Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

Към списъка със свръх важни цели, поразени от безаналлоговото руско оръжие, се нарежда и киевския университет.

Ясно ми е, че за панелните олигофрени-путлерасти, това момиче е "нацистка" и "азовка", но се питам себе си... Тя и състудентите ѝ, ли са най-големия враг на путлерастизма?! Явно не са Зеленски и обкръжението му! Не са и "Азов", които разстреляха десетина човека в Купянск. 

https://www.facebook.com/100044618371017/videos/3308535412730183/ 

Редактирано от новорегистриран3
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Модератор История

Най грозното в случая е дивия ентусиазъм с който нашите русофили приемат тези варварски удари по граждански лица и инфраструктурата на Украйна.Всички ликуват защото най накрая се е събудила руската мечка и сега целия свят трябва да  трепери.Това всъщност е израз на безпомощност и във военно и в политическо отношение.За сравнение Руския мост си беше военен обект и при него се целеше избягване на цивилни жертви.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, resavsky said:

Най грозното в случая е дивия ентусиазъм с който нашите русофили приемат тези варварски удари по граждански лица и инфраструктурата на Украйна.Всички ликуват защото най накрая се е събудила руската мечка и сега целия свят трябва да  трепери.Това всъщност е израз на безпомощност и във военно и в политическо отношение.За сравнение Руския мост си беше военен обект и при него се целеше избягване на цивилни жертви.

Нали няколко такива пигмея се показаха що за мъже са това лято. Най-комичен беше случая с русороба, който тръгна да се крие зад жена си, за да го предпази от украинец. 😀😀😀😀😀

Не знам това явление на какво се дължи - историческо ли е или поради друго? При Априлското въстание масово са се крили "мъжете", в историческия резерват на югозапад огромното мнозинство са точно същите злобни същества, които се възмъжават от чуждите успехи. У нас 50+ годишните роби се самоидентифицират с руските постижения, все едно са техни, а югозападните недоразумения с шумадийските. 

И в двата случая има твърде много прилики, за да се отхвърлят отделни. Което още един път показва, че при нас прехода от племе към народ/нация все още не е завършен. С тази разлика, че ако при българите в България има до 10% русороби, то във Вардарския резерват сърборобите са 90+ процента. Т.е. при нас процеса на създаване на български народ/нация е в далеч по-напреднал и устойчив стадии, от процеса при българите в резервата. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Путин просто убива, а не отмъщава
© Виталий Портников


Путин отмъщава за пожара на Кримския мост. Путин е бесен, че инфраструктурен обект, превърнал се в символ на окупацията на Крим, е пострадал при евентуална украинска спецоперация. Путин е бесен, че украинските войски освобождават окупираните територии... Всяка подобна фраза води до задънена улица

Защото допуска, че ако нямаше щети по Кримския мост или ако украинските войски не се бяха придвижили напред, нямаше да има масиран обстрел на украинската инфраструктура. Но това не е така!

Неведнъж трябваше да обяснявам: Путин не може да бъде разгневен или ядосан. Путин е машина, програмирана за окупация и убийства. Отмъщението на Путин е "отмъщение" в кавички.

Руският президент има проста и разбираема цел - окупацията на Украйна и присъединяването на нейната територия към Русия. Надявам се, че след демонстративното анексиране на Донецка, Луганска, Херсонска и Запорожка област на страната ни никой няма да спори с това твърдение.

И той се опитва да постигне тази цел. Унищожаването на украинската инфраструктура е част от неговия зловещ план и няма нищо общо с Кримския мост. Подобно на опитите за замразяване на Запада, те нямат нищо общо с новите санкции срещу Русия и поредната "обида" на Путин. Путин иска от западните страни да спрат помощите за Украйна, а от самата Украйна - позорна капитулация. И изчезване.

Затов Путин не може да бъде обиден. Той може само да бъде победен.


Източник: espreso tv

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Не виждам защо трябва да се коментира кой кого убил? Ако Украйна и съюзниците й не искаха убити трябваше да приемат федеративно или конфедеративно деление на Украйна и сега нямаше да има убити, а страната най-вероятно щеше да е в ЕС. Украйна избра друго и го избра умишлено, без да бъде принуждавана. Преди да решиш да водиш победна война със страна като Русия е редно да се замислиш за последиците и очевидно тези последици са приети, а те са от няколко стотин хиляди до 1-2 милиона убити в най-добрия случай и 15-20 милиона при ядрена война, защото е общоизвестно, че Русия е ядрена държава.

