Отиди на
Форум "Наука"

Ето какво знаят в Нидерландия за българското възраждане.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, gmladenov said:

Цяла нация от нацисти?? Определено чавка ти е изпила ума. 🤣

Определено лазиш и няма да полетиш.

Основната причина в държавите от бившия соц. лагер да не се провежда плебисцит (народно допитване за тъпунгерите) по повод влизането в НАТО и ЕС е, че ПОВЕЧЕТО  не искат влизане в ЕС и НАТО.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 31 минути, Втори след княза said:

Основната причина в държавите от бившия соц. лагер да не се провежда плебисцит (народно допитване за тъпунгерите) по повод влизането в НАТО и ЕС е, че ПОВЕЧЕТО  не искат влизане в ЕС и НАТО.

Имаш лесно решение за този проблем. Правиш народно допитване за напускане на ЕС и НАТО и въпросът ти е решен.  Британците направиха такова за ЕС, какъв ти е проблема и ти да опиташ. Намираш съмишленици и готово.

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Евристей said:

Пълни глупости перите Пейчев...

La guerre civile entre Armagnacs et Bourguignons est un conflit mené par deux branches cadettes de la dynastie royale des Valois durant le premier tiers du XVe siècle, de 1407 à 1435, pour obtenir le contrôle de la régence de Charles VI, roi de France, incapable de gouverner car devenu fou. Cette guerre affaiblit le royaume de France, déjà en lutte avec le royaume d'Angleterre dans le cadre de la guerre de Cent Ans.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Guerre_civile_entre_Armagnacs_et_Bourguignons

А в кратце:

Гражданската война между арманяките и бургундците е френска гражданска война между два клона на френското кралско семейство от 1407 до 1435 г. Тя се води по времето, когато Франция бива опустошена от Стогодишната война срещу англичаните и войните около Папската схизма. В резултат на нея арманяките признават независимостта на Бургундия, а Англо-бургундският съюз се разпада.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, Втори след княза said:

Основната причина в държавите от бившия соц. лагер да не се провежда плебисцит (народно допитване за тъпунгерите) по повод влизането в НАТО и ЕС е, че ПОВЕЧЕТО  не искат влизане в ЕС и НАТО.

Както каза Атом: събираш подписи да излизем от Нато и да станем част от Русия.
Преди да почнеш, обаче, помисли да си вземаш застраховка "живот" ... за цялата
рода. Ще ти потрявба, повярвай ми. 🤣

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, Atom said:

Имаш лесно решение за този проблем. Правиш народно допитване за напускане на ЕС и НАТО и въпросът ти е решен.  Британците направиха такова за ЕС, какъв ти е проблема и ти да опиташ. Намираш съмишленици и готово.

Защо да  в Референдум да са заедно въпросите за ЕС и НАТО, отделно другарю, отделно! ще загризите дръвцето, над 70 процента са за излизане от НАТО.

  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, gmladenov said:

Както каза Атом: събираш подписи да излизем от Нато и да станем част от Русия.
Преди да почнеш, обаче, помисли да си вземаш застраховка "живот" ... за цялата
рода. Ще ти потрявба, повярвай ми. 🤣

Винаги съм казвал, аз съм Втори. Няма да съм Първи никога. Обаче, ако някоя партия инициира референдум, а преди това събира подписи, ще се подпишем цялата рода. Дори преди това ще си направя застраховка "Живот" ... в коя ли страна фашистите не са диваци и варвари?

  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

България няма да излезе нито от НАТО, нито ЕС. Това са несериозни приказки. За ЕС въобще не може и дума да става. За НАТО всеки може да си говори каквото иска, това даже не е военна, а политическа организация занимаваща се не с войни а с приказки, но въпросът ще бъде не дали България да излезе от НАТО, а дали да въведе всеобща военна служба от поне година и да започне да заделя по 15-20 милиарда за оръжие първите няколко години, след което по 5-6 млрд. на година. Това са някакви детски приказки, далеч от реалността. Ние не искаме маски да носим, ще си фантазираме как ще се щураме по баирите с противогази докато мацките са по монокини на плажа, това въобще на кой му мина през ум?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Петър_Пейчев said:

