Отиди на
Форум "Наука"

Ето какво знаят в Нидерландия за българското възраждане.


Recommended Posts

  • Потребител

За наследник на Османската Империя да се карат, тези които се смятат нейни наследници. За наследници на Римската Империя и Елинската култура се приемат цяла Европа. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 15 минути, laplandeca said:

 

Значи според теб масата от гърците са или свине или маймуни?, щом се смята за генетични наследници  на хората от античната цивилизац. общност  по същите земи и щом смята македония за генетично тяхна.............ма те приличат малко на примати......... едни такива тъмни..........:D

Ей, не се впрягай, шегуваме се !

Генетиката е съдба, а не достижение!

Освен това, някой ви лъже, че сте "бели" и "красиви", няма такова нещо...🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, skiahtro said:

Добре де, нали се разбрахме, че можеш спокайно да наричаш Гърция - Македония, едно и също е...

Ако трябва да сме точни преди Александър има македонска държава, която е в голяма степен самобитна, доколкото това е възможно на балканите. Александър създава нетрайна империя, която е македонска, но под негово влияние и завладяването на Елада започва елинизиране, което продължава при диадохите, като при вторите-трети по наследствен ред вече може да се говори за пълна елинизация.

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, Atom said:

За наследници на Римската Империя и Елинската култура се приемат цяла Европа. 

Да защото в Европа няма друго, което има стойност.. Ти какво искаш? Да се приемат, за наследници на човекоядци и грабители? 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, skiahtro said:

Добре де, нали се разбрахме, че можеш спокайно да наричаш Гърция - Македония, едно и също е...

Ами може разбира се. Но не може да се отрече, че Османската империя има и своята самобитност и култура, която и е характерна... Затова Турция е наследник на Османската империя, а не друг, нали така?

Е , ти не се ли смяташ за наследник на Осм. империя? Как така , примерно се мислиш за наследник на Елада, Македония, а не си наследник на Осм. империя? Не си ли наследник и на Персия?

Персия е според мен и вероятно повечето историци Първата истинска световна империя. По времето на Дарий 1 , това е Цивилизац. Световен Център. Технологията и ресурса да направиш Империя, непозната до тогава за по изостаналата в организац. технологии култура на градовете-държави и древногръцко говореши държави и територии.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Петър_Пейчев said:

Ако трябва да сме точни преди Александър има македонска държава, която е в голяма степен самобитна, доколкото това е възможно на балканите. Александър създава нетрайна империя, която е македонска, но под негово влияние и завладяването на Елада започва елинизиране, което продължава при диадохите, като при вторите-трети по наследствен ред вече може да се говори за пълна елинизация.

Ами всъщност не си точен, а тенденциозен..

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, Atom said:

За наследник на Османската Империя да се карат, тези които се смятат нейни наследници. За наследници на Римската Империя и Елинската култура се приемат цяла Европа. 

Населението в днешна България е наследник на Осм. Империя, наследник и на Рим, на Источен Рим, на Минойскобалканската култура и наследилата я древногръцка и тракойска. 

По-добре с по-голямо наследство...................😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, laplandeca said:

Е , ти не се ли смяташ за наследник на Осм. империя? Как така , примерно се мислиш за наследник на Елада, Македония, а не си наследник на Осм. империя? Не си ли наследник и на Персия?

Персия е според мен и вероятно повечето историци Първата истинска световна империя. По времето на Дарий 1 , това е Цивилизац. Световен Център. Технологията и ресурса да направиш Империя, непозната до тогава за по изостаналата в организац. технологии култура на градовете-държави и древногръцко говореши държави и територии.

Ами характерното, за Османската империя е единствено религията, друго няма. Останалото не е османско.

Мен империи не ме интересуват, интересува ме свободата, човека и красотата във висините!

Link to comment
Share on other sites

Just now, laplandeca said:

Населението в днешна България е наследник на Осм. Империя, наследник и на Рим, на Источен Рим, на Минойскобалканската култура и наследилата я древногръцка и тракойска. 

По-добре с по-голямо наследство...................😀

По-добре, но трябва да си наследник! Със зор, омраза и насилие не става!🙂

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, skiahtro said:

Да защото в Европа няма друго, което има стойност.. Ти какво искаш? Да се приемат, за наследници на човекоядци и грабители? 

Какво му е , твоя дядо да е изчл дядото на комшиите? Миналото си е минало........... който може -яде, който не - чопли си носа!😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, laplandeca said:

Какво му е , твоя дядо да е изчл дядото на комшиите? Миналото си е минало........... който може -яде, който не - чопли си носа!😀

Миналото е минало, а съвремието, кой каквото заслужил, това е, друго няма и не дават...🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, skiahtro said:

Да защото в Европа няма друго, което има стойност.. 

Точно така. И в това отношение Гърция е точно толкова наследник на РИ и древногръцката цивилизация, колкото и например и Естония. Нещо неясно?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

Ами характерното, за Османската империя е единствено религията, друго няма. Останалото не е османско.

Мен империи не ме интересуват, интересува ме свободата, човека и красотата във висините!

Хахах. Останалото дето не било османско е това което османците са наследили, тяхното наследство!

 

Интересува те свободата?!, свобода в кафеза по Волята на твоя Бог! Тва твойто не е свобода, няма висини, ти си Затворник. Красотата е винаги някъде там, дори в Ада има красота за тези които дръзнат да я достигнат.😷

Link to comment
Share on other sites

Just now, skiahtro said:

Миналото е минало, а съвремието, кой каквото заслужил, това е, друго няма и не дават...🙂

Заслужили се редят на дълги, дълги редици и полагат шепи За Заслуги!😀 

Ами ако сте заслужили Пътя към Тъмнината?

