Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 минути, Konche said:
Добре де, как са толкова точни?

Почнали са да добавят кисели краставички към водката.

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

Крайбрежен град, обаче го атакуват или по-точно имитират някакво настъпление през полето от изток.

А що се отнася до района Вугледар-Маринка - превзели са едно или две села, които бяха в сивата зона. Мъчат се там нещо да правят, ще видим.

FaUE-q2XwAMaA9W?format=jpg&name=large

Украинците почнаха да бият по основния път на снабдяване на руснаците и се налага да се търсят алтернативни маршрути, разбирай Запорожие. А за да вземат Запорожието първо трябва да пробият украинската отбрана на юг, ключа към която е Въгледар. Днес руснаците писаха, че за последните дни са взели някакви украински позиции край Въгледар, където преди не са могли да мръднат...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, новорегистриран3 said:

FaUE-q2XwAMaA9W?format=jpg&name=large

Украинците почнаха да бият по основния път на снабдяване на руснаците и се налага да се търсят алтернативни маршрути, разбирай Запорожие. А за да вземат Запорожието първо трябва да пробият украинската отбрана на юг, ключа към която е Въгледар. Днес руснаците писаха, че за последните дни са взели някакви украински позиции край Въгледар, където преди не са могли да мръднат...

Около Новомихайловка са успехите им, между Вугледар и Маринка.

А това, което описваш, е операция от типа на тези, които бяха планирали за първите няколко дни от войната. В момента е пълен абсурд. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 18 минути, laplandeca said:

 

Едните мръсници имат спорни въпроси с други мръсници, по други разни <проблеми> работят донякъде синхронизирано. Ако в Русия настане рязка нестабилност и  недопуснати , ненарочени заграбят власт - идеална световна ситуация.

А защо всички вие живеете в този лош запад, а не в Русия?

Колко от тези стотици, които познаваш живеят реално в Русия и имат нещо общо с Русия?

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, sir said:

Около Новомихайловка са успехите им, между Вугледар и Маринка.

А това, което описваш, е операция от типа на тези, които бяха планирали за първите няколко дни от войната. В момента е пълен абсурд. :)

Ако руснаците вземат Въгледар украинската отбрана в запорожкото направление ще се срине. Това е основния упорен пункт там и без него трябва да разчитат на разни села и ферми, в открит терен - най-подходящ за големи операции. Естествено, не се знае дали планират нещо подобно към Запорожието или някъде другаде. Просто спекула.

FaUvWWFXkAMaZ86?format=jpg&name=4096x409

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още карти от Джомини:

FaUv6-RWYAAQN8u?format=jpg&name=4096x409

FaUwiQHWYAAjA33?format=jpg&name=4096x409

FaUwviyWIAAIU9y?format=jpg&name=4096x409

FaUvtRjXoAE5Fxx?format=jpg&name=4096x409

FaUxLSqXgAEtXaZ?format=jpg&name=4096x409

FaUx2WWWIAI5bWS?format=jpg&name=4096x409

FaUx9OoWAAQwK6q?format=jpg&name=4096x409

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, Р. Теодосиев said:

А защо всички вие живеете в този лош запад, а не в Русия?

Колко от тези стотици, които познаваш живеят реално в Русия и имат нещо общо с Русия?

 Къде да живеем, тази ферма, планетата Земя е прекалено малка. Ако твоите ментори спрат Земята за да слезнем............. , ние ще си идем с мир , но Неможем!, неможем да се разделим културно! Някой ще мине в жертва , въпрос на моменти, Кога?

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Р. Теодосиев said:

А защо всички вие живеете в този лош запад, а не в Русия?

Колко от тези стотици, които познаваш живеят реално в Русия и имат нещо общо с Русия?

Хубава идея е Вие като умни демократични хора да предложите в ООН , Независима Зона, територия на Алтернативна човешка цивилизация, Немонетарно, безкапиталово Общество. БХез раси, без народи, без етноси, без религии, без идиотски <белези> на разделение !

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Една рускиня живееща в България споменаваше за българската русофилия в канала си в ютюб. И като пита такива превъзнасящи Русия и оплакващи се от България и Европа, защо не живеете в Русия, защо децата ви са на запад те я "гледали като луда".

Но не са само нашите русолюбци от разстояние. Децата на руските политици все на запад. Бедното Лизе, щерката  на Песков страдаща в прогнилия, пропаднал, олигархичен и т.н. лош Париж се оплака колко страдала, че трябва да се върне у дома. А тя била космополит милата.

 

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 58 минути, laplandeca said:

Хубава идея е Вие като умни демократични хора да предложите в ООН , Независима Зона, територия на Алтернативна човешка цивилизация, Немонетарно, безкапиталово Общество. БХез раси, без народи, без етноси, без религии, без идиотски <белези> на разделение !

Значи, ако можем да живеем на още по-яко място от запада - ще отидем - никога в Русия, но виж Русия си я подкрепяме - ама защо? - Ами тъй?!?

