Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Янков said:

Конспирацията с лабораториите май тръгна от България около месец преди войната, от някаква разследваща журналистка и се раздуха от антиваксърските и проруски среди и медии. 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 36 минути, Capitainofmarine said:

В сводката на МО на РФ за тази вечер се казва че са свалили хеликоптер Ми 8 на 5 км в екваторията на Мариупол. Хеликоптера е евакуиравал командването на нацбатальона Азов.

Russia says helicopter downed near Mariupol was headed to evacuate Azov unit leaders

Russian aircraft and air defense forces also shot down three planes of the Ukrainian Air Force on March 28
 

MOSCOW, March 28. /TASS/. Russian Defense Ministry Spokesman Igor Konashenkov on Monday said the Russian armed forces shot down a Ukrainian Mi-8 helicopter over the Sea of Azov as it headed to Mariupol to evacuate the commanders of the Azov

....

А как този Украински хеликоптер се оказа над Азовско море? Нали Крим го държат руснаците?

На практика украинците загубиха достъпа до Азовско море.

Вероятно някъде от Николаевка да са прелетели над слабонаселени и слабокинтролирани територии и после да са пробвали над морето с надежда че няма да ги забележат.  Или са пробвали да им доставят оръжия, или са били с мисия да изведат ръководството или и двете.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Doris said:

Конспирацията с лабораториите май тръгна от България около месец преди войната, от някаква разследваща журналистка и се раздуха от антиваксърските и пропуски среди и медии. 

Каква конспирация? Има си официални документи още от Обама... А скандалите с Хънтър Байдън са повече от гафовете на баща му.  Биолабораториите и скандалите около тях са неочакван подарък за руснаците. Аз си мисля че и европейците не са били изобщо в час какво наистина се е творяло в задния им двор.. Едва ли био-продукцията да е била само за РФ. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, tantin said:

Каква конспирация? Има си официални документи още от Обама... А скандалите с Хънтър Байдън са повече от гафовете на баща му.  Биолабораториите и скандалите около тях са неочакван подарък за руснаците. Аз си мисля че и европейците не са били изобщо в час какво наистина се е творяло в задния им двор.. Едва ли био-продукцията да е била само за РФ. 

Точно си е конспирация. Само как удобно навреме се появи.

Същият сайт твърди, че Ванга предрекла, че Путин ще завладее света:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10658161/Blind-psychic-says-Russian-president-Vladimir-Putin-Lord-World.html

😃

И на всичко отгоре  обявява Ванга за македонка. 😄

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, tantin said:

Каква конспирация? Има си официални документи още от Обама... А скандалите с Хънтър Байдън са повече от гафовете на баща му.  Биолабораториите и скандалите около тях са неочакван подарък за руснаците. Аз си мисля че и европейците не са били изобщо в час какво наистина се е творяло в задния им двор.. Едва ли био-продукцията да е била само за РФ. 

Вероятно ковида са го пуснали оттам. 

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Doris said:

Точно си е конспирация. Само как удобно навреме се появи.

Същият сайт твърди, че Ванга предрекла, че Путин ще завладее света:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10658161/Blind-psychic-says-Russian-president-Vladimir-Putin-Lord-World.html

😃

И на всичко отгоре  обявява Ванга за македонка. 😄

Е дано Вова не завладее света, че всички ставаме македонци 🤣

  • ХаХа 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ученици от цяла България събраха помощи за Украйна

 

https://bnr.bg/horizont/post/101621182/uchenici-ot-cala-balgaria-sabraha-pomoshti-za-ukraina

 

  И от Новая Газета

 

Мы получили еще одно предупреждение Роскомнадзора.

После этого мы приостанавливаем выпуск газеты на сайте, в сетях и на бумаге — до окончания «специальной операции на территории Украины».

С уважением, редакция «Новой газеты»

Редактирано от vanevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Нищо ново, но пак да повторим:

Тази война е резултат от една огромна измама. Всички в Кремъл се изредиха да казват, че няма да започнат война и излъгаха целия свят, включително и мен. Целта на Путин е да подчини Украйна. Това е някаква негова мания за възраждане на СССР. 

 

https://novini.bg/bylgariya/politika/711521

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, Doris said:

Конспирацията с лабораториите май тръгна от България около месец преди войната, от някаква разследваща журналистка и се раздуха от антиваксърските и проруски среди и медии. 

Т.е., имаме една огромна замислена от Русия конспирация, обхващаща контрола над десетки западни медии.

Само че лаптопа на Байдън младши си е факт. Разрови се около него. Също така се разрови и с какво си вади хляба (милионите де). Може и да ти стане интересно. Поне на мен ми е интересно.

