Отиди на
Форум "Наука"

Еволюция?


Recommended Posts

Може би това е целта, но никога няма, да станем богове, винаги ще ги наподобяваме, ще сме ограничени от човешките си възможности, дори като машини!

Може би... За сега и плъхове не може, да станем, а ти искаш богове..🙂 Винаги ще бъдем ограничени от човешката си същност... Никога няма, да успеем, да създадем нещо, което на човек не му е дадено да създаде!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 910
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 24 минути, skiahtro said:

Може би това е целта, но никога няма, да станем богове, винаги ще ги наподобяваме, ще сме ограничени от човешките си възможности, дори като машини!

Може би... За сега и плъхове не може, да станем, а ти искаш богове..🙂 Винаги ще бъдем ограничени от човешката си същност... Никога няма, да успеем, да създадем нещо, което на човек не му е дадено да създаде!

Неее, не богове, не за вас, не ви е позволено, ние сме Там.

Вие не, децата ви................................................., ще са нашите плъхове!

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, skiahtro said:

🙂

Аз пък те мислех, за Васко, пък ти си бил Дарт Вейдър..

😀

Еволюция, кво да праиш , дори и Учителя Дарвин не смей върви срещу нея..........днеска си ангел утре си за ангела Свети Манафийй,.............кръговрат!😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 часа, laplandetza said:

Еволюция, кво да праиш , дори и Учителя Дарвин не смей върви срещу нея..........днеска си ангел утре си за ангела Свети Манафийй,.............кръговрат!😀

За Учителя Дарвин, не знам, но Дарт Вейдър, определено подцени светлата страна на еволюцията и съответно кръговрата, се превърна в порочен кръг...🙂

Link to comment
Share on other sites

Преди 41 минути, laplandetza said:

Тоя не беше ли Главния космически Инквизитор на Църк.......... Империята😀

😗Не! Беше душевно изтерзан човек, избрал по-лекия път, загърбил ценностите си, послушал демоните и обърнал се към тъмната страна. След инцидент, който нарушава нормалните му жизнени функции, еволюира в човек-машина и се оказва обикновена, безволева маша в ръката на злото, въпреки надеждните си, индивидуални психофизиологични характеристики...

Точно преди физическия си свършек, осъзнава ценностите си, но за жалост, няма време, да им се порадва...

...Нищо особено, просто поредната човешка драма...😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, skiahtro said:

😗Не! Беше душевно изтерзан човек, избрал по-лекия път, загърбил ценностите си, послушал демоните и обърнал се към тъмната страна. След инцидент, който нарушава нормалните му жизнени функции, еволюира в човек-машина и се оказва обикновена, безволева маша в ръката на злото, въпреки надеждните си, индивидуални психофизиологични характеристики...

Точно преди физическия си свършек, осъзнава ценностите си, но за жалост, няма време, да им се порадва...

...Нищо особено, просто поредната човешка драма...😉

Тъй значи, ако слушаш Демоните и безволево живуркаш и им служиш си на страната на Злото, НО ако слушаш Бог и безволево живуркаш и Му служиш е Добро.

Един въпрос, за живота прос , Ако им тегля една и на Демоните и на Бог това какво ще е Добро, Зло  или........................Лошо Възпитание😀

Link to comment
Share on other sites

Ако в хода на процеса, който описваш, съумееш и запазиш истинските си човешки ценности, утвърдени от традицията на поколенията, няма нищо лошо!

Дори няма, да бъдеш възприеман като невъзпитан... Това ще бъде само твоя особеност, която всеки би уважил..

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

...истинските си човешки ценности, .....

Какви са Ви тези ценности, с какво сте се изпълнили.На мен не са ми вродени или присъщи, нали не съм човек😀

Link to comment
Share on other sites

Ами, тези ценности, се възприемат и определят, като култура..

..И друг път сме говорили и знаех, че си марсианец, но че не си човек, за първи път чувам...🙂

Ти май още не си се сетил кой съм, последния път ми беше казал, че ти липсвам... 🙂 Е от тогава наистина мина много време...🙂

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

...

..И друг път сме говорили и знаех, че си марсианец, но че не си човек, за първи път чувам...🙂

Ти май още не си се сетил кой съм, последния път ми беше казал, че ти липсвам... 🙂 Е от тогава наистина мина много време...🙂

Ха сега де, да ми липсваш............ замислям се в тея дЖендърски времена😀 , спазвам рецептат за щастие, Поносимо здраве и Къса памет.

Какво и Кой би ти попречил да си изградиш пълнежа от предпочитани Ценности, па било и нечовешки.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, skiahtro said:

Ограничените човешки възможности!