La guerre civile entre Armagnacs et Bourguignons est un conflit mené par deux branches cadettes de la dynastie royale des Valois durant le premier tiers du XVe siècle, de 1407 à 1435, pour obtenir le contrôle de la régence de Charles VI, roi de France, incapable de gouverner car devenu fou. Cette guerre affaiblit le royaume de France, déjà en lutte avec le royaume d'Angleterre dans le cadre de la guerre de Cent Ans.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Guerre_civile_entre_Armagnacs_et_Bourguignons

А в кратце:

Гражданската война между арманяките и бургундците е френска гражданска война между два клона на френското кралско семейство от 1407 до 1435 г. Тя се води по времето, когато Франция бива опустошена от Стогодишната война срещу англичаните и войните около Папската схизма. В резултат на нея арманяките признават независимостта на Бургундия, а Англо-бургундският съюз се разпада.

И какво общо има това, че кака ти Жана се чувства французойка и тръгва на Запад (не на Изток) към Орлеан, който е обсаден от ...АНГЛИЧАНИТЕ, не от БУРГУНДЦИТЕ ? 

Сваля обсадата и вдига ... бойния дух на ...а, де ? На Нацията.....От тук е и обратът : и англичани и бургундци (които са независимо държавно формирование) ядат френската тояга....на Националния ПОРИВ...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Евристей said:

И какво общо има това, че кака ти Жана се чувства французойка и тръгва на Запад (не на Изток) към Орлеан, който е обсаден от ...АНГЛИЧАНИТЕ, не от БУРГУНДЦИТЕ ? 

Сваля обсадата и вдига ... бойния дух на ...а, де ? На Нацията.....От тук е и обратът : и англичани и бургундци (които са независимо държавно формирование) ядат френската тояга....на Националния ПОРИВ...

Аз не съм говорил за това как се чувствала Жана Дарк защото не знам, а че войната е била между арманяките и бургундците. В историите за нейното участие се говори, че тя подкрепя един претендент срещу други и много рядко се споменава Франция.

Link to comment
Share on other sites

On 17.08.2022 г. at 17:06, Konche said:

 Може да бъркам етническата група, но ако става въпрос за агуптите в Родопите не знам до колко изобщо са цигани, не говорят езика, не се възприемат, като цигани. Отделен хибрид са си между цигани и помаци. 

Езика в случая няма значение! Както казахме, езика може да се промени точно за едно поколение!

On 17.08.2022 г. at 16:17, sir said:

Никаква връзка с Египет нямат.

Не бива да бъдеш толкова категоричен, може да имат, както може да нямат.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Гюпти

Понеже в България циганите са загубили голяма част от своята разнородна идентичнност и са станали почти едно и също... Та мога да ти кажа, че "гифти" са част от циганите, но няма начин как да ги сбъркаш, твърде са характерни..

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

Не бива да бъдеш толкова категоричен, може да имат, както може да нямат.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Гюпти

Понеже в България циганите са загубили голяма част от своята разнородна идентичнност и са станали почти едно и също... Та мога да ти кажа, че "гифти" са част от циганите, но няма начин как да ги сбъркаш, твърде са характерни..

 

Екзотични паранаучни хипотези винаги ще съществуват. :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

Езика в случая няма значение! Както казахме, езика може да се промени точно за едно поколение!

 Но самосъзнанието им не е циганско, съответно не са цигани. Или поне една част от тях не са.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, sir said:

Екзотични паранаучни хипотези винаги ще съществуват. :)

Всички народи които нямат писменност, дефакто нямат история! Това е по определението, за историята като наука...🙂

При това положение, всяко едно твърдение, независимо в каква насока, положителна или отрицателна, може да бъде сметнато за "паранаучна хипотеза, която съществува"!Точно за това по-горе ти обърнах внимание, че "не бива да бъдеш толкова категоричен"!!!😉

Преди 50 минути, Konche said:

 Но самосъзнанието им не е циганско, съответно не са цигани. Или поне една част от тях не са.