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Янков said:

Т.е., имаме една огромна замислена от Русия конспирация, обхващаща контрола над десетки западни медии.

Само че лаптопа на Байдън младши си е факт. Разрови се около него. Също така се разрови и с какво си вади хляба (милионите де). Може и да ти стане интересно. Поне на мен ми е интересно.

Има много огромни и малки конспирации и дезинформации, създадени и разпространявани от руската пропагандна машина. Това е нещо като артилерийска подготовка преди да бъде нападнат противника. На полето на пропагандната война Русия я признавам за суперсила. Но и украинците са доста добри, а Зеленски направо е суперталант.

Тази история за лабораториите носи всички признаци на широкомащабна пропагандна конспирация. Особено като се вземе предвид факта, че се причислява към поводите за война.

 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малко жълти новини:

Цитирай

Модель Алина Байкова возмущена церемонией Оскар: Академия спонсируется Россией?

Я шокирована, что никто не сказал о вторжении России в Украину! Как они все могли проигнорировать это? Такое чувство, что их предупредили не говорить об этом! Академия спонсируется Россией? Нет, им все равно, – написала в Instastories Алина.

Также, как и все украинцы, Байкова ждала что все-таки продюсеры церемонии "Оскар" дадут возможность президенту Украины Владимиру Зеленскому обратиться ко всему миру в театре "Dolby".

https://stars.segodnya.ua/stars/ukrainian/model-alina-baykova-vozmushchena-ceremoniey-oskar-akademiya-sponsiruetsya-rossiey-1611495.html

Мега-звездата Зеленски непременно трябва да е във всяка новина по света тези дни.  И понеже тия с Оскарите пренебрегнали Украйна и президента и - това дава повод на известна украинска фото-модел да обяви че Оскарите били спонсорирани от Русия.  Вече свикнахме да гледаме Зеленски като рекламно лице и приветствие на всяко световно събитие: в ЕС, Америка, Израел че дори и на Арабската лига.. Сега остава да го видим и на правилното му място: при Оскарите, фестивала в Кан и естествено във всяка световна новина по ТВ.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, БатеВаньо said:

Тази война е резултат от една огромна измама.

На всичкото отгоре тази война в момента е напълно безсмислена.

Първоначалният "план" на руснаците явно е бил, че Украйна ще капитулира веднага.
Но след като това не се случва, войната автоматично става напълно безсмислена.
Украинците не се дават, а руснаците нямат капацитет за окупация.

Значи войната в този момент няма никаква постижима цел. Тя се води единствено
защото кремълския Наполеончо на секундата ще загуби властта си, ако обяви
изтеглияне (което ще се тълкува като поражение).

Така в момента Украйна се разрушвва и украинците умират, за да може Наполеончето
да остане на власт в Кремъл.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Румънският министър на здравеопазването Александру Рафила заяви днес, че следващата седмица ще започне кампания за раздаване на таблетки калиев йодид на населението, по-специално на хората до 40 години, предаде Аджерпрес.

https://frognews.bg/novini/rumaniia-shte-razdava-iodni-tabletki-horata-bilo-prevantivno.html

Тука на кои части от населението ги раздават така и не стана ясно. Сигурно ще е като  с ваксините.

Редактирано от Doris
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100077387752746/posts/135284862394438/

 

Силите на Украйна прочистват на 60км от Киев  

https://fb.watch/c1R43-fJGw/

Свален руски хеликоптер

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мэр Мариуполя заявил о необходимости полной эвакуации города

28 марта 2022, 15:03 | Официально | Мариуполь 

Цитирай

Городской голова Мариуполя Вадим Бойченко заявил о необходимости полной эвакуации местных жителей, в котором на сегодняшний день находится около 160 тысяч человек. 

Об этом он сообщил в эфире телемарафона.

Бойченко заявил, что город сейчас абсолютно непригоден для жизни, потому что отсутствует водоснабжение, электричество, отопление и связь. Помимо этого, мэр Мариуполя добавил, что городу необходима полная эвакуация.

«Наша главная миссия - сделать то, что мы должны, нам нужна полная эвакуация Мариуполя», - заявил Бойченко, добавив, что Россия и оккупанты «играют городом».

