Отиди на
Форум "Наука"

Проблемът Нацизъм през 21 в.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 21 часа, Втори след княза said:

Развесели ме тълкуването чрез руския речник, но така и трябва.

 

Преди 20 часа, Втори след княза said:

Пандора, разбрахте ли съдържанието на думата?

Думата изразява липса на морални устои. Примерното изречение, което е цитирано говори достатъчно - люди - хора, които не бият и не рушат чуждото. Обратното действие се изразява с отрицание. На български бих го превела като "безчовечност".

Ако ти кажа: "Ти, за мен не си човек, ако не изпитваш и най-малко мъка, че в тази война загиват украинци и руснаци", това означава ли че аз съм нацист?

Възможно е някой да се обиди. Но да обиждаш един човек или хора е едно, да искаш да ги унищожиш физически целенасочено, за което доказателство са многобройните пропагандистки студийни изяви в Русия - съвсем друго. 

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 65
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 44 минути, nik1 said:

Война е, и тук не става дума за етнос, а за гражданство ("руски туристи" значи "граждани на русия")

Три четвърти от бежанците в Пловдив са от юга и изтока, и са рускоезични..Наталия Елисеева с чисто руско име, е лидер на украинската диаспора в Пловдив

https://podtepeto.com/aktualno/nataliya-elis-ukraincite-v-plovdiv-sme-golemi-kusmetlii/

Тогава също е било война и ако Хитлер бе успял да наложи на Европа фашистката/нацистка идея, пак щяха да бъдат отнемани права, по абсолютно същия начин!

Това дали се забранява или отнемат права на даден етнос или само на уж някакви граждани е само оправдание! Как ще ги наричаш, няма никакво значение! След като се налага вина и търси отговорност на група от хора, с определени белези, без оглед на индивидуалните им характеристики е фашизъм, както и да го погледнеш, както и да се опитваш да го изкривяваш...

Те почти всички бяха рускоезични, къде със зор, къде не, им бе наложено да учат украински. Зеленски също бе рускоезичен и му се наложи да учи украински.. Въобще другоезичен украинец, т.е. който говори език различен от руски, рядко ще срещнеш...😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Това е интересен пропаганден проблем. Ако медиите размножават мнението на едно лице хиляда пъти, това ще бъде запомнено по- добре отколкото мнението на хиляда донбасци с противно мнение, които не са публикувани изобщо.

   Да, това е един от принципите, на които работи пропагандата, и именно на този принцип с няколкото едни и същи снимки на украинци със свастики от нета се публикуват  ежедневно "статии" като онова творчество от Поглед.инфо дето го беше пейстнал оня ден. Любопитното обаче е, по какви неведоми канали си наясно с мнението на 

Преди 1 час, Втори след княза said:

 хиляда донбасци с противно мнение, които не са публикувани изобщо.

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

 

Преди 19 минути, Grifin said:

Да, това е един от принципите, на които работи пропагандата, и именно на този принцип с няколкото едни и същи снимки на украинци със свастики от нета се публикуват  ежедневно "статии" като онова творчество от Поглед.инфо дето го беше пейстнал оня ден. Любопитното обаче е, по какви неведоми канали си наясно с мнението на 

Пропагандадорите винаги използват някаква истина, за да бъде убедителна пропагандата! Пропаганда която използва изцяло лъжи, не може да убеди никого!

Но пропагандната идея, за някаква нео-нази организация, която се превъща изведнъж във филантропска и чиито цели са единствено благородни, няма как да върже! Не и ако се разсъждава трезво, самата идея е абсурдна!!! Би могло само ако говорим за идиоти...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Grifin said:

по какви неведоми канали ...

Доверие към източника. Този, който, не зная поради какъв страх, забраняват. Други вярват в други източници. Все на вяра я караме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skiahtro said:

Руските туристи трябва да бъде отказано правото да пресичат международните граници

Много неграмотно написано ми се струва това заглавие. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 59 минути, Втори след княза said:

Много неграмотно написано ми се струва това заглавие. 

Така идеята става по-приемлива.

Написано е за определен тип хора, за да им се внушава, че става дума, за някакви "туристи", които всъщност са с определени като подчовеци, варвари и терористи, а не хора... 

Аз лично познавам една рускиня, която от 20 години живее и работи в Гърция, която не си получи заплатата, защото е рускиня... Така и никой не успя да ми обясни, какво точно общо има тази жена със звяра путин... Също така никой не помисли, тази жена как ще си плати сметките, които никой не и опрости и как ще се грижи, за децата си, което едва ли е проблем на абсолютното зло-путин...

Въобще този свят взе да става прекалено абсурден, пълен с озверели хора, които не не им е необходимо да задават въпроси и са готови на всичко, стига да могат да бият, хвърлят камъни и мачкат, без да им търси някой сметка и на всичкото отгоре са даже толерирани...

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Доверие към източника. Този, който, не зная поради какъв страх, забраняват. Други вярват в други източници. Все на вяра я караме.

