Отиди на
Форум "Наука"

Газопроводите "Северен поток" са разрушени


Recommended Posts

  • Мнения 65
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 5 минути, Mirolub said:

... естествено на руски.

Няма нищо станно в това; руският му е първият език на човека.

Когато той се е родил и отрасъл, в Украйна все още не са мразели  руснаците, а даже
напротив. Путин напарви така, че украинците да мразят руснаците (и обратното).

Ето какво е одобрението в Украйна към руснаците през годините. Забележи, че до към
2010г одобрението е било 90+ процента. А сега това е процентът на неодобрението.

Отговори си сам защо е така.

1.jpeg.a5c63cb4491790c3e511eb166101b0e4.jpeg

Източник: украинската медия Хвиля.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

В Швеции подтвердили отказ от совместного расследования ЧП на «Северных потоках»

Reuters: Швеция подтвердила отказ от совместного расследования ЧП на «Северных потоках»
5qcGcifQ%3D%3D

Фото: Igor Kritskiy / Globallookpress.com

Швеция отказалась от предложения Европейского агентства по сотрудничеству органов юстиции (Евроюст) о создании совместной группы для расследования ЧП на газопроводах «Северный поток» и «Северный поток-2», информацию подтвердил прокурор Матс Юнгквист, пишет Reuters.

Шведите отказват да споделят информация по разследването за това кой взриви газопроводите.

Нивото на секретност било твърде високо, явно не трябва да има утечка на информация дори и с приятели..

(може пък така да е по добре, щото не го знаем кой е тоя приятел дето взриви газопроводите)...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Италия десните започват да се обаждат:

Цитирай

В Италии заявили о причастности Запада к атаке на «Северные потоки»

Лидер СНИ Риццо заявил, что Запад причастен к атаке на «Северные потоки»
owl_detail_240_a8c61f29d2a37b0ec028bf5ec2905222.jpg

Фото: The Swedish Coast Guard / XinHua / Global Look Press

Лидер политического объединения «Суверенная и народная Италия» (СНИ) Марко Риццо заявил о причастности Запада к атаке на газопроводы «Северный поток» и «Северный поток-2». Его слова на манифестации в Риме передает РИА Новости.

Риццо напомнил, что стремящаяся в НАТО Швеция засекретила расследование аварии на газопроводах. Он выразил мнение, что правда об этом «начинает выходить на поверхность» и «становится ясным, кто это делает». «Потому что если бы были вынесены суждения и заключения о том, кто произвел эту атаку на "Северный поток", стало бы понятным, что она совершена Западом против самой Европы. И, конечно же, это было сделано не со стороны России», — подчеркнул политик.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И това е много интересно като твърдение:  "Западом против самой Европы"  ..

Значи вижда се че Запада - това не е самата Европа, а някакво политическо течение, политическа класа. Определена група  или  така наричана политическа група  "Запад"  с действията си директно разрушава структури, които можем да определим като общо-европейски.

Така наречентата ЗАПАДНА политическа групировка се управлява и манипулира от САЩ и обединеното кралстово ( бивш член на ЕС).

Но най-големия проблем е в лъжите и нечестната игра и политика на така наричания "политически център - Запад".

Видимо Италия може да пожелае да се разграничи от тоя манипулиран и безчестен "политически център ".

Редактирано от Mirolub
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Не е точно за патоците, но е свързано.

https://edition.cnn.com/2022/10/26/energy/europe-natural-gas-prices-plunge/index.html

Europe now has so much natural gas that prices just dipped below zero

Гугъл превод:

Европа има повече природен газ, отколкото знае какво да прави. Толкова много всъщност, че спот цените за кратко станаха отрицателни по-рано тази седмица.

В продължение на месеци официални лица предупреждаваха за енергийна криза тази зима, тъй като Русия - някога най-големият доставчик на природен газ в региона - намали доставките в отговор на санкциите, наложени от Европа заради нейната инвазия в Украйна.

Сега съоръженията за съхранение на газ в ЕС са почти пълни, танкери, превозващи втечнен природен газ (LNG), се нареждат на опашка в пристанищата, неспособни да разтоварят товарите си, а цените падат.

Цената на еталонните европейски фючърси на природен газ спадна с 20% от миналия четвъртък и с над 70%, след като достигна рекордно високо ниво в края на август. В понеделник спот цените на холандския газ за доставка в рамките на един час — които отразяват условията на европейския пазар в реално време — паднаха под 0 евро, според данни от Intercontinental Exchange.

