Отиди на
Форум "Наука"

Обновен МЕТОД- ЛАПЛАНДСКА ВЕРИГА на ВРЕМЕТО


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 21 часа, scaner said:

Аз знам всичко по темата... :)

Без да съзнаваш ти всъщност казваш "Аз ВЯРВАМ, че знам всичко по темата."😉 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 209
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 46 минути, Шпага said:

Без да съзнаваш ти всъщност казваш "Аз ВЯРВАМ, че знам всичко по темата."😉 

Въййй, а аз толкова се чудех какво ли съм искал да кажа... Представяш ли си? Добре че има хора дето ги знаят тези неща.

Но тогава защо те затруднява да разбереш какво казва лапландеца и питаш тук? :) Или кристалното кълбо ти се е повредило?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Въййй, а аз толкова се чудех какво ли съм искал да кажа...

Не, Сканер. Ти не си искал да го кажеш, обаче... без да искаш си го казал:bk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Шпага said:

Не, Сканер. Ти не си искал да го кажеш, обаче... без да искаш си го казал

Ами казаното е написано черно на бяло и в него не се вижда това което ти казваш че съм казал. Значи се връщаме на моята хипотеза - искал съм да го кажа, ама не съм го казал, пък на тебе нещо ти е подсказало какво е било желанието ми да кажа?

Или е станала някаква грешка?

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, scaner said:

Ами казаното....

Гледай как се скри , когато го насочвам за обсъждане по същество и детайли !

 

<<<<  

Конкретика.

Двата часовника в <к1> Пулса ЕМГ , активира се първи , сетне при прием - активиране на втори и той е със Зададено фиксирано време, изкуственно зададено от нас, Фиксирания интервал време, точно половината на двойния светлинен път.

Тука нещо неясно и възражения?  >>>>

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Гледай как се скри , когато го насочвам за обсъждане по същество и детайли !

Лапламндец, прикючили сме с тебе. Да си разбрал.

Твърдението, че едостранният път е половината по продължителност от двустранния, е валидно само когато краищата на пътя са неподвижни в системата в която става измерването, и съответно се измерва с неподвижни часовници. Което веднага ни довежда, че при две взаимоподвижни отправни системи трябва да работим с две взаимоподвижни групи от такива точки, с две независими групи часовници, съответно различни светлинни лъчи разхождащи се по тези групи. Демек няма никакви общи събития (освен максимум едно, началното), общи светлинни лъчи,  и подобни измишлизми.

Просто си създал доволно некачествен мисловен модел, неспособен да моделира нищо. Останалото е заслепление и тръшкане :)

Тва е положението.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, scaner said:

Или е станала някаква грешка?

Грешка допуска всеки, който твърди, че "знае всичко" по някаква тема. Всъщност той само си вярва, че знае всичко. Това е ПОЛУжението - според мен. Твоето мнение е друго, така че... не се разбрахме🙃

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Шпага said:

Грешка допуска всеки, който твърди, че "знае всичко" по някаква тема. Всъщност той само си вярва, че знае всичко.

Ти сигурна ли си в това твърдение? Проверявала ли си го и как? :) Или е някакво "общи съображения", "така трябва да бъде, щото така"...?

Link to comment
Share on other sites

Преди 25 минути, scaner said:

Лапламндец, прикючили сме с тебе. Да си разбрал.

Твърдението, че едостранният път е половината по продължителност от двустранния, е валидно само когато краищата на пътя са неподвижни в системата в която става измерването, и съответно се измерва с неподвижни часовници. Което веднага ни довежда, че при две взаимоподвижни отправни системи трябва да работим с две взаимоподвижни групи от такива точки, с две независими групи часовници, съответно различни светлинни лъчи разхождащи се по тези групи. Демек няма никакви общи събития (освен максимум едно, началното), общи светлинни лъчи,  и подобни измишлизми.

Просто си създал доволно некачествен мисловен модел, неспособен да моделира нищо. Останалото е заслепление и тръшкане :)

Тва е положението.

Има часовници има и събития и всичко е както трябва. Ти не си както трябва, разума те е напуснал.
 Конкретно или съобщавам за спам и  саботаж в моята тема!
 Ще обсъждаме ли нещата или заминаваш!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

Ти сигурна ли си в това твърдение? Проверявала ли си го и как? :) Или е някакво "общи съображения", "така трябва да бъде, щото така"...?

Отговарям с "Да" на всеки от въпросите ти, въпреки, че те са привидно противоположни. Важното в случая е ти да се успокоиш, че последната дума е твоята😎

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...