Русия също е направила своя избор. Решила е да воюва срещу многобройна държава в която голяма част от населението винаги е изпитвало дива омраза срещу нея и изтреблението на всичко руско е символ верую на държавническата доктрина. Знаела е, че тази държава ще бъде подкрепена изцяло от държави с около милиард население, което означава война с много жертви.

Няма кой и на кого да се сърди за наличието на цивилни жертви, всички искат войната, а тя върви с тях. Смехотворно е лицемерни постове да започват с оплакването на невинните жертви, а да завършват с призиви за водене на война докрай, вкл. и ядрена.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Петър_Пейчев said:

Не виждам защо трябва да се коментира кой кого убил? Ако Украйна и съюзниците й не искаха убити трябваше да приемат федеративно или конфедеративно деление на Украйна и сега нямаше да има убити, а страната най-вероятно щеше да е в ЕС. Украйна избра друго и го избра умишлено, без да бъде принуждавана. Преди да решиш да водиш победна война със страна като Русия е редно да се замислиш за последиците и очевидно тези последици са приети, а те са от няколко стотин хиляди до 1-2 милиона убити в най-добрия случай и 15-20 милиона при ядрена война, защото е общоизвестно, че Русия е ядрена държава.

Не усещате ли иколко глупости изказахте в едно изречение?

Кой започна войната, че обвинявате за нещо Украйна? Вие сте свикнали на русофилска дупедавска политика, и не можете да мислите по друг начин?  Покорно да изпълнявате волята на Русия?

Ей за това България е на това дередже, и за съжаление още дълго време ще бъде на него. Твърде много увреден народ има.

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, scaner said:

Кой започна войната, че обвинявате за нещо Украйна?

Какво значение има кой я започна? Да не говорим, че и това не се знае, а даже не се знае дали има война. Аз не обвинявам за нищо Украйна, тя е приела суверенни решения, решила е да дивее вместо да направи нормална европейска държава и сега бере плодовете на тези решения, поради което няма защо да се обсъждат цивилните жертви, които са многобройни при всяка война, често повече и от военните. Тях ще ги има и ще се увеличават многократно защото така са решили от двете страни на фронта, Русия от едната и Украйна и съюзниците й от друга. Ако не искаха цивилни жертви щяха да седнат и решат въпросите на  преговори, но те искат да воюват, ами да воюват и да не се оплакват.

Преди 18 минути, scaner said:

Ей за това България е на това дередже, и за съжаление още дълго време ще бъде на него. Твърде много увреден народ има.

България си е на много добро дередже, тя е една успешна държава в която се поддържа един сравнително висок стандарт на живот, благодарение на неутралната ни политика.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Петър_Пейчев said:

Какво значение има кой я започна? Да не говорим, че и това не се знае, а даже не се знае дали има война.

Огромно. Който я е започнал, е агресор и ще плаща като му смачкат фасона. А това че не знаете кой я е започнал, само свидетелста за липса на информираност. Защо тогава се спамите по темата?

Преди 5 минути, Петър_Пейчев said:

България си е на много добро дередже, тя е една успешна държава в която се поддържа един сравнително висок стандарт на живот, благодарение на неутралната ни политика.

А, розовите очила пречат на виждането. То за русофилите е така, кеф им е да се слагат и слугуват на Големия брат, всичко си е наред за тях. Те за това са русофили, друго не могат.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, scaner said:

Който я е започнал, е агресор и ще плаща като му смачкат фасона.

Остава да смачкате фасона на Русия, но ние говорехме за друго - когато искаш война не се жалиш по цял свят, че даваш жертви.

А ако не ви харесва положението на България защо не се хванете, по изключение, да поработите малко?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Втори след княза said:

Удары по Украине 11 октября. Что поражено

ВС РФ продолжают удары по энергосистеме Украины.

