Отиди на
Форум "Наука"

Проблемът Нацизъм през 21 в.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 3 часа, Exhemus said:

Господ ли говори чрез теб?

Има гледни точки, които няма нужда да бъдат чути.

Например, ти ще чуеш ли гледната точка на човекоядеца, който е изкормил децата ти
и ги е сготвил на сармички?

Ти нацист ли ако ти идва да го удушиш този "човек" ... вместо търпеливо да го изслушаш
колко добре са станали сармичките от малкия ти син?

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 65
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Много велики мислители са си блъскали главите над това и едва ли можем да добавим нещо ново. За лозунга "Со Фашисти не се преговара" какво да кажем.. На базата на какво ни обвиняват?! Mи на етнически произход, много ясно. С Меркел и Шолц нямаха проблем да преговарят и да се прегръщат. A la recherche de la femme  Кой има мотив, се пита всеки съдия или следовател. Иначе спокойно може да приемем, че нарцисцизма и пропагандата са най-прекият път към обезумяването на тълпата. 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, gmladenov said:

Има гледни точки, които няма нужда да бъдат чути.

..

Твоята гледна точка, че ти и твоя род трябва да оцелеят.................................трябва ли да бъде чута?

Гледната точка, че някой ида до моите граници .......... започва да ме следи и да разполага оръжия................трябва ли да бъде чута?

Гледната точка........ че има нащо странно в тази Операция наречена Война в Украйна, нещо ненормално , нелогично на пръв преглед, нещо което .......... постоянно се върти като причина за да живея по-несвободно и по-нечовешки.......................... трябва ли да бъде чута?

Кой има Изключителните Права в тоя измъчен Свят за да Чува!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, laplandeca said:

Кой има Изключителните Права в тоя измъчен Свят за да Чува!?

Никой няма Изключителни права, но би трябвало да е напълно ясно, че гледната точка на
човекоядците няма нужда да бъде чута. Същото се отнася и за гледната точка на варварите-
агресори, който безпричинно убиват хора в Украйна.

А тук има "хора" които ни обясняват колко благородни и добри са варварите-агресори.
Тези "хора" няма да бъдат чути, а вместо ще бъдат замеряни с камъни по главата.

Да свикват.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Пандора said:

нелюдь - разг. плохой, дурной человек

Развесели ме тълкуването чрез руския речник, но така и трябва.

  

Преди 1 час, gmladenov said:

А тук има "хора" които ни обясняват колко благородни и добри са варварите-агресори.
Тези "хора" няма да бъдат чути, а вместо ще бъдат замеряни с камъни по главата.

Хора в кавички означава не-хора, нали?

Редактирано от Втори след княза
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето ги нашите добри и благородни варвари-агресори, по които някои "хора" тук
са се заплеснали като млади невести:

"Российский наёмник Игорь Мангушев из Москвы (позывной Берег) выступил перед
сослуживцами с черепом украинского военного, погибшего в Мариуполе.

Мангушев заявил, что Россия воюет с самой идеей существования Украины, и все
носители этой идеи должны быть уничтожены.


Уже писал, что россиян не нужно называть нацистами. До нацистов они ещё не развились.
Их уровень - это уровень руандийских каннибалов, устроивших геноцид 1994 года.
Слово «нацисты» для этих извращенцев-некрофилов - комплимент. "

https://t.me/kazansky2017/3850?single

1.jpg.379237c49c2806e291fba2a971d17391.jpg

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, gmladenov said:

Их уровень - это уровень руандийских каннибалов

Те са не-до-човеци, нали така?

Пандора, разбрахте ли съдържанието на думата?

Редактирано от Втори след княза
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето го видеото на Мангушев. Дълго е 1.16 мин.

"Ние воюваме срещу идеята за Украйна като анти-руска страна. По тази причина не може да има
никакъв мир. Украйна трабва да бъде де-украинизирана".

Това са нашите добри варвари. Русия юбер алес!

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

 

Преди 7 часа, gmladenov said:

А тук има "хора" които ни обясняват колко благородни и добри са варварите-агресори.
Тези "хора" няма да бъдат чути, а вместо ще бъдат замеряни с камъни по главата.

Да свикват.

🙂

...Това защото е най-лесно е да убедиш варварин, поради присъщата му природа, да замеря с камъни други варвари, но е трудно да го убедиш, че трябва да е благороден и добър...

Редактирано от skiahtro
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Tomata said:

спокойно може да приемем, че нарцисцизма и пропагандата са най-прекият път към обезумяването на тълпата. 

Пропагандата не може да обезуми тълпата. Виж налагането на "пандемия" - може.

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Exhemus said:

Князе, князе, не се опитвай да пускаш научен спор по време на война /идеологическа и психологическа/. Веднага в темата се изсипват купчина идеологически командоси и почват да стрелят.

Спорът не е и не  може да бъде научен, а е 100% идеологически. Самата тема е идеологическа. Ако се пусне тема "Проблемът Фашизъм през 21 в." с която "научно" да се "доказва", че Русия е фашистка държава тя също ще е идеологическа, а не научна. 

Иначе отдавна на науката е известно, че по време на война един от методите на пропагандата е "дехуманизация на противника".  По време на война и двете страни използват този похват, но по-заинтересованата страна винаги е нападателната. При отбрана действат много други механизми, които мотивират хората които се отбраняват, докато при нападение дехуманизацията играе основна роля. Та в тази връзка приписването от руснаците на "типични за украинците свойства" като нацисти, детеубийци, изроди и т.н. е част от операцията по дехуманизация на противника и представянето му пред собственото население като сбирщина от не-хора, които си заслужават съдбата. 

