Отиди на
Форум "Наука"

Ново разпалване на конфликта в Украйна?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 10 часа, Last roman said:

братушките обичат да тролят. Забавното е, че украинската флота едва ли може да се мери дори с каспийската такава ;)

 

Те украинците са на нашето ниво като флот. Та за това се чудих стрещу кого е това “местене”. Тя една Григорович, може да омете това което имат украинците. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 88
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 7 часа, Capitainofmarine said:

Влизаме в летен сезон, метереолозите обещават стабилно време така че защо не, освен Калибри тези артилерийско-ракетни кораби носят  ракетно вооръжение а някои и торпедно противоподводно въоръжение. Доколкото разбрах ги базират в Азовско море, което си е една локва и те така....

Да, така вече има някакъв смисъл. Не се замислих, че сезона не е на бури и ако ги държат в Азовско море, риска от демонстрацията може и да е приемлив.  А това, че руснаците тотално са си за*бали флота и ще съжаляват за това е ясно. Според мен трябва да зарежат всичко и да развиват и модернизират 22350. Просто нямат друг универсален и боеспособен проект. 

Редактирано от Amazonski
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Amazonski said:

Да, така вече има някакъв смисъл. Не се замислих, че сезона не е на бури и ако ги държат в Азовско море, риска от демонстрацията може и да е приемлив.  А това, че руснаците тотално са си за*бали флота и ще съжаляват за това е ясно. Според мен трябва да зарежат всичко и да развиват и модернизират 22350. Просто нямат друг универсален и боеспособен проект. 

Въобще на РФ и трябва комплексен флот – от ракетно артилерийски катери до самолетоносачи. От малки подводници за охрана на бреговата зона до океански подводни крейсери. Проблема е че са загубили СССР технологии за производство а това което е съхранено е меко казано пшик, както те се изразяват а освен това има празнина в приемственоста на корабостроителната мисъл от СССР и новата генерация от РФ. Другият им проблем е недостаточноста на висококвалифицирани кадри. И естествено финансиране и действие в режим на санкции.

Мен ми е любопитно другият в играта – Турция. Изхитриха се да строят авиопренасящ десантен кораб - 900 човека батальон техника или 40+ танка по испански проект. Разбира се турската военна промишленост е голям балон но се опитват да преминават от ответъчно производство към собствено. Сега цялата игра на Турция е да издърпат от Украйна двигатели за вертолети и технологии за тяхното производство за сметка на "Мотор Сич" и недоразумениуята с Китай, другият проект който ги интересува отчайващо това е ПТРК Конкурс и продължава да им стои въпроса с двигатели за отечествения им танк, всичко това може да вземат от украинското еврейство на цената на един РУШВЕТ И МАЛКО БАКШИШ, тоест идеално ефтино, да не забравяме и те са в икономическа криза. Защо са им нужни?! а.Ами защото покрай играта с Армения и Азербейджан и опитите за продажба на вертолети, бронемашини с ПТРК, дрони и БПЛА и прочие получиха няколко шамар-санкции и нямат вече двигатели за вертолети, корпуса правят сами вече, нямат двигатели за танковете си, нямат читава ПТР и прочие да не пиша много но бих добавил и малко мисли за турския поток, азерският газ който вече контролират и АЕЦ който руснаците им строят за свои пари,  между другото Иран обяви че е на 90% готов с урана, тогава си вържи руската АЕЦ с урана и ...

Тука политиката им прилича на ламбада, използвайки противоречията на руснаци и американци, те се прегръщат с руснаците в служни политически движения връткат коленца и тазове но прегръдка която в последствие води ужасен секс с НАТО и САЩ. О целиа политически танц ВПК на Турция печели и от страна която изключително беше потребител на военно производство станаха шестата сила по продажби на оръжия. Извода ми : Големите икономически иозгтоди от разпада на СССР и противопоставянето на Русия и САЩ в последните години само са в полза на две държави – Китай и Турция. 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Представление за пред пресата/украинците и учение/мисия за екипажите. Защо не ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е само това. Малките корабчета имат ракети.  Иначе тонажът е хубаво нещо, но днешната битка в морето ще я решат самолетите и ракетите, imho. Ако иде реч за отбрана на брега и морското пространство, а не за далечни мисии. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 16 часа, Capitainofmarine said:

Големите икономически иозгтоди от разпада на СССР и противопоставянето на Русия и САЩ в последните години само са в полза на две държави – Китай и Турция. 

