Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

Основное в вечерней сводке Генштаба:

1. На Слобожанском (Харьковская область) и Славянском (север Донецкой области) направлении противник ведет подготовку к наступлению.

2. На Лиманском направлении враг вел штурмовые действия в районах н. п. Студенок, Сосновое и Яровое, боевые действия продолжаются.

3. На Северодонецком направлении вблизи Боровского противник вел штурмовые действия, но успеха не имел.

4. На Бахмутском направлении враг вел наступательные и штурмовые действия в районах населенных пунктов Камышеваха, Николаевка, Врубовка, Берестово и Белогоровка, боевые действия продолжаются.

-----------

Белорусская армия минирует дороги и мосты, – Генштаб.

▪️На Волынском и Полесском направлении войска РБ минируют лесные дороги, объездные пути и мосты в приграничных районах.

▪️На Лиманском направлении путинская армия штурмовала действия в районах н.п. Студенок, Сосновое и Яровое, боевые действия продолжаются.

▪️На Северодонецком направлении оккупанты продолжают обстрелы позиций Сил обороны в районах населенных пунктов Северодонецк и Лисичанск.

-----------

США не будет оказывать влияние на дальность стрельбы из РСЗО Himars

Регулировать дистанцию стрельбы будет украинская сторона.

Об этом заявила новый посол США в Украине Бриджит Бринк на своём первом брифинге в Киеве.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Възмездие?

 

Украденные на Юге Украины фрукты и овощи - умышленно отравлены, возможна диверсия, - журналисты

В Крыму участились случаи отравления мелитопольской черешней, в ней сильно превышены нормы использования препарата от вредителей. Возможно это было сделано с целью диверсии, заявили в эфире крымской ТРК "Черноморская" со ссылкой на письмо руководителя Межрегионального управления Роспотребнадзора по республике Крым и городу Севастополю Натальи Пеньковской. 

В документе, адресованном продавцам сельхозпродукции требуется изъять из продажи все овощи и фрукты, завезенные из захваченных украинских территорий из-за риска их умышленного отравления. 

"Эпидемиологическим расследованием установлено, что во всех случаях отравления товар был завезен из Мелитопольского района Запорожской области. Согласно данных лабораторных исследований, черешня обработана препаратом, защищающим плоды от вишневой мухи – «Актеллик», однако его концентрация превышает допустимые нормы в 120 раз. Основные признаки отравления "Актелликом" - слабость, рвота, тошнота, недомогание", - говорится в письме.

Эпидемиологи полагают, что и отдельные партии другой сельскохозяйственной продукции, поставленной из" освобожденных от нацизма регионов Украины", могут быть обработаны специальными веществами в недопустимой концентрации.

Поэтому все овощи и фрукты, завезенные в Республику Крым и г. Севастополь с 24.05.2022 из "освобожденных" районов Запорожской, Херсонской, Николаевской областей, а также Донецкой Народной Республики подлежат изъятию из обращения, подчеркивается в документе. 

Ранее жители Ростовской области сообщали, что находят иглы в огурцах, завезенных из Херсонской области. 

Фермеры Юга Украины, оккупированного российской армией, неоднократно жаловались на воровство и конфискацию овощей и фруктов раннего урожая. Вся выращенная ими продукция оказалась на российских рынках и в торговых сетях. 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5197469026996489&id=100002003280271

Украйнските сили продължават настъплението в Херсонска област  

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5197420163668042&id=100002003280271

Северодонецк явно се държи. 

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето я, топ новината преписана от агенция Ройтерс, нови специални украински части, се вливат в редиците на ВСУ!

https://www.dnes.bg/eu/2022/06/02/ukrainskite-lgbtk-voinici-ednorozi-se-otpraviat-na-voina.532098

 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цитат от генерал Бен Ходжис,бивш командир на сухопътните сили на САЩ в Европа:

"Голямото контранастъпление ще е през септември. С всеки следващ ден ситуацията за Украйна се подобрява,а за Русия бавно ще се влошава."

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, deaf said:

Цитат от генерал Бен Ходжис,бивш командир на сухопътните сили на САЩ в Европа:

"Голямото контранастъпление ще е през септември. С всеки следващ ден ситуацията за Украйна се подобрява,а за Русия бавно ще се влошава."

