Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 13 минути, gmladenov said:

А ти какво предлагаш да се направи: Западът да не налага санкции и дори да помогне на малкия
Путинчо да превземе Украйна, защото иначе ще му стане нещо. 🤣

Ако продължим да му пълним касичката на Путин, като нищо ще превземе Украйна.

Пак повтарям - със санкциите трябваше му изпразним касичката, сиреч да спрем войната, а ние не само не я изпразнихме, а "принудихме" Путин да има нужда от още касички. 🤣

Това двойни, тройни и петорни цени на газ, петрол, въглища, торове, зърно, редки метали - това е износът на Русия.

Редактирано от Сolonelcassad
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Just now, Konche said:

Западът да беше мислил в перспектива и да не зависи от руски нефт, газ, аргон, неон, никел, паладий и тн. Сега каквото и да правим удря и нас, което не значи, че не трябва да се налагат санкции, просто заради липсата на мислене за бъдещето и ние страдаме доста.

Напълно си прав ... но имаме ситуация, в която политическите интереси трябва да се поставят над икономическите.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, gmladenov said:

Напълно си прав ... но имаме ситуация, в която политическите интереси трябва да се поставят над икономическите.

И проблема е че се доверяваме на абослютно некадърни и корумпирани бюрократи в Брюксел...  Междувременно Британия дето вече не са в ЕС, казват че заради санкциите повече от 500'000 малки бизнеса ще затворят врати до края на година. 
Great Success Win GIF

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 10 минути, Konche said:

Западът да беше мислил в перспектива и да не зависи от руски нефт, газ, аргон, неон, никел, паладий и тн. Сега каквото и да правим удря и нас, което не значи, че не трябва да се налагат санкции, просто заради липсата на мислене за бъдещето и ние страдаме доста.

Виж приятелю никой не може да отрече че Русия е един от основните суровинни източници в света.Но е и безспорен факт че тя злоупотребява безкрайно грубо с тази си суровини.Стигайки до откровен рекет и то в най брутална форма.  Така че заместители на техните суровини ще има но процеса на тяхната замяна няма да е никак лесен.Но зависимостта на който и да е от руските суровини трябва да бъде прекратен. 

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Konche said:

Западът да беше мислил в перспектива и да не зависи от руски нефт, газ, аргон, неон, никел, паладий и тн. Сега каквото и да правим удря и нас, което не значи, че не трябва да се налагат санкции, просто заради липсата на мислене за бъдещето и ние страдаме доста.

На някои от тези суровини основният производител всъщност е Украйна, конкретно на неон и други инертни газове. Което в момента пак си е проблем заради войната.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Междувременно изгоря дървена църква Все Светий в Святогорския манастир построена през 17ти век подопечна на Московския Патриархат.
Разбира се 2те страни се обвиняват един друг за това 

 

photo-2022-06-04-14-09-08.jpg

https://t.me/boris_rozhin/52132

Редактирано от Absurde
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Absurde said:

И проблема е че се доверяваме на абослютно некадърни и корумпирани бюрократи в Брюксел... 

Хубаво, санкциите ... в краткосрочен план ... удрят повече Европа отколкото Русия. Каква е алтернативата,
обаче? Западът да остави Путинчо да си вее байрака, все едно нищо не се е случило?

Санкциите са едно от малкото полически средства за оказване на натиск върху Русия. И специално за
петрола те няма да имат желания ефект ... но за всичко останало ще имат.

Аз съм сигурен, че санкиите ще бъдат вдигнати само ако Русия сдаде всички завзети територии.
Руснаците ще се дръвчаят известно време, но ще поддадат.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Хубаво, санкциите ... в краткосрочен план ... удрят повече Европа отколкото Русия. Каква е алтернативата,
обаче? Западът да остави Путинчо да си вее байрака, все едно нищо не се е случило?

Санкциите са едно от малкото полически средства за оказване на натиск върху Русия. И специално за
петрола те няма да имат желания ефект ... но за всичко останало ще имат.

Аз съм сигурен, че санкиите ще бъдат вдигнати само ако Русия сдаде всички завзети територии.
Руснаците ще се дръвчаят известно време, но ще поддадат.

Санкциите в момента изглежда са "парлма" всички ресурси продължават да се продават и парите да се изплащат, каде през посредници, каде мешат 2 вида нефт, варианти много. Това че взеха яхтите на некви олигарски даже радва руснаците. А факта че ги откъснаха от swift е по-добре за тях защто парите останах в Русия. Как трябваше да се действа с Русия, вече няма значение изпуснаха котката от торбата.

А санкциите никога няма да се вдигнат. Това беше, глобализацията преминава в следващия етап с няколко центъра, ще видим кой какво и как ще владее и кой колко по-добре ще живее. Ние сме от страната на свободата, освен ако нашта демокрация/капитализъм не еволюира в комунизъм някъв...

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 9 минути, gmladenov said:

 

Аз съм сигурен, че санкиите ще бъдат вдигнати само ако Русия сдаде всички завзети територии.
Руснаците ще се дръвчаят известно време, но ще поддадат.

