Отиди на
Форум "Наука"

Еволюция?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 часа, scaner said:

Бихте ли ни доказали, че това е Негово творение? Онзи сборник от легенди и митове не върши работа за доказателство. Пък и дали то е толкова съвършено, че работело като швейцарски часовник?

За да твърдите, че нещо работи правилно или съвършено, вие трябва да знаете как се очаква то да работи, какъв е идейният проект. В случая вие не знаете това. Вие само наблюдавате ходът на някакви процеси, и поради непознаването на цялата картина това за вас е всичко, върхът на съвършенството и правилността. По гледната точка на лешоядите, има толкова много смърт във вселената, че храна има за всички. За тяхната ограниченост това е върха на съвършенството.  Дали  такива ограничения спомагат, за да се описва някакво съвършенство, в лицето на Бог?  Ами ако Бог е сбъркал кардинално и необратимо, пак ли трябва да го пишем съвършен?

Дали самото творение е съвършено? Ми огледайте се, то неотклонно върви към самоунищожение. Ентропията расте неотклонно, горивото на звездите се изчерпва неотклонно, ясно е до какво ще доведе това в бъдеще.  Нищо хубаво не го чака това творение ако продължава по тази пързалка и ако не се правят своевременни ремонти :) А щом такива ремонти биха се наложили, какво му е съвършеното на творението?

Изобщо, има ли нещо общо Бос с вселената, освен нечии недоказуеми твърдения? Тук сме научен форум, дайте с факти да говорим :)

За мене не е толкова сложно да видя Бога във творението, всъщност е по лесно да се види Богът като творец, отколкото как една голяма глупава бомба се взривила и създала света, законите на вселената, законите на живота и каквото още. Това е велико доказателство, за който би искал да види доказателства. Напълно научно е и може да се добавят не малко подробности...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 910
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 19 минути, Etienne said:

За мене не е толкова сложно да видя Бога във творението, всъщност е по лесно да се види Богът като творец, отколкото как една голяма глупава бомба се взривила и създала света, законите на вселената, законите на живота и каквото още. Това е велико доказателство, за който би искал да види доказателства. Напълно научно е и може да се добавят не малко подробности...

Всъщност, голямата бомба, е глупава, само ако липсва Бог..

Всеки който отрича разумността на вселената, отрича и собствената си разумност!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, skiahtro said:

Винаги ще има нещо което, да те спира и това са възможностите ти!

Ако не вярваш, започни, да фотосинтезираш! Но не ми приказвай в бъдеще! Сега!!! И не някой друг! Ти, с твоите възможности, на нечовек! 

И ако ми говориш, за накаква хипотетична фотосинтеза в бъдеще, единствено можеш, да бъдеш възприет, като фантазьор!

Що за ограниченост извира от теб, възможностите се променят, това е  следствие от развитие,еволюция, днес е ограничено, утре е всекидневно, така са нещата.Ограничения се задаватот Средата, в случая Космос, но този човешки проект , носител на разум тепърва тръгва да дава нещо интересно, далееч са Космическите окови.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се че се променя, но промяната е в следствие на въможности! Ако ги нямаше, нищо не можеше, да се промени!

В случая, за да е по лесно, осъзнаването.. 🙂

Какво те прави "нечовек"? Посочи нечовешките характеристики и способности, които притежаваш! Това, че някой друг, човек е постигнал нещо, според човешките си възможности си, как това те прави теб нечовек?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 35 минути, skiahtro said:

Всеки който отрича разумността на вселената, отрича и собствената си разумност!

 

Преди 7 минути, laplandetza said:

Защо?

Как ще обясниш собствената си разумност, като част от вселената?

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

 

Как ще обясниш собствената си разумност, като част от вселената?

Бих могъл до някъде, но ми липсват познания за детайлен отговор, липсват детайли до момента и за хората от науката. Отговора е огромен, как бих могъл в няколко изречения да отговоря.Ако истински се интересуваш трябва много четене и пак да повторя за момента има много неясноти в детайлите , в самата <система> отговорна за Разумност.

Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, skiahtro said:

 

Какво те прави "нечовек"? Посочи нечовешките характеристики и способности, които притежаваш! ...

Веднага отговарям, прави ме Съзнанието, имам съзнание на Нечовек, целият ми живот до тук е подчинен на това съзнание. Работя според силите си за <раждането> на Следващите, Следващото. Изключителни способности, за съжаление нямам, не ми и трябват. Така стоят нещата.

Link to comment
Share on other sites

Преди 33 минути, laplandetza said:

Бих могъл до някъде, но ми липсват познания за детайлен отговор, липсват детайли до момента и за хората от науката. Отговора е огромен, как бих могъл в няколко изречения да отговоря.Ако истински се интересуваш трябва много четене и пак да повторя за момента има много неясноти в детайлите , в самата <система> отговорна за Разумност.

Всъщност искаш, да кажеш, че имаш ограничени възможности...🙂

Може би, ако не беше нечовек, нямаше да бъде така...😇

Но дори и да се изолираме и да погледнем света от твойта гледна точка, че крайната цел на сътворението си ти...😉

..Единствения начин в една неразумна вселена, да има някаква разумна система, е тази система, да е попаднала от друга вселена, която е разумна! Никой разум, не може, да бъде творение на неразумна вселена! Изключено е! Дори наличието на един единствен разум във вселената, я прави разумна, тъй като разума е част от вселената!🙂

Link to comment
Share on other sites

Преди 49 минути, laplandetza said:

Веднага отговарям, прави ме Съзнанието, имам съзнание на Нечовек, целият ми живот до тук е подчинен на това съзнание. Работя според силите си за <раждането> на Следващите, Следващото. Изключителни способности, за съжаление нямам, не ми и трябват. Така стоят нещата.

За съжаление само съзнанието, не те прави нечовек!

Аз може и да съм магаре и щото рева, да имам съзнанието, че съм лъв и други лъвски способности, да не ми трябват.. А нещата стоят така, само защото ми се иска, да е така..! В случая реалноста, за мен, няма никакво значение и стойност...!😉

Link to comment
Share on other sites

Преди 16 минути, skiahtro said:

Всъщност искаш, да кажеш, че имаш ограничени възможности...🙂

Може би, ако не беше нечовек, нямаше да бъде така...😇

Но дори и да се изолираме и да погледнем света от твойта гледна точка, че крайната цел на сътворението си ти...😉

..Единствения начин в една неразумна вселена, да има някаква разумна система, е тази система, да е попаднала от друга вселена, която е разумна! Никой разум, не може, да бъде творение на неразумна вселена! Изключено е! Дори наличието на един единствен разум във вселената, я прави разумна, тъй като разума е част от вселената!🙂

Нехората също имат ограничени възможности😀, Празни приказки твориш, губи се смисъла в общуването с теб. Един разум в Космоса, просто го прави Космос с един разум, разумен космос , търсиш бог, но го няма .

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, skiahtro said:

За съжаление само съзнанието, не те прави нечовек!

Аз може и да съм магаре и щото рева, да имам съзнанието, че съм лъв и други лъвски способности, да не ми трябват.. А нещата стоят така, само защото ми се иска, да е така..! В случая реалноста, за мен, няма никакво значение и стойност...!😉

Не е така, приеми Ни като вирус, Ние сме там където има разум, независимо от вида , обладаваме го , притежаваме го , постепенно го изсмукваме и убиваме докато множим силите си.......................живите смъртни богове, смъртни само тялом, от Онези земи тракийски на............Демони остриета!

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

Наистина е така, ако приемаш  космоса просто като обем..

Аз тиговоря, за вселената, като творение, част от което си ти..!🙂

За нен Вселена е Всичко, Космос е малка , трудно забележима частица ,една от почти безбройните.