 

А причината? Това са двете държави с най-твърда национална и самостоятелна политика ever. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По повод на напрежението между Чехия и Русия. Оказва се че взривения склад там бил собственост на нашият оръжеен търговец: Емилиян Гебрев. 
Хората, замесени във взривяването на този склад са същите вече познати ни отровители от Англия и България. 

https://lenta.ru/news/2021/04/20/third_russian/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, КГ125 said:

Не е само това. Малките корабчета имат ракети.  Иначе тонажът е хубаво нещо, но днешната битка в морето ще я решат самолетите и ракетите, imho. Ако иде реч за отбрана на брега и морското пространство, а не за далечни мисии. 

С нищо няма да помогнат. Спорните територии и линията на фронта са в обсега даже и на неособено далекобойната артилерия, която може да обстрелва тоя периметър и от руска територия, доста по-лесно и безопасно отколкото от речни катери от морето.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, КГ125 said:

А причината? Това са двете държави с най-твърда национална и самостоятелна политика ever. 

Хм! Причината?! СССР се разпадна, образува се вакум политически икономически, най-вече икономически. Китай успя да "купи" много технологии и зае мястото на СССР на пазарите в Азия, Африка и като влияние политическо, но това го правят с "мека сила". И понеже става въпрос за Украйна там също е огромно икономическо присъствие на Китай. Турция зае районите в централна Азия. Добре че ни приеха в ЕС и НАТО иначе днес щяхме да учим "пинджин" на големия нов брат.  

Причината?! Не мога да кажа. Просто констатирам факта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Warlord said:

С нищо няма да помогнат. Спорните територии и линията на фронта са в обсега даже и на неособено далекобойната артилерия, която може да обстрелва тоя периметър и от руска територия, доста по-лесно и безопасно отколкото от речни катери от морето.

Е-е не са баш речни катери. Това са по принцип корвети от клас море-река, тоест кораби за защита на териториални води със способности да действат във икономическата зона. Руснаците специално си поддържат този клас и в Черно и в Каспийско море, за да могат да усилват групировките си на море. Ако си спомняш те имат система от канали и лесно могат да ги прехвърлят от Черно Море в Каспия, Балтика и Северните морета. Лепят ги бързо в няколко варианта сега в Абу-даби представиха и експортна версия, 900 тона. Като предназначение универсално корабче въоръжено до зъби. Като стана дума ще ти е интересно мисля, възстановиха производство и предлагат реновирана подводница 613, като я предлагат в клас патрулиращи гмуркащи кораби. 

Ще помогнат и още как. Ще наплашат украинците, турците и НАТО. Корабчетата са в клас УРО и са същите които стреляха по Сирия от Каспийско море... 

Ние гледаме от балкона сеир. А ако имаме читави държавни мъже можем, например като Украинците, да започнем да дърпаме САЩ, конкретно президента им за ленд-лиз и да си превъоръжим армията. И за американците добре-няма да дават пари на нашите и да усилват корупцията а в същото време превооръжават армията на стратегически съюзник.

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лошото е че, ако не го свалят г-н Деменция ще имаме в бъдеще ТСВ.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те в Сирия не дадоха ли само един демонстративен залп от Каспийско море? Но дори и да е имало по-солидна огнева поддръжка от там в онзи случай има логика, защото не могат да закарат ракетните установки и артилерията до сирийската граница, докато до украинската могат. 

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, Warlord said:

Те в Сирия не дадоха ли само един демонстративен залп от Каспийско море? Но дори и да е имало по-солидна огнева поддръжка от там в онзи случай има логика, защото не могат да закарат ракетните установки и артилерията до сирийската граница, докато до украинската могат. 

То това е предназначението на корабчетата - тестово легло за крилати ракети с морско базиране. Договорите забраняват наземно базиране на КР. Та руснаците това намериха като най-бързо и евтино за тестове. Общо-взето плаващ контейнер за осем ракети. На такъв размер корабче, не могат да се поставят сериозни сензори, и е просто пускова установка. Демек звънят им по телефона, казват им какви координати да въведат и на корабчето натискат копчето. Само по себе си, корабчето е каквото каза Капитана - корвета за брегова охрана. 

Новите варианти на Горшков, вече са нещо по-различно. Имат и сензорите и енергетиката и комуникациите и достатъчен брой пускови, живучест и автономност, за да са някакъв фактор. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Май това беше засега, раздигаха панаира. Било само учение и било постигнало целите си.

https://btvnovinite.bg/svetut/rusija-pribira-vojskite-si-po-granicata-s-ukrajna.html?fbclid=IwAR31s0_U5z_QX0B4pBrfhmP17I1x_Vvxb11esCXN0FJs5R314JqbsnJUjBA

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 21.04.2021 г. at 9:49, Warlord said:

Те в Сирия не дадоха ли само един демонстративен залп от Каспийско море? Но дори и да е имало по-солидна огнева поддръжка от там в онзи случай има логика, защото не могат да закарат ракетните установки и артилерията до сирийската граница, докато до украинската могат. 