Това ще е първата работа на наследника на Путин

Убеден съм. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, sir said:

На някои от тези суровини основният производител всъщност е Украйна, конкретно на неон и други инертни газове. Което в момента пак си е проблем заради войната.

И да и не, Украйна произвежда неон благодарение на руското производство на стомана, отраслите са свързани. СССР все пак.

 

Цитирай

About 70% of global neon supply is produced in Ukraine as a by-product of steel production in Russia. As of 2020, the company Iceblick, with plants in Odessa and Moscow, supplies 65 per cent of the world's production of neon, as well as 15% of the krypton and xenon

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, gmladenov said:

Хубаво, санкциите ... в краткосрочен план ... удрят повече Европа отколкото Русия.

Неблагоприятният ефект от тези санкции върху Европа ще е несравнимо по-малък в сравнение с доскорошната криза покрай т.нар. пандемия. Всичко останало е ала-бала.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, resavsky said:

Това ще е първата работа на наследника на Путин

Убеден съм. 

Ако след войната наследника на Вова успее да премахне всички санкции. Тук а има нещо гнило.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, resavsky said:

Виж приятелю никой не може да отрече че Русия е един от основните суровинни източници в света.Но е и безспорен факт че тя злоупотребява безкрайно грубо с тази си суровини.Стигайки до откровен рекет и то в най брутална форма.  Така че заместители на техните суровини ще има но процеса на тяхната замяна няма да е никак лесен.Но зависимостта на който и да е от руските суровини трябва да бъде прекратен. 

Зависимостта от един източник, независимо кой е той, трябва да бъде прекратена. Особено, ако този от когото зависиш е ядрена сила, не може ЕС да се поставя в зависимост от страни, над които няма почти никакъв контрол. Дано ни е за урок и да започнем да си диверсифицираме източниците. Вярно е, че някои неща са почти невъзможни за заместване, но където има възможност трябва да се взимат мерки.

 

Преди 13 минути, sir said:

На някои от тези суровини основният производител всъщност е Украйна, конкретно на неон и други инертни газове. Което в момента пак си е проблем заради войната.

Е то война има от 2014г. Лесно е да предвиди човек, че има опастност. Мислене в перспектива, това е ключовото, но ЕС бюрокрацията изглежда мисли за джоба си.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Konche said:

Зависимостта от един източник, независимо кой е той, трябва да бъде прекратена. Особено, ако този от когото зависиш е ядрена сила, не може ЕС да се поставя в зависимост от страни, над които няма почти никакъв контрол. Дано ни е за урок и да започнем да си диверсифицираме източниците. Вярно е, че някои неща са почти невъзможни за заместване, но където има възможност трябва да се взимат мерки.

Демек да прекратим купуването на газ от другата ядрена сила САЩ ли? Или превключваме на зелена енергия, китайски фотоволтаици и вятърни турбини направени с руски полезни изкопаеми. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Konche said:

Е то война има от 2014г. Лесно е да предвиди човек, че има опастност. Мислене в перспектива, това е ключовото, но ЕС бюрокрацията изглежда мисли за джоба си.

Ами то мислене в перспектива има. Големите производители на чипове или поне някои от тях още от 2014-та започнаха да се запасяват точно с тези ключови суровини от типа на неона.

Виж, балъците в Германия или Франция е безсмислено да ги коментираме. :)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Absurde said:

Демек да прекратим купуването на газ от другата ядрена сила САЩ ли? Или превключваме на зелена енергия, китайски фотоволтаици и вятърни турбини направени с руски полезни изкопаеми. 

 Да си намерим достатъчно източници, особено такива, които са до нас и можем да ги контролираме.... Ама то пък няма с какво да ги контролираме, френската армия си показа стойността в Африка, където Китай и Русия ги измести от почти целия континент. Да не зависим до така степен от един източник, че когато един побъркал се диктатор или самозабравил се президент реши да ни спре нещо да се чудим какво да правим и на кого да се подложим. Това означава да снижим малко жизнения стандарт (говоря за ЕС), но този стандарт да е устойчив и да не зависи от сульо и пульо.

 Не като в Африка да няма уран, въпросът е да бъде под наш контрол, а отпадъците може да им ги върнем или да ги пратим на Путин, да се оправят както знаят с тях, не е наш проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Konche said:

 Да си намерим достатъчно източници, особено такива, които са до нас и можем да ги контролираме.... Ама то пък няма с какво да ги контролираме, френската армия си показа стойността в Африка, където Китай и Русия ги измести от почти целия континент. Да не зависим до така степен от един източник, че когато един побъркал се диктатор или самозабравил се президент реши да ни спре нещо да се чудим какво да правим и на кого да се подложим. Това означава да снижим малко жизнения стандарт (говоря за ЕС), но този стандарт да е устойчив и да не зависи от сульо и пульо.

 Не като в Африка да няма уран, въпросът е да бъде под наш контрол, а отпадъците може да им ги върнем или да ги пратим на Путин, да се оправят както знаят с тях, не е наш проблем.