  Да, вярата наистина обяснява нещата..току що посетих за първи път Поглед.инфо, до онзи ден не подозирах за тази медия и реших преди да я забранят да попрочета това онова. Насилих се да прочета докрай една статия, успях :) Започнах да си задавам въпроси разни и на всичките има само един подходящ отговор- Вярата!  
  А за нацизъм и фашизъм като идеология, как се прилагат на държавно ниво и какви са отличителните им белези имаше някои много хубави мнения в някоя от другите теми за войната и според мен, ако не се четат през очилата на вярата е съвсем очевидно в кои държави как се процедира.

Редактирано от Grifin
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, skiahtro said:

В случая е глутница, ако имаме в предвид страстите, които се развихрят....😉

Ако имаш предвид, че вие русоробите сте глутница, тогава да. Войната ви е мобилизирала
и вашата агресия е видна.

Например, авторът на темата работи безспирно и упорито за дехуманизацията на украинците.
В постинг след постинг той ни обяснява как Зеленски е наркоман и фашист и как украинците
са долни нацисти.

Неговата дейност не е израз на агнешка смиреност, а на вълча агресия.

Вие русоросбите сте проводници и агенти на руската агресия и неизбежно ще срещнете
яростна съпротива. Не обвинявай "тълпата" за тази съпротива. Бясната мастия голямата
лопата я чака. Просто така работят нещата.

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, gmladenov said:

Ако имаш предвид, че вие русоробите сте глутница, тогава да. Войната ви е мобилизирала
и вашата агресия е видна.

Например, авторът на темата работи безспирно и упорито за дехуманизацията на украинците.
В постинг след постинг той ни обяснява как Зеленски е наркоман и фашист и как украинците
са долни нацисти.

Неговата дейност не е израз на агнешка смиреност, а на вълча агресия.

Вие русоросбите сте проводници и агенти на руската агресия и неизбежно ще срещнете
яростна съпротива. Не обвинявай "тълпата" за тази съпротива. Бясната мастия голямата
лопата я чака. Просто така работят нещата.

Не нямах това в предвид, ставаше въпрос, че озверялата офца, държаща лопата е интересно явление...🙂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

Не нямах това в предвид, ставаше въпрос, че озверялата офца, държаща лопата е интересно явление...🙂

Ами озверелите и обезумели вълци да свикват, защото сами си докараха тази гледка.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, gmladenov said:

Ами озверелите и обезумели вълци да свикват, защото сами си докараха тази гледка.

Вълците си знаят работата и не ги интересува дали офцете са озверели или не, за да ги употребяват. Все им е тая дали са на стада или глутници, важното е че викат бее и пасат трева...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, skiahtro said:

Вълците си знаят работата и не ги интересува дали офцете са озверели или не, за да ги употребяват.

Точно тук им е грешката на вълците. Наивно вярват, че овцете нищо не могат да им направят.
Пък после ще се чудят защо мозъците на техните друзя се намират на цимента вместо в
главите им.

Link to comment
Share on other sites

Преди 52 минути, gmladenov said:

Точно тук им е грешката на вълците. Наивно вярват, че овцете нищо не могат да им направят.
Пък после ще се чудят защо мозъците на техните друзя се намират на цимента вместо в
главите им.

Все пак говорим, за офце! В случая озверялата офца с лопата, може да бъде само смешна, колкото и да блее и придава важности с нейните "друзя"🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Потребител

Разкази по следствия от Ал. Бастрикин за човеконенавистни прояви на основа етническа омраза.

"Например, в рамките на наказателно дело срещу Андрей Каирски, войник от 56-та отделна механизирана бригада, следователите установиха, че той е убил двама цивилни с изстрели в главата, като по-късно обясни, че иска да демонстрира на колегите си своята решителност при осъществяване на бойни мисии и своя характер.

Военен от батальон "Азов" Николай Кущ прострелял в главата ранен местен жител в Мариупол миналата година. На разпита той обяснил, че щом не се е бил, значи е предател. Войникът от Националната гвардия на Украйна Максим Дубров също стреля по цивилни в село Лебедински в ДНР от 100-милиметрово оръдие в Мариупол. По-късно той казва, че е възпитан с негативно отношение към всички рускоговорящи и към руснаците като цяло.

Почти всички украински затворници, които разпитваме, нямат абсолютно никакви угризения за постъпките си. И тук е особено поразително как новата идеология за сравнително кратко време така насити украинското общество с омраза към рускоезичното население."

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не знам какво друго отношение към себе си могат да очакват ватниците след всичко, което причиниха на тези хора от 2014 г. насам. Но наистина е тъжно, че тези два народа, които доскоро действително бяха братски и приятелски, сега са принудени да се мразят и избиват, само заради прищевките на престъпната шайка в Кремъл. За да си поддръжник на тази шайка трябва изключително много да мразиш руснаците, които в момента, по нейна заповед, измират в окопите без никакъв смисъл.

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...