Отиди на
Форум "Наука"

Как Тръмп използва конспирациите.


Recommended Posts

  • Потребител

 

 

 

В използването на конспирации Тръмп е без прецедент в американската политика. Той обича да флиртува с   екстремистки елементи, включително теоретици на конспирацията. Защо Тръмп редовно използва конспирации в реториката си? Много просто, това работи. Противоречивите  и подстрекателски изявления - дали е вярно или дори правдоподобно - са гарантирани, за да привлече вниманието на медиите и да запази лицето Тръмп пред избирателите.  Конспирациите са психологически утешителни за много хора, защото те осигуряват чувство за смисъл, контрол и сигурност върху живота им. Американската общественост не иска да повярва, че съдбата на нашия велик народ е обект на фундаментално произволни и неконтролируеми (или трудни за контрол) влияния, като тероризъм, война, болести, суша и така нататък. Тръмп предлага привлекателна алтернатива: богат и могъщ лидер, който  уверява избирателите, че плановете му ще решат проблемите, това не са само някакви идеи, но опростени и лесни за разбиране планове, като например изграждането на стената, за да се предпазим от мексиканци , забраняващ мюсюлмани, "бомбардирането на ISIS," и така нататък.

Светогледа на Тръмп предлага,   конспиративни теории,   разделени на две групи: печеливши и губещи, добри и лоши, герои и злодеи. Или сте с нас или против нас.

С предложението си за забрана на мюсюлманите да влизат в САЩ тази седмица, Доналд Тръмп добави още един щрих в нарастващия списък на отрицателна и често скандално реторика, която определя неговата кампания. Това е една необичайна и  безпрецедентна стратегия, казват експерти. Използването на политически слухове е нещо, тревожно, Тръмп също одобри дискредитирани, анти-научни теории на конспирацията, включително, че детските ваксини причиняват аутизъм.

 Проучванията показват, че когато хората се чувстват уплашени, те са по-склонни да се насочват към харизматични кандидати. Във времена на безпокойство, хората също търсят лесни решения вместо на подробни устройствени планове.

"Той винаги говори за заплашителни образи и заплашителни сили, действащи зад кулисите или в чужбина, или на юг от границата", каза Motyl. "Чрез изграждане на чувство за възприемана заплаха, хората се страхуват. Те искат някой, който може да ги избави от този страх. "

 

http://news.discovery.com/human/psychology/why-trumps-negativity-is-working-151209.htm

http://news.discovery.com/human/psychology/how-trump-uses-conspiracies-to-win-160302.htm

 

 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 За голямо сьжаление Д Т е самостоятелен политик с свои идеи, свои пари и своя глава !  Това к крайно нежелателно и дори опасно за управляващата вьрхушка. Такова нещо не трябва да бьде допускано.

Клинтон е идеалният, правилният кандидат на партията и народа и капитала. Бих казал още по идеадният от Клинтьн 1 , по случайност мьж на кандидат президент Клинтон.

Не сьвсем правилно употребих думата кандидат на партията. В САЩ формално са 2 партии - републиканци и демократи , едните се борят за република другите за демокрация което в превод от латински и древногрьцки означава едно и сьщо - народовластие. 

Така че реално това е една Народна партия с демократически и републиканско крило.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, vvarbanov said:

 

 

 

В използването на конспирации Тръмп е без прецедент в американската политика. Той обича да флиртува с   екстремистки елементи, включително теоретици на конспирацията. Защо Тръмп редовно използва конспирации в реториката си? Много просто, това работи. Противоречивите  и подстрекателски изявления - дали е вярно или дори правдоподобно - са гарантирани, за да привлече вниманието на медиите и да запази лицето Тръмп пред избирателите.  Конспирациите са психологически утешителни за много хора, защото те осигуряват чувство за смисъл, контрол и сигурност върху живота им. Американската общественост не иска да повярва, че съдбата на нашия велик народ е обект на фундаментално произволни и неконтролируеми (или трудни за контрол) влияния, като тероризъм, война, болести, суша и така нататък. Тръмп предлага привлекателна алтернатива: богат и могъщ лидер, който  уверява избирателите, че плановете му ще решат проблемите, това не са само някакви идеи, но опростени и лесни за разбиране планове, като например изграждането на стената, за да се предпазим от мексиканци , забраняващ мюсюлмани, "бомбардирането на ISIS," и така нататък.