Да, ама така може да се пука и по черноморски цели. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От вчера, тренирали са стоварване на техника с десантни съдове в Крим. 

176082662_4228673800535014_1601335725406831749_n.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител
On 17.04.2021 г. at 17:42, Amazonski said:

Русия е преместила цялата Каспийска флотилия в Черно Море. Всичките 15 корабчета. Аз лично изобщо не схващам логиката. За какво рискуват живота на хората? Това са речни корабчета, а Черно Море е опасно дори за окенски съдове, проектирани за открито море.

Предполагам, ще ги държат на завет по пристанищата и в Азовско море, ама все пак да рискуват живота на екипажите за едната показуха изобщо не го разбирам. Като бойна стойност срещу Украйна нямат никакъв смисъл. Целия флот сумарно може да носи 24 броя Калибр. Реално не повече от 12, защото им трябват и Оникс. Отделно, че може да ги изстреля и от Каспийско море. 

Някой вижда ли някаква военна логика в такова драстично и рисково преместване на цяла флотилия? Какви цели може да има в Украйна за Калибр? И то такива недостижими за Искандер? 

Питам за чисто военната страна на такава маневра. 

 

Както сам добре си написал, това, което прави Руската федерация с предислокацията  на сили и средства от Каспийско море в базите на Черноморския флот в Черно море, не е нищо друго, освен дрънкане на оръжие. Цели, достойни на крилатите ракети "Калибр" на територията на Украйна има, при това доста! Но, никой няма да ги използва, просто защото НАТО няма да го позволи...Някои сега могат да ми възразят, като кажат, че Украйна не е член на НАТО, но присъствието на бойни кораби на НАТО в Черно море и последното мащабно /на бригадно ниво/ сухопътно военно учение на НАТО, провеждано на територията Прибалтика.

Разберете едно, в момента Руската федерация няма достатъчно ресурси, за да води пълномащабна и успешна война срещу НАТО. Алиансът има пълно превъзходство във средствата за водене на война във въздуха. Пълно качествено и количествено превъзходство на САЩ и НАТО, спрямо ВКС на Руската федерация...Въпреки С-400 и подготвяната С-500, Руската ПВО/с/ и ПВО/в/, не може да се противопостави достатъчно ефективно на заплахите от безпилотни летателни апарати...Руснацшите просто дрънкат оръжие, поради ред причини. Но най-съществени от тях, според мен са следните:

 

1. Да се шантажира Украйна и да се държи същата "в шах", пред заплахата от евентуална, потенциална руска военна агресия /трета по ред, считано от пролетта та 2014г./

2. Да се сплашат такива държави, като Чешката република, България и Румъния, /особено първата и втората от изброените/, да не подпомагат по никакъв начин Украйна, най-вече да не й продават боеприпаси за артилерийски системи.

 

3. Предислокацията на руските Сухопътни сили и на огневи средства за въздействие в тактическа и оперативно-тактическа дълбочина, е с цел да се отклони вниманието на изтерзаното общество в Руската федерация, от все по-задълбочаващата се икономическа криза и съпътствуващата я социална криза.

 

В Москва никой не възнамерява сериозно да води война...

Последно: икономическите санкции, наложени на Руската федерация от 2014г., макар и много бавно, но неумолимо задушават и омаломощават икономически Руската федерация, като в дългосрочен план сриват икономиката й. Руската федерация не е СССР, просто не разполага със същите ресурси и въпреки, че не може да си го позволи, влезе в спиралата на новата надпревара във въоръженията със САЩ..

Редактирано от andreiS40
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 20.04.2021 г. at 4:40, Amazonski said:

Те украинците са на нашето ниво като флот. Та за това се чудих срещу кого е това “местене”. Тя една Григорович, може да омете това което имат украинците. 

Въпреки лошото състояние на ВМФ на Украйна, което е от години, дори така, украинските военноморски сили са в много по-добро състояние, в сравнение с българските ВМС. Неведнъж съм казвал, че България практически не разполага с боен флот, а с брегова охрана.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 21.04.2021 г. at 8:08, Capitainofmarine said:

Е-е не са баш речни катери. Това са по принцип корвети от клас море-река, тоест кораби за защита на териториални води със способности да действат във икономическата зона. Руснаците специално си поддържат този клас и в Черно и в Каспийско море, за да могат да усилват групировките си на море. Ако си спомняш те имат система от канали и лесно могат да ги прехвърлят от Черно Море в Каспия, Балтика и Северните морета. Лепят ги бързо в няколко варианта сега в Абу-даби представиха и експортна версия, 900 тона. Като предназначение универсално корабче въоръжено до зъби. Като стана дума ще ти е интересно мисля, възстановиха производство и предлагат реновирана подводница 613, като я предлагат в клас патрулиращи гмуркащи кораби. 