Някаква шизофрения лъха от теб... 0.о

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, новорегистриран3 said:

Ако руснаците вземат Въгледар украинската отбрана в запорожкото направление ще се срине. Това е основния упорен пункт там и без него трябва да разчитат на разни села и ферми, в открит терен - най-подходящ за големи операции. Естествено, не се знае дали планират нещо подобно към Запорожието или някъде другаде. Просто спекула.

FaUvWWFXkAMaZ86?format=jpg&name=4096x409

Това дори не е Запорожието, тъй че не го знам този Джомини как ги е решил тези неща. 

Аз съм чел хора, които от 2014-та са на фронта там. Теренът там може и да е открит, но е най-общо казано рекичка след рекичка и язовирче след язовирче. И Маринка след Маринка. Много е съмнително да се случи какъвто и да било срив. Още повече, че принципно е лесно да се настъпва от Донецк или от Волноваха или Докучаевск. С осигурена логистика. А когато се отдалечат от там и им се наложи да маневрират между рекички и язовирчета? 

И впрочем, това за открития терен се доказа като ала-бала, поне в руско изпълнение. За справка - напредъка им през полето по посока Северск.

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, Р. Теодосиев said:

Значи, ако можем да живеем на още по-яко място от запада - ще отидем - никога в Русия, но виж Русия си я подкрепяме - ама защо? - Ами тъй?!?

Някаква шизофрения лъха от теб... 0.о

 

Русия си подкрепяме, ами тъй, ми тъй и тъй не умееш да мислиш. Ясно съм се изразил  <ама Защо?>. Няма място за сантименти.......... аз съм същество на Войната .......... и на Сътворението , или на нормален език Никой вариант не е изключен, всичко е на масата.

Link to comment
Share on other sites

Цитирай

The law on collaborationism came into force on Aug. 16. According to it, acts of collaborationism will be punished by up to 15 years in jail. According to the Interior Ministry's spokesperson Alyona Matveeva, a person can be convicted for urging people to support the Russian military, taking or distributing Russian humanitarian aid, or providing Russia with information about the Ukrainian military.

Демек, ако си украинец и децата ти гладуват в Луганск примерно, не трябва да взимаш храна от руснаците, че мое после те осъдят на 15 години затвор. По-добре да гледаш как децата ти гладуват. Западните демократи би трябвало бурно да аплодират тоя закон на Еленски. Отделно принудителната депортация от териториите на Донецка област, която нареди Еленски. Фронтът наближава, а пустите донецкчани, не искат да се евакуират в посока Киев и Лвов.

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Някой го бяха разбрали това нещо още преди да почне демокрацията.

Едно стихотворение, приписвано на Радой Ралин:

ПИСМО ДО ВАНКА С ТАНКА
 
Пиша ти от Плевен, драги Ванка.

 

 

И посмъртно не е на Радой Ралин!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Изчезнал said:

И посмъртно не е на Радой Ралин!

Да, основната хипотеза е, че това стихотворение  е авторско на поета-сатирик Хаджи Бойко Бочев - и е отпечатано в негова стихосбирка от 1990 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

Това дори не е Запорожието, тъй че не го знам този Джомини как ги е решил тези неща. 

Аз съм чел хора, които от 2014-та са на фронта там. Теренът там може и да е открит, но е най-общо казано рекичка след рекичка и язовирче след язовирче. И Маринка след Маринка. Много е съмнително да се случи какъвто и да било срив. Още повече, че принципно е лесно да се настъпва от Донецк или от Волноваха или Докучаевск. С осигурена логистика. А когато се отдалечат от там и им се наложи да маневрират между рекички и язовирчета? 

И впрочем, това за открития терен се доказа като ала-бала, поне в руско изпълнение. За справка - напредъка им през полето по посока Северск.

Наступление на Угледар: Передовая линия укреплений ВСУ прорвана.

Союзные силы вели бои за эти позиции последние несколько суток. Прорвать линию обороны нацистов удалось у н.п. Владимировка. Враг вынужден был отступить на несколько километров, передаёт корр. iz.ru Семен Еремин.

Теперь подразделения 3-го батальона теробороны ДНР имени 383 Шахтерской дивизии и российский спецназ готовят новый штурмовой рывок. Огонь дальнобойных орудий союзных сил продолжает подавлять расчеты противника, которые ожесточенно бьют по оставленным ими позициям.

https://t.me/boris_rozhin/60767 

-----

Не мисля, че руснаците ще тръгнат да правят голяма настъпателна операция към Запорожието, от типа на доктрината Герасимов. По скоро ще бъде серия от по-малки. 

За голяма нямат нито капацитета, нито подходящата среда - хаоса обзел украинците в началото на войната е много в миналото. 

Само ще напомня за 1 ГТА - армията, която по принцип трябва да бъде начело на големи пробиви. Къде я тази най-силна до 24.02. танкова армия? Май вече не е боеспособна. 

Редактирано от новорегистриран3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 23 минути, Втори след княза said:

Сред моите- също.

