Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Мнения 2,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Интересно интервю с Игор Липсиц, икономист, за мрачното бъдеще на Русия:

"России помочь нельзя": ЛИПСИЦ об экономике Путина и будущем России

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Филмът "Великата неотечествена война. Откровение на един доброволец", заснет в Русия и базиран, както твърдят авторите, на интервю с ветеран от специалните служби, който в средата на миналата година се е записал доброволец на фронта, на пръв поглед не съдържа сензационни разкрития и секретни данни. Но той е ценен и важен по друг начин. Това "слово на силовака" е своеобразно прозрение.  Героят на филма живее в Русия и дава интервю, чийто основен извод е много прост: войната не се подкрепя дори от тези, които днес са на фронта. Време е тя да бъде прекратена.

" СВО имаха само план А - никой нямаше да се бие дълго време. Все едно да отидем на лов и да забравим да вземем оръжие. Сравнението с Великата отечествена война е неуместно, войната е на чужда територия и всички разбират, че е било невъзможно да започнеш пръв. СВО е славянска военна операция, в която славяни убиват славяни и никой няма полза от това. Но как да я спрем, не е ясно. Войната на украинския фронт не е с нацистите, а с добре обучената украинска армия, това също е очевидно за всички. Събитията от 24 февруари миналата година само сплотиха украинската нация, а последвалите събития доведоха до превъоръжаване и модернизиране на армията им. В резултат на катастрофалните грешки на специалните служби и авантюристичния план "блицкриг" ние попаднахме в капан. И ще влезем в историята като агресор. Проектът "Можем да повторим" се оказа PR-акция на стойност стотици милиарди долари. А защо чекистите, силите за сигурност и активният резерв на специалните служби, наброяващи 3 милиона души, не отидоха на фронта? И все пак всичко ще завърши с договор. Така че може би е време да приключим с това?"

Героят на филма греши за една цифра: в Русия днес има около 5 милиона въоръжени и физически подготвени служители на реда, които работят в тила, покрити с броня, и които не планират да отидат на СВО.

Великая неотечественная. Откровения российского добровольца.

 

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още едно мнение за сегашното икономическо положение в Русия. Накратко: докато войната и Путинизмът
продължават, няма какво да спре инфлацията там.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://dariknews.bg/novini/sviat/putin-v-novogodishno-obryshtenie-rusiia-nikoga-niama-da-otstypi-2371074

Този продължава да се мисли за богоизбран.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, resavsky said:

https://dariknews.bg/novini/sviat/putin-v-novogodishno-obryshtenie-rusiia-nikoga-niama-da-otstypi-2371074

Този продължава да се мисли за богоизбран.

В момента той наистина е убеден, че не могат да го спрат - и според мен той ще води война докато е жив.
Няма връщане назад към мирно време.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, gmladenov said:

В момента той наистина е убеден, че не могат да го спрат - и според мен той ще води война докато е жив.
Няма връщане назад към мирно време.

Ами ако не го съкрати Господ /руският народ е стадо овци, от него не чакай много / го чака Лубянка при някой преврат срещу него....

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Skubi said:

Ами ако не го съкрати Господ /руският народ е стадо овци, от него не чакай много / го чака Лубянка при някой преврат срещу него....

 

Дали го чака Любянка! Сталин е нападнал Финландия,но като се удря в гредата,бие отбой и нищо не му се случва...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, deaf said:

Дали го чака Любянка! Сталин е нападнал Финландия,но като се удря в гредата,бие отбой и нищо не му се случва...

Защото все така си успява да получи, завладее територии. Което после в пропагандата като огромна победа демонстрира....Сякаш не ги виждаш какво правят сега?

Мръсно племе относно лъжата и измамата, двуличието, мошеничеството. Според мен затова са успели като бирници на татарите не само да ги излъжат,  ограбят ами после и победят...Но е дошло времето за табула раса...СМСМ

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Skubi said:

Защото все така си успява да получи, завладее територии.