Ще помогнат и още как. Ще наплашат украинците, турците и НАТО. Корабчетата са в клас УРО и са същите които стреляха по Сирия от Каспийско море... 

Ние гледаме от балкона сеир. А ако имаме читави държавни мъже можем, например като Украинците, да започнем да дърпаме САЩ, конкретно президента им за ленд-лиз и да си превъоръжим армията. И за американците добре-няма да дават пари на нашите и да усилват корупцията а в същото време превооръжават армията на стратегически съюзник.

Само, че за да се сбъдне това, което си написал /за техническа помощ, от страна на САЩ за превъоръжаване на Българската армия/, се изисква България да бъде наистина надежден, верен и най-вече ПРЕДВИДИМ И  ПОСЛЕДОВАТЕЛЕН стратегически съюзник на Съединените американски щати.

България, уви, НЕ Е такъв съюзник!  Няма как да ни имат доверие.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 17.04.2021 г. at 17:42, Amazonski said:

 

 

И още нещо по темата:

В момента, не територията на Естония се провежда , може бби най-мащабното учение на НАТО, в последното десетилетие "Swift Response". Бойни стрелби с РСЗО, с тактически ракети, изстрелвани от ПУ на РСЗО, отработва се въздушен десант и прочее. На руснаците ясно, недвусмислено им се показва, че просто няма смисъл от военни провокации.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 месеца по късно...
  • Потребител

Продължава истерията и пропагандата около Украйна..

Непрекъснато ставаме свидетели на нови фирми на борби и противопоставяния.

Вижда се че мнението на жителите Кримчани и донбасци вече изобщо не е от значение, световния капитализъм е загрижен за запазване на старите граници, а Путин в борбата за запазване на новите придобивки може да обрече най-огромната държава на света на бедност , изостаналост и изолация.

Последните събития: изтеглянето на самолетите от Украйна..

Нека обясним какво значи това:

Световния капитализъм най-накрая осъзна че Украйна все пак е рисково място..

Полетите от и до Украйна не са съвсем безопасни. Отдаването на самолети в лизинг  е с по-голям риск и не си струва да се рискува. Международните застрахователи вече отказват да поемат разходи по щети свързани с Украйна.

И съответно големите капитали без много обяснения решиха да си вземат имуществото..

Това вече е реална стъпка , при която ще последва и още оттегляния на други вложители и капитали.

В Украйна ще настъпи нова икономическа криза и нещата ще станат още по-трудно поносими за хората там. Мисля си че новата самолетна паника не е политически мотивирана, а е следствие на политически дирижираната истерия.

Политиците обмислят и дирижират процесите в една посока, но икономиката и хората са инерциални системи. Понякога минава време и се случват големи сътресения докато се уравновесят нещата..

Почти като при сблъсъка на континентите в геологията. Очерта се новия гео-политически разрив - земетръсна зона. 

 

Редактирано от tantin
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

CIRCUS  EUROPA

Гледаме един огромен циркр ние от Урала през Атлантика чак до Колорада и забравяме, че тези хищници политици и човекоподобни профит максимализатори използвайки хаоса създаден от тях, сега за да заличат следите си и да отвлекат вниманието ни от все повече разгарящата се инфлация, значи тези дяволи ни павят цирк, че ще има или няма война....ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛЕТА. Запада на времето в 56, 68 и пръстчето не си мръдна в наша помощ само с думи за една дрипава Украйна....Перчат сер танцуват като фазани и накрая ще се споразумят над главата на Киев и толкоз. Цирк. 

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Украинската криза придобива нови парадоксални измерения.. След като световния Капитализъм призова всичко живо да бяга от войната и Руската агресия в Украйна - едни от първите които го послушаха са разни депутати от украинската Рада. Наложи се президентът В. Зелински да им даде 24ч. срок да се завърнат обратно в Украйна.  За отбелязване е също че въпросните депутати се евакуирали със семействата си.. Проблема с руската Агресия в Украйна става все по сериозен. Призракът на руснаците започва да плаши все повече украинския народ и дори управляващите ги..

А ако не се върнат до 24 ч? 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...