Това са пак путинските циркаджийски истории. Не виждате ли, че стрелят само по подстанции, които могат да се възстановят за 2-3 седмици, а не по самите електроцентрали. Казал на малко по-умните от филите и фобите, докато това лайно не се махне Русия не може да победи. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вече се убеждавам, че лицето Петър Пейчев живее в някаква паралелна реалност. То не бяха глупости относно съществуването на украинска нация при наличието още през 19 век на литературен гений като Тарас Шевченко, то видите ли Русия, Украйна и Беларус хранели другите републики в СССР, пък сега Азербайджан и Казахстан изобщо, ама изобщо не живеят по-добре от тогава като си добиват нефта и газа, или пък Прибалтийските в ЕС, ама видите ли всички искали с Русия и сега ако се разпаднела щели да я молят да си ги прибере😁😁😁😁😁😁😁😁😁 Сега пък не било ясно кой почнал войната и дали въобще е почнала. И това вече хич не е смешно, хора, пишещи такива неща, са вредни и имат нужда от психиатрично лечение, казвам го без грам ирония.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Петър_Пейчев said:

Остава да смачкате фасона на Русия, но ние говорехме за друго - когато искаш война не се жалиш по цял свят, че даваш жертви.

Отново не сте в час. Кой е искал война, освен този който я е започнал? Живееш в някаква паралелна реалност, нямаща допири точки с нашата :)

 

Преди 31 минути, Петър_Пейчев said:

А ако не ви харесва положението на България защо не се хванете, по изключение, да поработите малко?

Аз поработвам достатъчно. А положението в България лесно ще се оправи, ако се почне с управляващите русофили една политика на глад, бой, е@ън и никакви пари на ръка, както разправяше един познат :)Но народа е заспал както обикновено в това отношение, и май ще трябва да чакаме естественият подбор да изчисти терена.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, skorpion1980 said:

Вече се убеждавам, че лицето Петър Пейчев живее в някаква паралелна реалност.

Всички русороби живеят в паралелна реалност. Те иначе няма да са русороби. 🙄

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Втори след княза said:

Удары по Украине 11 октября. Что поражено

ВС РФ продолжают удары по энергосистеме Украины.

Радва ли те това? Очакваш украинците да заобичат повече Русия и Путин? Или какво? Не разбирам, как може да ръкопляскате на случващото се и после да спите спокойно...

Ето резултатите от вчерашното нападения:


Практически по всей территории восстановлен доступ к сети интернет.

Энергоснабжение в ряде областей осуществляется с перебоями, но фактически - восстановлено.

путин вчера использовал ракетного вооружения более чем на $500 млн и продолжает обстрел сегодня.

А каков эффект?

Толпы беснующихся россиян (и български русофили, да добавя), которым понравилось то, что уносило жизни и разрушало города - это единственное чего добился путин. Удовлетворил никчёмных кровососов порцией пролитой крови.

В Днепре огромную воронку посреди дороги заделали за ночь.

Украина восстанавливается быстрее чем вы успеваете перезаряжать свои самолёты. Кстати, как там дела у Керченского моста? Движение восстановлено?

$500 млн... Это минимум 5 современных онкоцентров.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, scaner said:

Отново не сте в час. Кой е искал война, освен този който я е започнал? Живееш в някаква паралелна реалност, нямаща допири точки с нашата :)

Война искаха, като продължавано желание, Зеленски, Байдън, оная тетка Лаян или нещо подбно, акушерката, Шолц, много други. за последен път го заявиха рано сутринта.

Преди 8 минути, scaner said:

Аз поработвам достатъчно. А положението в България лесно ще се оправи, ако се почне с управляващите русофили една политика на глад, бой, е@ън и никакви пари на ръка, както разправяше един познат :)Но народа е заспал както обикновено в това отношение, и май ще трябва да чакаме естественият подбор да изчисти терена.

Ха дано, но като гледам как Инджев, тагаринов или Тагарински, както там се казва, един друг бивш военен министър,  ще набият Баце, Феса, Нинова, Костя и още към 5 милиона българи - на дали!

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, scaner said:

А положението в България лесно ще се оправи, ако се почне с управляващите русофили една политика на глад, бой, е@ън и никакви пари на ръка, както разправяше един познат :)Но народа е заспал както обикновено в това отношение, и май ще трябва да чакаме естественият подбор да изчисти терена.

