Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 3 минути, kramer said:

Прав е, всеки много-малко запознат, знае чии са били Померания и Силезия.

Стига с тия глупости през 21 век. Всеки запознат знае чий е бил Крим при дядо ни Кубрат например или Северна Добруджа при дядо ни Аспарух. През 21 век политика се прави с пари, технологии, култура. Руский мир не отбира от това, затова руши и убива.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 12 минути, Incorrectus said:

Стига с тия глупости през 21 век. Всеки запознат знае чий е бил Крим при дядо ни Кубрат например или Северна Добруджа при дядо ни Аспарух. През 21 век политика се прави с пари, технологии, култура. Руский мир не отбира от това, затова руши и убива.

Били са полски кога - при Мешко, 10 в. Точно когато и наше е било северно от Дунава. :) А в случая погледни картата на Вестфалския мир от 1648 примерно...

https://www.bing.com/ck/a?!&&p=4a1715533b2e7b90JmltdHM9MTY4OTg5NzYwMCZpZ3VpZD0wYWNmZGNmOS0zOThlLTY1MmEtMDc3NS1jZWJhM2Q4ZTY3MGMmaW5zaWQ9NTIwMg&ptn=3&hsh=3&fclid=0acfdcf9-398e-652a-0775-ceba3d8e670c&psq=Vestfal+1648&u=a1aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvUGVhY2Vfb2ZfV2VzdHBoYWxpYQ&ntb=1

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, kramer said:

Били са полски кога - при Мешко, 10 в. Точно когато и наше е било северно от Дунава. :) А в случая погледни картата на Вестфалския мир от 1648 примерно...

https://www.bing.com/ck/a?!&&p=4a1715533b2e7b90JmltdHM9MTY4OTg5NzYwMCZpZ3VpZD0wYWNmZGNmOS0zOThlLTY1MmEtMDc3NS1jZWJhM2Q4ZTY3MGMmaW5zaWQ9NTIwMg&ptn=3&hsh=3&fclid=0acfdcf9-398e-652a-0775-ceba3d8e670c&psq=Vestfal+1648&u=a1aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvUGVhY2Vfb2ZfV2VzdHBoYWxpYQ&ntb=1

1648? Страшна аргументация няма що.

А за Калинингород нещо няма ли да каже товаришч Болшой учЕный , ат кагда е руски примерно.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Такива като Крамер имат едно елементарно мнение и то е, че дадена територия щом в определен момент е била руска, но сега не е, трябва пак да бъде. За него загуба на територия от Русия/СССР, е една временна грешка на историята, която на всяка цена рано или късно трябва да бъде поправена, защото така смятат Путин, Медведев и т.н.т. Единият говори как ако можел би предотвратил разпада на СССР, другият как идеалът на управляващите в Москва бил териториално възстановяване на Царска Русия. Това значи, че за руснаците и техните фенове като Крамер освен Украйна право на самостоятелно съществуване като държави нямат още Финландия, Естония, Латвия, Литва, Беларус, Молдова, Грузия, Армения, Азербайджан, Казахстан, Узбекистан, Киргистан, Таджикистан и Туркменистан, Китай трябва да се откаже от Далиен, който отново да е руски под името Порт Артур, Полша трябва да бъде смалена само до западните си части със столица Познан или Краков, а Варшава, Лодз, Катовице и т.н.т. пак трябва да са руски, Турция пък трябва да се откаже от Карс и областта. И да отричат, такива като Крамер това мислят. Също така хора като Крамер смятат Кримската война за една голяма несправедливост и са на мнение, че Северна Добруджа, Източна България до Янтра и Тунджа плюс Източна Тракия и Проливите също трябва да са руски.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хех, поляците си били мечтаели за беларуска територия. Точно па за тоя кенеф си мечтае някой. Единственото, за което си мечтаят съседите на Русия, е тя да ги остави на мира.

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А такива като Скорпион1980 смятат не само Кримската война за факт положителен, те смятат Освободителната война за грешка, Сан-Стефанска България за глупост, това че Източна Тракия е турска за справедливо и т.н.т...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Поглеждаш картите на Силезия и Померания, прочиташ имената на населените места и разбираш какви и чии територии са били...

Русия също е владяла Западна Украйна около 70 години, което не я прави руска...

За западните територии на Беларусь бункерния алкохолик "гък" не казва?!

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 14 часа, Р. Теодосиев said:

Опа, става все по интересно ;)

 

Руският президент Владимир Путин предупреди Полша, че ще третира всяка "агресия" спрямо съюзника си Беларус като нападение срещу собствената му страна, след като Варшава реши да изпрати войски за укрепване на източната си граница в отговор на присъствието на сили на "Вагнер" в съседната страна.

Варшава заяви, че планира да увеличи военното си присъствие в близост до границата с Беларус, както и да изгради нови защитни съоръжения там. Полски официални лица по-рано предупредиха за "нова фаза на хибридна война" след сделката за допускане на бойци на “Вагнер” в Беларус, както и като посочиха помощта на съседката си за мигрантите, пресичащи границата, като част от плана на Русия за нападение срещу Европа.

Ръководителят на Службата за външно разузнаване на Русия Сергей Наришкин заяви, че Москва е получила информация, че Полша планира да поеме контрола над западноукраинските региони по силата на пакт за взаимна отбрана с Украйна и Литва, без да предостави доказателства за тези твърдения. 