Цените станаха отрицателни поради „свръхпредлаганата мрежа“, каза Томас Марзек-Мансер, ръководител на газовите анализи в Independent Commodity Intelligence Services (ICIS), пред CNN Business.

Това е изключително изненадващ обрат на събитията за Европа, където домакинствата и предприятията бяха поразени от голямото покачване на цената на един от най-важните й енергийни източници през последната година.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, Втори след княза said:

Излезе информация, че бившата британска премиерка веднага след експлозията в "Северен поток" e изпратилa съобщение до държавния секретар на САЩ Блинкен с текст "Всичко е готово", пише Daily Mail.

Reuters сообщает о британской реакции на российские обвинения в подрыве «Северного потока».

Москва сегодня опять обвинила Великобритания в том, что она несет ответственность за атаки на подводные газопроводы «Северный поток», добавив, что рассматривает «дальнейшие шаги» в ответ. Великобритания опровергла это утверждение.

«Очевидно, что мы внимательно следим за ситуацией, но правильно не реагировать на такого рода отвлекающие факторы, которые являются частью российской стратегии», — сказал журналистам секретарь Риши Сунака.

«Они продолжают беспорядочные бомбардировки мирных жителей и нападения на гражданскую инфраструктуру. Это наша забота, и мы будем продолжать оказывать [Украине] поддержку, чтобы они проиграли эту незаконную войну».

 

И изобщо, не те ли гложи мисълта че това е твърде примитивна измислица - как две правитества се информира за някакви секретни резултати? Излязло като от шпионски филм от 60-те години... Или мисъл няма, заменена е от попивателна?

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 седмици по-късно...
  • Потребители
Преди 1 час, Втори след княза said:

Немски политик: взривяването на двата газопровода е обявяване на война на Германия от САЩ, автор: iw69 

Реално само Русия може да спаси ФРГ и ЕС като цяло от задушаващата прегръдка на Щатите

Бившият председател на ГСДП Оскар Лафонтен, който е бил кандидат за канцлер и за 6 месеца финансов министър на ФРГ нарече експлозията на газопровода "Северен поток" обявяване на война срещу Германия. „Федералното правителство на Германия се държи жалко и страхливо, така иска да прикрие инцидента“, допълва той.

По мнението на Лафонтен, САЩ или са извършили атаката директно, или са й дали зелена светлина:
„Без знанието и съгласието на Вашингтон унищожаването на тръбопроводи, което е равносилно на атака срещу нашата страна, удар върху нашата икономика и нашите геостратегически интереси, би било невъзможно.“

Лафонтен смята, че ФРГ трябва да се "освободи от опеката на американците", да изгони американските войски и техните ядрени оръжия от територията си и да затвори авиобазата им в Рамщайн.

„Германия трябва да формулира собствените си интереси, а те не съвпадат с интересите на Съединените щати “, отбелязва бившият ръководител на ГСДП. Според него „НАТО вече не е отбранителен съюз, а инструмент за САЩ в борбата им да останат единствената световна сила“ .

И точно така е. Друг въпрос е как плановете на Лафонтен могат да се изпълнят на практика защото ФРГ продължава реално да е окупирана, несуверенна държава. Само на територията на Германия има около 200 американски бази. Всеки канцлер на страната, преди да положи клетва, е длъжен да подписва т.нар.„Акта на канцлера“, представляващо задължение към САЩ, Великобритания и Франция. А този таен договор е валиден чак до далечната 2099 г. Американско-британската агентура е прояла всички държавни структори в страната. Счита се, че Щатите имат над 3000 агенти на ключови позиции на всички ключови нива във Федералната република. А днешните елити на Германия (и на ЕС като цяло) са подбрани и където е необходимо дори и корумпирани за да са послушни на Вашингтон.

Затова за съжаление, изявлението на Лафонтен е глас, който самотно се носи в политическата пустиня на ФРГ. Уви, съдбата на Германия е предизвестена - индустриално опустошение, бягство на германски компании и производства към Щатите и все по-задълбочаваща се деградация на германската държава и общество.

