгласен. Помня едно момче, с което служих. Няма да забравя какво ми каза веднъж:

- Днес станах мъж, защото мина първото ми нИвалство.

Колко ли интелектуален дефицит е нужен за да се пръкне такава мисъл?

И? Всяка година БНА взимаше 60 000 човека. 

Впрочем човекът се е бъзикал, ама ти не си чатнал хумора. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, heimy said:
Преди 2 часа, heimy said:

 

Да вкараш едно 19 годишно момче в казармата е загуба на време. В 21 век тези младежи стават милионери и постигат много повече. Да отнемеш 2 години от живота им (или 6 месеца) е истинско осакатяване. Едно българско момче, което създаде Мелиса и е на 20 години вече е милионер...

Трябва да се развиват интелектуалните способности на децата, а не да се учат на някакви елементарни неща, като някакви олигофрени...

И ни трябва професионална армия, а не някакви запасници, които нямат никакъв опит. Абсурдно е да се вярва, че хора без постоянни тренировки могат да защитават когото и да е. Просто ще са статистика на загиналите във военното министерство при евентуален конфликт.

Милонери? На 20? Колко са, кои са, де са? 

Защо смяташ, че годините са 2? 

А смяташ ли израелците за идиоти? Защото те губят времето не само на 19 годишните си момчета, ами, представи си, и на 19 годишните си момичета! Завинаги лишавайки ги от възможността да станат милионер.... 

Армията знаеш ли как развива интелектуалните способности? Изключително добре. 

Ами колкото пъти България е победила някого, все е било с наборна армия. И обратно. Що за парадокс? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, КГ125 said:

Впрочем човекът се е бъзикал, ама ти не си чатнал хумора. 

Аа, не се е бъзикал :biggrin: Аз бях там, ти - не. Простотията ходи по хората, не по гората. В казармата се събира всякаква паплач и можеш да видиш невиждани неща.

Помня една сюрреалистична сцена, пред която и киносценарист би се поклонил до земята: Едно от задължителните неща, които се носят из джобовете е ножка. Разкарват ни нас насам-натам, учат ни - откъде изгрява Слънцето, как да разбереш къде е изток като отсечеш столетник и други мъдрости, когато забелязвам някакъв пионер в хладното оръжие взел клонка и дялка. Умнотията му е заразна и много скоро всеки държи клонка и я подостря като молив, щото кога иначе ще докосне дървесина през живота си? Дотук нищо. На следващия ден всички с бинтовани пръсти от порязване. Е щях да се попикая от смях :biggrin:

Преди 16 минути, КГ125 said:

А смяташ ли израелците за идиоти? Защото те губят времето не само на 19 годишните си момчета, ами, представи си, и на 19 годишните си момичета!

Там има военен Израелско-арабски конфликт. Няма база за сравнение. Все едно да те питам защо в Сахара плуването не е популярен спорт.

Преди 16 минути, КГ125 said:

Армията знаеш ли как развива интелектуалните способности?

Ее, прекаляваш. Има една пословица, че под фуражка акъл не вирее. Военните са пословични по начина, по който и блондинките и са възпяти достатъчно във вицове. Или смяташ, че целия народен фолклор е просто така, без да се подклажда от реални събития и лица.

Преди 16 минути, КГ125 said:

Ами колкото пъти България е победила някого, все е било с наборна армия. И обратно. Що за парадокс? 

Парадоксът е как така армията от новата история на България (аз не отричам нуждата от наборна служба в Средновековието, даже на 100%) единствено е разорила България. Въпреки угодното споменаване на спечелените битки, не пропускай да допълниш, че те са от изгубени войни. И как пък тъй тея битки завършили с намаляване размерите на България, числено и териториално, ги наречеш "успешни"? Много странен аршин имаш.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Наборната служба да е разорила България? Хич даже. Войните са изгубени точно заради такива умници като нас тука, а страната не е унищожена само и единствено заради масовата си, наборна армия, което значи голям брой обучено да воюва население. 

Ако трябва да се кажат 2 изречения за българския 20 век, те ще са - политически провал и военен успех. 

Сега да видим - клишето, мантрата е: "за какво ни бяха тия войски и войни, като ги загубихме". 

Правилното е - "с тая провалена политика, ако нямахме армия нямаше да ни има". 

Така, че вниквайте в историческите въпроси достатъчно дълбоко и ще видите за какво ни е армия. 

