Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

  • Администратор

Аз само не разбирам какво толкова още не е ясно - болестта е реална и заплахата от тази болест е реална! Най-голямата заплаха от коронавируса е да задръсти здравната система и тя да стане неефективна. Ако всички се разболеем, няма да умрем всички, но ще се напълнят болниците и всички здравни заведения.

Няма да може нормалните хора, с нормални заболявания и нужда от лечение да имат достъп до такова. Колкото по-бедна и слаба e здравнатa система на една държава толкова по-строги мерки за социална дистанция взима тя. В България не мисля, че са прекалени - тук си излизаме, разхождаме се, ходим където си искаме (с малки изключения) и реално работата продължава освен заведения, пътувания и няколко други засегнати отрасъла.

Защо тези, които спазват и се опитват да накарат другите да спазват някаква дистанция ги правят на луди или страхливи?!?! 

Аз спазвам всичко и вярвам в системата - тя дава резултати!! 

Защо до преди това положение сравнявахте България с Англия, Италия, Испания и САЩ - а сега не!?!?!

Ами сравнете ги!

Защото колкото и глупости да се говорят по телевизията то такива глупости нашите управници никога няма да кажат:

Инжектиране на дезинфектант срещу COVID-19 - Тръмп слиса лекарите

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/04/24/4058552_injektirane_na_dezinfektant_sreshtu_covid-19_-_trump/?ref=home_layer2

 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Р. Теодосиев said:

Аз само не разбирам какво толкова още не е ясно - болестта е реална и заплахата от тази болест е реална! Най-голямата заплаха от коронавируса е да задръсти здравната система и тя да стане неефективна. Ако всички се разболеем, няма да умрем всички, но ще се напълнят болниците и всички здравни заведения.

Няма да може нормалните хора, с нормални заболявания и нужда от лечение да имат достъп до такова. Колкото по-бедна и слаба здравна система една държава толкова по-строги мерки за социална дистанция взима тя. В България не мисля, че са прекалени - тук си излизаме, разхождаме се, ходим където си искаме (с малки изключения) и реално работата продулжава освен заведения, пътувания и няколко други засегнати отрасъла.

Защо тези, които спазват и се опитват да накарат другите да спазват някаква дистанция ги правят на луди или страхливи?!?! 

Аз спазвам всичко и вярвам в системата - тя дава резултати!! 

Защо до преди това положение сравнявахте България с Англия, Италия, Испания и САЩ - а сега не!?!?!

Ами сравнете ги!

Защото колкото и глупости да се говорят по телевизията то такива глупости нашите управници никога няма да кажат:

Инжектиране на дезинфектант срещу COVID-19 - Тръмп слиса лекарите

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/04/24/4058552_injektirane_na_dezinfektant_sreshtu_covid-19_-_trump/?ref=home_layer2

 

 

Колегите доказаха , че вашата система от тук нататък може да поеме пациенти при масово заразяване , подобно на това в Италия, Испания, доказаха го, обаче има едно НО , това е по данни на <хартия> ако има затаяване на информация или измама с официалната база данни тогава...............работата е , както казваме , бузук !

  п.с. А  джокера Тръмпи....... ей тоя е за психиатрично отделение !

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, makebulgar said:

Е да, значи който не умира от тия неща, значи нека от вируса да умира. То тогава нека да върнем и шарката и маларията, щото нали така или иначе ще умрем я от катастрофа, я от естествена смърт. 

Подобна аргументация с изтъкване на други начини по които се умира по никакъв начин няма да успокоят онези които берат душа в болницата щото някои им е кихнал в лицето. 

Наистина трябва всички които доказват колко е безопасен вируса да се заразяват, така че да усетят на свой гръб. Даже трябва самоинициативно да се заразяват тъй като това ще е най-доброто доказателство за твърденията им. Отиват в болницата, целувка с някой заразен, и после вкъщи при семейството да обсъждат в близка дистанция колко е виновен щаба. Иначе е интернет празнодумие. 

И колко умират от глад? Олеле....

