Отиди на
Форум "Наука"

Историята на нациите в епоха на глобализация


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 2 часа, Б. Киров said:

+++ с този постинг направо ме разби, нямаш настигане:) Много заплетен казус на пръв поглед, но не е съвсем така, тук, ако човек има време и търпение да изслуша цялото видео, в общи линии става разбираемо за какво върви спора и кой кой е, поне донякъде.

http://btvnovinite.bg/video/videos/tazi-sutrin/emilijan-gebrev-napraviha-opit-da-me-ubijat-sled-kato-zajavih-namerenija-za-dunarit.html

Имаше един виц за партизаните и жандармеристите преди 9.9.44, които се били два дни и две нощи в гората и накрая дошъл горския и ги изгонил оттам, не знам държавата дали в случая не се прави на горския? Но дори и да се прави, от държавата читав бизнес не чакай, в това съм се убедил лично.

Моделът Юкос е същата вертикала на властта, за това говорех преди като основен проблем, направо е неунищожим "робокоп", саморегенерира се. Не виждам начин да се отървем от него, там е отговора и на въпроса на Атом как да излезем от капана на средните доходи. Според мен, но не знам този отговор.

 

+ Браво

Ооооууу, и мен ме разби материала

Въпрос: "Кой е този, който стой зад атаката ",

Отговор: "Абе всички че знаем атаката идва от министъра, Той така се компроментира, компрометира и партията която го издигнала (една добра партия, компрометира и човекът зад кулисите...(20:43) един добър бизнесмен ...и  депутат"

"Един добър бизнесмен и депутат", ха-ха-ха-ха това изби рибата

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 607
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 часа, Б. Киров said:

Чух от един приятел, който преди доста години беше в Северна Корея, че и севернокорейците нямали пердета на прозорците, за да могат властите да виждат дали във всяка стая виси портрета на Вожда:ag: Те и корейците са талантлив народ.

Изостанали страни. У нас всичко отдавна е компютъризирано. Когато имаше бунтове в Англия или в Ню Йорк - например движението Окупирай Уолтстрийт чрез интернет всички опасни елементи бяха изчислени,  хванати, обезвредени. Движението и бунтовете бяха ликвидирани в зародишно състояние.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, dora said:

(Цитатът е на Пандора, не на ник, nik, само е копиран от негов постинг, извинявам се)...

 

E, не са изключителни. Няколко неща ги отличават:

1. Много прагматични. Не гонят дивото, за да изпуснат питомното. Рационални, не се подвеждат по дълбоки чувства, мелодрами, идеологии и фалшиви реторики. Винаги първо се питат: чудесно, обаче това каква практическа работа върши. И ако не върши, го изхвърлят от разсъжденията си и подхода си.

2. Конструктивни. Винаги успяват да отсеят маловажното (различните възгледи на хората) от важното (как заедно да се стигне от точка А до точка Б без конфликти и мелодрами). Това им е позволявало със столетия да търгуват с целия свят.

3. Честни и откровени. Много по-сложно е човек да гради отношения с другите, ако трябва да помни кога какво е казвал, защото то всъщност не отговаря на това, което мисли в действителност. Това пак е свързано с прагматиката на взаимоотношенията - няма нужда да е сложно, ако може да е просто, точно и ясно.

4. Смирени. Не се считат за центъра на света и не считат, че някой друг им е виновен или длъжен. Решават проблемите си сами и никого не товарят с тях.

5, Ведри и отворени - поради всичко по-горе.

6. Работливи. Това, което трябва да се свърши, трябва да се свърши. Приятно - неприятно, трудно - лесно, това са съображения без значение, защото не вършат никаква практическа работа (вижте по-горе). Практическа работа върши това да се хване човек за работа и да свърши каквото трябва.

7. Спокойни, уравновесени, постоянни. Капка, която дълбае камъка.  Не обичат нерваците, считат го за проява на лошо възпитание или инфантилизъм. Не обичат и липсата на постоянство.