Всъщност от личен опит на ръководна позиция на държавна работа мога да кажа, че оправия много трудно може да има. Там, където бях спрях хранилки за няколко десетки хиляди лева без каквито и да било лични облаги предвид свалените разходи по съответните пера, което е документирано, но все пак ставаше въпрос за обект, който заварих с около 800 хиляди лева приходи и около 1,2 милиона разходи за предходната година. Обаче останах там само 4 месеца, защото като спираш хранилки ставаш неудобен. Не ми е било на всяка цена, върнах си се почти веднага в частния сектор на старата си работа, но примерът е достатъчно показателен колко е трудно да се промени тази корумпирана и прогнила система. При това аз бях в малък обект, съответно временно ударих само дребни риби, в някой по-голям държавен обект би било доста по-трудно и доста по-опасно да се води такава политика.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Петър_Пейчев said:

Война искаха, като продължавано желание, Зеленски, Байдън, оная тетка Лаян или нещо подбно, акушерката, Шолц, много други. за последен път го заявиха рано сутринта.

И как искаха война? Лягаха на тревата и викаха на Русия "ела вълчо изяж ме и ми направи война"? Или се дупеха с подобни помисли? И какво, те искали война, ама Путин им помогнал да я започнат? Нещо не сте в ред, съвсем криви представи имате за живота.

В нашата реалност е просто - война иска този, който се готви за нея и я започва. И на него му се вика агресор. А този, който се готви за война да се отбранява, е жертва.

Изкелиферчено ви е много съзнанието на русоробите, след като това са ви "аргументите"... Никаква поука не сте си извадили от втората световна война, и сега ще почувствате положението на бившите нацисти.

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 38 минути, skorpion1980 said:

То не бяха глупости относно съществуването на украинска нация при наличието още през 19 век на литературен гений като Тарас Шевченко,

Речь Тараса Бульбы:

" — Хочется мне вам сказать, панове, что такое есть наше товарищество.
Вы слышали от отцов и дедов, в какой чести у всех была земля наша: и грекам дала знать себя, и с Царьграда брала червонцы, и города были пышные, и храмы, и князья, князья русского рода, свои князья, а не католические недоверки.
Всё взяли бусурманы, всё пропало.
--------------------------------
Та както от много време питам из форума, кое точно е украинската нация? да речем тази по времето на Тарас Шевченко? По негово време Галичина не е била в Украйна, да не говорим, че под "католические недоверки" Тарас Булба, а вероятно и Шевченко, разбират тях, униатите и поляците. Бусурманите изцяло са изключени от украинската нация, а е добре известно, че така са наричани татарите. Интересно е, че сегашният украински национализъм, на чист македонски - идентитетот, е изграден изцяло на галичизма, истински, баш, най са именно галичани, които някак си се появили в Украйна по времето на Сталин.
Бусурманите пък, кримските татари, са обявени за коренен народ на Украйна, което е интересно, защото Тарасовците говорят за тях като за пришълци, дето издънили висококултурните, законопослушни и почтени общества из района и под никаква, ама никаква форма не искали да имат нищо общо с тях. Истината е, че и татари и запорожци крали от едни и същи места, та се явявали конкуренция, но като отчетем различните езици, традиции, места където продавали откраднатото, можем да предположем, че нито татарите, нито запорожците не се усещали като една нация с другите. За галичани и дума не е става, защото както отбелязахме по това време те държали местата за "тука има, тука нема", просия и продажба на самогон на тържищата из Австро-Унгария.
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 28 минути, scaner said:

И как искаха война? Лягаха на тревата и викаха на Русия "ела вълчо изяж ме и ми направи война"? Или се дупеха с подобни помисли? И какво, те искали война, ама Путин им помогнал да я започнат? Нещо не сте в ред, съвсем криви представи имате за живота.

Вашата реалност съм я определил! В нашата изброените не са легнали на тревата да викат Вълчо, а заявиха, че ще воюват до победа. Когато заявяваш, че ще водиш войната до край очевидно приемаш нещата, ставащи на война.