Но си прав. И тук почнаха да говорят, че и затова ще почнат да отпущат от 4. май карантената и успоредно, с това  на публично място ще е задължително маска да носят, защото покрай Ковиковците съвсем занимариха "нормалните, обичайните, хроничните" болни....😷

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Аз само не разбирам какво толкова още не е ясно - болестта е реална и заплахата от тази болест е реална! Най-голямата заплаха от коронавируса е да задръсти здравната система и тя да стане неефективна. Ако всички се разболеем, няма да умрем всички, но ще се напълнят болниците и всички здравни заведения.

Няма да може нормалните хора, с нормални заболявания и нужда от лечение да имат достъп до такова. Колкото по-бедна и слаба e здравнатa система на една държава толкова по-строги мерки за социална дистанция взима тя. В България не мисля, че са прекалени - тук си излизаме, разхождаме се, ходим където си искаме (с малки изключения) и реално работата продължава освен заведения, пътувания и няколко други засегнати отрасъла.

Защо тези, които спазват и се опитват да накарат другите да спазват някаква дистанция ги правят на луди или страхливи?!?! 

Аз спазвам всичко и вярвам в системата - тя дава резултати!! 

Защо до преди това положение сравнявахте България с Англия, Италия, Испания и САЩ - а сега не!?!?!

Ами сравнете ги!

Защото колкото и глупости да се говорят по телевизията то такива глупости нашите управници никога няма да кажат:

Инжектиране на дезинфектант срещу COVID-19 - Тръмп слиса лекарите

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/04/24/4058552_injektirane_na_dezinfektant_sreshtu_covid-19_-_trump/?ref=home_layer2

 

 

Не всички мерки са адекватни и обмислени , някои са прекомерни, и това   дразни хората в България.
Няма обяснения и няма информация..

Например

- Забрана за посещения на паркове? Защо, след като така или иначе има внедерени достатъчно други мерки?/спазване на дистанция + носене на маски + забрана за събиране в групи/

- Повсеместно  блокиране на градовете с много ограничния? Много хора имат възрастни  родители, извън тези градове  и не могат за всичко да разчитат на съседите..
Или,сега се налага хората  да търсят работа извън населеното място (в случая  не става  дума за ходене на работа, а за ходене на интервюта).. Кога и как според другарката Николинка-Калинка ще бъдат наети 50 000 -100 000 човека от вътрешносттта за морския сезон , след като кандидатите да могат да излизат от  градовете си и да влизат в Бургас и Варна

Та, казвам според мен мерките (когато са адекватни) не са проблем за повечето хора в България

 

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Р. Теодосиев said:

Аз само не разбирам какво толкова още не е ясно - болестта е реална и заплахата от тази болест е реална! Най-голямата заплаха от коронавируса е да задръсти здравната система и тя да стане неефективна. Ако всички се разболеем, няма да умрем всички, но ще се напълнят болниците и всички здравни заведения.

Няма да може нормалните хора, с нормални заболявания и нужда от лечение да имат достъп до такова. Колкото по-бедна и слаба e здравнатa система на една държава толкова по-строги мерки за социална дистанция взима тя. В България не мисля, че са прекалени - тук си излизаме, разхождаме се, ходим където си искаме (с малки изключения) и реално работата продължава освен заведения, пътувания и няколко други засегнати отрасъла.

Защо тези, които спазват и се опитват да накарат другите да спазват някаква дистанция ги правят на луди или страхливи?!?! 

Аз спазвам всичко и вярвам в системата - тя дава резултати!! 

Защо до преди това положение сравнявахте България с Англия, Италия, Испания и САЩ - а сега не!?!?!

Ами сравнете ги!

Защото колкото и глупости да се говорят по телевизията то такива глупости нашите управници никога няма да кажат:

Инжектиране на дезинфектант срещу COVID-19 - Тръмп слиса лекарите

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/04/24/4058552_injektirane_na_dezinfektant_sreshtu_covid-19_-_trump/?ref=home_layer2

 

 