7. Много не обичат, когато:

- Някой им разправя врели-некипели или нещо ги мотае. Имат почти свръхестествен нюх да хващат всякакви опити за подмяна на истината или офлянкване още в зародиш (затова и са добри в търговията). Вижте снимките на холандския финансов министър с гръцкия в началото на гръцката криза. Спокойният и уравновесен холандец е БЕСЕН.

- Някой се опитва да мине метър, да не уважи дадени правила, да се пререди, да направи нещо в ущърб на другите и в ущърб на обществото. Затова тези, които не играят по правилата или си мислят, че са толкова специални, че могат да създават на другите неудобства, бързо биват неутрализирани.

++

+По скромни от българите, в изяви, в облекло, в прически, в коли, в мобилни

При българите този особеност е така нареченото "приписано обществено положение" Ние се оценяваме и оценяваме другите, т.е и нас ни оценават чрез облеклото, чрез прическите, чрез мобилните, чрез автомобилите ни, (втора или трета ръка но маркови) чрез титлите ни, и дипломите ни, чрез принадлежността си, вместо чрез способностите си у качествата, както е при северните (северозападните) народи и англосаксонците

http://www.referati.org/pridobito-i-pripisano-obshtestveno-polojenie-ocenychna-sistema-bylgarinyt-kato-malkiq-david-bez-prashka-sreshtu-partiiniq-goliat/22259/ref

Закачка -загадка

Дора, предполагам че веднага ще правите сравнението, макар че закачката е за всички :)

Къде са седнали холандските гости, и на коя снимка са?

/Аз съм снимал непрофесионално тези снимки/:

Photo-0303.jpg

Photo-0298.jpg

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, nik1 said:

Моделът Юкос е същата вертикала на властта, за това говорех преди като основен проблем, направо е неунищожим "робокоп", саморегенерира се. Не виждам начин да се отървем от него, там е отговора и на въпроса на Атом как да излезем от капана на средните доходи. Според мен, но не знам този отговор.

Единственият хипотетичен начин (по метода на изключването ) остава /е/ да направим уредбата си такава, че да се намаляват на центровете с концентрация на власт,  или в тях да има по-малко власт и средства (партии, прокуратура, цетрална адмистрация и други) В тази връзка - съвем целенасочено, в отговор на Атом,. описах как действа съдебната система в Уругвай. Апропо,Уругвай е живият пример как падането на различни забрани и регулации, намалява корупцията и концентарцията на нерегламентирана власт
(има предвид и такива неща като легализащията на марихуаната,която изкара извън играта трафикантите и производителите на нелегална марихуана)

Ние обаче като че не можем да се откъснем от "капана на културата си" - искаме (толерираме поне) повече регулациии, повече забрани, повече на брой, и с повече правомощия институции, по голяма централизация на властта... От 2001 до 2017 администрацията ни се увеличила двойно; България е момента е най-цетрализираната държава в ЕС. Това всичко обаче има обратния на търсения ефект: Вместо сигурност, се създава среда на несигурност, корупция и липса на усещане за законност и справедливост  .

Един пресен пример: Имаме десетки агенции,комисии, прокуратура, следствие,  вътрешно министерство, а сега ще правим и специлен орган  който да противодесйтва на корупцията, Разбира се нищо няма да се случи с намаляването на корупсията , причините за да не могат всики органи да си се  справят всички тези органаични, системни и дълбоки, а не ораганнизационни ,Никои от народните престватители и никой не ги анализира прини и не ги поставя за дискусия (освен взаимните обвинения кой е покорупиран,  а, сега кой е по-голям борец с корупцията, няма друго което се дискутира във връзка с корупцията от нашите избранници)

--------------------------

Решение веднага или изобщо може да не намерим на тези въпроси (вклч за" вертикалата на властта"), но поне трябва да се даде началото на дебат, трябва да има отправна точка и начало, а партиите ,които в момента са на власт, няма да дадат началото на този дебат.