АнчЪк де, за туй и нечовешки ценности последвани от материални проени и <раждане> на Нечовека, нали за еволюция иде реч, да развирим възможностите  по пътя си.

Link to comment
Share on other sites

Това не променя нещо.. Ако е възможно, да го постигнем, това би било напълно в границите на човешките ни способности!

Казвам ти, че никога няма, да можем, да направим сами нещо, което е извън нашите човешки способности..

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

Това не променя нещо.. Ако е възможно, да го постигнем, това би било напълно в границите на човешките ни способности!

Казвам ти, че никога няма, да можем, да направим сами нещо, което е извън нашите човешки способности..

Хайде бе, дай отново, твоите църковни братя преди хиляда години така говориха и за летенето , кво ши кажеш за Луната, атомната бомба, Чумата,изкуствени органи или трансплантирани, чурки на жените и шушита на другите..........😀 Утре и първите <киборги> и т.н.т Всичко е Било извън способностите, Било !

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, laplandetza said:

Хайде бе, дай отново, твоите църковни братя преди хиляда години така говориха и за летенето , кво ши кажеш за Луната, атомната бомба, Чумата,изкуствени органи или трансплантирани, чурки на жените и шушита на другите..........😀 Утре и първите <киборги> и т.н.т Всичко е Било извън способностите, Било !

Не знам какво да кажа, освен, че всичко това са човешки творения, плод на човешките възможности...!

Поне, такава информация имам аз, ако имаш друга сподели!

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, skiahtro said:

Не знам какво да кажа, освен, че всичко това са човешки творения, плод на човешките възможности...!

Поне, такава информация имам аз, ако имаш друга сподели!

Апетита идва с яденето, човешките възможности с времето се променят, растат , и Човек е все по лакум и ненаситен.Нищо не може да го спре, за сега поне.Вече е надушил Голяма клюпачка, а за да се докопа се налага да бъде Нечовек...............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, skiahtro said:

Ортодоксалната представа, за Бог, съвпада или по-точно е много близко, до Платоновото "Он"!

"Он" няма точен превод на български. Най-близкото е "същество", което е доста подценяващо..

Съвършено "същество", което твори добро! Творчеството е промяна, съвършеното "същество", не се променя, защото няма какво да промени...

А представите ни, за Бог, могат, да търпят промяна, ако възникват нови обстоятелства, но това е, само в случай, когато трябва да се запази вярата на апостолите, непроменена ..😉

Какво значи "добро"? Добро ли е да откъсна главата на съседката от горният етаж за да престане да ми вдига шум? Почвам да съм склонен да мисля, че това ще е добро, и не само за мене...

"Добро" е дълбоко субективно понятие, а в съвременният свят търпи и колективен консенсус. В този смисъл, твори ли Бог добро? Защо позволява толкова глад и смърт? Това поведение на добротворец ли е? Не. Съвършено ли е такова същество? Кое му е съвършеното? Сляпото преклонение не позволява да се прави оценка за съвършенство, защото заслепява.

Но в отговорът ви не намирам нищо по същество. Въпросът е, след като Бог не се променял, защо трябва да твърдим, че изобщо съществува? Защото не е достатъчно само да измислите абстракция с несъвместими свойства... Абстракциите могат да са всякакви, триъгълен четириъгълник например, какво общо имат с реалност и съществуване?  Идеятта ми е, не прекалявайте с абсурдни качества за Бог.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Etienne said:

Съвършенството на Бога се вижда в творението, което работи доста добре, по добре от швейцарски часовник. Големината на вселената, микроскопичността на съставките и ясно обясняват колко деен е всъщност Бог и описват един съвършен Бог, който никога не спира да прави неща, но никога не се променя и няма никаква нужда от това. За нас не важи същото обаче.

Бихте ли ни доказали, че това е Негово творение? Онзи сборник от легенди и митове не върши работа за доказателство. Пък и дали то е толкова съвършено, че работело като швейцарски часовник?

За да твърдите, че нещо работи правилно или съвършено, вие трябва да знаете как се очаква то да работи, какъв е идейният проект. В случая вие не знаете това. Вие само наблюдавате ходът на някакви процеси, и поради непознаването на цялата картина това за вас е всичко, върхът на съвършенството и правилността. По гледната точка на лешоядите, има толкова много смърт във вселената, че храна има за всички. За тяхната ограниченост това е върха на съвършенството.  Дали  такива ограничения спомагат, за да се описва някакво съвършенство, в лицето на Бог?  Ами ако Бог е сбъркал кардинално и необратимо, пак ли трябва да го пишем съвършен?