Ранее в международном комитете Красного Креста заявили, что по-прежнему не могут оказать помощь людям в Мариуполе и требуют от России и Украины гарантий безопасного прохода.

https://zi.ua/news/mer-mariupolya-zayavil-o-neobkhodimosti-polnoy-evakuatsii-goroda_183221/

 

Кметът на Мариупол продължава да управлява града дистанционно. Макар и на разтояние - загриженият кмет все пак намери сили да призове всички свои съграждани да се евакуират..  ( На това му викаме "след дъжд качулка")

Ако слушаме Зеленски и Арестович - градът е все още техен, героичните защитници се държат и ще продължат да се държат до окончателната победа.  Кметът на Мариупол за разлика от съгражданите си се е евакуирал още преди 10 дена  - по причина че нямало връзка,  а той трябвало да поддържа комуникация с началството.  Интересно как обаче хората от Азов все още имат връзка , че дори и интервю по телевизията даде наскоро шефа на нац батальона Азов.

Но докато Зеленски отказва да признае загубата, то кмета де-факто призна че градът му е окончателно загубен. 

Загубата и разрушението на Мариупол ще остане не само като символ на тази война, но и символ за съпротивата, за политическото упорство, за жертването на мирните граждани от страна на политическото ръководство на Украйна и нац.батальоните,  като виждаме че Зеленски вече окончателно е прегърнал и изповядва същите принципи като хората от Азов. Реално Зеленски не командва Азов,  тези от Азов винаги са си правили каквото те си решат.  Азов са си държава в държавата и ще бъдат такива до пълното им унищожаване.    Руското командване на няколко пъти им даде възможност за организиране на напускане - предаване на позициите в замяна на запазване на града,  но това не влизаше в сметките нито на Азов, нито на Зеленски..  

Такива коридори за изтегляне имаше договаряни и в Сирия, имаше ги и с ИДИЛ.  Това не е нещо ново.   Новото при украинците е борбата до последния човек.   Тази самоотверженост обаче не е характерна за Мариуполци,  които в голяма степен са неутрални, имат много роднини в Донецк/ Донбас, и за които им е все едно дали ще са с Украйна или с Русия, стига да имат мир и спокойствие.  

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Doris said:

Има много огромни и малки конспирации и дезинформации, създадени и разпространявани от руската пропагандна машина. Това е нещо като артилерийска подготовка преди да бъде нападнат противника. На полето на пропагандната война Русия я признавам за суперсила. Но и украинците са доста добри, а Зеленски направо е суперталант.

Тази история за лабораториите носи всички признаци на широкомащабна пропагандна конспирация. Особено като се вземе предвид факта, че се причислява към поводите за война.

 

Тази история за лабораториите, носи всички признаци на широкомащабен скандал. Порови малко в интернет и погледни кои медии го коментират. При това от 2019 година. И кои не го коментират.

А че Зеленски е суперталант в прогандната война, с това съм съгласен. Само че имам един проблем с прагандната война. Съвсем "мъничък". На мъртвите им е все едно, кой има по-добра пропаганда.

В тази война, няма добри и лоши. Има лоши, по-лоши и невинни мъртви.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още нещо характерно за Мариупол: за разлика от други градове -  в Мариупол не сме дори и чули за тер-оборона.  Местните граждани не са големи привърженици на Азов,  а както вече казахме - кмета макар и да се прави на родолюбец беше от първите евакуирали се, много преди да се почнат реалните евакуации.   В другите градове кметовете участваха във въоръжаването и обучението на цивилните граждани.  А Мариуполци не само не бяха въоръжени, а обратното - бяхя тероризирани, държани като заложници и директно разстрелвани от нац батальоните. 

Защо не създадоха тер.оборона в Мариупол ?  Ами най-вероятно заради подозрения и недоверие към местното население - щото същите тези оръжия на тер.обороната можеха да почнат да стрелят срещу нац.батальоните им..  И тогава в града щеше да стане страшно дори и без да са дошли руснаците. 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Янков said:

Само че лаптопа на Байдън младши си е факт. Разрови се около него. Също така се разрови и с какво си вади хляба (милионите де). Може и да ти стане интересно. Поне на мен ми е интересно.

Ровили сме. Той и Тръмп рови, когато още се заформи скандала около Хънтър Байдън, и какво? Нищо и половина. Не мислиш ли, че ако имаше нещо сериозно, Тръмп нямаше да се възползва?

В момента Русия е хваната яко за гушата, и се мята на всички страни за да намери нещо за да отклони вниманието от войната. Самото това обстоятелство драстично понижава стойността на информацията идваща от нея. На лъжливото овчарче вече не се вярва.