Имаше една тема, в която дискутирахме какво точно е популизъм и кои партии могатда се нарекат популистки и по какво се различават от обикновените партии; Илюстрирахме и цитирахме виждания по този въпрос:   Всички популистки партии си изграждат вертикала на властта,- те са клентилистки по дефиниция

/Партията на Орбан е популистка и клентилистка, Обран изгради такава вертикала, Няма да споря дали "Единна Русия" е популистка партия, само ще спомена личното ми мнение; според мен - да, отговаря на критериите; Популистките партии (по дефиниция) се обяват за "всенародни" или поне "народни"/

Кой може да даде началото на такъв дебат?  Това са партиите (част от тях), които са извън парламента, и които веднъж се опитаха да дадат началото на дебат за устройството на държавата ни, или поне за една част- съдебната система)

Зависи само от нас да ги припознаем тези партии като такива и да им се доверим (;тук ми е големия сцепсис) т.е Има начини, но народа ни не ги припознава Той сякаш предпочита "сигурното затъване" и "ужасът без край", вместо каквото и да е решение..

ПС

Апропо, на последните парламентрани избори имах и все още имам партия (политици,идеи, идеологоя и принципи) които "припознавам", но трябваше да правя избора между едно зло и друго зло. По-голямото зло щеще  (или поне предвещаваше) да причини повече на брой и по-трудно поправили щети за България, така че не гласувах за партията /политиците идеите и принципите/ за които в една нормална ситуация бих гласувал..
Сега съжалявам за този си избор...Трябваше да остана "верен на себе си" (както се казва)

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, nik1 said:

отговаря на критериите; Популистките партии (по дефиниция) се обяват за "всенародни" или поне "народни"/

И аз харесвам много народните , републикански, демократични  власти ! Например - Народна Република България = НРБ.  

Република = " Ре - публика"  от латински Регирен Публикум = Власт на народа = народовластие.

НРБ в превод - Народно Народовластие България .

Особенно ме въодушевява Корейската Народно Демократична Република 

Демокрация = " Демос Кратиия " от древногръцки език = Народна Власт = народовластие !

КНДР = Кроейска народна народовластна народовластие !

Още повече ме въсхищава истинската демокрация където има от 250 години 2 партии. Републиканска и Демократична.

Едната партия се бори за Ре Публика = Власт на народа !

Втората патия се бори вече за нещо друго за Демо Крация = Народна Власт !

Каква е разликата между Власт на народа (републиканска партия) и Народна Власт ( Демо Кратична партия ) не ми е съвсем ясно, но предполагам че едното е хубаво а другото е още по хубаво. Ако някой по умен знае разликата да ми обясни кое е по доброто. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, nik1 said:

Единственият хипотетичен начин (по метода на изключването ) остава /е/ да направим уредбата си такава, че да се намаляват на центровете с концентрация на власт,  или в тях да има по-малко власт и средства (партии, прокуратура, цетрална адмистрация и други)

На това видео в линка собственикът на Хювефарма обяснява как той е направил бизнеса си недосегаем за политически рекет и въобще за рекет - почти гениална рецепта, но не всеки може да си я позволи. Първо оперира на чужд пазар, второ има могъщ чужд партньор в лицето на Ситибанк и трето - което е най-важно, производството му е уникално и сложно като технология, така че и да му го "вземат" няма да могат да го менажират и ще загубят пазара, както казва той "не е лавка, от която да продават".

мисля че за това става въпрос между 12-19 м. Но не е решение в национален мащаб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дори и милиардер, простотията не го е подминала…

https://gospodari.com/скандално-поведение-на-кирил-домусчиев-video71882.html

http://pik.bg/бесен-скандал-в-ефир-домусчиев-си-показа-рогата-по-бнт---държа-се-като-нагла-мутра-пред-ця-news658496.html

Ако това е лицето на българския успешен бизнес, то нещата наистина са адски зле в България. Очевидно на човека не му липсват висше образование или интелект, липсва му елементарно възпитание. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разговарял съм с финландци, немци, французи, англичани....Когато не внимавах и ги засичах, веднага млъкваха и чакаха да свърша. И после с настояващата пауза човек усеща, че какъв е невъспитан тъпанар. Защото ако събеседника продължи речта си значи/без реакция/, че пренебрегва моето засичане. Ако продължава да чака, значи "ей тъпънарю продължавай това заради което ме засече"....