Като "цигани" ги определяме ние, съответно според нас са цигани. Те не се определят като "цигани", съответно според тях не са цигани...🙂

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, skiahtro said:

Всички народи които нямат писменност, дефакто нямат история! Това е по определението, за историята като наука...🙂

При това положение, всяко едно твърдение, независимо в каква насока, положителна или отрицателна, може да бъде сметнато за "паранаучна хипотеза, която съществува"!Точно за това по-горе ти обърнах внимание, че "не бива да бъдеш толкова категоричен"!!!😉

Това е твоето доста комично виждане за науката. Няма лошо, за всеки влак си има пътници.

Е те точно заради подобни схващания съществуват и типажи като онзи, дето с пяна на уста (или на клавиатура) ни убеждаваше в теорията за африканските гърци. Но той сигурно не ти е харесал. :)

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 16 минути, sir said:

Това е твоето доста комично виждане за науката. Няма лошо, за всеки влак си има пътници.

Е те точно заради подобни схващания съществуват и типажи като онзи, дето с пяна на уста (или на клавиатура) ни убеждаваше в теорията за африканските гърци. Но той сигурно не ти е харесал. :)

Да разбирам ли, че за първи път чуваш, че неписмена история няма?🙂 Самата наука история, предполага писменност, това е посочено дори в наименованието и.😉

Ти да нямаш нещо против африканците?🙂

Ако има такава история, за африканските гърци, аз лично не виждам нищо лошо в това. Ако е истина, значи цивилизацията и ценностите са ви ги дали изцяло африканци...😀

Има много гърци които живеят в Африка от хиляди години, даже имам и приятели там... Прекрасни хора са...!!!🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, sir said:

Разбирай, че време за губене в дебилни чатчета нямам. :) Айде.

За това и за да не губиш време, винаги трябва да си подготвен, иначе оставаш неразбран.

Айде😀

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 19.08.2022 г. at 9:21, Atom said:

Ако великорусите бяха свободен и прогресивен народ, каквито са англичаните в Америка, тези три народности можеха да се обединят; но те действуват с нож, със секира и кръст и поради това се натъкнаха на силна опозиция и вместо желаното обединение се повдигат бунтове и скоро трите народности ще се разделят. Нищо не става насила!"

150 години по-късно руснаците са си все същите - никаква поука и никаква еволюция. Ако към думите на Каравелов прибавим и тези на Достоевски, веднага става ясно къде е заровено кучето и какъв е проблема. 

2217235.jpg

 
Актуално и днес (разликата с преди е в отношението на днешния демократичен свят към Русия)
 
Неща, написани в главата "Украйна  и  България" :
 
 
 
 
 
"Може би малцина българи знаятъ, че при Шипка и Плевенъ цели полкове отъ руската армия, които се биха за свободата на българския народъ, беха чисто украински."
 
"Великиятъ съвремененъ украински драмитически артистъ и директоръ на театръ, Садовски, напечата миналата година своите крайно интересни спомени отъ тая освободителна война. Тая отчужденость не можа да се разсее и отъ могжщия умъ на професора отъ Софийското Висше Училище, Михаилъ Драгомановъ, емигрантъ отъ Киевъ, който отъ София духовно подхранваше политическото движение въ своя роденъ край
— Киевъ и Лъвовъ. Драгомановъ даде сжщо цененъ приносъ за българската наука, а именно за фолклора.
Едва въ най-ново време се проби прозорецъ въ тая китайска стена и тя съвсемъ скоро ще се събори, защото не напраздно българския поетъ Славейковъ, превеждаше стиховете на Шевченко, а нашият украински поетъ Федьковичъ, въодушевенъ отъ борбите на българите за освобождение, посвети на тая борба поемата си Кжрджали."
 