Дали самото творение е съвършено? Ми огледайте се, то неотклонно върви към самоунищожение. Ентропията расте неотклонно, горивото на звездите се изчерпва неотклонно, ясно е до какво ще доведе това в бъдеще.  Нищо хубаво не го чака това творение ако продължава по тази пързалка и ако не се правят своевременни ремонти :) А щом такива ремонти биха се наложили, какво му е съвършеното на творението?

Изобщо, има ли нещо общо Бос с вселената, освен нечии недоказуеми твърдения? Тук сме научен форум, дайте с факти да говорим :)

Link to comment
Share on other sites

Има и Еволюция на Боговете😀, т.е развитието на тази социопсихологична конструкция на свръхземното, свръхестествено с развитие на самия човешки животински вид , говорено е тук за това.Изниква ми интересна <симулация> да допуснем някъде в една далечна галактика , мноого отдавна😀, едни съшества започват да вървят изправени................ дали вродените инстинкти и придобитите в стадото, групата , всичко проявено като първичен страх , светкавици по страшни от кой да е хищник могат да ги убият мигновенно и изневиделица ......... от небето.........Там горе е Един Голям Страх.........😀първичното общуване би ли могло да отрази това Голямо Шубе.........., Как

Link to comment
Share on other sites

Как реагират човекоподобните маймуни при бедствия , бури с много светкавици/гръмотевици, вулкани, земетресения, пожари, преди сме говорили , при тях има зародиш на някакво страхопочитание към свръхземното, екстремномощното и опасно, нещо като първична проява на богопочитане, дали обаче това са процеси универсални за Космоса ни , дали така , по подобен път би преминал всеки заформящ се разум, всяка група с подобни индивиди.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, scaner said:

Какво значи "добро"? Добро ли е да откъсна главата на съседката от горният етаж за да престане да ми вдига шум? Почвам да съм склонен да мисля, че това ще е добро, и не само за мене...

"Добро" е дълбоко субективно понятие, а в съвременният свят търпи и колективен консенсус. В този смисъл, твори ли Бог добро? Защо позволява толкова глад и смърт? Това поведение на добротворец ли е? Не. Съвършено ли е такова същество? Кое му е съвършеното? Сляпото преклонение не позволява да се прави оценка за съвършенство, защото заслепява.

Но в отговорът ви не намирам нищо по същество. Въпросът е, след като Бог не се променял, защо трябва да твърдим, че изобщо съществува? Защото не е достатъчно само да измислите абстракция с несъвместими свойства... Абстракциите могат да са всякакви, триъгълен четириъгълник например, какво общо имат с реалност и съществуване?  Идеятта ми е, не прекалявайте с абсурдни качества за Бог.

Според православието, доброто е абсолютно! "Злото" е относително! "Зло" не съществува, то е липса на добро и това те кара, да мислиш, че доброто е относително..

...Различни философии и начини, да гледаш на света!!!

Всъщност, представата, за доброто, определя мирогледа ти. Доколко е позитивен или негативен.. Самото възприемане, на доброто, като относително, т.е несъществуващо в абсолютна стойност, те определя,като настроен нихилистично...

Няма лошо, стига, да не пречиш на другите и да не откъснеш главата на съседката!🙂

Аз пък не можах, да разбера, защо трябва, да приемем, че всичко което съществува трябва, да се променя? Обясни ми, как ти би променил пълното съвършенство? 

Всичко е абстракция! Дори и човек или вселената, реалността и съществуването, от гледна точка на Бог... Вероятно, заради абстракциите, казваме, че ни е направил, по свое подобие и сме уникални, като творение.. 

Искаш, да ме вкараш в някакви безкрайни обяснения, защо това е така и другото иначе... Не казвам, че няма обяснение, но най-общото е, че щом е така, вероятно така е трябвало! Ако го отричаш, най-малкото отричаш функционалността, на съществувашия свят...!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, laplandetza said:

Апетита идва с яденето, човешките възможности с времето се променят, растат , и Човек е все по лакум и ненаситен.Нищо не може да го спре, за сега поне.Вече е надушил Голяма клюпачка, а за да се докопа се налага да бъде Нечовек...............

Винаги ще има нещо което, да те спира и това са възможностите ти!

Ако не вярваш, започни, да фотосинтезираш! Но не ми приказвай в бъдеще! Сега!!! И не някой друг! Ти, с твоите възможности, на нечовек! 

И ако ми говориш, за накаква хипотетична фотосинтеза в бъдеще, единствено можеш, да бъдеш възприет, като фантазьор!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...