Съвсем други са разговорите с темпераменти етноси, като мексиканци, италианци /неаполчаните даже така гестикулират, че мното пъти и говорът е излишен/, но в спорът Домусчиев гледа само да заглухи говорителят за да не излезе на яве какви далавери правят и как. Не е за публиката....

Друго има, когато тренирани политици, макар и да ги засичат с въпроси журналистите, продължават без пауза, без особенна реакция към въпросите защото първичната му цел е да предаде/внуши месиджа на партията му към бъдещият гласувач.

Но това се учи тренира, като например пръстите на Меркел....

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1 hour ago, caress… said:

Дори и милиардер, простотията не го е подминала…

https://gospodari.com/скандално-поведение-на-кирил-домусчиев-video71882.html

http://pik.bg/бесен-скандал-в-ефир-домусчиев-си-показа-рогата-по-бнт---държа-се-като-нагла-мутра-пред-ця-news658496.html

Ако това е лицето на българския успешен бизнес, то нещата наистина са адски зле в България. Очевидно на човека не му липсват висше образование или интелект, липсва му елементарно възпитание. 

Да, съгласен съм, че това не е реакция на политик в двата линка, но този човек не е политик. Може би дисонансът е остър, защото в случая с дебата в тв студиото той реагира от позиция на представител на работодатели, която е политическа. Въпреки острата му реакция обаче,  мисля, че във въпросната 42-ра минута по принцип беше прав - профсъюзният лидер му обясняваше как трябва да се вдигнат заплатите, за да дойдат чуждестранни работници, невъздържаната реакция избухна точно там с репликата "а ти на колко хора си осигурил заплатите, аз съм привлякъл германци, италианци и т.н. в мойта фирма, гледай си БДЖ и енергетиката." В случая с младия журналист всичко щеше да мине в границите на възпитаното, ако някакъв друг мастит господин спортен деятел не беше налял масло в огъня с репликата "абе момче защо задаваш глупави въпроси" или нещо от сорта, което възпламени гордия собственик на Лудогорец. Не съм му адвокат, само отбелязвам. Забавлявах се в този спортен репортаж как официалните лица режат лентата, всичките го направиха по йерархия и се следяха един друг някой да не наруши реда:) - военна дисциплина като във феодално царство. Затова мисля, че не трябва да се смесват бизнес и политика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Б. Киров said:

Да, съгласен съм, че това не е реакция на политик в двата линка, но този човек не е политик. Може би дисонансът е остър, защото в случая с дебата в тв студото той реагира от позиция на представител на работодатели, която е политическа. Въпреки острата му реакция обаче, по принцип мисля, че във въпросната 42-ра минута беше прав - профсъюзният лидер му обясняваше как трябва да се вдигнат заплатите, за да дойдат чуждестранни работници, невъздържаната реакция избухна точно там с репликата "а ти на колко хора си осигурил заплатите, аз съм привлякъл германци, италианци и т.н. в мойта фирма, гледай си БДЖ и енергетиката." В случая с младия журналист всичко щеше да мине в границите на възпитаното, ако някакъв друг мастит господин спортен деятел не беше налял масло в огъня с репликата "абе момче защо задаваш глупави въпроси" или нещо от сорта, което възпламени гордия собственик на Лудогорец. Не съм му адвокат, само отбелязвам. Забавлявах се в този спортен репортаж как официалните лица режат лентата, всичките го направиха по йерархия и се следяха един друг някой да не наруши реда:) - военна дисциплина като във феодално царство. Затова мисля, че не трябва да се смесват бизнес и политика.

В подобен случай унгарците казват ИЗВИНЕТЕ МЕ! Не сме гледали заедно свине за да МИ говорите на ТИ! Това тихо и учтиво гледайки в очите го казва. После се обръща към модератора за да получи помощ за поставяне на място този ахмак.....

От там на татък пренебрегва тъпанарят и говори/отговаря само към модератора или другият събеседник....:aggressive:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, Skubi said:

В подобен случай унгарците казват ИЗВИНЕТЕ МЕ! Не сме гледали заедно свине за да МИ говорите на ТИ! Това тихо и учтиво гледайки в очите го казва. После се обръща към модератора за да получи помощ за поставяне на място този ахмак.....