До септември месец има доста време,  армията на еднорозите ще е натрупала доста боен опит, Ходжис, ще им стане командир, ще обърнат хода на войната и стъпката на резбата:)

Победа 2 в 1🤣

Редактирано от Veritas Sit Amet
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Veritas Sit Amet said:

До септември месец има доста време,  армията на еднорозите ще е натрупала доста боен опит, Ходжис, ще им стане командир, ще обърнат хода на войната и  стъпката на резбата:)

Всяка година в руската армия средно между 200 и 300 новобранци биват изнасилени от старите войници. Потърси с Гугъл какво означава дедовщина.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, deaf said:

Всяка година в руската армия средно между 200 и 300 новобранци биват изнасилени от старите войници. Потърси с Гугъл какво означава дедовщина.

То и в нашия  БГ- КЕЧ, където служеха  основно "римляни" имаше даже  по-тежки неща. В щатската армия също ги има, но не са достъпни  за търсещите машини и широката публика.

Олигофрени има навсякъде по света!

Редактирано от Veritas Sit Amet
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, deaf said:

Всяка година в руската армия средно между 200 и 300 новобранци биват изнасилени от старите войници. Потърси с Гугъл какво означава дедовщина.

Тая простотия и в БНА я имаше. Поне в по-пропадналите поделения. Нашето се водеше елитно, но за сметка на това нямаше ден без учения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Konche said:

Тая простотия и в БНА я имаше.

Не съм чувал за изнасилвания, но едно време всака година ставаха по 1-2 самоубийства заради издевателства.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Konche said:

Оставам с впечатлението, че се бъзика нещо. Може и да се е напил, той не е официален представител, може да говори/пише каквото си иска.

Не се е бъзикал. Имало е клане днес в Северодонецк. Преувеличил е, както обикновено - не са ги отбили от града и едва ли въобще имат сили за подобно нещо. Но явно нямат намерение съвсем да сдават всичко и да се изтеглят без бой. Според мен много добре осъзнават както се случва по някои други направления и към момента не искат да позволяват на руснаците да освобождават сили от Северодонецк. С думи прости - очевидно се подготвя масирано настъпление към Славянск. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, deaf said:

Цитат от генерал Бен Ходжис,бивш командир на сухопътните сили на САЩ в Европа:

"Голямото контранастъпление ще е през септември. С всеки следващ ден ситуацията за Украйна се подобрява,а за Русия бавно ще се влошава."

А-ха, добре че е чичо Бен че вече е 75ти дена от как руснаците остават без храна, 65 дена от от как се е разпаднала руската армия, 75тия ден без камиони, 57ми ден без ракети. И всичките тия епични прогнози пак тоз генерал ги каза. Странно да му вярваме ли?

14 Mach Lt. Gen Hodges: Russians are about ten days away from ‘culminating point’ of exhausting ammo, manpower
https://www.foxnews.com/media/russians-are-about-ten-days-away-from-culminating-point-lt-gen-hodges

10 March Russian army is rapidly exhausting their resources and manpower: Gen. Ben Hodges

https://video.foxnews.com/v/6300273652001#sp=show-clips

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, sir said:

Не се е бъзикал. Имало е клане днес в Северодонецк. Преувеличил е, както обикновено - не са ги отбили от града и едва ли въобще имат сили за подобно нещо. Но явно нямат намерение съвсем да сдават всичко и да се изтеглят без бой. Според мен много добре осъзнават както се случва по някои други направления и към момента не искат да позволяват на руснаците да освобождават сили от Северодонецк. С думи прости - очевидно се подготвя масирано настъпление към Славянск. 

 Ами реално имат ли избор? Ако се барикадират в Лисичанск на първо време руснаците няма да могат и да приближат. Но ще срутят града с артилерия и ще влязат, както явно са направили с части от Лиман използвайки ТОС. Сега поне могат да се бият пехота срещу пехота в градска среда.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

Не се е бъзикал. Имало е клане днес в Северодонецк. Преувеличил е, както обикновено - не са ги отбили от града и едва ли въобще имат сили за подобно нещо. Но явно нямат намерение съвсем да сдават всичко и да се изтеглят без бой. Според мен много добре осъзнават както се случва по някои други направления и към момента не искат да позволяват на руснаците да освобождават сили от Северодонецк. С думи прости - очевидно се подготвя масирано настъпление към Славянск. 

