Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Току-що казаха по радиото,че Путин е спрял настъплението и е поискал преговори. Междувременно Зеленски е повикал Международният червен кръст да извози телата на убитите 3500 руски войници. Няма завладян нито един голям украински град.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 16 минути, deaf said:

Току-що казаха по радиото,че Путин е спрял настъплението и е поискал преговори. Междувременно Зеленски е повикал Международният червен кръст да извози телата на убитите 3500 руски войници. Няма завладян нито един голям украински град.

Бил го спрял още вчера....

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Голямо надлъгване пада:

Украйна се е отказала от преговори, съобщи говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от РИА "Новости". Заради евентуалните двустранни разговори вчера Путин нареди да бъде временно прекратено настъплението на руските военни части. След отказа то отново ще бъде възобновено, съобщи Песков.

"Доколкото украинската страна се отказа от преговорите, днес беше възобновено придвижването на основните руски части в съответствие с плана на провежданата операция", заяви Песков пред журналистите.

Той пое ангажимента представителите на руските ведомства да предоставят колкото е възможно по-пълна информация за случващото се в Украйна.

Украинските медии също публикуват новината. Към момента няма потвърждение от страна на украинските власти, че са отказали, уточнява украинската информационна агенция Униан.

https://dnes.dir.bg/svyat/peskov-ukrayna-otkaza-pregovori-vazobnovyavame-operatsiyata

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гнома нищо не е спирал, опитва се да оправдае защо закъсняват от графика. Излизат вече съобщения, че поради пословичната им некадърност, цели колони са останали без гориво. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 20 часа, tantin said:

Това каменисто островче явно че не е без никакво значение. След като там се държи взвод от 20 човека. И за него спорят с Румъния. А тези защитниците предполагаемо знаят на какво се обричат след като не приемат да се предадат. От една страна украинците нямат оръжие да и средства за пълноценна защита. От друга страна не им липсва самочувствие и пращат руснаците 'нах*й'.  Руснаците пък точно заради такива упорити са готови да смачкат цялата Украйна.  За момента всичко е хаос. Като гледам Путин ще му трябва бая народ още да мобилизира за да окупира Украйна. Доста жертви се дават. Касапница ще има.

според руснаците, гарнизонът се е предал доброволно и без жертви:

Граничарите от Змийския остров на юг от Одеса се предадоха мирно и бяха отведени в Севастопол, съобщава генерал-майор Михаил Ясников, заместник-командир на руския Черноморския флот.

"Днес група от 82 военнослужещи от Змийския остров бяха доставени в Севастопол от спасителния влекач "Шахтьор", те сложиха оръжие и решиха да се върнат при семействата си", каза Ясников пред ТАСС.

Вчера в мрежата се появи аудио запис, на който украинските граничари отказват да се подчинят на руската команда за предаване и псуват въоръжените сили на Москва.

По-късно президентът на Украйна Владимир Зеленски заяви, че всички 13 граничари на острова за загинали геройски без да се предадат. Киев обяви, че военнослужещите ще бъдат посмъртно удостоени със звание "Герои на Украйна".

Аудио записът от радиообменът е без видео, а за фон се ползва снимка на острова.

 

 

От Министерството на отбраната на Русия заявиха, че украинските граничари не са оказали съпротива. От Москва допълват, че от началото на военната операция всеки ден има случаи на предаващи се украински войници.

https://dnes.dir.bg/svyat/rusiya-ukrainskite-voenni-ot-zmiyskiya-ostrov-se-predadoha-bez-boy

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, Amazonski said:

Гнома нищо не е спирал, опитва се да оправдае защо закъсняват от графика. Излизат вече съобщения, че поради пословичната им некадърност, цели колони са останали без гориво. 

Оказва се че дори Суми и Чернигов не са превзети. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/watch?v=5012983782094504 Харковска област

В Николаев в района на площад Победа полиция и тероборона задържаха руски саботьори.https://www.facebook.com/watch?v=665672734750657

 

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като гледам, руснаците съвсем умишлено не влизат в градовете, за да избегнат боеве по улиците и жертви сред цивилното население. Иначе е нормално да чакат презареждане и подкрепления. Украйна е голяма територия.

