Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител

https://novini.bg/sviat/rusia/706081

 

Чудя се дали им минават мисли на братушките да денацизират и някой друг освен Украйна......

Разбира се това е в сферата на фантасмагорията, но все пак след вчерашния ден вероятно сме в света нанеогранчените възможности.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 минута, БатеВаньо said:

https://novini.bg/sviat/rusia/706081

 

Чудя се дали им минават мисли на братушките да денацизират и някой друг освен Украйна......

Разбира се това е в сферата на фантасмагорията, но все пак след вчерашния ден вероятно сме в света нанеогранчените възможности.

Абе ти пък! Те вече казаха следва Молдова. Споменават прибалтика ама така с половин уста . И нас не ни забравят прочети Дугин.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Кухулин said:

Ами гледай клиповете, там се вижда кой какво спазва.

Заслони в Киев - униформени, както е редно:

799246.jpg


Не знам как ще се развие войната, но можеше да се развие по друг начин, ако Зеленски беше повярвал преди месец, че се готви масирана инвазия.

Той според мен постъпи  по най-глупавия начин (за да запази лицето си ма джентълмен и добряк, и за да не признае че украинската армия не може да отбие с такава инвазия):
Повярва на това, което искаше противника, т.е. че Русия няма намерение да напада Украйна,  и съответно не направи преценката  дали Украинската армия има ресурсите и готовността да се противопостави на масираната инвазия.

((направи каквото се очакваше от противника)

Ако беше приел че се готви масирана инвазия, и направил правилната преценка че Украинската армия няма ресурсите и готовността да се противопостави, то можеше да се обърне към военните тактики и стратегии които работят (доказано в Афганистан преди месеци) във война срещу превъзхождащ материално "инвейдър" с бронирана техника

- Мобилни партизански клетки (с всякакви ви превозни средства, най-чести обикновени автомобили), с организираната  мрежа от ятаци и съгледвачи

- противотанкови  РПГ-та  на "рамо" (не говоря за скъпи джавелини, а за евтини РПГ-та) 

- саморъчно направени взривни устройства с дистанционно взривяване, поставяни  по пътя на автоколоните   

Важен елемент от партизанската война е деморализацията на противника  - ако всяка една колона беше ударена поне  един път с 200 или 300 килограма ТНТ или амониев нитрат,  ( не е задължително  унищожаването и) о, то руските "контрактници" (често наборни войничета с малко служба, принуждавани или изкушавани  да подпишат договори малко преди  инвазията) щяха да рухнат психически, и работата на редовната украинска армия щеще да се улесни.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, resavsky said:

Цялата тази пушилка за очистване на Украйна от "нацистите" ми напомня за Зимната война срещу Финландия през 1939 година.И тогава официалната версия е че РККА напада за да подкрепи финския пролетариат в неравната му борба с кръвожадната финландска буржоазия...То бива елементарна демагогия но всичко си имв граници....

А как ще наречеш демократичната инвазия на Ирак превз 2003г?
Какво стана там? Намериха ли оръжия за масово унищожение ... или това беше просто
една демократична и благородна демагогия?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

Ако беше приел че се готви масирана инвазия, и направил правилната преценка че Украинската армия няма ресурсите и готовността да се противопостави, то можеше да се обърне към военните тактики и стратегии които работят (доказано в Афганистан преди месеци) във война срещу превъзхождащ материално "инвейдър" с бронирана техника

- Мобилни партизански клетки (с всякакви ви превозни средства, най-чести обикновени автомобили), с организираната  мрежа от ятаци и съгледвачи

- противотанкови  РПГ-та  на "рамо" (не говоря за скъпи джавелини, а за евтини РПГ-та) 

- саморъчно направени взривни устройства с дистанционно взривяване, поставяни  по пътя на автоколоните   

Важен елемент от партизанската война е деморализацията на противника  - ако всяка една колона беше ударена поне  един път с 200 или 300 килограма ТНТ или амониев нитрат,  ( не е задължително  унищожаването и) о, то руските "контрактници" (често наборни войничета с малко служба, принуждавани или изкушавани  да подпишат договори малко преди  инвазията) щяха да рухнат психически, и работата на редовната украинска армия щеще да се улесни.

Ами погледни как се развиха нещата в Сирия при тези тактики. Цели градове срутени, хората избити. Кому е нужна втора Сирия в Европа? Малко се съмнявам, че и на САЩ е нужна, понеже пряко заплашва ядрената стабилност. Мисля вече на всички е ясно, че Путин ще използва ЯО, ако се наложи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 3 минути, gmladenov said:

А как ще наречеш демократичната инвазия на Ирак превз 2003г?
Какво стана там? Намериха ли оръжия за масово унищожение ... или това беше просто
една демократична и благородна демагогия?