Единствено Русия може потенциално да спаси Германия от това робство или ако се стигне до някакво сближаване на двете страни след като във ФРГ на власт дойдат фундаментално нови политически елити, неподвластни на Вашингтон, което обаче е малко вероятно, или ако немците повторят грешката от Втората световна война и тръгнат с оръжие на изток. За съжаление в момента така като се развиват събитията, има по-реални изгледи да се стигне до второто. И ако ФРГ не излезе от руслото на САЩ следвайки модела на Украйна, да я направят заедно с Полша, Прибалтика, Румъния, Чехия и както се очертава и България като свои войнстващи пълномощници в борбата срещу Русия. 

Фалшива новина от "Поглед.инфо".

Няма  нито едно потвърдение в мрежата, на английски и на немски , за което да е и да уж казаните неща от Лафонтен според статията.
На български излиза само статията в Поглед, която е цитирана тук от Вас. Статията няма източник.

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 минути, Mirolub said:

 

 

Не ми се слушат  глупостите му, но вие сигурно сте ги излушал с интерес:. В коя минута казва следните неща?

"Реално само Русия може да спаси ФРГ и ЕС като цяло от задушаващата прегръдка на Щатите"

„Без знанието и съгласието на Вашингтон унищожаването на тръбопроводи, което е равносилно на атака срещу нашата страна, удар върху нашата икономика и нашите геостратегически интереси, би било невъзможно.“

Казва ли ги избщо, или "поглед.инфо" си ги измисля (или пък въпросния iw69 е компилатора на фалшиви новини)  ?

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Не ми се слушат  глупостите му, но вие сигурно сте ги излушал с интерес:. В коя минута казва следните неща?

"Реално само Русия може да спаси ФРГ и ЕС като цяло от задушаващата прегръдка на Щатите"

„Без знанието и съгласието на Вашингтон унищожаването на тръбопроводи, което е равносилно на атака срещу нашата страна, удар върху нашата икономика и нашите геостратегически интереси, би било невъзможно.“

Казва ли ги избщо, или "поглед.инфо" си ги измисля (или пък въпросния iw69 е компилатора на фалшиви новини)  ?

 

Човека казва много други интересни неща,  интервюто е дълго,  погледнах го по диагонал само,  примерно обяснява за провала на зелената партия.  Обяснява защо пропагандата е фашистка и други.. Много интересна лекция, но нямам време да го гледам в момента.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, Mirolub said:

Човека казва много други интересни неща,  интервюто е дълго,  погледнах го по диагонал само,  примерно обяснява за провала на зелената партия.  Обяснява защо пропагандата е фашистка и други.. Много интересна лекция, но нямам време да го гледам в момента.

Знам възгледите му , въпросът е дали казал точно тези неща.
Не, нали? Ако  прочете една статия или интервю с него, и се замислите, ще разбрете че изразът му е съвсем друг. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.vikendi.net/2022/11/23/oskar-lafontaine-the-us-destroyed-nord-stream/

Има някакво интервю на немски, дето Лафонтен обяснява че щатите са взривили газопроводите и това не им било за пръв път. Подобен саботаж срещу съветски газопроводи се бил случил и през 1982 пак с помощ от вън. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, nik1 said:

Знам възгледите му , въпросът е дали казал точно тези неща.
Не, нали? Ако  прочете една статия или интервю с него, и се замислите, ще разбрете че изразът му е съвсем друг. 

Не знам, не съм го слушал преди. Това дето се казва в ЮТуб съвсем ми прилича в стила на българския превод в Поглед. Затова си мисля че превода им е автентичен, не фалшификат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, Mirolub said:

Не знам, не съм го слушал преди. Това дето се казва в ЮТуб съвсем ми прилича в стила на българския превод в Поглед. Затова си мисля че превода им е автентичен, не фалшификат.

Не е - не е казал тези думи. .Те са измислени от Поглед, които са ги "досложили"..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 седмици по-късно...
  • Потребител

 

И Путин се отказа от схемата за плащането в рубли за руски газ

Добръй дядя из кремля ! Сначала запретил, потом разрешил проблему. 🤣

 https://news.bg/int-politics/i-putin-se-otkaza-ot-shemata-za-plashtaneto-v-rubli-za-ruski-gaz.html

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vvarbanov said:

 

И Путин се отказа от схемата за плащането в рубли за руски газ

Добръй дядя из кремля ! Сначала запретил, потом разрешил проблему. 🤣

 https://news.bg/int-politics/i-putin-se-otkaza-ot-shemata-za-plashtaneto-v-rubli-za-ruski-gaz.html

Тенге нет.

https://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=1&From=USD&To=RUB 

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...