В положението на бившите нацисти едва ли ще се почувства някой русофил, а и не знам както точно са се чувствали, даже съм чел, че стажът в Гестапо се смятал за пенсия.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 41 минути, skorpion1980 said:

Всъщност от личен опит на ръководна позиция на държавна работа мога да кажа, че оправия много трудно може да има.

Първата част от изречението, обяснява втората. Хубавото е, че българина отдавна не чака на държавата и си вади парите без нея. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От вестник "Стършел":

"Русия протестира,че Украйна ползва изоставени от нея военни средства,с което погазва военните конвенции"

"Стършел" е хумористичен вестник,но в случая не се разбира това шега ли е на вестника или наистина има такива правила в конвенции и Русия е протестирала?

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Петър_Пейчев said:

В нашата изброените не са легнали на тревата да викат Вълчо, а заявиха, че ще воюват до победа.

Заявиха, едва след като желаещият войната я започна.  Някой трябва да завърши войната и да раздаде справедливост, нали?

Втората световна война я отпочна Хитлер, а руснаците тогава заявиха желание да воюват за победа. Да ти правят впечатление тук смисловите връзки? Или на смисъла не обръщаш внимание.

Нещо са ти преплетени причичнно-следствените връзки :D

Преди 13 минути, Петър_Пейчев said:

В положението на бившите нацисти едва ли ще се почувства някой русофил, а и не знам както точно са се чувствали,

Ще разберете, споко. Потрайте малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Костянтин Машовець

Актуални новини...

1. Беларус продължава доставките на основни видове зенитни ракети, боеприпаси и други материално-технически средства за нуждите на руската армия. По-специално, през последната седмица беше записано прехвърляне в Белгородска и Ростовска области. Руската федерация от територията на Беларус танкове Т-72А, 152-мм САУ тип 2С3 "Акация", артилерийски системи от типа 122-мм гаубици Д-30 и 152-мм гаубици Д-20, инженерно оборудване, товарни автомобили и специален транспорт.

Горепосочените средства се изваждат от дългосрочно съхранение и се доставят от следните съоръжения:

- 969-та танкова резервна база (село Уречье, Любански район, Минска област)

- 1868-ма артилерийска оръжейна база (Гомел) - 288-ма база на резерва за автомобилна техника (Стари Дороги, Минска област) - 25-ти RAV арсенал (село Новоколосово, Столбцовски район, Минска област)

- 1371-ва инженерна база/средства за инженерно оръжие (село Красне, Молодеченски район, Минска област)

На територията на Беларус започнаха да пристигат първите формирования на Съветския съюз на Руската федерация, формирани от броя на лицата, призовани за „частична мобилизация“. Към момента са пристигнали до 1000 руски военни.

2. Командването на войските на противника в посока Сватово продължава да полага значителни усилия, за да изтласка напредналите части на въоръжените сили южно от Сватово от важния за тях път Р-66 Сватово - Кременна. По-специално, силите на 3 БТГр от 254-та мсп, 144 мсд, 55-та мсбр, части на ПВК "Вагнер" и 13-ти и 16-ти отряди на БАРС се опитват да контраатакуват позициите на напреднали части в района на село. Райгородка, с. Кармазиновка, а също така води упорити и упорити атаки в общото направление Краснориченске - Плошанка - Макеевка.

Освен това врагът продължава опитите си за контраатака от границата Червонпопивка-Житливка в посока Терни (включително с участието в тези действия на т.нар. „щурмови отряди“, набирани от лица, осъдени в Руската федерация и излежаващи присъди в поправителни институции), а също така провежда активни възпиращи действия в района на Коломийчиха със силите на 1,5 БТГр на 1гв. ТА (вероятно от 27-ма мсбр). По всички признаци противникът все още не е успял да изпълни тази задача и да осигури стабилността на отбранителната си система северозападно от Креминная и северозападно и югозападно от Сватово, пътят Р-66 остава под огневия контрол на средствата за унищожаване на предните части на ЗСУ, а самите те на отделни участъци имат възможност за достъп до близките подходи към Сватово.

3. Ръководството на руската групировка на войските в Югозападния ТВД, съдейки по всичко, счита системата на МТЗ на своите войски и логистиката в посока Мелитопол като уязвима не само за далекобойни средства за поразяване на въоръжените сили. .но също и за унищожение с други средства... През последната седмица той приложи цял набор от мерки за повишаване нивото на сигурност на своите комуникации в района на Кримския провлак. В светлината на внезапните проблеми с така наречения „Керченски мост“ този въпрос, трябва да се разбере, придоби особено значение за него.

