Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Потребител

Въпросният Белоусов е руски икономист, който е работил само и единствено в Русия. Това значи, че е икономически инвалид, защото в Русия добри икономисти близки до властта няма! Там е като плавило власт да имат само некадърни икономисти (Касянов беше изключение, но той е инженер), неслучайно при тези несметни ресурси икономически са по-зле от нас, а всяка държава, откъснала се от Русия по един или друг начин, след това дърпа икономически повече от нея. Следователно Белоусов може да предизвика единствено дисбаланс между военната и цивилната икономика, който да подпечата руския финансов крах.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,5k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Администратор

В Москва е арестуван началникът на Главното управление на кадрите на руското министерство на отбраната генерал-лейтенант Юрий Кузнецов. 

Той е обвинен в корупция и е изпратен в следствения арест.

https://t.me/drmjournal/8331

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Р. Теодосиев said:

В Москва е арестуван началникът на Главното управление на кадрите на руското министерство на отбраната генерал-лейтенант Юрий Кузнецов. 

Той е обвинен в корупция и е изпратен в следствения арест.

https://t.me/drmjournal/8331

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Р. Теодосиев said:

А деня още не е свършил ;)

Още от миналият век.

В полунощ звъни телефонът на Молотов.

-Аз съм.

-Да, слущам ВИ!

-Информираха ме, че сте агент на АБВЕР. На  отчет точно в 06:00 утре.

-Разбрах!

....

Няколко минути след полунощ звъни телефонът на Берия.

-Аз съм.

-Да! Слущам ВИ!

-Информираха ме, че сте агент на МИ5. На отчет, точно в 06:00.

-Разбрах!

...

Няколко минути след полунощ звъни телефонът на Жуков.

-Аз съм.

-Да, слущам ВИ!

-Информираха ме, че сте агент на Агенцията за национална сигурност на САЩ . На отчет точно в 06:00.

-Разбрах!

....

Усмихвайки се под мустаците Сталин слага слушалката на телефона.....

-На кого да пожелая още лека нощ?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://money.bg/companies/honkongska-kompaniya-podade-isk-za-obyavyavane-na-falit-na-emblematichniya-moskvich.html

На мене лично ще ми е малко кофти за добрия стар Москвич...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В Китай е мечтал на глас в Третая мировая срещу НАТО в Украйна на помощ на вторая в мире да дойде поне пет милионна китайска армия.:ag:

Цитирай

Президент РФ подчеркнул, что Москва высоко ценит вклад Китая в Победу во Второй мировой войне

 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.05.2024 г. at 20:41, resavsky said:

https://money.bg/companies/honkongska-kompaniya-podade-isk-za-obyavyavane-na-falit-na-emblematichniya-moskvich.html

На мене лично ще ми е малко кофти за добрия стар Москвич...

https://fakti.bg/avto/463326-edin-gaz-m-20-pobeda-na-bazata-na-mercedes-cl500

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Превод с Гугъл: „Новата версия на протокола, сключена през 2021 г., разширява списъка на страничните продукти, разрешени за превоз до Китай. Към списъка са добавени телешки хрущял, аорти и стомаси.

Това сега е хит в мрежата. Когато световните копейки започнат да обясняват за бляскавото руско посещение в Китай, да се има предвид, че четвъртата икономика в мире ще продава на Китай телешки хрущял и карантии. И това споразумение го дават първо в списъка на постигнатите споразумения, защото явно се гордеят с него. За газопровода „Силата на Сибир -2“ дума не е отваряна. Проблемът с блокираните трансгранични платежи също не е решен и вероятно затова пути изпрати финансовия министър Антон Силуанов да се вози в автобуса на журналистите, за което има съответно запис. Император Си не им даде ракети, а им закичи по една значка с различен цвят. 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Incorrectus said:

Превод с Гугъл: „Новата версия на протокола, сключена през 2021 г., разширява списъка на страничните продукти, разрешени за превоз до Китай. Към списъка са добавени телешки хрущял, аорти и стомаси.

Това сега е хит в мрежата. Когато световните копейки започнат да обясняват за бляскавото руско посещение в Китай, да се има предвид, че четвъртата икономика в мире ще продава на Китай телешки хрущял и карантии. И това споразумение го дават първо в списъка на постигнатите споразумения, защото явно се гордеят с него. За газопровода „Силата на Сибир -2“ дума не е отваряна. Проблемът с блокираните трансгранични платежи също не е решен и вероятно затова пути изпрати финансовия министър Антон Силуанов да се вози в автобуса на журналистите, за което има съответно запис. Император Си не им даде ракети, а им закичи по една значка с различен цвят. 

И кой е развил тоя мит за четвърта икономика, след като данните ясно сочат за 2023, че Русия е 11та икономика, отново беше изпреварена от Бразилия, която й взе немалко добри пазари за износ на суровини.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, skorpion1980 said:

И кой е развил тоя мит за четвърта икономика, след като данните ясно сочат за 2023, че Русия е 11та икономика, отново беше изпреварена от Бразилия, която й взе немалко добри пазари за износ на суровини.

