Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

Не знам дали някой наистина ще тръгне да блокира жп транспорта, но ако руснаците продължат да упорстват при Бахмут, като нищо ще загубят единствената си към момента групировка, способна на нападателни действия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Като сложих в предишен пост за разширяването на отг. на вагнеровците, съответно може да се направи сметка че и състава им се увеличава / от допълнителните наемници + затворници и друга сган /. И разбира се тези части са може би най-боеспособните в РФ - едно че подготовката и въоръжението (поне на повечето от тях ) е на ниво, отделно мотивацията им също е висока, които неща ги няма при другите руски войскови части.

И в случая като я хвърлят в челните атаки на Бахмут ( и в други направления ) с цел престиж най-вече, ще загубят едни бойци, които могат поставени на възлови места в отбраната, да закрепят ситуацията на фронта за момента.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имаше някъде анализ, че линията от фронта влизаща в отговорност на Вагнер се разширила, тоест и на руснаците им е ясно, че това е успешната бойна групировка. Съмнявам се обаче, че колкото и да са успешни  ще  могат да огреят навсякъде, дори и да ги попълват с пушечно месо. От анализите се вижда, че при всеки сблъсък с украинските сили около 30% от тези непрофисионални попълнения загиват или биват пленявани. 

Колкото и да затрудняват украинците колко време не успяват да вземат Бахмут, защо е това упорство - неясно.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сводки с фронта: обстрелы продолжаются | Переломный момент | Крым больше не уникален

00:00 ВСТУПЛЕНИЕ

00:30 ПЕРЕЛОМНЫЙ МОМЕНТ

03:39 КРЫМ

06:16 СВОДКИ С ФРОНТА

12:41 ПОСТАВКИ ОРУЖИЯ И ОБМЕН ПЛЕННЫМИ

14:25 СМОТРИМ ВЕСЬ ЮТУБ

14:34 КЛОУНЫ В АДМИНИСТРАЦИИ

18:20 БЕЖЕНЦЫ

21:02 КОРОТКИЕ НОВОСТИ

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Пандора said:

Колкото и да затрудняват украинците колко време не успяват да вземат Бахмут, защо е това упорство - неясно.

Без Бахмут нямат никакъв шанс да установят пълен контрол над Донецка област и да постигнат какъвто и да било напредък там. Просто е първостепенен за руските цели. Така че тази офанзива е ход на отчаянието предвид факта, че руснаците изгубиха инициативата.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Украинците спечелиха още терен и контролират цялата северна част на Херсовска област.Мостът при Нова Каховка вероятно вече е в обсега на артилерията им.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, resavsky said:

Украинците спечелиха още терен и контролират цялата северна част на Херсовска област.Мостът при Нова Каховка вероятно вече е в обсега на артилерията им.

По всичко изглажда до края на месеца ще вземат самия Херсон и пак ще спрат водата в Крим.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Р. Теодосиев said:

Хайде сега да се успокоите и двамата @Кимон Георгиев и @skorpion1980

Ако погледнете съвременна Европа, то е нелепо да се дава за пример езика като доказателство за националност.

Аз съм бил в Украйна и мога да кажа, че не са Русия и не са руснаци. Те самите не се приемат за руснаци или част от Русия. От тук на татък няма никакво значение как ги приемат примерно в Камбоджа или Русия - все там. Тея хора са си Украинци.

Дали ние смятаме в момента че македонците са българия няма никакви значение, те не смятат така и дори с танковете да влезем това няма да им промени мнението ;)

За макетата има една разлика - там е достатъчно да бъдат разсекретени архивите на Коминтерна, касаещи създаването на македонската нация и много бързо ще се осъзнаят. Естествено това не може да стане докато няма декагебизация в Русия и архаичният им панславистки империализъм не бъде погребан. Докато украинската нация за разлика от македонската се е формирала по естествен път, за което самостоятелната държавност не е задължителен елемент, така че там просто няма място за аналогии с макетата.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сканер, не се подигравай на Владимир Владимирович, как ще е война без план, нали щяха да ги посрещат с хляб и сол, щастливи от освобождението си от "нацистите", ама лошият Запад излъга, че идвали агресори и окупатори вмекто освободители😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁 Та това беше планът - хляб и сол, ама лошият Запад вместо това им достави оръжие на украинците😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Империята на Путин вече се разпада
© Виталий Портников

Русия все още продължава кървавата война в Украйна и изглежда, че Путин няма намерение да спира
Четири украински области, след Крим, са обявени за част от Руската федерация. Путин заплашва Украйна и Запада. Но в същото време империята му се разпада пред очите ни.

