Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, skorpion1980 said:

Чудно ако Украйна си прескочи групата ще падне  ли забраната😄😄😄

Едва ли.Ще видят световен заговор Украйна да продължи напред.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 47 минути, resavsky said:

Едва ли.Ще видят световен заговор Украйна да продължи напред.

сега за футбал ли става дума?

🤪

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, Incorrectus said:

Игрите на БРИКС в Казань, които трябва да са алтернатива на олимпиадата. Руснаците обират медалите, защото в много дисциплини се състезават сами. Дори ТАСС не скрива това.

 

GQV6rR7XYAAMONK.jpg

Обаче Сашката сияе ... Направо си е повярвал ,че е "първенец" !

 

 

 

ПП: преди мислих ,че само в дълбоката глубинка са ненормални , ама явно е поголовно (от климата ли е ... или от това ,че земята под нозете им "съдържа цялата Менделеева таблица"

 

 

:)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодарение на това ,че има Интернет руснаци и украинци си общуват свободно в социалните мрежи.Аз в много такива взаимни стриймове съм бил свидетел ,понякога и участвам.Не знам чисто технологично ,как става но на руските граждани ,наистина ,нямат достъп до някакви обективни международни източници на информация и в главите се опитват ,да им насадят абсурдни неща.В смисъл в някаква степен с е подценява руското общество ,и хора.Там вече има Интернет.На другаря Путин ,му се ще ,да е като Ким Чен Ум ,но проклятието Интернет е навлязло в в Русия достатъчно ,та да му е невъзможно ,да прокара тезите си на 100%.По мое наблюдение нормалните руски граждани на 24.02 2022 ,бяха не по малко изненадани и уплашени от украинските.Даже знаейки ,че съм българин ,ми задаваха въпроси защо ние Русия нападаме Украйна?Аз знаех ,че ще стане така още от събитията в Киев зимата на 2014 ,когато украинските въстаници отстраниха предателя Янукович писах там  някъде ,че рано или късно Русия  ,ще нахлуе с оръжие.И руснаци и украинци ми се смееха.После Русия взе Крим украинците ме успокояваха ,той си е техен с това се приключва с Донбас ,ще се разберем.Дойде 24.02 и бях залят от съобщения и от двете страни и от Беларус също ,какво стана?

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, todorg said:

Благодарение на това ,че има Интернет руснаци и украинци си общуват свободно в социалните мрежи.Аз в много такива взаимни стриймове съм бил свидетел ,понякога и участвам.Не знам чисто технологично ,как става но на руските граждани ,наистина ,нямат достъп до някакви обективни международни източници на информация и в главите се опитват ,да им насадят абсурдни неща.В смисъл в някаква степен с е подценява руското общество ,и хора.Там вече има Интернет.На другаря Путин ,му се ще ,да е като Ким Чен Ум ,но проклятието Интернет е навлязло в в Русия достатъчно ,та да му е невъзможно ,да прокара тезите си на 100%.По мое наблюдение нормалните руски граждани на 24.02 2022 ,бяха не по малко изненадани и уплашени от украинските.Даже знаейки ,че съм българин ,ми задаваха въпроси защо ние Русия нападаме Украйна?Аз знаех ,че ще стане така още от събитията в Киев зимата на 2014 ,когато украинските въстаници отстраниха предателя Янукович писах там  някъде ,че рано или късно Русия  ,ще нахлуе с оръжие.И руснаци и украинци ми се смееха.После Русия взе Крим украинците ме успокояваха ,той си е техен с това се приключва с Донбас ,ще се разберем.Дойде 24.02 и бях залят от съобщения и от двете страни и от Беларус също ,какво стана?

Върни се до 2007. Тогава Путинчо си го каза пред лидерите на запад. Даже и Меркел се усмихваше на този чекист....

"Волфганг Ишингер: Ние на Запад дълго време не разбирахме Русия. Игнорирахме сигналите, които Путин и Медведев ни изпращаха през последните 7-8 години. Спомнете си мюнхенската реч на Путин от 2007 година. Ако тогава ние се бяхме вслушали истински в това, което казва, сега може би нямаше да бъдем толкова шокирани."

https://www.dw.com/bg/навремето-не-взехме-путин-насериозно-и-сгрешихме/a-19370584

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 18 часа, Р. Теодосиев said:

 

Руските СМИ пишат, че повечето подаръци, които е подарил товарищ Ын на путин са свързани с неговия лик. Най-много се обсъжда една надгробна плоча, която сред тези откровени сатанисти минава за някакво изкуство. Ето разсъждения по въпроса на дякон Кураев и неговите читатели. 

Въпросът е защо слънцеликият е в тъмнина?! Отговор по Библията дава armen_geivandov.