 

Що се отнася до историите за тъпотии, ако ги започна, мога да напиша книга, както и всеки, посетил БНА. Това са весели истории които не изчерпват същността. 

А тия мантри, че под фуражките акъл не виреел, са реакция на диктаторството на БНА - то си е детска болест на всяка комунистическа армия. 

Интересно, имаше ли акъл под фуражката на генерал Владимир Вазов? 

А под фуражката на израелците има ли акъл? Или как? 

 

пп

Да не си бил в някаква част за повредени, дето не могат да държат джобно ножче? Още един аргумент за острата нужда от военно обучение )))))) 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тези, порязаните бяха кашици. Аз бях в елитна част, доколкото елитно може да бъдеш в част обучавана да воюва, а никога не е воювала. Да ми даваш за пример военни като просветители и място за интелектуално развитие е пълен абсурд. Изглежда не ти останаха аргументи. Вазов е живял във военно време. Ако и сега беше можеше да съм генерал. Ама не съм. ЗАпри се с това историческо моделиране какво щяло да стане без да си избием населението в кръвопролитни войни, да ни отнемат земите и населението. Сам го каза, политиката е по-велико нещо от това да викаш "на щик" и да се хвърлиш срещу куршумите с голи гърди. Съседите не са нещо повече от нас, вероятно са по-малко безразсъдни от нас, по-малко работливи, по-малко красиви, но са били по-умни за да си преследват целите и да извоюват бивши наши земи като свои. Времето на грубата сила мина. Нямам идея за какво ми хвалиш военните, които само ядат и пърдят, без извинение, като полицаи и други институции, които работят малко и вземат много пари с основанието, че са много важни. И учителите са важни, ама тях не ги споменаваш, че се става умен с учене. За теб маршируването развива.

Нищо чудно, че България не може и няма да се оправи. Хората и докато потъват в лайна пак мислят за хиперболизирана слава и войни, вместо за практическото си оцеляване. Наскоро четох статия за смъртта издигната на пиедестал. Тази некрофилия сочи българското неумение да мисли за прогрес, докато в главата му летят бръмбари и велики армии. Ние сме в Европа и в 21 век, а не разсъждаваме нито като европейци, нито като през 21 век. За нас "европейски" са само гей-агитациите за права. Дотам ни стигат познанията и носа. Друго не сме способни да видим. Сякаш никой не си задава въпроса как хора организирани по два различни начина могат да имат 6 или 10 пъти по-голям или по-малък жизнен стандарт. Вие знаете ли си този въпрос, или сте заети да връщате самуиловата армия на мода? Защото тя е ослепена, нали помните?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нещо силно не си наясно за военните и като цяло избягваш да отговориш за положителните примери от други места, които ти се дават.... 

Останалото, което си написал, няма нищо общо с армейските въпроси.

Тоя бил ослепен, оня бил изяден - глупости на търкалета. Трябва да влизам в диалог за българските победи ли или да ти обяснявам къде военните и политическите моменти се смесват, и къде  - не? 

Wind of цhange comes again.. Великобритания вчера преформулира Европейския съюз. Утре ще се разбута работата, току виж и НАТО. 

Как мислиш, колко за политическите ресурси на България? 

И въобще кой ви каза, че добрата политика = на лоша войска и обратното?!?!?! 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пп Такива статии като тая от линка ти не чети. 

Що за идиотщина - "стига сте бесили Левски". Авторът си прави словоупражнения над исторически тематики и разбира се пише глупости. 

Нищо по-нормално няма да се отбелязва паметта на най-големия българин в България. 

end OT!

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може 1 милионер да се пръкне от 1000 деца, но милионер от военен със сигурност няма да се пръкне, защото военните просто са с нисък умствен потенциал :D

Мой приятел лекар ми споделяше, че едно време военен и полицай ставаше само човек, който не може да стане нещо друго.

А сред хората все още витае идеята, че да си военен е някаква престижна професия, носи власт, което е просто смешно и комплексарско. За всички е ясно, че хората стават военни заради привилегиите, пенсионирането и парите, които се дават...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, КГ125 said:

Нещо силно не си наясно за военните и като цяло избягваш да отговориш за положителните примери от други места, които ти се дават....