Светогледа на Тръмп предлага,   конспиративни теории,   разделени на две групи: печеливши и губещи, добри и лоши, герои и злодеи. Или сте с нас или против нас.

С предложението си за забрана на мюсюлманите да влизат в САЩ тази седмица, Доналд Тръмп добави още един щрих в нарастващия списък на отрицателна и често скандално реторика, която определя неговата кампания. Това е една необичайна и  безпрецедентна стратегия, казват експерти. Използването на политически слухове е нещо, тревожно, Тръмп също одобри дискредитирани, анти-научни теории на конспирацията, включително, че детските ваксини причиняват аутизъм.

 Проучванията показват, че когато хората се чувстват уплашени, те са по-склонни да се насочват към харизматични кандидати. Във времена на безпокойство, хората също търсят лесни решения вместо на подробни устройствени планове.

"Той винаги говори за заплашителни образи и заплашителни сили, действащи зад кулисите или в чужбина, или на юг от границата", каза Motyl. "Чрез изграждане на чувство за възприемана заплаха, хората се страхуват. Те искат някой, който може да ги избави от този страх. "

 

http://news.discovery.com/human/psychology/why-trumps-negativity-is-working-151209.htm

http://news.discovery.com/human/psychology/how-trump-uses-conspiracies-to-win-160302.htm

 

 

Че не ли това целта на всеки лидър който има склонност към аутокрация. Виш разните пост съветски .....истани. Даже и путиновата русия....

Или отличен пример е унгарският лидър Орбан. Още и хабер нямахме за бежънци, когато тук почнаха на гигант постери пропаганда срещу бежънците и да внушават, плашат хората, че жените-момичетата ще бъдат изтезавани от музулмаски главорезци а работните им места заплашени от ефтините губернетчии и че всички ще искат тук да се заселят....

Н апрактика от префучалата миграционна вълна няколко десет хора са пожелали да се заселят в Унгария....Но страхът работи. Тази седмица гласуваха един закон който дава възможност на правителството да управлява с наредби без парламентално одобрение....

Така и Тръмп с кампанията срещу латинците може да спечели....Някъде около 2000 година бях чел, че вътрешната миграция в САЩ са около 15000 души месечно от южните щати към централните, Денвер и други градове. Това са бели които не искат да живеят в една чисто латинска среда. Познати са пътували в Флорида и са минавали редица селища където се говори на испанси. Даже и в мекито или бензиностанцията но хабло инглез са им казвали.... 

И заплахата и тероризмът от близкият исток, се прехвърля на европейски и американски терени....

СМСМ

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вие двамата (Скуби и Душко) внимавайте с политиката, щото Ромата сетне пак на мен се кара!Няма значение, че и други политици от Европа и Русия използват такава реторика.Това не е оправдание за Тръмп.Все едно някой убиец в България да се оправдава като казва че еди кой си китаец също е убил някой дето не му харесва.Не може да оправдаваш своите престъпления с престъпленията на другите!

Вие не виждате ли че Тръмп дава рамо на антиваксерите?

Преди 4 часа, Skubi said:

Тръмп също одобри дискредитирани, анти-научни теории на конспирацията, включително, че детските ваксини причиняват аутизъм.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, vvarbanov said:

Вие двамата (Скуби и Душко) внимавайте с политиката, щото Ромата сетне пак на мен се кара!Няма значение, че и други политици от Европа и Русия използват такава реторика.Това не е оправдание за Тръмп.Все едно някой убиец в България да се оправдава като казва че еди кой си китаец също е убил някой дето не му харесва.Не може да оправдаваш своите престъпления с престъпленията на другите!

Вие не виждате ли че Тръмп дава рамо на антиваксерите?

 

Прав си. :bg:

Интересното в Тръмп е това, че всички тези въпроси за илуминати, конспирации и други официално не поддържани мисли /обикновенно след като си изпълнят два мандата в белият дом/, почват да говорят пишат екс президентите осигуряващи /за добри пари/ достатъчно покани за срещи с публиката. А Тръмп още от начало ги почва. Що ще дене ако го изберът? Ще забрани ваксините? Според Моето Скромно Мнение това е част от шоуто което правят за изборите. Редица примери има за политически лидери които след като ги изберат правят точно противоположното на това което дотогава са говорили....И не само в америка...