Прав си и не си. Прав си, че засега при нас в източна европа–изключение унгария с нейните 10%- сме сравнително добре. НО. Тези които досега са свикнали да манипулират или прецеждат новините достигащи до нас, защо да не си продължават тази практика? Лъжат в данните, в починалите, в заразените въобще. И продължават да маннипулират за да НЯМА ПАНИКА...Западните са лесни. Там щат не щат казват 80-90% на истината....как при китайците избухващата/или върлуващата от есента още/ епидемия спират аламинут с карантен на 6 000 000 народ и фактически никъде другаде в Китай не избухва епидемия, много-много не говорят а само, че Те били виновни. Дотогава тук в европа виж какво става....Човешки експерименти. Сякаш вирусът ще спре на тази или онази граница...Като Борис фука се, че е фитнес супермен даже се здрависва с коронясани и има намерението да прекара Англия през епидемията с метода на стадово заразяване, а после когато и на него му свършва въздухчето и почти убива пукала, минава на стратегията на карантена и тестване и пищи за помощ....

И какви са тези водачи наши които от години вече не слушат умните хора, ами банкерите и борсите гледат за да получат още един мандат за крадене и говорят глупости като този Тръмп...Една неграмотна циганка чистачка на обществените кенефи ще ти каже адективен отговор на този който озаглавява ВОДИ, НАЙ-СИЛНАТА ДЪРЖАВА НА СВЕТА въввръзка да пие или инжектира или вдишва парата на хипо или киселина.....

Ама и нашите не са по....Орбанчо в фебруари казва това е хистерия попомагана от Шорош. В март, че сме подготвени и при нас ще мине леко...В април, че са нужни маски и лични защитителни дрехи и почва от Китай да вкарва с тонове тези вкючително търси и 6000 дихателни системи. А сега, пикът ще е на 3 май и за тогава вече във всички болници, всички лекари и сестри ще бъдат облечени в противовирустните дрехи и маски.......ЗНАЧИ ДОСЕГА НЕ СА БИЛИ!!!!!!!!!!!

Лъжат, лъжат, лъжат.

А през цялото време нападат опозицията, че с шорошови пари лъжи и само долага до ЕС.....

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 21.04.2020 г. at 19:23, laplandetza said:

НОЩ и Деня Слънце Борисов явно имат идеята да тревожат хората, тревожния човек е лесния човек.😷

Намалиха малко с това, защото Каскета (също е бившо ченге)  задейства член 326 от НК за да удари свободното слово -обвиниха проф Асенка Стоименова че е дала интервюта за възможна липса на медикаменти в аптечната мрежа

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/zdraveopazvane/2020/04/10/4053090_prokuraturata_obvini_predsedatelkata_na/

https://clinica.bg/11738-Obvinenieto-na-Prokuraturata-e-nesystoqtelno

Сега  Мутафчията  и Тиквата попадат  под  огъня на член  326 - не могат свободно  да говорят  тъпотии за ковчези и умрели, и да всяват тревога

 

ОТ

Нещата с тази криза  вървят натам че ГЕРБ няма да изкарат  до края на мандата си , ще има протести и  предсрочни избори.. Тикавата прави същата грешка като ментора си Живков да мисли българите за идиоти..

Не сме идиоти, просто сме примиренци и страхливци, а това е друга бира!

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Skubi said:

И колко умират от глад? Олеле....

Отново нелеп пример. Не разбирате, че има съществена разлика между индивидуални трагедии и колективната епидемия. Да се дават примери със статистики свързани със смъртни случаи, които са следствие на индивидуални трагедии и проблеми - катастрофи, сърдечни болести, бедност, рак и други подобни е логическа грешка/заблуда. Тези неща не се предават от човек на човек, не са заразни, и не зависят от това колко души са се събрали и колко наблизо са. Грешни примери са това. 

Вирусната епидемия е колективна зараза, и затова и се вземат колективни мерки, иначе целия колектив страда. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, makebulgar said:

Отново нелеп пример. Не разбирате, че има съществена разлика между индивидуални трагедии и колективната епидемия. Да се дават примери със статистики свързани със смъртни случаи, които са следствие на индивидуални трагедии и проблеми - катастрофи, сърдечни болести, бедност, рак и други подобни е логическа грешка/заблуда. Тези неща не се предават от човек на човек, не са заразни, и не зависят от това колко души са се събрали и колко наблизо са. Грешни примери са това. 