И не защото съм казал някому "Щом не обичаш Русия, не си ми приятел", не, просто съм в среда от мирни хора, които не искат да се говори оскърбително за други хора. Думи като "мръсни цигани, евреи, руснаци, комунисти" сред близките ми не се използват. Не се използват и "нацист, фашист". Тук аз си позволявам да ги ползвам не като обида, а защото имам предвид конкретни поведения. Единственото оскърбление към Зеленски, което съм чул беше "Оня... Зеленогорски", все едно че не му знаят името. Това беше върха. Такива, които ползват изрази като Путкин, хуйло  и пр. са ни противни с простащината си. Хубаво е хората да са добре възпитани, независимо от възгледите си. Уви, не са.

 Не съм тъй надарен с <меки социални умения> 

Путин си е путк-н, джуджан, малко недорасло милиционерче.За мен е противно човече. Въпреки тази си низост на Великана Цар Путин, подкрепям руската позиция в Спец.военната операция.

Зеленския............. казвам му Зеления търтей.:D , приятел , консуматор на сценичен прах, ръсен от Брендо ( друг славен украинец):D

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, новорегистриран3 said:

Наступление на Угледар: Передовая линия укреплений ВСУ прорвана.

Союзные силы вели бои за эти позиции последние несколько суток. Прорвать линию обороны нацистов удалось у н.п. Владимировка. Враг вынужден был отступить на несколько километров, передаёт корр. iz.ru Семен Еремин.

Теперь подразделения 3-го батальона теробороны ДНР имени 383 Шахтерской дивизии и российский спецназ готовят новый штурмовой рывок. Огонь дальнобойных орудий союзных сил продолжает подавлять расчеты противника, которые ожесточенно бьют по оставленным ими позициям.

https://t.me/boris_rozhin/60767 

Много хубаво, но това, което този велик ум Борката не казва на читателите си, е, че тези позиции около Владимировка не са никаква "передовая линия укреплений". А са позиции, от които ВСУ изгони руснаците някъде примерно около месец и половина назад.

Сиреч, върнали са си (малка) част от изгубените в последните месеци позиции. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Русофилията ни е наложена. От малки са ни дресирали да се кланяме на Русия, а човек трудно
се отказва от заученото. Путин атомна да хвърли, пак ще има хора, които ще останат русофили.
Не хора, а овце. Много съжалявам.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmladenov said:

Русофилията ни е наложена. От малки са ни дресирали да обичаме Русия, а човек трудно
се отказва от заученото. Путин атомна да хърли, пак ще има хора, които ще останат русофили.
Не хора, а овце. Много съжалявам.

 

Да прежалиш бъдеще и рискуваш <непрежалимото> живот на семейство, деца , подкрепяш тактич.ядрено оръжие, руски удари по западна украйна, полша, румъния , балтийските , трябва да си не ошца , а нещо различно.  Такъв вариант става все по вероятен и вещае нов етап в развитие на отношенията САЩ/Запад - Русия - Китай.

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, gmladenov said:

Русофилията ни е наложена. От малки са ни дресирали да се кланяме на Русия, а човек трудно
се отказва от заученото. Путин атомна да хвърли, пак ще има хора, които ще останат русофили.
Не хора, а овце. Много съжалявам.

Младенов, като ти чета постовете, оставам с впечатлението, че са те дресирали, да пишеш нон-стоп глупости. Да припомня на уважаемите съфорумци, че тоя изключително умен съфорумец беше предложил, всички русофили, да се направят на веро. Понеже ми стана много смешно, реших да го тествам, дадох си адреса, но "смелчагата" даде назад... Каква изненада !

Украинския солджър, стигна ли до града-герой Москва ? Кво стана с тая пуста контраофанзива ? Утре почва ли ?

Редактирано от Кимон Георгиев
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кимон Георгиев said:

Младенов, като ти чета постовете, оставам с впечатлението, че са те дресирали, да пишеш нон-стоп глупости. Да припомня на уважаемите съфорумци, че тоя изключително умен съфорумец беше предложил, всички русофили, да се направят на веро. Понеже ми стана много смешно, реших да го тествам, дадох си адреса, но "смелчагата" даде назад... Каква изненада !

Украинския солджър, стигна ли до града-герой Москва ? Кво стана с тая пуста контраофанзива ? Утре почва ли ?

Москва почива на дъното на морето....И не украинският солджър търти на бял кон из тайгата да гони фашисти....🤣😂🤡

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Втори след княза said:

Писа, че свободния достъп до литература те е променил и си преодолял дресировката. Е, аз виждах в антируските книги примитивна пропаганда за прости умове и я избягвах.

Нещо си недопрочел или недоразбрал.

Дресировката я преодолях когато вместо да чета руска пропаганда, се вгледах и с очите си
видях какви ги върши Русия.

"Не ме гледай какво правя, а ме слушай какво говоря" ... казал Демагогът.

Закостенялите русороби-сектанти няма как да видят какви ги върши Русия, защото те са
дресирани само да слушкат (и да се кланят). 🙄

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Skubi said:

Москва почива на дъното на морето....

Естествено, как... От началото на войната, все чакаме храбрият украински солджър, да контраатакува, ама...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...