Link to comment
Share on other sites

Хахах, вие потърсете с кои  <крила> от американските служби финанси и едър бизнес са свързани <самостоятелният> Тръмп, и  гжа Клинтън.

Ако се окаже , че имат съвпадение в мноого общи <приятели>, тогава.........................................

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Skubi said:

Че не ли това целта на всеки лидър който има склонност към аутокрация. Виш разните пост съветски .....истани. Даже и путиновата русия....

Или отличен пример е унгарският лидър Орбан. Още и хабер нямахме за бежънци, когато тук почнаха на гигант постери пропаганда срещу бежънците и да внушават, плашат хората, че жените-момичетата ще бъдат изтезавани от музулмаски главорезци а работните им места заплашени от ефтините губернетчии и че всички ще искат тук да се заселят....

Н апрактика от префучалата миграционна вълна няколко десет хора са пожелали да се заселят в Унгария....Но страхът работи. Тази седмица гласуваха един закон който дава възможност на правителството да управлява с наредби без парламентално одобрение....

Така и Тръмп с кампанията срещу латинците може да спечели....Някъде около 2000 година бях чел, че вътрешната миграция в САЩ са около 15000 души месечно от южните щати към централните, Денвер и други градове. Това са бели които не искат да живеят в една чисто латинска среда. Познати са пътували в Флорида и са минавали редица селища където се говори на испанси. Даже и в мекито или бензиностанцията но хабло инглез са им казвали.... 

И заплахата и тероризмът от близкият исток, се прехвърля на европейски и американски терени....

СМСМ

 

Прав си - мигрантите са ГОЛЯМО БЛАГО за нас , за Европа и Германия. Каква радост какьв кьсмет изкарахме че фрау Меркел ги покани. 60 милиона демократично настроени предимно млади брадати демократи желаят да дойдат и живеят в Европа и да я интегрират.

Аз тука на католическият Великден измих крачетата на 12 емиганта в знак на протест против Орбан , Путин и Трамп. Призовавам всеки да приеме колкото може повече младежи демократи за да процьфтим а не да сме на дережето на Унгария , Русия , САЩ и Япония които се ослушват и не искат да приемат мигранти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, laplandetza said:

Според мен Тръмп ще <заработи> за Клинтън.

:)

това си личи от километри, още откакто е започнала кампанията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май от Валериан Зорин беше запитал Рокфелер, кой от двамата кандидати за президент поддържа.И той казал че е дал десет милиона долара на единия за предизборната му кампания." Добре, ами ако спечели другия кандидат".Попитал Зорин."Ами аз и на него съм дал десет милиона".-Отговорил Рокфелер.

Та за едрия капитал е без значение кой ще стане президент.Президентът на САЩ не е цар или император самодържец.На практика той е зависим.Той може, но не прави каквото си иска.Има си експерти които предварително са обсъдили всички ситуации, които могат да възникнат във външната и вътрешна политика.Те са разгледали вариантите ,мнението им е записано и при необходимост папката се вади и представя на президента.Защото може да няма време да се събират и обсъждат.Често има по няколко решения на проблема и президента избира от тях.Това е за важните случаи.

Естествено че има въпроси които решава сам и дава рамо на някой проект, от който уж не знае кой ще спечели.

Та който и да стане президент все тая.А пък ако не им харесва какво прави президента, американците си го убиват и си избират друг.

 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прав си.:bash:

мн. демокрации, ж.
1. Само ед. Форма на обществено-политическа организация, която се основава на равни права на гражданите в управлението; народовластие.

мн. републики, ж.
1. Само ед. Форма на управление, при която държавните органи са изборни за определен срок.

Практически в САЩ има една партия с две фракции, които правят шоуто до чипса и кока-колата....

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Ако имате сметки в долари...продавайте ги докато имат стойност. 
А иначе нека първо оправим България и тогава да мислим за Тръмп и останалата пасмина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, arcsales said:

Ако имате сметки в долари...продавайте ги докато имат стойност. 
А иначе нека първо оправим България и тогава да мислим за Тръмп и останалата пасмина.