Путин, кой може друг. Наскоро го каза във видео, ама трябва много да търся, докато го намеря. В нач. на годината каза, че е „номер один в Европе“ и „пятое в мире“.

В тази статия разсъждава, също така, върху фундаменталния въпрос кое е първичното - кокошката или яйцето. Россияните, понеже чуть-чуть са забогатели, са започнали да ядат повече яйца или са изпояли кокошките и затова яйцата станаха дефицитни?!:bw:

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Incorrectus said:

Превод с Гугъл: „Новата версия на протокола, сключена през 2021 г., разширява списъка на страничните продукти, разрешени за превоз до Китай. Към списъка са добавени телешки хрущял, аорти и стомаси.

Чудя се как ли се е почуствало кървавото джудже след като китайците са му казали да си знае мястото. Износител на черва. Животински за Китай и човешки за Украйна. 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Amazonski said:

Чудя се как ли се е почуствало кървавото джудже след като китайците са му казали да си знае мястото. Износител на черва. Животински за Китай и човешки за Украйна. 

За украйна на крак отиват....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, Amazonski said:

Чудя се как ли се е почуствало кървавото джудже след като китайците са му казали да си знае мястото. Износител на черва. Животински за Китай и човешки за Украйна. 

Според мен сияеше от щастие. Той вътрешни проблеми няма (вж. видеото), народът го обича, властта е изцяло негова. Жадува за външнополитически изяви. За него е много важно, че отново го даваха по телевизора световните новини, стъпил на червено килимче. Другото не вярвам да го интересува. Виж шойгу гледаше като ранен бизон. Казват, че синята значка, която му закичиха китайците, означавала ограничен достъп до мероприятията там. 

Удивителното в това видео е, че това демонично същество очевидно принадлежи към заможната част на руското общество.

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 17.05.2024 г. at 6:39, Incorrectus said:

Превод с Гугъл: „Новата версия на протокола, сключена през 2021 г., разширява списъка на страничните продукти, разрешени за превоз до Китай. Към списъка са добавени телешки хрущял, аорти и стомаси.

Обаче "Посещението на Путин в Китай ще определи бъдещето на планетата" - това е рекла Захарова🤪

https://btvnovinite.bg/svetut/zaharova-poseshtenieto-na-putin-v-kitaj-shte-opredeli-badeshteto-na-planetata.html

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Единствените неща от които печелят руснаците са суровини.

Разните му там храни, плодове, зеленчуци трябва да им ги продават на много ниски цени

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Шпага said:

Обаче "Посещението на Путин в Китай ще определи бъдещето на планетата" - това е рекла Захарова🤪

https://btvnovinite.bg/svetut/zaharova-poseshtenieto-na-putin-v-kitaj-shte-opredeli-badeshteto-na-planetata.html

Ще, разбира се! Русия предлага на Китай да изнася "топинамбур и говяжий хрящ". "Топинамбур" е еквивалента на нашта "земна ябълка" (вид гулия, йерусалимски артишок), и говежди хрущяли...

А Китай така елегантно отсвири Русия по важните въпроси, че тя още не е разбрала...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 17 часа, Шпага said:

Обаче "Посещението на Путин в Китай ще определи бъдещето на планетата" - това е рекла Захарова🤪

https://btvnovinite.bg/svetut/zaharova-poseshtenieto-na-putin-v-kitaj-shte-opredeli-badeshteto-na-planetata.html

По отношение на Русия може и да е права Захарова.Нещо като младши партньор на Китай и то с ограничени правомощия.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Днес Путин е уволнил Юрий Садовенко - заместник министър на отбраната и смятан за най близък сътрудник и приятел на Шойгу.Чистката в Министерството продължава с пърна сила.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, resavsky said:

Днес Путин е уволнил Юрий Садовенко - заместник министър на отбраната и смятан за най близък сътрудник и приятел на Шойгу.Чистката в Министерството продължава с пърна сила.

Това във всяко РЪКОВОДСТВО ЗА ДИКТАТОРИ е написано, че периодично да сменят тези които от дълго време са на висок пост заедно с техните привърженици...Другото го знаем вече, инфаркт, удавяне, падане през прозорец или със самолет, хеликоптер....Апропос. Откъде ли се е връщал иранеца? С кого за какво ли е разговарял?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 9 часа, Skubi said:

Апропос. Откъде ли се е връщал иранеца? С кого за какво ли е разговарял?

От среща с Илхам Алиев.Уж за първа копка на строежа на язовир но със сигурност са разговоряли и по далеч по-глобални теми.

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, resavsky said:

Чистката в Министерството продължава с пърна сила.

Арестуваха бившия командващ на 58-а руска армия по подозрение в крупна измама

Бившият командващ на 58-а армия на Руската федерация генерал-майор Иван Попов е задържан
под стража в рамките на наказателно дело за измама в особено големи размери, предаде ТАСС
като се позова на правоохранителните органи.

https://dnes.dir.bg/svyat/arestuvaha-bivshiya-komandvasht-na-58-a-ruska-armiya-po-podozrenie-v-krupna-izmama

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...