Вирусната епидемия е колективна зараза, и затова и се вземат колективни мерки, иначе целия колектив страда. 

Гладуването не е колективна трагедия? Това е колективна която ВЛАСТТА иска да е....Например тук говорят пишат за умрелите, замръзналите клошари на улизцата...Но за пенсионерите които по личните си апартаменти или къщи умират от глад или изтиване.....не фигурира никъде. Като и това няма да фигурира , че чрез наредба починалите в къщи от С19 или в болниците ако не са били на дихателна ситема ги пишат, че починали в последиците на разни болести....

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, Skubi said:

И колко умират от глад? Олеле....

 

В Ню Йорк раздават безплатна храна, без за се изискват документи. Има към  400 пункта - училищните   столове работят  като  безплатни кухни и заведения  за всички (не само за учениците и родителите им)

https://abc7ny.com/nyc-free-meals-new-york-coronavirus-mayor-de-blasio/6072252/

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

Не всички мерки са адекватни и обмислени , някои са прекомерни, и това   дразни хората в България.
Няма обяснения и няма информация..

Например

- Забрана за посещения на паркове? Защо, след като така или иначе има внедерени достатъчно други мерки?/спазване на дистанция + носене на маски + забрана за събиране в групи/

- Повсеместно  блокиране на градовете с много ограничния? Много хора имат възрастни  родители, извън тези градове  и не могат за всичко да разчитат на съседите..

Дисциплината, съобразителността, грижата за другите, мисленето за последствията от собствените действия... все качества, които липсват в голяма част от нашите сънародници...

Примерно, наркоманчетата, които се събират по парковете какво да се правят? Пенсионерите, които се събират да играят шах/табла/карти и да пият какво да се правят?

Цитирай

Нещата с тази криза  вървят натам че ГЕРБ няма да изкарат  до края на мандата си , ще има протести и  предсрочни избори.. Тикавата прави същата грешка като ментора си Живков да мисли българите за идиоти..

Не сме идиоти, просто сме примиренци и страхливци, а това е друга бира!

герберастите специално държат българското племе затворено, че да му вземат правата и да му наложат диктатура, че да могат да си крадат на воля и да си теглят кредити... щото нали бюджета е празен и опоскан... трябва да се прекрати договора за Ф-ките и да се раздадат парите на хората, че има глад... държавата трябва да даде пари на хората и на малкия бизнес, че иначе ще фалират и ще има глад...

Редактирано от новорегистриран2
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, новорегистриран2 said:

Дисциплината, съобразителността, грижата за другите, мисленето за последствията от собствените действия... все качества, които липсват в голяма част от нашите сънародници...

Примерно, наркоманчетата, които се събират по парковете какво да се правят? Пенсионерите, които се събират да играят шах/табла/карти и да пият какво да се правят?

Извинявай отново, но кое не му е нормалното. При нас официално имаме много повече заразени и починали от колкото в БГ, но е разрешено събирането по 10 човека и младите се събират в паркове или сред прородата, реки,езера и пийват по някоя бира, не са наркомани, или навън играят фризбиголф или както през ден ходя във фитнес залата, кое не му е нормалното и кое не е дисциплинирано.  Тукашните пенсионери също са навън. 

Ти искаш дисциплина, съпбразителност, грижа за другите, че от къде на къде бе, когато се замисли човек....... ами  бг.елита е психарски, психопатски и няма никаква грижа и милост към слабия, никакво мислене в перспектива за държавно развитие , е в такъв случай кое ще спре гражданина Х да .е.е май... та  на всичко и всички. Тая работа не е от последното десетилетие, тая е периодична, къде повече, къде с временни <изненеади> и е от Векове, най ми приляга поговорката в такива случаи , Куче влачи рейс!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, laplandetza said:

Извинявай отново, но кое не му е нормалното. При нас официално имаме много повече заразени и починали от колкото в БГ, но е разрешено събирането по 10 човека и младите се събират в паркове или сред прородата, реки,езера и пийват по някоя бира, не са наркомани, или навън играят фризбиголф или както през ден ходя във фитнес залата, кое не му е нормалното и кое не е дисциплинирано.  Тукашните пенсионери също са навън.