Именно за това темата е идеологическа и пропагандна, но не и научна. Чисто научен спор по тези въпроси може да има най-рано 10 години след приключването на войната и то ако се отворят архивите. Ако останат засекретени, може да забравим за научност при тълкуването на събитията около тази война. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, deaf said:

Пропагандата не може да обезуми тълпата.

Може, може.. Даже и тук искат да бият с камъни инакомислието. Аргументите за доминиране чрез насилие- интелектуално или физичеко,  са много показателни. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Tomata said:

Може, може.. Даже и тук искат да бият с камъни инакомислието. Аргументите за доминиране чрез насилие- интелектуално или физичеко,  са много показателни. 

Правите ли разлика между пропаганда,(тоест,нещо виртуално) и физическо насилие?

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, Atom said:

Спорът не е и не  може да бъде научен, а е 100% идеологически.

Разбира се, че може, ако има фашистка идеология, друг е въпроса, ако поради идеологически причини това се отрича...🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

Спорът не е и не  може да бъде научен, а е 100% идеологически.

Защо да не може? Най-важно за науката са фактите. За ученият фактите са свещени. Така че да не би да няма факти,доказващи че Русия на Путин е комунистическа?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, skiahtro said:

Разбира се, че може, ако има фашистка идеология

Точно. Пропагандата има за цел да манипулира сухите факти, т.е истинноста на събитията. А породеното от това насилие под каквато и да е форма, се реабилитира и оправдава с някакви "по-висши" цели и приоритети. Т.е. при фашизма моралът е изместен на второстепенно място. Изпадаме в смешна ситуация, когато всеки твърди, че го отрича и ненавижда, но с радост се възползва от възможноста да контролира и манипулира масите чрез него. Безпричинното насилие, което е първично и неаргументирано се наблюдава най-добре шимпанзетата , които комуникират по между си на изключително ниско интелектуално ниво, но успяват по необясним начин да се самоорганизират срещу определен индивид от стадото след което дружно го пребиват и разкъсват. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обсъждането на нацизма по време на война е нещо напълно естествено. 

Обсъждането на превръщането на човешката група в тълпа е напълно естествено. 

Нямаме външни проблеми за нищо.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 38 минути, Втори след княза said:

Обсъждането на превръщането на човешката група в тълпа е напълно естествено.

В случая е глутница, ако имаме в предвид страстите, които се развихрят....😉

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 17 часа, Втори след княза said:

Политиката е насочена към създаване на нетърпими условия за руснаците в Украйна.

Тезата ти е основана на грешни, фалшиви аргументи..

Защото това, което твърдиш е невярно твърдение (просто фейк, както казва самата етническа рускиня от Харков)..

 

 


 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, nik1 said:

това, което твърдиш е невярно твърдение (просто фейк, както казва самата етничесвка рускиня от Харков)

Това е интересен пропаганден проблем. Ако медиите размножават мнението на едно лице хиляда пъти, това ще бъде запомнено по- добре отколкото мнението на хиляда донбасци с противно мнение, които не са публикувани изобщо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нацистите като острие за сплашване.

По принцип, нацистите са използвани от магнатите и това бе споменато и в темата за "Капана на Тукидит". Тяхната бруталност се използва за сплашване, объркване на мненията и хората, така че да приемат промяната в живота. Да бъдат сплашени инакомислещите и преодоляна в кратък срок съпротивата. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Това е интересен пропаганден проблем. Ако медиите размножават мнението на едно лице хиляда пъти, това ще бъде запомнено по- добре отколкото мнението на хиляда донбасци с противно мнение, които не са публикувани изобщо.

Какви са тези донбасци, които са подложени на гонение, след като  Донбас е автононма територия?

"Пропагндния проблем" е създаван от руската пропаганда, и най-вече от неумелите пропагндатори (като теб). 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, nik1 said:

Тезата ти е основана на грешни, фалшиви аргументи..

Зашото това, което твърдиш е невярно твърдение (просто фейк, както казва самата етничесвка рускиня от Харков)..

 

 


 

Самото налагане на вина на цял един народ, етнос и т.н. и съответно отнемането на човешките им права, без оглед на индивидуалните им особености е фашизъм! 

Точно това са правели навремето германците от СС с евреите!!!

Ето виж, за какво става въпрос

Руските туристи трябва да бъде отказано правото да пресичат международните граници

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 минути, skiahtro said:

Самото налагане на вина на цял един народ, етнос и т.н. и съответно отнемането на човешките им права, без оглед на индивидуалните им особености е фашизъм! 

Точно това са правели навремето германците от СС с евреите!!!

Ето виж, за какво става въпрос

Руските туристи трябва да бъде отказано правото да пресичат международните граници

Война е, и тук не става дума за етнос, а за гражданство ("руски туристи" значи "граждани на русия")

Три четвърти от бежанците в Пловдив са от юга и изтока, и са рускоезични..Наталия Елисеева с чисто руско име, е лидер на украинската диаспора в Пловдив

https://podtepeto.com/aktualno/nataliya-elis-ukraincite-v-plovdiv-sme-golemi-kusmetlii/

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...