От там на татък пренебрегва тъпанарят и говори/отговаря само към модератора или другият събеседник

Индивидуални особености, Скуби, сигурен съм, че има и унгарски простаци, но да, по принцип си прав. Как би коментирал, че скоро имаше случай на някакъв почтено изглеждащ възрастен шведски турист, изритал в лицето българска камериерка, гледах записа, без тя да го предизвика с абсолютно нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Б. Киров said:

Индивидуални особености, Скуби, сигурен съм, че има и унгарски простаци, но да, по принцип си прав.

Още какви ли....От сега вече почват предизборните шоута/на моя гръб/ в най различните медии, така циркът до пролетта е осигурен....:079:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Б. Киров said:

На това видео в линка собственикът на Хювефарма обяснява как той е направил бизнеса си недосегаем за политически рекет и въобще за рекет - почти гениална рецепта, но не всеки може да си я позволи. Първо оперира на чужд пазар, второ има могъщ чужд партньор в лицето на Ситибанк и трето - което е най-важно, производството му е уникално и сложно като технология, така че и да му го "вземат" няма да могат да го менажират и ще загубят пазара, както казва той "не е лавка, от която да продават".

Според мен и се надявам, че политечиският елит в крайна сметка ще осъзнае какво губи, ако разчита само на първобитни прийоми и практики "крада, значи съм успешен" и колко повече може да спечели във всяко едно отношение - данъци, власт, признание, ако подкрепя талантливи хора, които имат възможност и желание  да водят всички към успешно развитие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 26.09.2017 г. at 0:48, Б. Киров said:

Няма рецепти. Всяка една страна го прави по свой начин. Китай също е много интересен казус, там има олигархия, в Китай и Хонг Конг заедно има повече милиардери отколкото в САЩ

Интересно е да се прави бизнес в Китай. В Хонг Конг корпоративните структури печелят много. Съвсем законно прилагат реинвойсинг за завишаване или занижаване на цените. Печели се от преработка на суровини и от управление на активи зад граница. В Хонг Конг дивидентите са освободени от налог. Печалбата, получена от продажба на акции, не се облага. А с нулев налог се облагат ред услуги, чийто доход не е получен от основната дейност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Б. Киров said:

Да, съгласен съм, че това не е реакция на политик в двата линка, но този човек не е политик. Може би дисонансът е остър, защото в случая с дебата в тв студиото той реагира от позиция на представител на работодатели, която е политическа. Въпреки острата му реакция обаче,  мисля, че във въпросната 42-ра минута по принцип беше прав - профсъюзният лидер му обясняваше как трябва да се вдигнат заплатите, за да дойдат чуждестранни работници, невъздържаната реакция избухна точно там с репликата "а ти на колко хора си осигурил заплатите, аз съм привлякъл германци, италианци и т.н. в мойта фирма, гледай си БДЖ и енергетиката." В случая с младия журналист всичко щеше да мине в границите на възпитаното, ако някакъв друг мастит господин спортен деятел не беше налял масло в огъня с репликата "абе момче защо задаваш глупави въпроси" или нещо от сорта, което възпламени гордия собственик на Лудогорец. Не съм му адвокат, само отбелязвам. Забавлявах се в този спортен репортаж как официалните лица режат лентата, всичките го направиха по йерархия и се следяха един друг някой да не наруши реда:) - военна дисциплина като във феодално царство. Затова мисля, че не трябва да се смесват бизнес и политика.

Бихте ли работил за човек с подобен манталитет?

Каква е в такъв случай културата на комуникация на работното място, което той осигурява? Каква е работната атмосфера във фирмите му? С крещене, обиди, унижения ли се обучава младия, неопитен персонал? Не дай си Боже някой служител да допусне грешка в работата си - потръпвам само при мисълта

Прави впечатление на невероятно импулсивен и арогантен или само в България си позволява подобно поведение, а на Запад показва друго лице? Както се намекна в един от линковете, които гледах - не помня кой се изказа за него, че "навън бил нисък, много нисък". 