Така в района на Чонгар - жп гара Солоне Озеро - Медведивка - Передмистне противникът скрито е разположил допълнителни средства за противовъздушна отбрана,  и е засилил режима на военнокомендантско управление... В района е засилена работата на  РТР и РЕР средства на противника, които в почти 24-часов режим наблюдават местните клетъчни комуникации, с цел идентифициране и локализиране на „украински диверсионно-разузнавателни групи“, „коректори“ и „различни видове  артилеристи“.

Очевидно е, че целта на тези мерки е желанието да се осигури безопасна дейност, по отношение на прехвърлянето на собствени сили и средства, както и елементи от МТЗ в необходимите, значителни обеми през два мостови прелеза - ж.п. Сиваш  на път Е-105 (южно от ГКПП Чонгар). Фактически към днешна дата това са единствените комуникации на противника, които му позволяват да доставя в повече или по-малко подходящи количества (по железница) всичко необходимо за препитанието на своята групировка, съсредоточена и дислоцирана в мелитополското направление, от временно окупираната територия на Крим...

4. Съдейки по всичко, специалното внимание на руското военно командване към района на Кримския провлак и Северен Крим се определя не само от наличието на "тесни места" на неговата система МТЗ под формата на съответните мостови преходи, но и от фактът, че там е дислоциран тилът на Източния военен окръг (основно тези райони - Красноперепокопськ и Медведовка - Тургенево)... Който е забравил, ще припомня... двете сборни армии (ЗВА) от този окръг (5-та и 35-та), дислоцирани в Херсонско направление, а 29-та и 36-та в Мелитопол и Мариупол. Въпреки че това разделение е доста условно (частично силите и средствата на 5-та ЗВА в момента са дислоцирани в Новопавловско направление, в „изчакване на украинското настъпление“), а части от силите и средствата на 35-а ЗВА явно са подготвяни  да изпълняват ролята на "неочакван резерв", директно в запорожското направление...

При Красноперепокопськ са съсредоточени около 485 единици ОВТ, а в Медведовски район общо до 674 единици ОВТ... Като се има предвид, че почти целият северен Крим вече е покрит със складове и хранилища на боеприпаси и ПММ, като лицето на болен от едра шарка, става ясно, че руското командване много сериозно се готви за „битката за Юга“...

Там все още има сравнително малко персонал, но според потенциалната възможност, по отношение на военно-техническата база, съсредоточена там... командването на вражеските войски, като преди това е хвърлило там значителен брой различни видове мобилизирани, може да разположи образувания тук ЕДНОВРЕМЕННО на:

- към 5 мотострелкови батальона 

- към 2 танкови БТГр

до 1-го реадн
- до 2-х гсадн
- до 2-х гадн.

Към днешна дата всички тези райони са плътно покрити от ПВО, "органи на ФСБ" и руска гвардия.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, scaner said:

Заявиха, едва след като желаещият войната я започна.  Някой трябва да завърши войната и да раздаде справедливост, нали?

Втората световна война я отпочна Хитлер, а руснаците тогава заявиха желание да воюват за победа. Да ти правят впечатление тук смисловите връзки? Или на смисъла не обръщаш внимание.

Нещо са ти преплетени причичнно-следствените връзки

Аз какво казвам? Щом са решили да воюват - успех! Те са решили, те ще си платят цената, пък ако е писано може и да спечелят, Божа работа.

ВСВ не я започна Хитлер, а Чърчил, това и децата го знаят. На 3 септември 1939 г. Англия и Франция обявиха война на Германия. Руснаците изявиха желание да воюват и платиха цената - 26 милиона убити и глад но средата на 60-те години. Смисловата връзка е посочената по-горе, решили, направили, платили.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Петър_Пейчев said:

Аз какво казвам? Щом са решили да воюват - успех!

Ти казваш че те са искали войната. Което се видя, че е дълбока твоя заблуда, поради сбърканата реалност в която си мислиш че се намираш :)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...