Отиди на
Форум "Наука"

Ето какво знаят в Нидерландия за българското възраждане.


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 8 часа, gmladenov said:

Та това ми е наблюдениоето: като са те дресирали в русоробство, ти не можеш да чуеш критики
срещу Русия. Приемаш ги като лични атаки и се отбраняваш ... докато Русия безнаказано трепе
украинци и заплашва света с ядрена война ... по националната си телевизия.

Това е следствието. Руския режим и идеологията му (тази на Руския мир, и на изключителността на Русия)  е класическа нацистка - тя отрича правото на самопределение и съществуване  на Украйна и украинската  нация.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 1 час, Atom said:

Така е. Аз затова и писах някъде по темите, че русофилията в България е въпрос на идентичност, култивирана от образователната ни система. За една голяма част българите, това да си българин върви в комплект с това да изпитваш безусловна любов към Русия или по-точно към моментното и ръководство.  За тях Русия каквото и да направи е права и толкова. Винаги и при каквито и да е обстоятелства. 

 

Виш ти, да не поверваш, че сега става точно обратното...😀 

Русофобията вече е въпрос на култивирана идентичност, омразата е задължителна и у когото липсва му се ограничават правата...

 

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, nik1 said:

Това е следствието. Руския режим и идеологията му (тази на Руския мир, и на изключителността на Русия)  е класическа нацистка - тя отрича правото на самопределение и съществуване  на Украйна и украинската  нация.

😀

А чий режим отрича правото на съществуване и самоопределяне на Северна-македония и Северно-македонската нация?

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, skiahtro said:

Русофобията вече е въпрос на култивирана идентичност, омразата е задължителна и у когото липсва му се ограничават правата..

Русофобията в България е продукт и следствие на русофилията.  Ако има русофолия и тя стана агресивна, като реакция се появява русофобия. Ако няма русофилия, няма да има и русофобия. До началото на войната в Украйна българската русофобия беше по-скоро страх от българската русофилия, а не от самата Русия. 

Между другото самите т.н. русофили са най-големите русофоби. Тяхната филия се отнася само до руските управляващи и до официалната руска политическа линия. Виж например себе си. Ти не зачиташ руснаците за хора. За теб те са някакъв предмет, обект, инструмент и т.н. , а си седнал да ми говориш за омраза.  Твоето отношение е многократно по-лошо. 

 

Преди 16 минути, skiahtro said:

А чий режим отрича правото на съществуване и самоопределяне на Северна-македония и Северно-македонската нация?

Няма такова нещо като северно-македонска нация. Има македонска. Фактът, че задаваш по този начин въпроса, означава, че самият ти им отричаш правото да съществуват като нация. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, Atom said:

Няма такова нещо като северно-македонска нация. Има македонска. Фактът, че задаваш по този начин въпроса, означава, че самият ти им отричаш правото да съществуват като нация. 

Опитваш да заблуждаваш, като ми налагаш отношение!

Отговора ти не кореспондира с въпроса ми!

Шикалкавиш! Питах чий режим?!🙂

Преди 9 минути, Atom said:

Русофобията в България е продукт и следствие на русофилията.  Ако има русофолия и тя стана агресивна, като реакция се появява русофобия. Ако няма русофилия, няма и русофобия. До началото на войната в Украйна българската русофобия беше по-скоро страх от българската русофилия, а не от самата Русия. 

Между другото самите т.н. русофили са най-големите русофоби. Тяхната филия се отнася само до руските управляващи и до официалната руска политическа линия. Виж например себе си. Ти не зачиташ руснаците за хора. За теб те са някакъв предмет, обект, инструмент и т.н. , а си седнал да ми говориш за омраза.  Твоето отношение е многократно по-лошо. 

 

Отново оправдания, но налаганата омраза е факт!🙂

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

Що бе? Гръцкия режим няма нищо против Северна македония да се обедини...