Войната на Путин срещу Украйна не само постави под съмнение влиянието на Русия в постсъветското пространство. Тя унищожи това влияние, от него остана само привидност. Да, лидерите на бившите съветски републики все пак се събраха на неформалната среща на върха на лидерите на ОНД в Санкт Петербург - и дори тогава не всички. Но нека погледнем поне участниците в тази среща. Президентът на Азербайджан Илхам Алиев и премиерът на Армения Никол Пашинян се договориха за мирен договор в Прага преди пътуването си до Русия, но Путин и Лукашенко просто не бяха поканени там на срещата на върха на Европейската политическа общност. Президентът на Казахстан Касим-Жомарт Токаев в същия Санкт Петербург на икономическия форум отказа да признае „народните републики“ на Донбас и говори за „квазидържавите“, създадени от Русия. А президентът на Киргизстан Садир Джапаров отказа да участва в срещата на върха заради конфликта между страната му и Таджикистан. Освен това прави впечатление, че Русия по никакъв начин не може да повлияе на този конфликт между двете държави от ОДКБ. И в резултат на това Киргизстан отмени военните учения на ОБКБ на своя територия и Русия трябваше да го преглътне.

Дори най-закоравелите шовинисти в Москва са принудени да признаят, че бившите съветски републики следят отблизо войната в Украйна и са убедени, че представите за мощта на Русия са силно преувеличени. Руснаците винаги са били готови да унижават слабите, но когато бъдат отблъснати, губят цялото си измислено величие пред очите им. Ето защо поражението на Путин у нас ще доведе не само до окончателна загуба на контрол над Украйна.
Това ще доведе и до окончателна загуба на контрол върху цялото постсъветско пространство.
Империята окончателно ще умре.

Източник: espreso tv

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Nato chief: 'Hybrid and cyber-attacks can trigger Article 5'

https://euobserver.com/tickers/156265#:~:text="Hybrid and cyber-attacks can,at the Nord Stream pipelines.

 

Няма мърдане! Все повече русията няма полезен ход. А и не е лошо да привършва вече тази путлерска авантюра, че вдигането на лихвите не е дългосрочна оферта и сметката трябва да бъде платена от някого. Путлер обрече страната си и за в бъдеще да не излезе от определението за ресурсна икономика. Феновете на руската самодостатъчност ще трябва да поизчакат още... доста.

 

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребител

Сканер, чудесен анализ си постнал. Загубата на войната освен всичко друго обаче ще взриви Русия отвътре и инородните автономни републики масово ще се отделят. Обаче на фона на разпада на СССР, при очертаващия се разпад на РФ има съществена разлика - Горбачов тогава предпочете да загуби милиони квадратни километри пред милиони животи. Путин в това отношение, а и не само, му е пълен антипод. Така че  ще гледа да направи така, че да не потъне сам. И най-лошото е, че наистина е способен на ядрен удар, който дори да не удари примерно пряко страна от НАТО, пак да има тежки икономически и екологични последици.

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, skorpion1980 said:

Сканер, чудесен анализ си постнал. Загубата на войната освен всичко друго обаче ще взриви Русия отвътре и инородните автономни републики масово ще се отделят. Обаче на фона на разпада на СССР, при очертаващия се разпад на РФ има съществена разлика - Горбачов тогава предпочете да загуби милиони квадратни километри пред милиони животи. Путин в това отношение, а и не само, му е пълен антипод. Така че  ще гледа да направи така, че да не потъне сам. И най-лошото е, че наистина е способен на ядрен удар, който дори да не удари примерно пряко страна от НАТО, пак да има тежки икономически и екологични последици.

Аз гледам по разни клипчета, че всяка република в състава на Русия си подготвя собствена армия - уж да помага на войната, но за сега си ги пазят. Така че това вероятно е осигуровка при разпад. Очертават се много граждански войни...

За ядрен удар не е много ясно какви са вероятностите, Путин не ми изглежда като човек, който целенасочено ще иска да го запомнят с лошо. Знам ли, може да се проявят  някакви болестни или старчески фактори... Но анализаторите се притеснявт, че ако се разпадне Русия, ядреното оръжие ще се пръсне между около до 40 субекта, и контролирането му може да стане невъзможно, а болшинството от тях нямат и ресурси да го поддържат.  И ще настане една търговия...  Чета че в САЩ бил организиран специален щаб, който да се занимава и мисли това, ама божа работа в това отношение...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

ядреното оръжие ще се пръсне между около до 40 субекта, и контролирането му може да стане невъзможно

Това са художествените измислици в игралните филми.

Преди 29 минути, skorpion1980 said:

наистина е способен на ядрен удар, който дори да не удари примерно пряко страна от НАТО, пак да има тежки икономически и екологични последици.

Последици за коя държава? Която и съседна държава да удари Путин,радиацията ще залее и Русия. Натовска държава не може да удари. Тогава коя?