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, Atom said:

Точно така. И в това отношение Гърция е точно толкова наследник на РИ и древногръцката цивилизация, колкото и например и Естония. Нещо неясно?

😃

Абе ясно!

Но ти не си наясно, защо напр. Гърция не е наследник на Естония и на естонската цивилизация...😃

Сега стана ли ти по-ясно?😃

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, skiahtro said:

Абе ясно!

Но ти не си наясно, защо напр. Гърция не е наследник на Естония и на естонската цивилизация...

Щото естонска цивилизация няма.  Това обаче в случая няма никакво значение.  Фактът, че няма естонска цивилизация, по никакъв начин не променя факта, че съвременна Гърция и съвременна Естония са еднакво наследници на  гръко-римската цивилизация.  Ако не си наясно защо са еднакво наследници си е твой проблем. Ако пък си мислиш, че Гърция има някакви по-големи права за гръко-римското наследство от Естония пак си е твой проблем. Нарича се самозаблуда. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, skiahtro said:

😃

Абе ясно!

Но ти не си наясно, защо напр. Гърция не е наследник на Естония и на естонската цивилизация...😃

Сега стана ли ти по-ясно?😃

Добре, а древния-древен протоантичний Бай Грък, муркав людоет, наследник ли е на оная култура разбрала как да обработва мед, бронз и да прави сечива и оръжия? Какъв наследник, <генетичен> или <културен> ?

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, Atom said:

Щото естонска цивилизация няма.  Това обаче в случая няма никакво значение.  Фактът, че няма естонска цивилизация, по никакъв начин не променя факта, че съвременна Гърция и съвременна Естония са еднакво наследници на  гръко-римската цивилизация.  Ако не си наясно защо са еднакво наследници си е твой проблем. Ако пък си мислиш, че Гърция има някакви по-големи права за гръко-римското наследство от Естония пак си е твой проблем. Нарича се самозаблуда. 

Нали това ти казвам и аз, ДРУГО НЯМА!!! Човек ли си - европеец, трябва да приемеш гръцката цивилизация, ако не щеш заминавай да се клатиш хванат с опашката за някой клон!

...И забележи и никой, никога не те е карал на сила, това е ставало и става винаги, само и единствено доброволно, единственото условие е да го заслужиш!🙂

Още нещо неясно?🙂

 

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, skiahtro said:

Нали това ти казвам и аз, ДРУГО НЯМА!!! Човек ли си - европеец, трябва да приемеш гръцката цивилизация, ако не щеш заминавай да се клатиш хванат с опашката за някой клон!

...И забележи и никой, никога не те е карал на сила, това е ставало и става винаги, само и единствено доброволно.

Още нещо неясно?🙂

 

Хахах, какво общо има Приемането на Познание и Знание с твоят опит да го приватизираш? 

Пример, ако мога да пикая по вятъра, защо да го правя срешу него , видях го от едни много антични елини:D, значи ли , че приемам да съм част от <елинската методика> ? 

Така наречените антични елини са приели културата на Някои преди тях, техните достижения. инойците не са елини, нито древното висококултурно цивилизовано за времето си население на балканите и крайбрежието, островите, ореди гръко-тракийските нашествия. Предците на гърците са били варвари.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, skiahtro said:

Нали това ти казвам и аз, ДРУГО НЯМА!!! Човек ли си - европеец, трябва да приемеш гръцката цивилизация, ако не щеш заминавай да се клатиш хванат с опашката за някой клон!

...И забележи и никой, никога не те е карал на сила, това е ставали и става винаги, само и единствено доброволно.

Няма неясно.  За теб обаче изглежда има някакви неясноти. Цивилизацията е гръко-римска. Ако искаш да е само гръцка, то терминът е древно-гръцка.  А ти като съвременен грък си точно толкова наследник на древния, колкото и естонеца.  

Разбрахме ли се накрая или още има някакви неясноти. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, Atom said:

Няма неясно.  За теб обаче изглежда има някакви неясноти. Цивилизацията е гръко-римска. Ако искаш да е само гръцка, то терминът е древно-гръцка.  А ти като съвременен грък си точно толкова наследник на древния, колкото и естонеца.  

Разбрахме ли се накрая или още има някакви неясноти. 

За мен няма неясноти. Ако имаш неясноти, прочети специализирана информация, за гръко-римската цивилизация, която е етап на гръцката култура, които никой не отрича, освен такива като тебе!

Аз не съм древен грък, както ти не си прабългарин, нали така или бъркам? 🙂

Да не намекваш, че прабългарите са българи, колкото и естонци? Глупаво е!

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, skiahtro said:

За мен няма неясноти. Ако имаш неясноти, прочети специализирана информация, за гръко-римската цивилизация, която е етап на гръцката култура, които никой не отрича, освен такива като тебе!

Аз не съм древен грък, както ти не си прабългарин, нали така или бъркам? 🙂

Да не намекваш, че прабългарите са българи, колкото и естонци?

Гръцката култура е етап на Минойскобалканската култура. Съгласен?

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, skiahtro said:

...

Да не намекваш, че прабългарите са българи, колкото и естонци?

Културно.......... всичко се размива, има ли принос предците българи в <културата> на Естония, ако има някакъв, то и те имат нешо българско като наследство.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...