Отиди на
Форум "Наука"

Странни съвпадения в живота на Наполеон и Хитлер


Recommended Posts

  • Потребител

Изкуших се да "събудя"🙃 този клуб със следното:

Наполеон - Хитлер

Наполеон е роден през 1760 г. Хитлер е роден през 1889 г. (разлика от 129 години),

Наполеон идва на власт през 1804 г. Хитлер идва на власт през 1933 г. (разлика от 129 години),

Наполеон влязъл във Виена през 1812 г. Хитлер влиза във Виена през 1941 г. (129 години разлика)

Наполеон загубил войната през 1816 г. Хитлер загубил войната през 1945 г. (разлика от 129 г.).

И двамата са дошли на власт, когато са били на 44 години.

И двамата са нападнали Русия, когато са били на 52 години.

И двамата са загубили войната, когато са били на 56 години.

 

https://trafficnews.bg/komentari/neobiasnimi-i-stranni-savpadeniia-shte-vi-pobiiat-trapki2-59039/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ееееее  още първото твърдение е грешно и натам всичко рухва...

Наполеон е роден през 1769 година !  Практически "взима" властта през 1799 , през 1802 става пожизнен консул, а през 1804 император...

Разместиха се сериозно 129-те години съвпадения

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

Наполеон е роден през 1760

От къде изнамериха тази нова за мен дата? Аз също смятам, че е роден през 1769-та - Аячо, Корсика. Поне от четенето за него, друга дата не съм срещал. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Stoned said:

От къде изнамериха тази нова за мен дата? Аз също смятам, че е роден през 1769-та - Аячо, Корсика. Поне от четенето за него, друга дата не съм срещал. 🙂 

Авторката (на статията, не Шпагата) цели всичко друго но не и достоверност.  Трябва да има мистика. Ето и заглавието " Необясними и странни съвпадения! Ще ви побият тръпки: вижте как се повтаря историята..."   Тръпки побиват ама от глупотевините ѝ . Състаряването на Наполеон с 9 години дори не е най-големия гаф.  Загубил войната през 1816 г !?  През тази година Бонапарт вече е на пожизнен курорт - дестинация - остров Св. Елена.  Бил влязъл във Виена през 1812 г. е ? Влизал е и по рано - след Аустерлиц.  Австриецът Хитлер дали не е "влизал" и той доста преди 1941 г  след като е живял там ?  С две думи - всичките 7 "открития" на госпожата ..някоя си Владова са грешни 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Stoned said:

От къде изнамериха тази нова за мен дата? Аз също смятам, че е роден през 1769-та - Аячо, Корсика. Поне от четенето за него, друга дата не съм срещал. 🙂 

Както изглежда, желанието за странности и чудеса понякога "замъглява" фактите. Така животът става по-интересен:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Евристей said:

Авторката (на статията, не Шпагата) цели всичко друго но не и достоверност.  Трябва да има мистика. Ето и заглавието " Необясними и странни съвпадения! Ще ви побият тръпки: вижте как се повтаря историята..."   Тръпки побиват ама от глупотевините ѝ . Състаряването на Наполеон с 9 години дори не е най-големия гаф.  Загубил войната през 1816 г !?  През тази година Бонапарт вече е на пожизнен курорт - дестинация - остров Св. Елена.  Бил влязъл във Виена през 1812 г. е ? Влизал е и по рано - след Аустерлиц.  Австриецът Хитлер дали не е "влизал" и той доста преди 1941 г  след като е живял там ?  С две думи - всичките 7 "открития" на госпожата ..някоя си Владова са грешни 

Ето я и "ползата от вредата":) Така поне ще прочета нещо повече за Наполеон - явно имам значителни пропуски...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, sir said:

Това е така, защото Наполеон и Хитлер са всъщност едно и също лице, а историците са удревнили събитията, свързани с този уж Наполеон със 129 години.

Е, уви, така е:yes: Въпреки че сменя физиономията си, Злият Гений винаги си е един и същ - всъщност вездесъщ😬

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Шпага said:

Е, уви, така е:yes: Въпреки че сменя физиономията си, Злият Гений винаги си е един и същ - всъщност вездесъщ😬

Да внимаваме, понеже новият зъл гений вече ще да е на около три годинки (1889 + 129 = 2018)! 🤖

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

Годината на раждане е грешна....от тук...всичко се губи...но има общо и то е жажда за власт на всяка цена...съвет първо справка.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

А и какво да прави Хитлер във Виена през 1941 година?Да не са предатирали Аншлуса? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 12.02.2021 г. at 20:30, Conan said:

Наполеон и Хитлер все пак имат някой съвпадения макар и не странни.

Ако търсиш съвпадения между диктатори, все ще намериш. Независимо кои са. То и между произволно избрани хора ще има съвпадения, стига да търсиш.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...