Цитирай

Йоан 3:
19. ...светлината дойде на света, но човеците обикнаха повече мрака, нежели светлината, понеже делата им бяха лоши.
20. Защото всякой, който прави зло, мрази светлината и не отива към светлина, за да не бъдат изобличени делата му, понеже са лоши.

 

Screenshot 2024-06-20 181227.png

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Incorrectus said:

Руските СМИ пишат, че повечето подаръци, които е подарил товарищ Ын на путин са свързани с неговия лик. Най-много се обсъжда една надгробна плоча, която сред тези откровени сатанисти минава за някакво изкуство. Ето разсъждения по въпроса на дякон Кураев и неговите читатели. 

Въпросът е защо слънцеликият е в тъмнина?! Отговор по Библията дава armen_geivandov.

 

Screenshot 2024-06-20 181227.png

Дали вече има някаква яснота по въпроса кой ще наследи "трона" на Путлер, когато той най-сетне благоволи да се спомине?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Шпага said:

Дали вече има някаква яснота по въпроса кой ще наследи "трона" на Путлер, когато той най-сетне благоволи да се спомине?

Спрягат се две имена - докторът на экомическите науки денис мантуров и докторът на экономическите науки дмитрий патрушев. Вторият е известен с това, че не знае името на батюшката (тук е на подходящ фон - курятник). Нарече го павел владирич. С друго не е известен. Някаква роля ще имат и великите княгини. На последния экономически форум в ленинград те държаха речи. Предполага се, че путин ще копира Елцин с неговата дъщеря татяна юмашева.  

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Супер договорът на путин с ким 3 предвижда взаимна помощ в случай на военна агресия срещу едва от двете страни. Руските пропагандисти ликуват, че това означава 1 млн. доброволческа корейска армия в помощ на путин.

Нооо, путин не мисли така. Имал нужда допълнително да изследва и да анализира дали украинският обстрел срещу белгородска област може да се нарече украинска агресия срещу рф. :ag: След шестата минута.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уууууууф. Какъв гав ще бъде когато я унищожат при унищожаванета на Кримският мост....Отивам за пуканки и бира.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 17.06.2024 г. at 15:57, resavsky said:

Едва ли.Ще видят световен заговор Украйна да продължи напред.

Вчера един колега възрастен ,вече пенсионер ,докато гледахме  ,мача  ми каза наредили са им на словаците ,да ги пуснат.Те Украйна според този колега не са играли и квалификации а си ги пуснали заради войната.Играха квалификации в тежка група бяха трети завършиха и отидоха на Евро 2024 ,след баражи от Лигата на нациите.Хайде ходи му обяснявай на пенсионера това.Той Интернет не знае  ,какво е с телефон с копчета е.Което не е лошо и аз съм с  такъв телефон.

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, todorg said:

Вчера един колега възрастен ,вече пенсионер ,докато гледахме  ,мача  ми каза наредили са им на словаците ,да ги пуснат.Те Украйна според този колега не са играли и квалификации а си ги пуснали заради войната.Играха квалификации в тежка група бяха трети завършиха и отидоха на Евро 2024 ,след баражи от Лигата на нациите.Хайде ходи му обяснявай на пенсионера това.Той Интернет не знае  ,какво е с телефон с копчета е.Което не е лошо и аз съм с  такъв телефон.

В интерес на истината Украйна се представят сравнително слабо / с оглед потенциала който имат/.Или повече им идва напрежението или имат някакви вътрешни проблеми имат.По скоро първото- украинците се чувстват длъжни да направят нещо грандиозно заради войната и това налива олово в краката им. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, resavsky said:

В интерес на истината Украйна се представят сравнително слабо / с оглед потенциала който имат/.Или повече им идва напрежението или имат някакви вътрешни проблеми имат.По скоро първото- украинците се чувстват длъжни да направят нещо грандиозно заради войната и това налива олово в краката им. 

Украинският национален отбор въпреки ,много силният им шампионат ,категорично част от топ 10 на Европа доскоро , и въпреки сериозната индивидуална  класа на играчите някак си не успя ,да бъде сериозен фактор.Да си припомним Евро 88 ,когато отбора на СССР завоювал второ място ,бе съставен почти само от украинци.След разпада на СССР ,много от класните украинци избраха ,да играят  за Русия  ,пример Юран и Саленко ,по икономически причини.Без това ,да повиши ,кой знае колко класата на Русия ,която си остана отбор под средно ниво въпреки милиардите наляти в Руския футбол.Да по времето на Шевченко и Ребров Украйна постигна четвъртфинал на СП 2006 ,но то бе постигнато благодарение  ,на късмет и стечение на обстоятелствата ,а не с някаква кой знае каква игра.Загубата им Италия на четвъртфинала бе показателна.През другите квалификации Украйна остана ,като отборът вечно губещ баражи.И въпреки това Динамо Киев и Шахтьор Донецк имаха много силни сезони в ЕКТ с отбори съставени  преобладаващо от украинци.Интересен парадокс е това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 22.06.2024 г. at 16:59, todorg said:

Вчера един колега възрастен ,вече пенсионер ,докато гледахме  ,мача  ми каза наредили са им на словаците ,да ги пуснат.Те Украйна според този колега не са играли и квалификации а си ги пуснали заради войната.Играха квалификации в тежка група бяха трети завършиха и отидоха на Евро 2024 ,след баражи от Лигата на нациите.Хайде ходи му обяснявай на пенсионера това.Той Интернет не знае  ,какво е с телефон с копчета е.Което не е лошо и аз съм с  такъв телефон.

В моето ежедневно обкръжение - образовани и необразовани - има само двама, които са наясно с тази война и съответно са на страната на Украйна. Другите всички са безплатни путинист до путиниста. Гледат телевизора, който вечер по новините в края на емисията им цитира в две изречения ТАСС. Но никаквата информация, която имат по въпроса, изобщо не им пречи да се мислят специалисти по въпроса. Разговори с такива са безсмислени.

  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Стрелба в Дербент, в Махачкала, както и на границата между Русия и Абхазия - всичко което е известно към този час.

🔺 В Махачкала неизвестни лица са открили огън по пост на пътната полиция на улица "Ермошкин", съобщиха от Министерството на вътрешните работи на Дагестан. При престрелката е убит един полицай, а други шестима са ранени. Руските сили за сигурност са застреляли двама от нападателите. Още трима мъже са били задържани зад плажа.

🔺 В Дербент беше извършено нападение срещу православна църква и синагога. По данни на Министерството на вътрешните работи на Дагестан в 18:00 ч. неизвестни лица са обстрелвали църквата и синагогата с автоматично оръжие, а също така са стреляли по полицейски автомобили. Един полицай е загинал, а друг е бил ранен. Една от жертвите на нападателите в Дербент е православен свещеник, гърлото му е било прерязано, съобщи в канала си в Telegram ръководителят на обществената палата на Дагестан Шамил Хадулаев. По думите му починалият отец Николай е бил настоятел на православната църква в Дербент. Той отбеляза, че е бил убит и църковен пазач на име Михаил, който е бил въоръжен само с газов пистолет.

🔺 Престрелка е имало и на границата между Русия и Абхазия в близост до контролно-пропускателен пункт на река Псоу. По данни на ТАСС един човек е бил убит, а други трима са били ранени.

Дирекцията на Следствения комитет в Дагестан е образувала наказателни дела за терористичен акт във връзка с въоръжените нападения в Дербент и Махачкала.

-----

Гори синагогата в Махачкала, в църквата има 40 заложници...
 

На телеграм канала на Александър Невзоров детайлно се отразява ситуацията:

https://t.me/s/nevzorovtv/18074

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Сраженията с жертви в Дагестан продължават след двоен атентат за пръв път от 12 години

https://www.dnevnik.bg/sviat/2024/06/23/4642246_srajeniiata_s_jertvi_v_dagestan_produljavat_sled_dvoen/?ref=home_mainStory

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
☠️ В Дагестан приключи активната фаза на вчерашната антитерористична операция: 17 загинали, от които 15 полицаи, 2 цивилни. И 6 убити нападатели
Нападателите в Дагестан са синове на местен лидер

Поне 15 полицаи и няколко мирни жители в Дагестан са жертвите от двойното нападение на терористи в неделя. Други 13 униформени са ранени, в републиката е обявен тридневен траур. Нападателите са убити, като данните са за петима или шестима, сред които двама синове и племенник на местен лидер на управляващата партия "Единна Русия" и ММА боец, майстор на спорта.

64-годишният Магомед Омаров, който е задържан и дава показания, е секретар на партията на Путин и ръководител на Сергокалинския район на Дагестан. Адил и Осман са две от осемте (или 9) му деца.

https://www.dnevnik.bg/burzi-novini/2024/06/24/4641831_burzi_novini_24_juni/#4642323

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо не знаем за тези събития. какво става вътре в империята. Дали са доволни народите, че ги карат да си пращат синовете в такава война за която и въображение нямат защо се води...и че ги карат на кланица като добитък. Без обучение, без нищо....Колкото повече осъзнаят това, толкова по-рано ще се освободят от смъртоностната прегръдка на братският руски империализъм и шовинизъм.....СМСМ

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!