Е видяхме Либия, франсетата осраха положението и  сега реват за Кадафи либийците, сина му е тъп и не може да ги обедини като баща си. A останалата част от Африка вече се дели между Китай/Русия и САЩ, Европа закъсня... Някой ден наща Европа ще се събуди и ще осъзне, че трябва да провежда политика която е в неин интерес. Абе живеехме в най-доброто време, ще видим бъдещето какво ще покаже, имам чуството че децата и внуците ни няма да са такива късметлии...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Absurde said:

Е видяхме Либия, франсетата осраха положението и  сега реват за Кадафи либийците, сина му е тъп и не може да ги обедини като баща си. A останалата част от Африка вече се дели между Китай/Русия и САЩ, Европа закъсня... Някой ден наща Европа ще се събуди и ще осъзне, че трябва да провежда политика която е в неин интерес. Абе живеехме в най-доброто време, ще видим бъдещето какво ще покаже, имам чуството че децата и внуците ни няма да са такива късметлии...

За съжаление може би си прав. Русия и Германия не знам дали осъзнават какво причиниха/причиняват на всички ни и на себе си включително с действията си. Русия се превръща в колония на Китай и в бъдеще вероятно Индия, а Германия повлече цяла Европа към технологична зависимост от САЩ и ресурсна такава от Русия. Едва ли ни чакат добри дни, дано има някакво осъзнаване в близкото бъдеще.

 И нещо за войната. Просто забележете реакцията на хората.

https://twitter.com/olehbatkovych/status/1532699643070529537?t=PFi1k4ynoko4hSpKgelrRg&s=19

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Konche said:

За съжаление може би си прав. Русия и Германия не знам дали осъзнават какво причиниха/причиняват на всички ни и на себе си включително с действията си. Русия се превръща в колония на Китай и в бъдеще вероятно Индия, а Германия повлече цяла Европа към технологична зависимост от САЩ и ресурсна такава от Русия. Едва ли ни чакат добри дни, дано има някакво осъзнаване в близкото бъдеще.

 И нещо за войната. Просто забележете реакцията на хората.

https://twitter.com/olehbatkovych/status/1532699643070529537?t=PFi1k4ynoko4hSpKgelrRg&s=19

Абе чак колония не, но това което Русия можеше да е за Европа, сега ще е за Азия. Може би хубавото е че както се очертава ако има 3та световна ще е в тихоокеанския регион. Европа ще остане на заден план... Както са казали руснаците "Поживём увидим."

Войната че ще свърши, ще свърши, дано свърши така, че да няма продължения. Украйна дали ще съществува е все още под въпрос, ясно е че няма да се запази във вида и границите си от преди 2014, та дори отпреди февруари 2022г....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Absurde said:

Украйна дали ще съществува е все още под въпрос, ясно е че няма да се запази във вида и границите си от преди 2014, та дори отпреди февруари 2022г....

Не е толкова ясно. Според мен най-много Крим да не си върнат; всичко останало ще си го върнат.
Няма да им мине номера на руснаците.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

Не е толкова ясно. Според мен най-много Крим да не си върнат; всичко останало ще си го върнат.
Няма да им мине номера на руснаците.

Крим свърши, там е ясно. Луганска, Донецка, Запорожка и Херсонска област според мен ще се отделени от украйна за повече ще видим тоя месец как ще продължат военните действия...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

А защо да не се повтаря?Да се замете под килима?

Точно! Защо да не се повтаря? Една лъжа, повторена сто пъти, става истина. Класика, Гьобелс. Можеше и нещо по-оригинално да измислиш все пак. За 80 години се поизтърка. Не фаща дикиш вече. А какво имаш предвид под замитане под килима? Както например заметоха ядрените оръжия на Саддам ли? Какво се разтревожи за това баш сега? Не си спомням да си се възмущавал тогава като игра метлата. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Не е толкова ясно. Според мен най-много Крим да не си върнат; всичко останало ще си го върнат.
Няма да им мине номера на руснаците.

 Не виждам вариант в "ДЛНР" да влязат украински войски. За самата Украйна няма да е здравословно, местните жители може да не са виновни, но твърде вероятно ще станат жертва на жестоки репресии. Това поначало означава автономия и в тези региони да има чуждестранни западни мироопазващи сили, но региона да си е част от Украйна. Украйна не може и не бива да се запазва във вида в който беше. Говорим за една от най-бедните и корумпирани държави в Европа, по-бедна и по-корумпирана дори от Русия. За границите би било добре да се върне всичко без Крим. Обективно погледнато не си заслужава усилията, освен Севастопол и морската база там няма нищо, което да си струва. 

 Всичко това при позитивния сценарий превъоръжените ВСУ да разгромят руснаците на есен. Недай си боже те самите да бъдат разгромени не ми се мисли, но това едва ли ще се случи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Absurde said:

... за повече ще видим тоя месец как ще продължат военните действия...

Чакаме контра-офанзивата, за да видим колко сили ще имат украинците. Аз лично се надявам
да изтласкат руснаците отвсякъде (евентулно без Крим ).

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...