Отиди на
Форум "Наука"

Ето какво знаят в Нидерландия за българското възраждане.


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 21 минути, skiahtro said:

Какво искаш да кажеш? Че ненациско би било да продаваме гръцки паспорти на сулю и пулю? Това е под нашето достойнство!

Не..
Казвам че  е  нацистко да не се признава правото  на самоопределение на една нация,  това включва правото на самоопределение на името и..

Нека да го кажем и по-просто: Голямата пропогандата и промиването на мозъците  ви (на голяма част от гърците) с "историческото име"  беше, и е проява на нацизъм. Това беше и темата на Златна зора..

Да си го кажем и още по-просто: Идиотско е са имаш претенции за ексклузивна и единствена употреба на  историческото име "Македония",   при условие че "Македония" и "македонци" е  наложено и в  употребявано   в целия свят - в 19 и 20 век, име на областта и на жителите..

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

С режима...! С режима какво стана питам? Нещо променяш темата...😀

Не знам. Гледам лека-полека се променя и вече допуска македонския национализъм на територията си. Ето ти едно парче. Заслушай се в текста - Огън до го гори, той що ке ми сбори да те заборавам, Македонийо......

 

Та ти ми кажи за режима.  Ти имаш вземане даване с Гърция. Не знам тези хора кого плашат с "огън да го гори....." при това под образа на Алексъндър.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, nik1 said:

Не..
Казвам че  е  нацисткода не се признава правотото  на самоопределение на една нация,  това включва правото на самопределение на името и..

Нека да го кажем и по просто: Голямата пропогандата и промиването на мозъците  ви с "истрическото име"  беше и е проява на нацизъм. Това беше и на Златна зора..

Да си го кажем и още по-просто: Идиотско е са имаш претенции за екслузивна и единствена употреба на  историческо име Македония,   при условие че "Македония" и "македонци" е  наложено и в  употребявано   в целия свят в 19 и 20 век име на областта и на жителите..

Напротив! Само идиот би отрекъл фактите, че Македония е била гръцка държава!🙂

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, skiahtro said:

Напротив! Само идиот би отрекъл фактите, че Македония е била гръцка държава!🙂

 

Македония от 5-ти век преди новата ера я няма..

В 19 и 20 век има област "Македония", и жители с регионим "македонци" (славяни, гърци, турци, албанци, Тези жители създават национална държава в пределите ма областта и и използват  името "Македония"

Няма нищо за неразбиране (явно освен за видиотените от нацистката пропаганда, говорещи гръцки / русофилистични  кратуни) ;)

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Atom said:

Та ти ми кажи за режима.  Ти имаш вземане даване с Гърция. Не знам тези хора кого плашат с "огън да го гори....." при това под образа на Алексъндър.

Ако ти кажа, ще ти се включат защитните рефлекси и не би бил способен да разбереш...😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, nik1 said:
Преди 10 минути, skiahtro said:

Напротив! Само идиот би отрекъл фактите, че Македония е била гръцка държава!🙂

Найвснуя

😃😀😃

Да! Найвснуя!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 минути, skiahtro said:

😃😀😃

Да! Найвснуя!

Да, най-всуя 

Македония от 5-ти век преди новата ера я няма..

В 19 и 20 век има област "Македония", и жители с регионим "македонци" (славяни, гърци, турци, албанци), Тези жители създават национална държава в пределите на областта и и използват  името "Македония"

Няма нищо за неразбиране (явно освен за видиотените от нацистката пропаганда, говорещи гръцки / русофилистични  кратуни) ;)

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, skiahtro said:

Ако ти кажа, ще ти се включат защитните рефлекси и не би бил способен да разбереш...😀

Кажи сега, ти гръцки националист ли си или гръцки нацист? Като гледам по-скоро второто. След като дори изключваш варианта останалите хора да са човеци, а ги приемаш за обекти, инструменти или там както ги приемаш. Или пък това е някакъв етно-расизъм. Как беше лафа? - По света има два вида хора - гърци и тези които искат да станат гърци. Следователно останалите не са хора, не са човеци,  а нещо друго. 