Колко по-наясно да съм от пребиваването в казарма и близък роднина, който е военен? "Положителните" ти примери ги видях, просто не ги подкрепям - нито за ходенето в казарма за интелектуално израстване, нито сравнението с държава, която е във война със съседите си от средата на миналия век и задължава и мъжете и жените си да отбиват военна служба. А мантрата "ще се намерят пари", без никой досега влюбен в маршируването да посочи откъде, ми напомня на проститутката, която се задавила, но пак викала "още може, още може" или жабата, която видяла коня и поискала и нея да я подковат. Хайде няма нужда, достатъчно кожи ни свалят, че да задоволяваме патологичните мечти на комплексари и грандомани за българска армия, която ще стои пред Константинопол и ще пее "Шуми Марица" с комат в джоба и скъсани калцуни.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 49 минути, heimy said:

Може 1 милионер да се пръкне от 1000 деца, но милионер от военен със сигурност няма да се пръкне, защото военните просто са с нисък умствен потенциал :D

Мой приятел лекар ми споделяше, че едно време военен и полицай ставаше само човек, който не може да стане нещо друго.

А сред хората все още витае идеята, че да си военен е някаква престижна професия, носи власт, което е просто смешно и комплексарско. За всички е ясно, че хората стават военни заради привилегиите, пенсионирането и парите, които се дават...

Брее, кой ти ги разправя тия работи пък ти .... :)) Нищо верно нема. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 31 минути, vorfax said:

Колко по-наясно да съм от пребиваването в казарма и близък роднина, който е военен? "Положителните" ти примери ги видях, просто не ги подкрепям - нито за ходенето в казарма за интелектуално израстване, нито сравнението с държава, която е във война със съседите си от средата на миналия век и задължава и мъжете и жените си да отбиват военна служба. А мантрата "ще се намерят пари", без никой досега влюбен в маршируването да посочи откъде, ми напомня на проститутката, която се задавила, но пак викала "още може, още може" или жабата, която видяла коня и поискала и нея да я подковат. Хайде няма нужда, достатъчно кожи ни свалят, че да задоволяваме патологичните мечти на комплексари и грандомани за българска армия, която ще стои пред Константинопол и ще пее "Шуми Марица" с комат в джоба и скъсани калцуни.

 

Туй е лишено от логика всякаква. Откъде се намират пари ли? Откъдето и Сърбия ги намира, откъдето и другите ги намират. 

И негативният ви опит от БНА нищо не значи  - ако ще се връща БНА, по-добре да не се почва. Ей тия комунисти, отдено минат трева не никне. Въведоха диктата в БНА - наплашиха сума ти интелигенция. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, КГ125 said:

Туй е лишено от логика всякаква. Откъде се намират пари ли? Откъдето и Сърбия ги намира, откъдето и другите ги намират. 

И негативният ви опит от БНА нищо не значи  - ако ще се връща БНА, по-добре да не се почва. Ей тия комунисти, отдено минат трева не никне. Въведоха диктата в БНА - наплашиха сума ти интелигенция. 

Интересен казус обаче. Няма държавни пари за гледане на деца, няма за майки, няма за пенсионери, няма за инвалиди, обаче се обмисля да се дадат за изхранването на младежите, само и само да не работят и да не произвеждат нищо.

А всъщност никой не възнамерява да връща казармата. Това беше просто злорадство на коври, които със садистично задоволство наблюдаваха момчетата пред угрозата да се върне принудителната ангария, както и блянове на хора на пределна възраст за "доброто старо време", но без идея как да се върне, още по-малко, че никой друг не им иска тяхното "добро време". Четох наскоро... нищо, че КГ125 ще ми рече да не ги чета тея работи, че всеки си има мнение, но не всяко мнение тежи еднакво. И че науката, за разлика от вярата, не е въпрос на мнозинство. "Защо обаче обикновеният човек, неизкушен от науката, може да има мнение по въпросите на еволюцията, ГМО, а няма становище за изоспиновата симетрия на полето на Янг-Милс?". Перифразирано аз ще кажа "Не, без икономическо образование и представа за формиране на държавен бюджет нямате право на мнение относно военната служба, независимо колко компетентност си въобразявате, че сте придобили гниейки в нея". Защото престоя в казармата беше наричан от нас, осъдените на затворнически режим, лишени от цивилизация, хигиена и близките си, принудени да будуваме през нощта и да се подчиняваме пред угрозата за наказания и затвор, с една единствена дума - гниене.

Редактирано от vorfax
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Я па ти нямало пари - има пари и има и източници, освен това те и сега се харчат немалко пари, друг е въпросът как. 

 

А това за ангарията - колкото по-бързо го забравите, толкова по-добре, иначе рискувате да мислите, че сте в 1970 г. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...