Така де, но има много напротив едно македонско обединение. А националната идентичност на РСМ е македонска, а не северно-македонска. Самите те се определят така и яко се обърнеш към тях като "северно-македонци" го приемат за обида. Ти самият отричаш националната им идентичност, а си седнал да търсиш сметка от останалите. 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Северно-македонска нация няма, защото не може да има. Може да се каже, че през двайсти век се формира народ на земите на сегашната Северна Македония. За да стане нация нация този народ трябва да включи в себе си и албанците и другите по-големи малцинства. Този народ не може да се нарече македонски, защото в другите части на интелектуалното творение Македония не живеят негови представители и никога не е говорен езика на северно-македонците.

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, Atom said:

Така де, но има много напротив едно македонско обединение. А националната идентичност на РСМ е македонска, а не северно-македонска. Самите те се определят така и яко се обърнеш към тях като "северно-македонци" го приемат за обида. Ти самият отричаш националната им идентичност, а си седнал да търсиш сметка от останалите. 

 

Що бе? Нищо против няма "македонско обединение"! Македония е била гръцка и ще си остане гръцка! 

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 27 минути, skiahtro said:

😀

А чий режим отрича правото на съществуване и самоопределяне на Северна-македония и Северно-македонската нация?

Не знам, ти ми кажи..

 

😀

Май вашите официални лица  имаха нещо  против македонската нация?

https://www.investor.bg/a/334-evropa/254234-pregovorite-za-imeto-na-makedoniya-se-zaplitat

 

 

 

😀

Българското отношение е ясно - признаваме  държавата и нацията, с имената които е избрала сама, демек правото им на самоопределение ;)

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, skiahtro said:

Що бе? Нищо против няма "македонско обединение"! Македония е била гръцка и ще си остане гръцка! 

Гърция е турска и ще се върне в пределите на Султанската свещенна Власт.:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, nik1 said:

Май вашите официални лица  имаха нещо  против македонската нация?

Ами грък не се става толко лесно, като си я мислиш...

Преди 2 минути, laplandeca said:

Гърция е турска и ще се върне в пределите на Султанската свещенна Власт.:D

 

Не знам, ердоган нещо за сега сгъна килима....🙂

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, skiahtro said:

Що бе? Нищо против няма "македонско обединение"! Македония е била гръцка и ще си остане гръцка! 

 

Колко бързо забравихме за омразата и нацистите, за обвиненията в омраза, нацизъм и т.н.  Когато се засегна темата "Гърция" цялото демонстрирано "човеколюбие", отвореност и т.н. отиде в коша за боклук и остана един гол гръцки национализъм под формата на  "Македония е гръцка".  

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, skiahtro said:

Ами грък не се става толко лесно, като си я мислиш...

Кой  бил нацист сега?

Илюстрираш правилото - всички  русофилистици са  едни дребни и объркани душици, обръщзщи се лесно към нацизма..

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, skiahtro said:

Ами грък не се става толко лесно, като си я мислиш...

 

Не знам, ердоган нещо за сега сгъна килима....🙂

 

:D

Спряха му южнокорейските двигатели и тъй, бронирания килим неще да пали !:D , с руската наФта.

Забелязвам, колкото по-големи простаци са населенията на дадена територия, къде там България, Македония, Турция, Гърция, Сърбия, Косово, Албания............ толкова са се залостили в Набедеността си , че са едикаква си народност, националност...........ще извиняваш , но в Гърция е особенно видно...........:D, чак е смешно.......... мургави висококултурни субекти да се числят  внуци на античната култура по тея земи. Дер <внуци> , дер  <добитък> закаран и заварден там:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Atom said:

 

Колко бързо забравихме за омразата и нацистите, за обвиненията в омраза, нацизъм и т.н.  Когато се засегна темата "Гърция" цялото демонстрирано "човеколюбие", отвореност и т.н. отиде в коша за боклук и остана един гол гръцки национализъм под формата на  "Македония е гръцка".  

😀

Какво човеколюбие, бе човече? Ти би ли дал жена си на друг от човеколюбие?

Ептен са ти се омешали понятията...🙂

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

😀

Какво човеколюбие, бе човече? Ти би ли дал жена си на друг от човеколюбие?

Ептен са ти се омешали понятията...🙂

Жената!? , веднага я давам.......мам-а и !:D Заменям я за 20 додишна , дори да е украинка !:D Слава Украйне и нейните мъжки момичета !:D

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, nik1 said:

Кой  бил нацист сега?