Разликата е в това, че 1. финландската здравна система е несравнима с българската. Същото важи и за корейската. Преди средата на март нашата (българската) система нямаше ресурса да издържи евентуалния наплив от болни, защото 2. демографската пирамида у нас е такава, че предполага по-голям наплив и 3. разликата в развитието на отделните области и общини.

Не знам как е при вас, но около 60% от заразените в Корея се оказаха млади сектантки на по 20 и няколко. Т.е. потенциалните пациенти в рисковата възраст са по-малко като брой. И въпреки това се наложи военните да спасяват положението.

Но това е Корея, където няма чувствителна разлика в развитието на провинциите, за разлика от България. България, в която всичко е концентрирано в София и още 3-4 областни центъра, а извън тях е трагедия...

Цитирай

Ти искаш дисциплина, съпбразителност, грижа за другите, че от къде на къде бе, когато се замисли човек....... ами  бг.елита е психарски, психопатски и няма никаква грижа и милост към слабия, е в такъв случай кое ще спре гражданина Х да .е.е май... та  на всичко и всички. Тая работа не е от последното десетилетие, тая е периодична, къде повече, къде с временни <изненеади> и е от Векове, най ми приляга поговорката в такива случаи , Куче влачи рейс!

Къде елита го е грижа за простолюдието? Освен в руската пропаганда, де.

Цитирай

никакво мислене в перспектива за държавно развитие

Има ги и то много, лошото е, че има една група с две разклонения представяща се за социалисти и умнокрасиви демократи, които натвориха поразии за десетилетия напред. И сега, като почнаха да им ограничават достъпа до обществения ресурс и се зададе жалния вой.

-----

Като цяло мерките предприети в България от здравните власти (разбирайте щаба) по нищо не се отличават от това, което корейските им колеги искаха да наложат. Защо не ги наложиха е отделен въпрос.

Редактирано от новорегистриран2
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, nik1 said:

В Ню Йорк раздават безплатна храна, без за се изискват документи. Има към  400 пункта - училищните   столове работят  като  безплатни кухни и заведения  за всички (не само за учениците и родителите им)

https://abc7ny.com/nyc-free-meals-new-york-coronavirus-mayor-de-blasio/6072252/

 

Световно говорехме. Световно.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, новорегистриран2 said:

Разликата е в това, че 1. финландската здравна система е несравнима с българската. Същото важи и за корейската. Нашата (българската) система няма ресурса да издържи евентуалния наплив от болни, защото 2. демографската пирамида у нас е такава, че предполага по-голям наплив и 3. разликата в развитието на отделните области и общини.

....

Тук ще те поправя, не си точен. Колегите показаха и доказаха, че бг системата е способна да поеме наплива на глава от населението, такъв като в Италия, имст легла, техника и подготвени специалисти лекари и сестри, персонал. Така е по <документи> всички се надяват да няма фалшифициране на информацията, да няма присвоявания и позиции само на <хартия>

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, laplandetza said:

Тук ще те поправя, не си точен. Колегите показаха и доказаха, че бг системата е способна да поеме наплива на глава от населението, такъв като в Италия, имст легла, техника и подготвени специалисти лекари и сестри, персонал. Така е по <документи> всички се надяват да няма фалшифициране на информацията, да няма присвоявания и позиции само на <хартия>

Това казва и един от членовете на Щаба, явно затова им е трябвало време.  https://www.mediapool.bg/d-r-kunchev-virusat-mozhe-da-se-samoogranichi-ne-e-nuzhno-70-da-go-izkarat-news306607.html

-----

Предният ми пост ще го редактирам да бъде в минало време.

 

Редактирано от новорегистриран2
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, новорегистриран2 said:

Това казва и един от членовете на Щаба, явно затова им е трябвало време.  https://www.mediapool.bg/d-r-kunchev-virusat-mozhe-da-se-samoogranichi-ne-e-nuzhno-70-da-go-izkarat-news306607.html

-----

Предният ми пост ще го редактирам да бъде в минало време.

 

Кой какво казва, на българи с едната ръчичка на софрата изобщо никакво доверие. Съмнявам се за официалните данни, за положението по <документи>....................