Може да е умел бизнесмен, нелишен от култура, начетеност, знание, но се питам толкова ли му липсват ПиАр адвизьори, които да го обучат на нужните обноски, реч и поведение…наистина ли типичната българска простащина е неизкоренима? Поне един български бизнесмен не притежава нужния финес и поведенченска култура, за да ни отсрами.:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, caress… said:

Бихте ли работил за човек с подобен манталитет?

Твърдо "нйе" както се казва с източен диалект.:) Аз съм работил във фирма на хора с подобен манталитет, затова ви отговарям така. И не само заради липсата на ПиАри, дори и "обучени" подобни хора не се променят вътрешно, може да има великолепна фасада, същността не се променя. Сега за конкретния човек, не го познавам отблизо, за да съдя - може да е външно импулсивен, но в действителност да не е такъв, говоря по принцип за такива фирми, не за човека.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, caress… said:

Каква е в такъв случай културата на комуникация на работното място, което той осигурява?

Публично се говори, че не е добра.. Лидерът в една корпорация, е този който налага културата, Както споменах в друга връзка - у нас лидерите са най-често собствениците (хората с най-голям брой акции), които са по-скоро предприемачи (и "патерналисти"- "давам хляб"), с предпримаческа култура, а не професионални СЕО , с лидерска качества и  институицонална култура ("интитуционалисти").  А и голяма част от нашите "големи" предпримачи са започнали своята дейност не въпреки , а заради този си манталитет (бруталност, безпардност), :animatedwink:
Началото у нас на големите предприемачи най-често е малко или повече брутално, и под летвата. .....
Имаше една тема в която дискутирахме психопатите, няма да учудя ако част от  българските големи предприемачи имат психопатични наклонностти, например невъзможност да изпиват емпатия, да разбират състоянието на отсрешния..В психологията се смята че бизнесът е е единсвената среда където психопатите могатда виреят и се развиват пълноценно, тук те са защитени от закона

--------------------------

Един интересен случай е ТИМ, Например, Марин Митев, моя грешка, (водещата фигура в ТИМ) е човек с манталитет и излъчване на известният колубийския наркобарон,(някой го смятат за голям благодетел, други за голям престъпник и мафиот, един вид "Пабло Есокабар").Човекът обаче е достатъчно интелигентеn, за да разбира че самият той няма способности да командва пряко всяко нещо във империята си, и затова е предоставил управлението на компаниите в империята на професионалистите..Дали се дължи на това или на друго, факт е че  ТИМ е една от най-жизнените български икономически структури сега (тя е типичен конгломерат - има банка и активи, т.е собствени компании и бизнеси ,в най-различни сектори) с над 2,5 милиарда лева годишен оборот/продажби.

....Медиите Блумбърг България, (има изключителен професионализъм в тази медия), България он Еър са част от империята, имам някакви спомени че скоро ги продадоха. Летим с авиокомпанията България Ер, която е част от империята , и други....

--------------------

Марин Митев на преден план, зад него e Иво Каменов

image.png.261d032b5c05f21c8e1167c1bc1c998c.png

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Б. Киров said:

Твърдо "нйе" както се казва с източен диалект.:) Аз съм работил във фирма на хора с подобен манталитет, затова ви отговарям така. И не само заради липсата на ПиАри, дори и "обучени" подобни хора не се променят вътрешно, може да има великолепна фасада, същността не се променя. Сега за конкретния човек, не го познавам отблизо, за да съдя - може да е външно импулсивен, но в действителност да не е такъв, говоря по принцип за такива фирми, не за човека.

"нйе" :)

Това ми хареса

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Закачка към всички:

Какви са ви коментарите за случаят "Сузанита" и за интервюто в ТВ студиото с детете (тя е 14 годишно дете), майката и бащата?

https://gospodari.com/гледам-и-не-вярвам-на-ушите-си-никол-станкулова-скандали-от-вип-брадър-и-сузанита-video131204.html

Първата ми мисъл е че в Гоподари на ефира, трябва да е социалния министър, и със случая трябва да се занимаят социалните служби (Агенцията за закрила на детето)...Майката признава че от година и половина детето пуши (от 12 годишно!), а тя му купува цигари

Но не, имаме служби, които изобщо не е....т да си вършат работата..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1 hour ago, nik1 said:

Началото у нас на големите предприемачи най-често е малко или повече брутално, и под летвата. .....
Имаше една тема в която дискутирахме психопатите, няма да учудя ако част от  българските големи предприемачи имат психопатични наклонностти, например невъзможност да изпиват емпатия, да разбират състоянието на отсрешния..В психологията се смята че бизнесът е е единсвената среда където психопатите могатда виреят и се развиват пълноценно, тук те са защитени от закона

Преди години ми беше попаднало едно социологическо щатско изследване, което статистически доказваше, че най-успешните хора в бизнеса не са най-добрите икономисти или технолози, а най-добрите психолози, ако мога така да се изразя - хората с емпатия и разбиране на другите, точно такъв тип лидери успяват да формират силни екипи и са успешни в преговорите, което е решаващо за успех в бизнеса. Сега не ми е под ръка да го цитирам в конкретика, но ето линк към 62 определения на "успех", според различни бизнес-лидери, големи и по-малки:

http://under30ceo.com/62-business-leaders-answer-what-does-success-mean-to-you/

На мен най-ми пасва това:

“If you measure success externally you will always be disappointed. There will always be people in front of you and in back of you. As a result, success has got to come from your subconscious. So, if you sleep well at night, you are successful.” – Jeffrey Taylor

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 23 минути, nik1 said:

Закачка към всички:

Какви са ви коментарите за случаят "Сузанита" и за интервюто в ТВ студиото с детете (тя е 14 годишно дете), майката и бащата?

Ами коментара ми е в думите на самото момиче, което някъде към 6-6.20 м на въпроса защо се държи скандално казва:

"Защото ме кефи, защото това се слуша, това се гледа и това се харесва в България"

Таткото преди това я допълни: "Ама какво значи някакви си 200-300 000 че не я одобрили, като има 1 000 000 гледания."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Най-общо това е част (основната но не единствената) на т.н. емоционална интелигентност , "софт" уменията (знанията са хард -уменията)

Колкото и страно да е ,  и знаичтелна част българските предпримачи поставят теоретично "емоционална интелигентност" като много важна за успеха (когато за първи път се занимават с това и попаднах на кросс-изследване в което беше вклчена България, бългаските предпримачи); 

Някакси това остава само в сферата на теориетичното разбиране : предприемачите знаят че самите те нямат такива способности,( когато човекът има такива умения и спосопнбосности-  той  разбира че ги има още в юношеството си-,това е доказано и изследвано и се знае в тази област на познанието), въпреки всичко малко от българските преприемачи  са склонни да се доверят на други хора да управялват бизнеса им (имаме най-ниските стойности в ЕС на "trust to other people", най-ниските нива на доверие към другите

(Да ти кажа честно, това ми вдига в очите ТИМ)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Според мен пак зависи решаващо от средата. Ако генезисът на българския бизнес е от "куфарчета", там важат други ценности - най-вече лоялност към "дона", тогава доверието няма място, а способността да усещаш какво мисли другия се трансформира към мнението на "боса", батката, а не към клиентите и контрагента в бизнеса, те отиват на втори план - "Ще ги бием ако трябва и пак ще купуват", както цитирах в друга тема култовата фраза на един мастит "предприемач".

Сред многото очевидно има изключение от правилото, а и правилата на играта много се промениха след влизането в ЕС, в това число изглежда са и хората, за които пишеш. Но "родилните петна" си остават, ще трябва време за да изчезнат, може би поколения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 минути, Б. Киров said:

Ами коментара ми е в думите на самото момиче, което някъде към 6-6.20 м на въпроса защо се държи скандално казва:

"Защото ме кефи, защото това се слуша, това се гледа и това се харесва в България"

Таткото преди това я допълни: "Ама какво значи някакви си 200-300 000 че не я одобрили, като има 1 000 000 гледания."

това е като камък в ковчега на върховенството на закона у нас...:)

Добре, какво ще стане когато изгубим всички млади в България (ОК бащите поддържат връзка по скайп с дъщерите, жива и здрава да ти е твоята! и ти, да и се радваш!), но все пак..?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...