"Между двата народа има много общо, а нищо не ги дели. Общи ни сж стремежите за политическа свобода, за обединението на всички сънародници въ една държава.
Българите винаги сж смятали тия стремежи за най-важни, а ние сме ги написали на знамената си и за тяхъ проливатъ своята млада кръвь украинските доброволци „Сичови стрелци“.
Общи сж за двата народа и страданията, които те понесоха и има да понасятъ.
Галиция страда сега подъ „освободителното господство“ на русите, тъй както Македония подъ сърбите.
Първата работа на „освободителите“ беше да затворятъ украинските училища и съюзи, да опустошатъ украинските музеи и библиотеки и да ги пренесатъ въ Москва, да арестуватъ украинските народни дейци (въ това число и митрополити Шептицки) и даже да конфискуватъ намиращите се въ частни ржце украински книги.
Особено актуално ми звучи този пасаж: Възкръсването на Украйна може да бжде само въ интересите на България: да я освободи отъ руския колос и отъ неговите интриги на Балканите. Издигането на украинската държава ще възстанови нарушеното равновесие на Източна Европа и Черно-море. И това е въ интересите на българите."
Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

2217235.jpg

 
Актуално и днес (разликата с преди е в отношението на днешния демократичен свят към Русия)
 
Неща, написани в главата "Украйна  и  България" :
 
 
 
 
 
"Може би малцина българи знаятъ, че при Шипка и Плевенъ цели полкове отъ руската армия, които се биха за свободата на българския народъ, беха чисто украински."

Знаем, как да не знаем....🤡🤣🤡 Само тъпите русофили не искат да знаят.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, skiahtro said:

🙂

Как се върти времето, а? 

Преди година-две години, никой не би предположил, че фашистка пропаганда може да бъде отново актуална...

И аз отбелязвам враждебността на българските нацисти към националните интереси, стига да сме против Русия. Не са добри хора, но и не искат да са такива. Искат да са арогантни, лоши, да се страхуват от тях.

Спомням си у Ремарк как героят му, воювал на фронта в Първата война седи и си пие питието, а келешите, които не са помирисвали барут и не са видели предателството на елитите към редниците, му крещят да стане при химна. Онзи, за Германия над всичко. Героят надига кълка и пръдва. Това му е отношението.

За съжаление ония в Германия стават многобройни и се налага Ремарк да емигрира. Заради това нацизмът не трябва да вдига глава, въпреки че го поощряват гадове.

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Втори след княза said:

И аз отбелязвам враждебността на българските нацисти към националните интереси, стига да сме против Русия.

Аз пък отбелязвам следното явление:

Родените преди 1980г сме били подложени на сериозна дресировка по отношение на Русия.
Всички сме научени как Русия/СССР са ни освободили два пъти - един път от турското робство
и един път от фашизма - и как Русия е наш доброжелател. Именно в тази заучена история се
корени русофилството у нас.

Сега когато Русия е агресор и води завоевателна война срещу суверенна Украйна, някои от нас
се намират в състояние на отричане: как така добрата Русия, която е направила само добрини
за нас, изведнъж е лош агресор. Ами това е невъзможно!

Съответно те приемат критиките срещу Русия като атака срещу тяхната свята любов и атака
към самите тях. Естествено като си нападнат ти се браниш (като украинец) и така тези хора
не  са способни да видят реалността.

Та това ми е наблюдениоето: като са те дресирали в русоробство, ти не можеш да чуеш критики
срещу Русия. Приемаш ги като лични атаки и се отбраняваш ... докато Русия безнаказано трепе
украинци и заплашва света с ядрена война ... по националната си телевизия.

Аах, каква добра Русия. Само добро от нея.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, Втори след княза said:

И аз отбелязвам враждебността на българските нацисти към националните интереси, стига да сме против Русия. Не са добри хора, но и не искат да са такива. Искат да са арогантни, лоши, да се страхуват от тях.

Ти  вземи се опрвдели най-накрая..
Руските  черносотници и крайните русофили са основния електорат на партиите Атака и Възраждане..Това са тези които плашат с затвори, концлагери и лични разправи всички който  искат България да  е нормална демократична страна. 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, gmladenov said:

Съответно те приемат критиките срещу Русия като атака срещу тяхната свята любов и атака
към самите тях. Естествено като си нападнат ти се браниш (като украинец) и така тези хора
не  са способни да видят реалността.

Така е. Аз затова и писах някъде по темите, че русофилията в България е въпрос на идентичност, култивирана от образователната ни система. За една голяма част българите, това да си българин върви в комплект с това да изпитваш безусловна любов към Русия или по-точно към моментното и ръководство.  За тях Русия каквото и да направи е права и толкова. Винаги и при каквито и да е обстоятелства. 

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...