Както бях писал преди няколко дни, на открит и равен терен ВСУ са обречени! Давам за пример, глупавата контра атака в Херсонска област и равносметката от нея! Загубите на личния състав на бригадите, които трябва иначе да спират руските войски, са много големи около 50% + пораженията на бойните машини, а без техника е невъзможно да се воюва.Те се  опитали да контраатакуват? И разгромът е пълен благодарение на некадърното командване. И ето я равносметката от тази авантюра-  ВСУ са загубили 2-3 батальонно-тактически групи. 35-та бригада на морската пехота, която е част от 18-ти батальон. Вчера са  записали видео обръщение, в което се съобщава, че са изцяло разгромени и повече не могат да воюват!

Шах и Мат!

Редактирано от Veritas Sit Amet
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Absurde said:

А-ха, добре че е чичо Бен че вече е 75ти дена от как руснаците остават без храна, 65 дена от от как се е разпаднала руската армия, 75тия ден без камиони, 57ми ден без ракети. И всичките тия епични прогнози пак тоз генерал ги каза. Странно да му вярваме ли?

14 Mach Lt. Gen Hodges: Russians are about ten days away from ‘culminating point’ of exhausting ammo, manpower
https://www.foxnews.com/media/russians-are-about-ten-days-away-from-culminating-point-lt-gen-hodges

10 March Russian army is rapidly exhausting their resources and manpower: Gen. Ben Hodges

https://video.foxnews.com/v/6300273652001#sp=show-clips

 

 

Аха. И 100и ден как путиниските орки се лутаят из Украина в тази не война....С масови жертви от цивилнто, уж освобождаемо население, пирсват върху едва 20% от територията на Украина.....Дявол да ги вземе русфашистите.🤬

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 14 часа, новорегистриран2 said:

Четох някъде, че сме пратили не летящите, а тия дето лежат в насипно състояние по складовете, но украинците можели да им изнамерят части или да ги поправят. И също, че американците предлагали безплатни Ф-16 на който прати на украинците самолети, дето да могат да пилотират.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 8 часа, gmladenov said:

Не съм чувал за изнасилвания, но едно време всака година ставаха по 1-2 самоубийства заради издевателства.

Това го има във всяка една армия по света.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Турска компания е подарила дрон "Байрактар" на Литва,която ще го предаде на Украйна. България може да използва тази странична врата и да подари дрон на украинската армия. Има български фирми,които произвеждат дронове. И то единият е по чисто българска технология.

Изнасилвания нямаше в БНА. Все пак въпреки че беше създадена по съветски/руски варварски тертип,българите отдавна са скъсали с варварството.

Сещам се само за едно изключение. В началото на 90-те нашумя случай на циганин от Строителни войска,на когото старите войници му пъхнали в ануса маркуч на въздушен компресор и врътнали кранчето. Но това не е изнасилване,а малтретиране.

 

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Mirolub said:

Нови жилища за украинските бежанци в България

Хубаво е да се дават и руски коментатори, да се види как от другата страна виждат събитията. 

Но от представянето на проблема с бежанците в България може да съдим колко достоверна е и информацията за войната в Украйна. Знаем, че в България около 200 бежанци за 2 дни попаднаха в разпределителния лагер в Елхово заради проблеми при прехвърлянето от едни хотели в други. Тука го изкарват, че сме ги държали всички през цялото време в затвора. 

 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Doris said:

....Знаем, че в България около 200 бежанци за 2 дни попаднаха в разпределителния лагер в Елхово заради проблеми при прехвърлянето от едни хотели в други. Тука го изкарват, че сме ги държали всички през цялото време в затвора. 

 

Нашите медии така представиха нещата. Явно платено от някого.

През цялото време за да има конфронтации нито веднъж не казаха по медиите в началото на преместването, че ще ходят в курорт и в почивна станция. Която и от думите да бяха използвали, нямаше да има проблеми. Те им казаха, че отиват в гората и хората се стресираха. Тези настанени, които видях бяха почти всички с по два байпаса. Но не им пречеше да се радват, колко било хубаво мястото (въпреки, че станцията която посетих е стара и без климатици) Не им пречеше, че са болни започнаха да облагородяват района (метене чистене листа и т.н.)

Докато има политически вътрешни войни у нас, все ще е така.  Или поне докато ние им позволяваме.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100069073844828/posts/330115872634205/

Сводка от фронта  

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5198883693521689&id=100002003280271

Карта на Донбас 

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...