И Путин може да осъществи горе-долу същото... Прекратява войната,изтегля руската армия от Донбас,но продължава да владее Крим. Докато може...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, deaf said:

И Путин може да осъществи горе-долу същото... Прекратява войната,изтегля руската армия от Донбас,но продължава да владее Крим. Докато може...

СМСМ От опит, това би било повод да го остранят. Дали през прозореца или новичук, или коршум  защоно ще се смята, че е слаб и това е повод при тези за убиване на вожда...Путин е жив докато има война...или победа.... 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 1.01.2024 г. at 0:22, deaf said:

И Путин може да осъществи горе-долу същото... Прекратява войната,изтегля руската армия от Донбас,но продължава да владее Крим. Докато може...

Колкото по-бързо се изтегли Путин, толкова по-бързо ще му издърпат килимчето с Крим из под краката. Този въпрос вече е решен :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
  • Глобален Модератор

Путин е подписал указ, с който ще се дава руско гражданство на всеки чуждестранен наемник, който се съгласи да участва в СВО-то за срок от поне 1 година. Гражданство ще получават автоматично и семействата на наемниците.

https://www.mediapool.bg/putin-predlaga-grazhdanstvo-na-chuzhdentsi-koito-se-srazhavat-za-rusiya-news354869.html

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Путин е подписал указ, с който ще се дава руско гражданство на всеки чуждестранен наемник, който се съгласи да участва в СВО-то за срок от поне 1 година. Гражданство ще получават автоматично и семействата на наемниците.

https://www.mediapool.bg/putin-predlaga-grazhdanstvo-na-chuzhdentsi-koito-se-srazhavat-za-rusiya-news354869.html

Опъвайте гига постерите по границите. Уважаеми мигранти, който мине границата автоматично се вербува в армията биеща се на украинският фронт. Има избор в руската или украинската иска да бъде пратен....

Ще се изпарят за аламинут всичките екс талибани, ужбежанци.....

🤣😂🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, Skubi said:

Опъвайте гига постерите по границите. Уважаеми мигранти, който мине границата автоматично се вербува в армията биеща се на украинският фронт. Има избор в руската или украинската иска да бъде пратен....

Ще се изпарят за аламинут всичките екс талибани, ужбежанци.....

🤣😂🤣

Не съм чувал за бежанци, които искат да минат руската граница до момента. Ако е вярна тази информация за призива на Путлер, все пак има и нещо позитивно. Вси1ки бежанци вместо към Европа ще се преориентират към Русланд.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, БатеВаньо said:

Не съм чувал за бежанци, които искат да минат руската граница до момента. Ако е вярна тази информация за призива на Путлер, все пак има и нещо позитивно. Вси1ки бежанци вместо към Европа ще се преориентират към Русланд.

image.png.eeb4cb74c05202a5b92f99017ec1fabc.pngimage.png.cb6fcb40ef1e79d4bbc0c2a96de672ad.png

image.png.ee6022399e676854b91ff7a4c87902b9.png 65918434_906.jpg

Всичките за пушечно месо....

Ние произвеждаме боеприпаси, американските и европейските данъкоплащачи го плащат. Бизнисът се върти. Не ли така?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От бившите "станове" има доста. Русия е на второ място в света след САЩ по брой имигранти. Това до някъде ги държи от катастрофален демографски проблем.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Списък_на_страните_по_брой_на_имигрантите

Предполагам в този списък влизат доста хора върнали се в Русия след разпада на СССР. Но като цяло за '22 цифрата е доста впечатляваща 730 347.

https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Russia

 

Редактирано от vandu
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Руски правителствен самолет Ил-62 се е завърнал от посещение в севернокорейската столица Пхенян.

На борда вероятно е бил заместник-министъра на отбраната на Руската федерация, генерал Александър Фомин, чийто отдел ръководи международното военно и военно-техническо сътрудничество на руското министерство на отбраната.

Посещението съвпада с размяната на огън между Северна и Южна Корея.

https://t.me/drmjournal/7077

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...