А борецът за свобода и демокрация Путин защо не подкрепи Саддам?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, Кухулин said:

Ами погледни как се развиха нещата в Сирия при тези тактики. Цели градове срутени, хората избити. Кому е нужна втора Сирия в Европа? Малко се съмнявам, че и на САЩ е нужна, понеже пряко заплашва ядрената стабилност. Мисля вече на всички е ясно, че Путин ще използва ЯО, ако се наложи.

Сравнението със Сирия не е коректно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

А борецът за свобода и демокрация Путин защо не подкрепи Саддам?

А добрият Запад защо не се притече на помощ на любимата си Украйна?
Много са добри да подстрекават Украйна да се репчи на Русия ... но после никакви
ги няма като ножът опре до кокалът.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, gmladenov said:

А добрият Запад защо не се притече на помощ на любимата си Украйна?
Много са добри да подстрекават Украйна да се репчи на Русия ... но после никакви
ги няма като ножът опре до кокалът.

Ами алтернативата е ядрена война.Почвам да си мисля че това е единственото което може да спре Путин.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, gmladenov said:

А добрият Запад защо не се притече на помощ на любимата си Украйна?
Много са добри да подстрекават Украйна да се репчи на Русия ... но после никакви
ги няма като ножът опре до кокалът.

Ти си толкова извън текущата реалност, че е невъзможно да ти се отговори. “Запада” като събирателно олицетворение съществува само в главите на руснаците и производните им. Нещо като кума лиса и ежко-бежко. И нито е добър, нито лош. Нито Украйна е любима на някого освен на украинците.

Просто Украйна получи шанс да се развива и нормализира. Путин видя в шанса демократична Украйна да забогатее, смъртна опасност за себе си. И сега използва кръв и черва, за да и отнеме този шанс. Толкова. 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 минути, Кухулин said:

В смисъл?

Гражданска война с голям брой  участващи противници и групировки, голям брой на вътрешни конфликти , Нестихващи конфликти..При които всички участващи страни  (почти всички)  се бори за своята си (собствена)  земя и правото да я обитават и управляват  според вижданията си.
Чужда военна намеса от 3 страни..

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, nik1 said:

Гражданска война с голям брой  участващи противници и групировки, голям брой на вътрешни конфликти , Нестихващи конфликти..При които всички участващи страни  (почти всички)  се бори за своята си (собствена)  земя и правото да я обитават и управляват  според вижданията си

Това няма никакво отношение към разговора. Говорим за чисто военен въпрос. Партизанска тактика >  унищожение. Укрепване  в населени места> унищожение. Трябва да се проумее, че това е война. Горе виждаш укрепени позиции в  Антоновка > обстрел с РСЗО. Имам смътно предчувствие, че скоро такава съдба ще сполети и Мариопул. Ако не почнат преговори, ще почне  реалния брутализъм.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Цитирай

 Горе виждаш укрепени позиции в  Антоновка > обстрел с РСЗО.

"укрепени позиции"  на партизани или на талибани ???? 

Отказвам се от дискусията...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, gmladenov said:

А как ще наречеш демократичната инвазия на Ирак превз 2003г?
Какво стана там? Намериха ли оръжия за масово унищожение ... или това беше просто
една демократична и благородна демагогия?

Това оправдава ли това,разстрел на всичко подред? https://t.me/voynareal/9283 Кажи сега за Ирак? 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Кухулин said:

Това няма никакво отношение към разговора. Говорим за чисто военен въпрос. Партизанска тактика >  унищожение. Укрепване  в населени места> унищожение. Трябва да се проумее, че това е война. Горе виждаш укрепени позиции в  Антоновка > обстрел с РСЗО. Имам смътно предчувствие, че скоро такава съдба ще сполети и Мариопул. Ако не почнат преговори, ще почне  реалния брутализъм.

Каква партизанска тактика,вчера трепеха наред а никой нямаше оръжия от сутринта вече раздават? Или викаш да стоят и да ги трепят както им скимне? https://t.me/voynareal/9296 Само не разбрах болниците защо толкова им пречат? И дсетските градини?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, bulgaroid said:

Ти какво предлагаш? Конкретно?

Ако няма редовни войски, да предадат града. Ако има редовни войски, да евакуират народа от укрепените позиции. Ако не, възможно е да умрат. Засега руснаците се въздържат, но не е ясно докога.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Кухулин said:

Ако няма редовни войски, да предадат града. Ако има редовни войски, да евакуират народа от укрепените позиции. Ако не, възможно е да умрат. Засега руснаците се въздържат, но не е ясно докога.

А защо? Какви са руснаците ?Окупатори. Откъде накъде?Какви укрепени позиции къде ги видя? Те бомбардират жилищата и всичко подред,къде да се евакуират,по-точно, в гората да измрат от студ?С децата и старците?Какви са тия простоти? Значи ти оправдаваш кланетата,не ти пречи? И откога руснаците се въздържат малко ли постнах,или искаш още да гледаш трупове? Руснаците убиват наред.

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...