Малко пропаганда по въпроса за бъдещата посока на настъплението:

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

между другото и от двете страни се лъже на килограм. Примерно сутринта, украинците твърдяха, че са унищожили 800 руски войника, сега цифрата порасна до 2600. За унищожената техника май само Ванга знае отговора, цифрите варират още повече... :)))

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много ми е интересно, тук преобладават хора /всъщност никове/, които изразяват неистова омраза към Путин и или не виждат фактите, или са толкоз глупави, че копират само фейкове, или са тролове на хонорар?  

За морала да не говорим. Седем години безразборна стрелба по жилищни квартали на милионен град /Донецк/, което е нищо друго, освен, геноцид, минава покрай ушите на тези наши съфорумци.   И когато на Путин му писна да го отлъгват с разни ужким споразумения, той стана агресор.  Така е, но какъв избор имаше? Геноцид в Донбас, геноцид в Одеса, заплаха за геноцид в Крим...

    Че това не е истинска война, че руските воиски не навлизат в населени места, че атакуват само военни обекти, даже не и казарми за да не убият невинни войничета, също убягва от ушите на нашите съфорумци?  Ако има пострадали от мирното население, знайте, че това е постановка или стрелба от нацистите. Те искат да има много жертви да ги припишат на агресора.

Моля Кухулин да престане да копира украинските фейкове.  Добре, мразите Путин  / и аз не го обичам,  заради антибългаризъм /, но постарайте се да съберете информация от няколко източника, дали това, което сте намислили да пуснете тук е истина.

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Last roman said:

между другото и от двете страни се лъже на килограм. Примерно сутринта, украинците твърдяха, че са унищожили 800 руски войника, сега цифрата порасна до 2600. За унищожената техника май само Ванга знае отговора, цифрите варират още повече... :)))

 

Основно от Украинските про-западни медии ( всъщност други няма в Украина ). 90 процента от информацията е целенесочена пропаганда и откровени фейкове . 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Втори след княза said:

Силно са ме впечатлили две неща

Съвместни руско- украински патрули за охрана на Чернобил

 

Възможно е че има нещо голямо с което не е запозната общественост по отношение на тзи обект. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Втори след княза said:

Силно са ме впечатлили две неща

Съвместни руско- украински патрули за охрана на Чернобил

Там са украинските складове. И двете страни искат да са сигурни, че другите няма да ползват наличното, за мръсни бомби 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 минути, Сармат said:

Джавелин в действие https://www.facebook.com/watch?v=685667732845631

разсмя ме лафа на 'водещия', как ще спре да говори на руски след войната :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Втори след княза said:

Нали разбирате, че стига да искаха, руснаците ....

Те искат и точно за това ги охраняват. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Втори след княза said:

Знам ли. Като си помисля за две действия и ми е по-ясно защо не ни цени

  • Без да е член на НАТО, България подкрепи ракетите срещу Белград (дето паднаха и в Горна Баня) и ограничи Русия.
  • Разграби с подкрепата на всички партии банка КТБ с капитали на ВТБ и не позволи обратното й изкупуване

Ама и сега, Румъния не затвори въздушно пространство за Русия, а България го затвори. По- скоро антирусизъм на българските управляващи.

 

В тоя случай, и благо да бяха казали за Русия, все тая. Българското правителство не контролираше икономиката на България.  Житото беше "изкупено" и прехвърлено в Сърбия, По 4 ешелона всеки ден пътуваха от нефтохим за Сърбия.  Хранилищата в Сърбия бяха препълнени и някой реши цистернте да останат там, като допълнителен склад.  Та от едно БГ предприятие се обаждат на министъра - защо ни спряхте регулярните доставки? и той почва да търси цистерни по гари и гарички. Нито една!  Всичко в Сърбия.  КГБ отрапортува преизпълнен план!  

Сърбите бяха толкова добре нагушени от своите приятелчета, че житото както е в шлеповете беше върнато в България... за пари.  Може да сте сигурни, че икономическата ни разруха идва повече от любимата ни Русия.  Чалгизацията и опростачването са упорита работа на Сърбия. Та планът на Руската империя, за който споменах, се изпълнява и това не е прекъсвало повече от 100 години.  Това не ми пречи да захвалям на Путин за мъдрото ръководство. Фактите са си факти, обаче ме е яд, че при нас отгоре се редят тъпунгер до тъпунгер и никой не ще да се учи от опита на другите. Все чакат някой бръдър да им подскаже.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...