Затова, трябва да се гледа друг източник по въпрос.  Кой? Например ООН. Ето какво казва ООН по въпроса:

ООН няма информация за никаква „програма за биологични оръжия“ в Украйна

Подчертал съм "биологични оръжия", защото технологията на манипулацията се основава на изкуствената връзка на "биологична лаборатория" с наличие на някакво оръжие. Ами ей на, и в България имаме биологично лаборатории, "Департамент по вирусология", "Национален център по инфекции и паразитни болести", все предприятия които рипат да носят етикета "биологични лаборатории". И е нормално всяка държава да има подобни институти. Че и военни - нали трябва да се проучват и въпроси за отбрана свързани с подобни запахи? Като се поразходиш по темите, които се изследват в нашите институти, попадаш на доста странни такива. Например "Изясняване на механизма на ефективност на тройна комбинация от антиентеровирусни инхибитори при последователно алтернативно прилагане ". Това не ти ли прилича на етап от разработа на биологично оръжие? Звучи доста обещаващо според мен :)

И като почне да се спекулира, че Хънтър е намирал пари за подобни изследователски лаборатории... Нямаше ли да е добре да намира пари и за нашите споменати по-горе, не само за украинските? Какво страшно има в това?

Освен че се натрупват на едно място несвързани неща като "американци", "биолаборатории", "пари", и някой с малко развинтена фантазия почва да интерпретира за някакви насочени към славяните биооръжия... Достатъчно е да се е начел с Джон Гришам и Томас Харис. А на хората малко им трябва. И се стига до там, че по жилищните кооперации в Ростов на Дон се появяват обявления - "не хранете гълъбите, те пренасят зарази от украинските военни биолаборатории".

Не че не може да има скрита информация в посока на някаква военна разработка. Но откритата, с която раззполагаме, не позволява да се заключи за такава конспирация. И ООН, която би трябвало да разполага със скрита информация, твърди същото. И Тръмп дето също трябва да разполага с такава, не успява да намери нищо компрометиращо. Само лъжливото овчарче се тръшка. Е, какво правим тогава, трябва ли да му вярваме?

 

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

Загубата и разрушението на Мариупол ще остане не само като символ на тази война ...

Мариопол вече е символ на бруталността, жестокостта и варварщината на руските окупатори.

Те явно са готови да сриват градове и да бомбардират мирни жители ... за да могат да
декларират, че са ги завзели.

Само че какво си завзел и кого си победил, ако напълно си унищожил градовете, които
превземаш?

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 17.03.2022 г. at 20:39, deaf said:

Нищо подобно. В началото Путин пусна стари капи на по 30-40 години. После въоръжената тълпа на ислямина Кадиров. Блицкриг щеше да е,ако кремълския вожд беше мобилизирал пет милиона млади руснаци и ги беше въоръжил до зъби с десетки хиляди танкове и изтребители,и ги беше пуснал като лавина да пометат всичко по пътя си.

Това не е точно така! Това за "петте милиона мобилизирани млади руснаци", въобще не е задължително, необходимо условие за блицкриг! същността на Блицкрига е в това да се създаде сумарно огромно количествено и качествено/по възможност/ превъзходство в едни ограничен като териториален обхват участък/участъци от отбраната на противника, съчетан с високоинтензивни действия на авиацията, която първо следва да завоюва превъзходство във въздуха, възможно най бързо, а след това да се концентрира върху пунктовете за мобилизационно развръщане на сухопътните сили на отбраняващия се, летища, командни пунктове, складове в тактическата зона. Та, същността на този блицкриг, е че и по-малко по численост армия, която обаче е с високо нива на комуникациите и координация между съединенията, да се концентрира и да има съкрушително количествено превъзходство в набелязаните за атака зони, така щото да се получат брешове в отбраната на противника. Веднага след тях идват подкрепления, които да развият успеха в дълбочина. Затова въобще не е необходимо да имаш 5 000 000 /ПЕТ МИЛИОНА /души личен състав, мобилизирани, въоръжени и развърнати във военновременни обединения, съединения и части. Създава се сумарно съкрушително превъзходство в участъка/участъците на пробива....

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, и аз да кажа said:

Понеже тук има хора, които следят внимателно събитията, искам да попитам досега каква реална помощ е предоставила България на Украйна?
Имам известна представа какво частни лица правят за бежанците по собствена инициатива и на собствени разноски,
но не ми е ясно как държавата България помага на държавата Украйна.
Ако може някой да ме просвети.
Благодаря предварително.

По същество, заради предателската партия БСП и останалата част от руската агентура в България, държавата ни НЕ Е предоставила никаква военна помощ на Украйна! Само България и досега Унгария /не вече няма да бъде така/ не са преододставили военна помощ на Украйна! В крещящо разминаване с поцизцията и действията на останалите държави-членик на НАТО. Воть так, ето...больгарската "союзническая соллидарность"...

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...