Илюстрираш правилото - всички  русофилистици са  едни дребни и объркани душици, обръщзщи се лесно към нацизма..

Какво искаш да кажеш? Че ненациско би било да продаваме гръцки паспорти на сулю и пулю? Това е под нашето достойнство!

Link to comment
Share on other sites

Just now, skiahtro said:

Какво искаш да кажеш? Че ненациско би било да продаваме гръцки паспорти на сулю и пулю? Това е под нашето достойнство!

Бе, от кога парите ви миришат!?:D Какви гърци сте , ако за пари не  приложите <меки социални умения> в тая древна демокрация.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, laplandeca said:

Бе, от кога парите ви миришат!?:D Какви гърци сте , ако за пари не  приложите <меки социални умения> в тая древна демокрация.

Опитай се да подкупиш полицай в Гърция, да разбереш как миришат парите...😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 25 минути, skiahtro said:

Македония е била гръцка и ще си остане гръцка! 

Македония никога не е била гръцка. Гръцките градове-държави са били македонски. След това Македония е била римска, ромейска и османска, а през 20 век е разделена, като най-голям дял взима Гърция, заради което се проваля Мегали идеята и  възстановяването Византийската империя. Докато българската част от Македония, макар и най-малка, е непоклатима и със сигурност българска и занапред, северната й част е теоретично сигурна, но при определени обстоятелства може да изчезне, то Егейска Македония е във висящо положение и каква ще бъде ще покажат следващите войни с Турция и Велика Албания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, laplandeca said:

Бе, от кога парите ви миришат!?:D Какви гърци сте , ако за пари не  приложите <меки социални умения> в тая древна демокрация.

Ба, миришат. 80% от "понтиите" и може би същия процент от "ворео-епиротите" нямат нищо гръцко в себе си. След втората водка повечето си признават чистосърдечно и без бой от какъв произход са.  Кой чист арменец, кой грузинец, кой руснак. Просто лъжеш, че имаш гръцки произход и толкова.  "Ворео-епиротите" които се преместиха в Гърция пък в по-голямата си част са чисти албанци. 

Гърците раздаваха паспорти на куцо и сакато.   Не може да се отрече обаче, че излязоха по-умни от нас. Паспорти - да, но само на този който се засели за постоянно в Гърция. Сега децата на лъжливите грузинци, арменци, руснаци и албанци се изживяват като  по-големи гърци и от самите гърци. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, Петър_Пейчев said:

Македония никога не е била гръцка. Гръцките градове-държави са били македонски. След това Македония е била римска, ромейска и османска, а през 20 век е разделена, като най-голям дял взима Гърция, заради което се проваля Мегали идеята и  възстановяването Византийската империя. Докато българската част от Македония, макар и най-малка, е непоклатима и със сигурност българска и занапред, северната й част е теоретично сигурна, но при определени обстоятелства може да изчезне, то Егейска Македония е във висящо положение и каква ще бъде ще покажат следващите войни с Турция и Велика Албания.

Това не е нищо, чувал съм и още по-налудничави идеи...

Гледам обаче си ентусиаст...😀

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, Atom said:

Ба, миришат. 80% от "понтиите" и може би същия процент от "ворео-епиротите" нямат нищо гръцко в себе си. След втората водка повечето си признават чистосърдечно и без бой от какъв произход са.  Кой чист арменец, кой грузинец, кой руснак. Просто лъжеш, че имаш гръцки произход и толкова.  "Ворео-епиротите" които се преместиха в Гърция пък в по-голямата си част са чисти албанци. 

Гърците раздаваха паспорти на куцо и сакато.   Не може да се отрече обаче, че излязоха по-умни от нас. Паспорти - да, но само на този който се засели за постоянно в Гърция. Сега децата на лъжливите грузинци, арменци, руснаци и албанци са по-гърци и от самите гърци. 

С режима...! С режима какво стана питам? Нещо променяш темата...😀

Иначе съгласен съм, трагично е, че в България, българи не останаха...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...