М' да поредният преминаващ скитник-мъдрец, който с недомлъвка дава ценен съвет и продължава пътя си....Горделивците няма да го разберат и ще му се изсмеят, но дураците ще го послушат и ще сполучат.  Как и на кой се продават "сметки в долари" ?  Да се ексченджът в евро, швейцарски франкове или в би джи левчета ?  А докато не оправим България да не мислим за никой и нищо. Да беше оставил един косъм от брадата си, да се нагрее на котлона, ако  потрябваш...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чух че в екипа на Д Тръмп, който е майтапчия  са много сериозни хора. Чух някъде, без да съм проверялвал че при него е и бившият кмет на Ню Йорк - Джулиани. Който е бил много способен управител. Той вече е стар но факта че е с Тръпм говори добро за Тръмп.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Готов съм да се обзаложа с всеки един съфорумец, че следващият президент на САЩ ще се казва Доналд Тръмп. Предлагам като залог в този облог сумата от 20 лева, аз вече ги дарих; в случай че спечеля, дарил съм ги на „Българска наука”; в случай че загубя, ще даря два пъти повече на „Българска наука”; тоест принципа на залога е „и да паднем и да бием...да дарим на „Българска наука”. Тези от опонентите ми, които загубят – да дарят удвоения залог (40 лева). Ако спечелят, даряват си по 20. И така, има ли фенове на „Българска наука”, които искат да даряват?

 

Бих могъл, при желание, да обясня и защо мисля, че Доналд Тръмп трябва да, и според мен ще бъде следващия президент на САЩ.

 

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Доналд Тръмп е абсолютен ненормалник и като такъв се явява типичен американски консерватор( републиканец). Ако той спечели изборите за президент, то значи се сбъдва филма "Идиокрация" и американците си заслужават всичките подигравки и стереотипи по свой адрес. Впрочем, при Тръмп за президент ядрения апокалипсис е въпрос на време. Дано само ние да сме настрана.

А, и още нещо- Киров, спри с политизирането на тема след тема и пускането на меко казано "спорни" теми. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, kall said:

А, и още нещо- Киров, спри с политизирането на тема след тема и пускането на меко казано "спорни" теми. 

 

Преди 4 минути, kall said:

А, и още нещо- Киров, спри с политизирането на тема след тема и пускането на меко казано "спорни" теми. 

темата не е моя, аз отговарям в нея на твърдението, че Тръмп използва теории за конспирации, като констатирам само, че той от вчера е номинираният от Републиканската партия, имаше изявление на Пол Райън, говорителят на тази партия, че са имали конструктивен разговор, което по същество е номинация и заставане на структурите на тази партия зад Тръмп. Това не е политизиране а факт. Не казвам дали е добро или лошо, факт е.Освен това, дарявам, а ти използваш термини като "ненормалник" и "идиокрация", които меко казано са далече от научни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Киров - дано сте прав. Но мръсните номера срещу него се засилват. Ето Джордж Клуни от Кан ни в клин ни в ръкав се изхвърли  : Тръмп няма да е президент !!! ( вместо да говори за филми и награди) Въртят се едни дебилни клипове срещу изказването на Тръмп - за засилване контрола по мексиканската граница и недопускане на незаконни емигранти  - та дават футболиста Лео Меси как не може да влезе в САЩ, щото видите ли Тръмп не пуска латиноси. Остави другото, ами наш журналист споделя загрижено : ами то така [ Тръмп ] ще отдръпне богатите туристи...          @ kall защо , да е ненормалник ? Човека казва нещата с истинските им имена. Ами да стискаме палци на Хилърито ?  Ядрен апокалипсис - едва ли, не следиш кампанията, Тръмп показва симпатии към Русия.  Тук не искам политизиране, просто коментар на удари под кръста и как са вика нека по-добрия победи. И кой според теб е нормален ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Моята теза е малко по-различна - след два "весели и безгрижни" мандата на Обама, при които дългът на САЩ нарасна от 12 трилиона долара на 18 трилиона долара (количествени улеснения и надуване на балона), Америка се нуждае от добър мениджър, който ще се върне към най-ценното американско качество - да се правят пари, а не да се губят пари - много е просто и елементарно. Една от целите на Тръмп като президент (бъдещ) е точно това - да свали този дълг с 50 процента, той го казва. Всичко останало не коментирам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Б. Киров said:

 

темата не е моя, аз отговарям в нея на твърдението, че Тръмп използва теории за конспирации, като констатирам само, че той от вчера е номинираният от Републиканската партия, имаше изявление на Пол Райън, говорителят на тази партия, че са имали конструктивен разговор, което по същество е номинация и заставане на структурите на тази партия зад Тръмп. Това не е политизиране а факт. Не казвам дали е добро или лошо, факт е.Освен това, дарявам, а ти използваш термини като "ненормалник" и "идиокрация", които меко казано са далече от научни.

Републиканската партия на САЩ открай време е сборище на всякакви откачалки, меко казано, особено религиозни фанатици и младоземни креационисти. Знам, че много хора в този форум обаче ги харесват заради консерваторската политика. Но нека си кажем нещата в очите- специално Тръмп просто използва популистка реторика, която се нрави на масите, изцяло в това е успеха му. Но това не означава, че той наистина ще направи това, което обещава. Или изобщо, че ще е възможно. И да- по-добре Хилари Клинтън, отколкото Тръмп. Казвам го с ръка на сърцето. 

А темата си е ни повече, ни по-малко политическа и като такава е взривоопасна. А такива теми тук умират под ключ, и слава Богу... 

За думите- ами не е нужно човек да се прави на голям учЕн и да ползва витиевати фрази, за да каже нещата както са, може и прости думи, и по-добре така. А и самата тема изобщо не е научна, виж по-горе.

А за даряването- аз не съм на високоплатена работа и не мога да си позволявам страшно много неща, но съм си виновен аз, трябваше да си завърша висшето образование. Затова и не дарявам на БГ Наука, не защото не искам. Браво, че ти можеш и го правиш, но някак си ми изглежда като себеизтъкване. Нищо лично, просто това е моето мнение. 

Това е от мен, просто казвам личното си виждане за нещата, и считам, че имам правото на това, пък който му се харесва.     

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 38 минути, kall said:

Републиканската партия на САЩ открай време е сборище на всякакви откачалки, меко казано, особено религиозни фанатици и младоземни креационисти. Знам, че много хора в този форум обаче ги харесват заради консерваторската политика. Но нека си кажем нещата в очите- специално Тръмп просто използва популистка реторика, която се нрави на масите, изцяло в това е успеха му. Но това не означава, че той наистина ще направи това, което обещава. Или изобщо, че ще е възможно. И да- по-добре Хилари Клинтън, отколкото Тръмп. Казвам го с ръка на сърцето. 

А темата си е ни повече, ни по-малко политическа и като такава е взривоопасна. А такива теми тук умират под ключ, и слава Богу... 

За думите- ами не е нужно човек да се прави на голям учЕн и да ползва витиевати фрази, за да каже нещата както са, може и прости думи, и по-добре така. А и самата тема изобщо не е научна, виж по-горе.

А за даряването- аз не съм на високоплатена работа и не мога да си позволявам страшно много неща, но съм си виновен аз, трябваше да си завърша висшето образование. Затова и не дарявам на БГ Наука, не защото не искам. Браво, че ти можеш и го правиш, но някак си ми изглежда като себеизтъкване. Нищо лично, просто това е моето мнение. 

Това е от мен, просто казвам личното си виждане за нещата, и считам, че имам правото на това, пък който му се харесва.     

Kall, привет! Прав си, всеки има право на лично мнение. Само да припомня, че сред президентите-републиканци са Ейбрахъм Линкълн, Теодор Рузвелт, Айзенхауер и Рейгън, които не бих определил като откачалки. Специално за Тръмп, той никога не е бил партиен кадър, той идва отвън, от света на предприемачите, в света на политиката. Чел съм автобиографичната му книга, гледал съм повечето епизоди от поредицата му "Стажантът" и моето мнение е, че той наистина си е заслужил всеки спечелен от него цент, а центовете са му много по всички стандарти - над 10 млрд. долара, и то забележи - след жестоката криза със срива на пазара на недвижима собственост, която е неговата сфера на бизнес. Въобще не искам да политизирам, просто лично на мен ми е симпатичен като човек, скоро гледах репортаж със семейството му по - той има 6 деца, които наистина го обожават, и това не беше престорено.