Затова ли те вълнува толкова много "украинския нацизъм"?  Ти самият изглежда си нацист и виждаш конкуренция.  Не се хаби и не се вълнувай толкова. При украинците е най-обикновен патриотизъм.  Срещу тях има агресор и когато агресията отшуми ще премине и фазата с "украинския нацизъм".   При теб няма измъкване.

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, nik1 said:

Да, най-всуя 

Македония от 5-ти век преди новата ера я няма..

В 19 и 20 век има област "Македония", и жители с регионим "македонци" (славяни, гърци, турци, албанци), Тези жители създават национална държава в пределите на областта и и използват  името "Македония"

Няма нищо за неразбиране (явно освен за видиотените от нацистката пропаганда, говорещи гръцки / русофилистични  кратуни) ;)

Добре, но ще обясня само един път..🙂

Македония я няма, няма я и Спарта, Тива, Атина, както и много други гръцки държави, сега има Гърция.

Александър е този който я обединява и прави Гърция една държава..🙂

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 28 минути, skiahtro said:

Напротив! Само идиот би отрекъл фактите, че Македония е била гръцка държава!🙂

Проблемът на подобни твърдения е историята, но най-вече Демостен, който подробно е разгледал въпроса в множество публикации и в предавания на живо в гръцките масмедии.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 28 минути, skiahtro said:

Напротив! Само идиот би отрекъл фактите, че Македония е била гръцка държава!🙂

Гръцка?, Гръцка етническа държава? Нищо такова. Колкото Свещенната Римска Империя на немските етноси в средновековието е Римска държава.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Петър_Пейчев said:

Проблемът на подобни твърдения е историята, но най-вече Демостен, който подробно е разгледал въпроса в множество публикации и в предавания на живо в гръцките масмедии.

Добре, за тези които се затрудняват да обработват наличната информация, могат да считат, че Гърция става Македония и от тогава е все така и нищо не се е променило...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, Atom said:

Кажи сега, ти гръцки националист ли си или гръцки нацист? Като гледам по-скоро второто. След като дори изключваш варианта останалите хора да са човеци, а ги приемаш за обекти, инструменти или там както ги приемаш. Или пък това е някакъв етно-расизъм. Как беше лафа? - По света има два вида хора - гърци и тези които искат да станат гърци. Следователно останалите не са хора, не са човеци,  а нещо друго. 

Затова ли те вълнува толкова много "украинския нацизъм"?  Ти самият изглежда си нацист и виждаш конкуренция.  Не се хаби и не се вълнувай толкова. При украинците е най-обикновен патриотизъм.  Срещу тях има агресор и когато агресията отшуми ще премине и фазата с "украинския нацизъм".   При теб няма измъкване.

Не е важно какъв съм, важно е, че за теб съм чудовище...😃

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, skiahtro said:

Добре, но ще обясня само един път..🙂

Македония я няма, няма я и Спарта, Тива, Атина, както и много други гръцки държави, сега има Гърция.

Александър е този който я обединява и прави Гърция една държава..🙂

Хахах, Александър Обединява теритириите , които имат близък цивилизационен път и в тези територии елита , а и образованите ползват общ език и писменност.Това е Антична мултиетническа, мултиплеменна , мултинародна Общност.Генетично различни групи, нямат единност по произход , но са в цивилизационна общност. Няма никаква гърция по това време.Александър Разширява Царство Македония и се опитва да го прави Империя , на сърце му е опита и част от културата на бившия колос и някога Цивилизационен Център - Персия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, laplandeca said:

Хахах, Александър Обединява теритириите , които имат близък цивилизационен път и в тези територии елита , а и образованите ползват общ език и писменност.Това е Антична мултиетническа, мултиплеменна , мултинародна Общност.Генетично различни групи, нямат единност по произход , но са в цивилизационна общност. Няма никаква гърция по това време.Александър Разширява Царство Македония и се опитва да го прави Империя , на сърце му е опита и част от културата на бившия колос и някога Цивилизационен Център - Персия.

Ако те интересува има много възможности да се информираш по въпроса...