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, новорегистриран2 said:

Дисциплината, съобразителността, грижата за другите, мисленето за последствията от собствените действия... все качества, които липсват в голяма част от нашите сънародници...

 

 Пловдив с нищо  не се различава от NY  хората си чaкат реда да влезнат в магазините (без някой да ги командва ) , спазват дистанция навсякъде,  градинките са затворени с ленти (дори и някой да иска да мине през тях - не може), носят маски.

 

Цитирай

Примерно, наркоманчетата, които се събират по парковете какво да се правят? Пенсионерите, които се събират да играят шах/табла/карти и да пият какво да се правят?

Пенсионерите  спазват правилата  защото гледат по-младите .. 
Пиянките и наркоманите  са зависими, и за тях никкакви  мерки и заплахи не важат - те ще намерят начин да се съберат. .

Последното се отонася и за Шекера, Хармана,Столипиново.  (цигански махали в Пловдив) - правилата на карантината  не се спазват вътре в махалите, и няма сила която да промени бита и навиците им вътре  /Имах път до руския пазар и минах напряко през Шекера - майка без маска, върви с деца с маски...половината носят   маски другата половина не, дистанция  - както дойде,/

 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, laplandetza said:

Тук ще те поправя, не си точен. Колегите показаха и доказаха, че бг системата е способна да поеме наплива на глава от населението, такъв като в Италия, имст легла, техника и подготвени специалисти лекари и сестри, персонал.

Много скоро ще разберем. За съжаление е неизбежно да се премахнат ограниченията (карантината не е решение, а само временна мярка).
Това неминуемо ще доведе до увеличаване на случаите ... и много ясно ще си проличи колко сме подготвени.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, новорегистриран2 said:

Дисциплината, съобразителността, грижата за другите, мисленето за последствията от собствените действия... все качества, които липсват в голяма част от нашите сънародници...

 

 Пловдив с нищо  не се различава от NY  хората си чaкат реда да влезнат в магазините (без някой да ги командва ) , спазват дистанция навскякъде,  градинките са затворени с ленти (дори и някой да иска да мине през тях - не може), носят маски

 

Цитирай

Примерно, наркоманчетата, които се събират по парковете какво да се правят? Пенсионерите, които се събират да играят шах/табла/карти и да пият какво да се правят?

Пенсионерите  спазват правилата  защото гледат по-младите .. 
Пиянките и наркоманите  са зависими, и за тях никкакви  мерки и заплахи не важат - те ще намерят начин да се съберат. .

Последното се отонася и за Шекера, Хармана,Столипиново.  (цигански махали в Пловдив) - правилата на карантината  не се спазват вътре в махалите, и няма сила която да промени бита и навиците им вътре  /Имах път до руския пазар и минах напряко през Шекера - майка без маска, върви с деца с маски...половината носят   маски другата половина не, дистанция  - както дойде,/

 

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Фалити на Главната: Десетки магазини опразнени, други – затворени, а трети с невиждани намаления

Търговците в центъра се опасяват, че това ще е края на бизнеса им

 Район „Централен“, Пловдив  Ива Модова
 
19.04.2020 18:00  94065 13
Фалити на Главната: Десетки магазини опразнени, други – затворени, а трети с невиждани намаления

 

Десетки са магазините на Главната в Пловдив, които затвориха врати след началото на пандемията. Проверка на наш репортер показа, че над 20 са обектите, които са напълно изпразнени, а помещенията се отдават под наем. Причините са много, а една от тях е невъзможността на търговците да плащат наемите си.  Както TrafficNews съобщи преди време, наемните цени на едно помещение от 80-ина квадрата в района на Римския стадион варира около 2500 евро. Два етажа с площ от 160-170 кв.м метра пък отиват на 5000 евро на месец. 

23 са опразнените помещения, а на витрините стоят табели „Отдава се под наем”. Повечето от освободените търговски обекти предлагаха за дрехи, обувки и чанти. Сред фалиралите са още дрогерия, бутик за шапки. Хлопнал кепенци е и фирменият магазин на Мегз. Внушителният обект на Миглена Каканашева е на голи стени, а следа от търговската дейност на дизайнерката е само огромният надпис над входната врата.