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, laplandetza said:

Не е така, приеми Ни като вирус, Ние сме там където има разум, независимо от вида , обладаваме го , притежаваме го , постепенно го изсмукваме и убиваме докато множим силите си.......................живите смъртни богове, смъртни само тялом, от Онези земи тракийски на............Демони остриета!

Да разбрах го вече..🙂

Но все пак ти трябва, да приемеш, че възможностите ви, са по-малки от човешките...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, laplandetza said:

За нен Вселена е Всичко, Космос е малка , трудно забележима частица ,една от почти безбройните.

Ако  е така, няма как, да приемаш неразумността на вселената..

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

Да разбрах го вече..🙂

Ни все пак ти трябва, да приемеш, че възможнистите ви, са по-малки от човешките...

Тук сте хора, Там са други, някъде трети, ние сме на всеки пърсек от тук до края на Вселената, много, много отвъд вашия Космос.😀 Ако не се изразявам библейски , няма да ме разбереш, всъщност исках да кажа , в мен е семето на Вечната Промяна в което е концентрирания Смисъл на Живота и принципно на Вселенскатъ същност, за това и неизбежно това <семе> заразява всякакъв разум.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

🙂Какво те прави "нечовек"? Посочи нечовешките характеристики и способности, които притежаваш! Това, че някой друг, човек е постигнал нещо, според човешките си възможности си, как това те прави теб нечовек?

А аз бих попитал: А какво ни прави хора? Кога идва момента в който един човек спира да бъде човек?
С развитието на медицината, роботиката, бионичните крайници, изкуствените органи и приспособления за спасяване и удължаване на живота ние се променяме. Телата ни се променят. Ние все още ли сме хора? В кой момент ще загубим този статут според теб? Кое ще прелее капката и ще бъдат отделени тези от индивидите нямащи каквито и да е манипулации по себе си?

И въпрос към теб и Етиен.

Защо имате такава  нужда да търсите бог там, където липсват каквито и да е доказателства за него? Какво ви дава тази илюзорна представа за свръхестествена свръх сила, която според вас ви е създала, както и всичко около нас? Толкова ли се страхувате от възможността бог просто да не съществува, толкова ли дори за миг не можете да приемете, че е  много по-вероятно да няма, отколкото да има?

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, Димитър Йорданов said:

А аз бих попитал: А какво ни прави хора? Кога идва момента в който един човек спира да бъде човек?
С развитието на медицината, роботиката, бионичните крайници, изкуствените органи и приспособления за спасяване и удължаване на живота ние се променяме. Телата ни се променят. Ние все още ли сме хора? В кой момент ще загубим този статут според теб? Кое ще прелее капката и ще бъдат отделени тези от индивидите нямащи каквито и да е манипулации по себе си?

И въпрос към теб и Етиен.

Защо имате такава  нужда да търсите бог там, където липсват каквито и да е доказателства за него? Какво ви дава тази илюзорна представа за свръхестествена свръх сила, която според вас ви е създала, както и всичко около нас? Толкова ли се страхувате от възможността бог просто да не съществува, толкова ли дори за миг не можете да приемете, че е  много по-вероятно да няма, отколкото да има?

Начина ни на живот..  Социума! Това което не ни прави животни..

Когато загубим всичко това, тогава преставаме, да бъдем хора!

Ако някоя баба има изкуствени зъби, в твоите очи, по-малко човек ли изглежда?

Нямам нужда, не се страхувам! Като човек, държа на традицията, която ме прави човек! Интересува ме позитивния начин на въприемане на света! Смятам,че ако всички са позитивни, света ще е по-хубав!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

...

Нямам нужда, не се страхувам! Като човек, държа на традицията, която ме прави човек!

А ако някои хора решат да нарушат трайно традицията, те си остават хора, или как го виждаш

Link to comment
Share on other sites

И за да избягаме от пустоща която ни поглъща разговаряйки с религиозни, отново въпросът Универсална за Космоса ли е появата на алогичносвръхземнопочитание,  протовяра при развитието в примитивния стадий на носителите на разум, интелект.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...