Не виждам смисъл да обсъждаме глупости...🙂

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, skiahtro said:

Добре, за тези които се затрудняват да обработват наличната информация, могат да считат, че Гърция става Македония и от тогава е все така и нищо не се е променило...🙂

По това време няма гърция, няма такова животно. Гърция се формира за добро или лошо в състава на Османската Империя.  Гърци се пръкват в състава на Рим, Империята, следва Константинополски рим, който става <гръцкия>Рим, но никой и не мисли за гръцка държава, народ, тези са християни, наследници на правата вяра.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

Ако те интересува има много възможности да се информираш по въпроса...

Не виждам смисъл да обсъждаме глупости...🙂

Какви глупости. Персия е Център на Цивилизацията по време на трако-еладо-персийските войни. Не бива да се правим на ударени и да забравяме Кой е бил Силата в онзи период, това е Персия и благодарения на нея се получава това Цивилизационно Обединение на центровете в егейско море, крайбрежието и част от балканите. Ти да не си помисли , че само няколко антични градове-държави са в състояние да изтикат Империята от влияние в тези земи.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, laplandeca said:

По това време няма гърция, няма такова животно. Гърция се формира за добро или лошо в състава на Османската Империя.  Гърци се пръкват в състава на Рим, Империята, следва Константинополски рим, който става <гръцкия>Рим, но никой и не мисли за гръцка държава, народ, тези са християни, наследници на правата вяра.

Ами бъркаш, това са някакви доста глупави интерпретации.

От античността, до съвремието има ясно очертана приемственост, която никой не може да отрече, ако има нещо у кухината разбира се...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, skiahtro said:

Не е важно какъв съм, важно е, че за теб съм чудовище...😃

 

Ти пък чудовище. Не си чудовище, а Плашко.   Объркан човек, който влиза в образа на чудовище и иска да се представя за такова.  Това е просто някакъв театър, роля  или игра.  Има разлика и то голяма.

Твоят национализъм и етно-расизъм е опасен най-вече за теб самия.  Чудовището което се опитваш да играеш не може да изплаши или навреди на абсолютно никой друг, но може да навреди на Плашко, а от там и н човека, който се крие зад този образ. 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

Ами бъркаш, това са някакви доста глупави интерпретации.

От античността, до съвремието има ясно очертана приемственост, която никой не може да отрече, ако има нещо у кухината разбира се...🙂

Каква е тази генетична, наследственна приемственност? Колко още нови етноси и народи са заливали тези земи? Ти самия си уникален мелез, толкова смесен, че ............. може да бъдеш Всичко.

Приемственност в Какво?, защото ти самият и твоите обграждащи Искте да бъдете Гърци, приемници на античната цивилизация. Това е разбираемо, но не  променя Миналото ! Ти не си Онези хора, аз не съм Онези хора, Те не са Онези Хора. Потази причина умния човек няма да се нарече ни Грък , ни Българин, ни Македонец....................... а  ще каже Аз съм Човекът !

Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, Atom said:

 

Ти пък чудовище. Не си чудовище, а Плашко.   Объркан човек, който влиза в образа на чудовище и иска да се представя за такова.  Това е просто някакъв театър, роля  или игра.  Има разлика и то голяма.

Твоят национализъм и етно-расизъм е опасен най-вече за теб самия.  Чудовището което се опитваш да играеш не може да изплаши или навреди на абсолютно никой друг, но може да навреди на Плашко, а от там и н човека, който се крие зад този образ. 

 

Айде сега, пак опревдания... Аз уж съм само едно плашило, а ти как ме величаеш и какви само имена ми даваш... А? 

Ще трябва да съм някакаво много  впечатлително "плашило" иначе няма обяснение...😃

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, laplandeca said:

Каква е тази генетична, наследственна приемственност? Колко още нови етноси и народи са заливали тези земи? Ти самия си уникален мелез, толкова смесен, че ............. може да бъдеш Всичко.