За даряването, вярвай ми, винаги когато съм правил това съм го правил анонимно, щях и сега да го направя така, единственият ми мотив бе да повлека верижна реакция, защото видях молбата в сайта чак днес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кала чуй сега : 70-те (ах какви години бяха....пафкаш истинско Марлборо, гледаш уестърн филми ,слушаш  /вече/ хейви метъл, пиеш истинска кока- кола и "отпускаш" с порно списания ) идва  американски учен на гости на свой колега в България. След едноседмичен престой  и обмяна на творчески опит, на летището американеца казва на домакина : Абе всичко ви е точно, но нямате демокрация. - Как така, сопнал се нашенецът. - Ами ето , казал американеца, аз мога да извикам : президенте Джими Картър - е*и си майката !  А.. отвърнал българина, ми то и аз мога...и ревнал : Джимииии....да ти е*а майката...!   Кала питам те аз, сега може ли ний да отидем пред президентвото и да извикаме " Росенееее мръсна май*уно !  Можем Кала, ама американецът НЕ може  да извика това във Вашингтон за колегата му  Обама !  Единствено може да ревне Росенеее.... ?  Съгласен ? Къде е демокрацията Кала ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител
On 5/13/2016 at 22:01, Евристей said:

Кала чуй сега : 70-те (ах какви години бяха....пафкаш истинско Марлборо, гледаш уестърн филми ,слушаш  /вече/ хейви метъл, пиеш истинска кока- кола и "отпускаш" с порно списания ) идва  американски учен на гости на свой колега в България. След едноседмичен престой  и обмяна на творчески опит, на летището американеца казва на домакина : Абе всичко ви е точно, но нямате демокрация. - Как така, сопнал се нашенецът. - Ами ето , казал американеца, аз мога да извикам : президенте Джими Картър - е*и си майката !  А.. отвърнал българина, ми то и аз мога...и ревнал : Джимииии....да ти е*а майката...!   Кала питам те аз, сега може ли ний да отидем пред президентвото и да извикаме " Росенееее мръсна май*уно !  Можем Кала, ама американецът НЕ може  да извика това във Вашингтон за колегата му  Обама !  Единствено може да ревне Росенеее.... ?  Съгласен ? Къде е демокрацията Кала ?

Поредното странно твърдение което чета днес в Бг наука. Някакви доказателства, че никой не може да тегли публично една майна на Обама публично? Да не си пробвал и да са те окошарили?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Стоедин said:

Поредното странно твърдение което чета днес в Бг наука. Някакви доказателства, че никой не може да тегли публично една майна на Обама публично? Да не си пробвал и да са те окошарили?

Ами написал съм го, ама трябва първо да се прочете и след това с въпросите и констатациите.  Може да обиждаш Обама но ..по "регламент" . Не става със сравнения с определени представители на фауна и флора, с цветова гама, докато за нашият президент няма никакви ограничения....това беше идеята, учудвам се, че след 2 месеца някой е зацепил (и то неправилно) "поуката" от вица

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 54 минути, Евристей said:

Ами написал съм го, ама трябва първо да се прочете и след това с въпросите и констатациите.  Може да обиждаш Обама но ..по "регламент" . Не става със сравнения с определени представители на фауна и флора, с цветова гама, докато за нашият президент няма никакви ограничения....това беше идеята, учудвам се, че след 2 месеца някой е зацепил (и то неправилно) "поуката" от вица

Не е баш така.

Президентите в САЩ се идиотисват редовно (по медии, в писма, подадени лично към тях, а най-идотисваният  беше Джорджи) , но тук  ако кажеш на Президента че е идиот, той може да те осъди за обида,  а  съдът ще удовлетвори иска му.

/Нелепо е да  се твърди,  че в България има по-голяма свобода на словото  от тази в САЩ/

Obama: I respond to people who call me 'idiot'

http://thehill.com/homenews/administration/244785-obama-i-respond-to-people-who-call-me-idiot

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...