На Главната може да се забележат и редица магазини, които са затворени. Други търговци пък са започнали пълна ликвидация на стоката си, а артикулите са пуснати с невиждани намаления от 50, 60 и дори 70%.

Затворени магазинчета и заведения има и в Капана. Наемите на търговските помещения в арт квартала достигнаха космически нива през последните години, но сега явно и там се задава криза. Само на Пешеходния мост фалит няма. Един-единствен обект е празен и се отдава под наем.

В същото време на най-дългата пешеходна алея минувачите се броят на пръсти. Дори в празничните дни, хора по Главната липсваха, както и в самите магазини. Продавачките строени и с цигара в ръка очакваха посетители, за да оправдаят стоенето на работното си място.

Пред наш репортер на Разпети петък, търговка сподели, че никога не е виждала Главната така пуста и сива. 

 

 

Подобна е ситуацията и на пешеходния мост. Служители от обектите бяха насядали по бордюрите, а хората просто преминаваха през пасажа. Немалко от магазините останаха затворени.

Според мнозина пловдивчани голямата вълна от фалити на търговски обекти и заведения едва започва. До 13 май са в сила наложените кризисни мерки. Според хората, те ще бъдат увеличени поне с още месец. Търговците в центъра се опасяват, че това ще е краят на бизнеса им. На фона на наемите, липсата на клиенти и липсата на финансови средства, скоро още магазини ще окачат табелата „Дава се под наем”.

 

 20200417_145111.jpg20200417_145129.jpg20200417_145159.jpg20200417_145247.jpg20200417_145406.jpg20200417_145423.jpg20200417_145431.jpg20200417_145515.jpg20200417_145524.jpg20200417_145528.jpg

20200417_145604.jpg20200417_145624.jpg20200417_145634.jpg20200417_145953.jpg20200417_150031.jpg20200417_150039.jpg20200417_150120.jpg20200417_150132.jpg20200417_150158.jpg20200417_151013.jpg20200417_151046.jpg20200417_151535.jpg20200417_151710.jpg

 
14 Харесва ми
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Цитирай

Китайски готвач в Ухан преди три месеца се обръща към чирака си:
-- Защо си извадил прилепа от фурната, още не се е опекъл?
-- Ее, шефе, голяма работа. Сякаш светът ще свърши.

Ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това не са фалити, а е по-скоро временно преструктуриране или взаимо-изгодно разваляне на договорите. За да не плащат безсмислено наеми. А после търговците ще се върнат и наемодателите ще почнат пак да събират парите.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, nik1 said:

 Пловдив с нищо  не се различава от NY  хората си чaкат реда да влезнат в магазините (без някой да ги командва ) , спазват дистанция навскякъде,  градинките са затворени с ленти (дори и някой да иска да мине през тях - не може), носят маски

 

Пенсионерите  спазват правилата  защото гледат по-младите .. 
Пиянките и наркоманите  са зависими, и за тях никкакви  мерки и заплахи не важат - те ще намерят начин да се съберат. .

Последното се отонася и за Шекера, Хармана,Столипиново.  (цигански махали в Пловдив) - правилата на карантината  не се спазват вътре в махалите, и няма сила която да промени бита и навиците им вътре  /Имах път до руския пазар и минах напряко през Шекера - майка без маска, върви с деца с маски...половината носят   маски другата половина не, дистанция  - както дойде,/

 

 

 

Въпреки, че не съм от Пловдив, той е от градовете, които са моя слабост. :) Радостно е, че пловдивчани спазват мерките, за разлика от някои други "граждани".

Цитирай

Фалити на Главната: Десетки магазини опразнени, други – затворени, а трети с невиждани намаления

Още не мога да си обясня логиката на подобни наемодатели, които изпъждат наемателите си след един месец. Като е повече от ясно, че няма да могат да намерят нови хора в близките месеци.

В Корея, примерно, вчера се разходих из някои от местните молове... Магазините и щандовете в тях почти нямаха клиенти, правят се промоции от 20 до 50%... НО собствениците на моловете не пъдят наемателите си, напротив, подпомагат ги по различни начини.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...