Приемственност в Какво?, защото ти самият и твоите обграждащи Искте да бъдете Гърци, приемници на античната цивилизация. Това е разбираемо, но не  променя Миналото ! Ти не си Онези хора, аз не съм Онези хора, Те не са Онези Хора. Потази причина умния човек няма да се нарече ни Грък , ни Българин, ни Македонец....................... а  ще каже Аз съм Човекът !

Както казахме само свинете мога впечатляват с гените си, защото нямат друго! Някои хора също, защото освен маймунските си гени друго нямат...🙂

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

Македония я няма, няма я и Спарта, Тива, Атина, както и много други гръцки държави, сега има Гърция.

Александър е този който я обединява и прави Гърция една държава..🙂

Само дето тази държава се нарича македонска, а Александър поголовно коли гърците из Азия.

 

 

Just now, skiahtro said:

Добре, за тези които се затрудняват да обработват наличната информация, могат да считат, че Гърция става Македония и от тогава е все така и нищо не се е променило...🙂

 По тази логика можем да наречем Османската империя българска, сръбска, гръцка, а ЕС малтийски или словенски. Македония си е Македония, елинските градове държави са си елински. Народите не се променят, както и хората. Гърците не са държавнически народ, не са способни да създадат трайна държава, подобно на множеството народи. Както казват хората - всеки си има номер в живота и гръцкият е да се проснеш в краката на победителя и да му предложиш вярност и покорство срещу привилегии. Това става с Македонската империя, по-късно с Ромейската, Османската. Елинизма, приет от Александър върши веднага своята работа - империята незабавно се разпада по модел на отделните гръцки градове-държави. Същата диващина и хаос, продължили съвсем кратко исторически. Същото е в Ромейската,  по времето на Юстинян гърците са били като циганите сега, което много обижда Прокопий, но постепенно успяват да се усучат около двореца, а след латинците изцяло да превърнат империята в гръцка със съответния резултат - мигновено разцепление, граждански войни и разпад. Идват османците и отново същото - гръцкият патриарх се просва в краката на султана, излизва му задника и обещава вечна вярност само ако му позволят да краде, по-точно да каперства от християнската общност. Макар империята да е на религиозен принцип и има всички основания за това, гърците отново не успяват да направят нищо, всички християни си остават каквито са били. Гърция се освобождава и отново старата история - след 6 години фалит, после още 20-30 такива, постоянни вътрешни борби, пълна липса на държавност заради което е под непрекъснато ръководство на някоя от великите сили. После идва Общия пазар и добре познатото, кради колко можеш срещу обещанието да станеш европеец. В един момент обаче ОП се превърна в ЕС, с множество нови държави, гласовете на бавачките на гърците станаха едни от многото, направи се ревизия в хазната и резултата го знаем, с тази разлика, че в света на Тик-Ток няма как да кажеш, "какво като крадем, ние ви дадохме философията".

Защо не споменавам Римската империя? Римляните са държавнически народ със строги закони и там гърците са били само роби, с известни привилегии, но роби. Има римски императори от къде ли не от империята - Африка, Азия, Юдея, от всички краища на Европа - Галия, Панония, Мизия, Тракия, Испания, само гърци и от гръцките земи няма, което обяснява трайността на империята.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, skiahtro said:

Както казахме само свинете мога впечатляват с гените си, защото нямат друго! Някои хора също, защото освен маймунските си гени друго нямат...🙂

 

Значи според теб масата от гърците са или свине или маймуни?, щом се смята за генетични наследници  на хората от античната цивилизац. общност  по същите земи и щом смята македония за генетично тяхна.............ма те приличат малко на примати......... едни такива тъмни..........:D

Ей, не се впрягай, шегуваме се !

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, Петър_Пейчев said:

Само дето тази държава се нарича македонска, а Александър поголовно коли гърците из Азия.

Добре де, нали се разбрахме, че можеш спокайно да наричаш Гърция - Македония, едно и също е...

Преди 9 минути, Петър_Пейчев said:

По тази логика можем да наречем Османската империя българска, сръбска, гръцка, а ЕС малтийски или словенски.

Ами може разбира се. Но не може да се отрече, че Османската империя има и своята самобитност и култура, която и е характерна... Затова Турция е наследник на Османската империя, а не друг, нали така?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...