Преди 32 минути, skorpion1980 said:

Така че  ще гледа да направи така, че да не потъне сам.

Когато Путин разбере,че е потънал и е "пътник",тогава вече няма да има достъп до "копчето". А и Путин е страхливец,който няма да посмее да се самоубие повличайки и други със себе си.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, scaner said:

Но анализаторите се притеснявт, че ако се разпадне Русия, ядреното оръжие ще се пръсне между около до 40 субекта, и контролирането му може да стане невъзможно, а болшинството от тях нямат и ресурси да го поддържат.  И ще настане една търговия...  Чета че в САЩ бил организиран специален щаб, който да се занимава и мисли това, ама божа работа в това отношение...

Това за 40те субекта с ядрено оръжие ми е много странно. Толкова ли са им разпръснати ядрените глави из цяла Русия, из всички автономни републики?! Аз доколкото съм чувал от около 6000 една пета са в Крим, в Москва и Санкт Петербург със сигурност са повече, във Владивосток пак да са толкова някъде, наистина не ми се вижда реалистично да говорим за 40 субекта с ядрени глави.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, deaf said:

Това са художествените измислици в игралните филми.

Последици за коя държава? Която и съседна държава да удари Путин,радиацията ще залее и Русия. Натовска държава не може да удари. Тогава коя?

Когато Путин разбере,че е потънал и е "пътник",тогава вече няма да има достъп до "копчето". А и Путин е страхливец,който няма да посмее да се самоубие повличайки и други със себе си.

Не казвам да удари съседна държава, а да направи уж легален ядрен опит за проверка на готовността и да изстреля съответната глава в Тихия океан примерно и така да предизвика цунами. Ето това имам предвид, тогава ще може да се наслаждава на поразията си. А колкото до достъпа, никой от приближените му не може да го свали.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, skorpion1980 said:

тогава ще може да се наслаждава на поразията си

Пак фантастични художествени сценарии! 🙂 Ако едно такова "ядрено" цунами залее Хаваите например,отговора на САЩ ще "ядрено" цунами заливащо Санкт Петербург!

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 38 минути, deaf said:

Последици за коя държава? Която и съседна държава да удари Путин,радиацията ще залее и Русия. Натовска държава не може да удари. Тогава коя?

Защо да не може да удари натовска? Какво ще стане като я удари? А и защо въобще да удря натовска, като може да удари Нептуния, да пусне радиоактивно вещество в Атлантическия океан, по пътя на Гълфстрийм, което никак няма да засегне Русия? Това за пример, защото Русия няма нужда от ядрено оръжие срещу НАТО, тя с най-обикновено за няколко часа може да спре доставките на петрол и газ за Европа и тук всичко ще цирикне за един месец. САЩ криво ляво ще издържат, те добиват едното и другото и могат да внесат от Канада, но там не са свикнали да издържат.

Вие за Русия не мислете, там са си назначили хора за да дивеят, съсредоточете се върху нашите проблеми.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, skorpion1980 said:

Това за 40те субекта с ядрено оръжие ми е много странно. Толкова ли са им разпръснати ядрените глави из цяла Русия, из всички автономни републики?! Аз доколкото съм чувал от около 6000 една пета са в Крим, в Москва и Санкт Петербург със сигурност са повече, във Владивосток пак да са толкова някъде, наистина не ми се вижда реалистично да говорим за 40 субекта с ядрени глави.

40-те субекта ги споменават често анблок. Реално са около 16 главните места на разполагане, не знам това до колко е детайлизирано на други места, по шахти и т.н., такива сведения не се разпространяват свободно и не може да им се вярва.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Петър_Пейчев said:

може да удари Нептуния, да пусне радиоактивно вещество в Атлантическия океан, по пътя на Гълфстрийм,

Неприятно е когато някой съфорумец не чете коментарите на другите. Сега прочети поста ми над твоя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Петър_Пейчев said:

Това за пример, защото Русия няма нужда от ядрено оръжие срещу НАТО, тя с най-обикновено за няколко часа може да спре доставките на петрол и газ за Европа и тук всичко ще цирикне за един месец.

Тъй, тъй, така е. Само че Европа и НАТО трябва да стоят вързани със затворени очи.

Ти как си представяш тая работа? Това е мислене на първолак... Напомням, лекарствата?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, deaf said:

Пак фантастични художествени сценарии! 🙂 Ако едно такова "ядрено" цунами залее Хаваите например,отговора на САЩ ще "ядрено" цунами заливащо Санкт Петербург!

Ще видим, хич не мога да изключа такива действия от един мръсен кагебист, който няма как да не се озлоби до мозъка на костите, виждайки как бива погребана доктрината за Третия Рим, чиято реанимация заедно с Дугин подготвяха толкова години.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...