Русия многократно е правила подобни изявления, че Полша се стреми да завземе част от Украйна.

https://t.me/drmjournal/5684

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, resavsky said:

Този товарищ това го говори не за първи път. У нас путинистите се разпищяха като си видяха имената в сайт за путински пропагандисти, но дума не обелват за тази директна заплаха. 

Докато руснаците по черноморието остават руски граждани, те нямат аргументи да надигат. Но не знам колко от тях са получили и имат намерение да получат бг гражданство?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, kramer said:

А такива като Скорпион1980 смятат не само Кримската война за факт положителен, те смятат Освободителната война за грешка, Сан-Стефанска България за глупост, това че Източна Тракия е турска за справедливо и т.н.т...

Пълни глупости. Фактът, че дори не опитваш да ме опровергаеш показва, че много точно съм ти преценил мнението. Ти моето обаче не си го преценил, защото имаш черно-бяло мислене. Значи Кримската война е добре, че Русия я губи, защото ако не беше така, Източна България би била Задунайска губерния, а останалата част от етническото ни землище би била разделена между Сърбия и Гърция, но никаква България не би имало, съответно руска победа тогава би сложила край на всички български институции в онзи момент, начело с Априловската гимназия, а църковните борби щяха да са напълно ликвидирани. Така че за нас като народ предвид политиката на Николай 1 е добре, че Русия губи Кримската война. Вече на Александър 2 политиката му е била друга и там е имало съвпадение на интереси между българи и руснаци, каквото обаче няма нито при баща му, нито при сина му, нито при внука му. Относно Източна Тракия вината да я загубим си е на управлявалите ни тогава, но няма как да се върне времето назад, още по-малко пък етническия състав да се промени в наша полза. За мен лично в исторически план Западна Тракия е по-тежка загуба, което разбира се не прави болката относно Източна Тракия пренебрежима.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, skorpion1980 said:

Пълни глупости. Фактът, че дори не опитваш да ме опровергаеш показва, че много точно съм ти преценил мнението. Ти моето обаче не си го преценил, защото имаш черно-бяло мислене. Значи Кримската война е добре, че Русия я губи, защото ако не беше така, Източна България би била Задунайска губерния, а останалата част от етническото ни землище би била разделена между Сърбия и Гърция, но никаква България не би имало, съответно руска победа тогава би сложила край на всички български институции в онзи момент, начело с Априловската гимназия, а църковните борби щяха да са напълно ликвидирани. Така че за нас като народ предвид политиката на Николай 1 е добре, че Русия губи Кримската война. Вече на Александър 2 политиката му е била друга и там е имало съвпадение на интереси между българи и руснаци, каквото обаче няма нито при баща му, нито при сина му, нито при внука му. Относно Източна Тракия вината да я загубим си е на управлявалите ни тогава, но няма как да се върне времето назад, още по-малко пък етническия състав да се промени в наша полза. За мен лично в исторически план Западна Тракия е по-тежка загуба, което разбира се не прави болката относно Източна Тракия пренебрежима.

Напротив, твоите интерпретации са черно-бели. Каква връзка има между Силезия и Далиен?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, kramer said:

Напротив, твоите интерпретации са черно-бели. Каква връзка има между Силезия и Далиен?

Далиен е бил руски под името Порт Артур, което автоматично значи, че е тайна мечта на Путин да го завладее отново с прилежащия му хиндерланд. И не, аз черно-бяло мислене нямам, защото за разлика от теб правя разграничението колко вредно за България, при това два пъти (втория слава богу не успява), е било Русия да спечели война с Османската империя при цар като Николай 1, но и колко полезно е било да спечели война срещу османците при съвсем различен като политика цар, какъвто е бил Александър 2. Докато те си толкова заблуден в патологичното си русофилие, че смяташ, че никога не е имало несъвпадение между българските и руските интереси.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 52 минути, resavsky said:

Керченския мост е изцяло затворен за втори път днес - определено нещо се  случва.

Това май е заради големия взрив на склад, от който се е подпалила жп гарата в Октябърск. Спрено е движението на влаковете, съответно и по моста.

А терористичната вторая в мире продължава да воюва с хляба на хората в Одеса и района.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skorpion1980 said:

Далиен е бил руски под името Порт Артур, което автоматично значи, че е тайна мечта на Путин да го завладее отново с прилежащия му хиндерланд. И не, аз черно-бяло мислене нямам, защото за разлика от теб правя разграничението колко вредно за България, при това два пъти (втория слава богу не успява), е било Русия да спечели война с Османската империя при цар като Николай 1, но и колко полезно е било да спечели война срещу османците при съвсем различен като политика цар, какъвто е бил Александър 2. Докато те си толкова заблуден в патологичното си русофилие, че смяташ, че никога не е имало несъвпадение между българските и руските интереси.

Автоматично, значи Путин има претенции за Порт-Артур... :)

Верно, че е жега...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, kramer said:

... това че Източна Тракия е турска за справедливо и т.н.т...

Ако броиш части от Полша за руски, тогава задължително трябва да броиш българските земи за турски.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, gmladenov said:

Ако броиш части от Полша за руски, тогава задължително трябва да броиш българските земи за турски.

А, е точно това е черно-бялото мислене :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, kramer said:

А, е точно това е черно-бялото мислене :)

Не просто черно-бяло. Малоумие е да се мисли, че щом някоя страна някога е владяла някаква
територия, тази територия за веки веков е нейна (на страната).

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, gmladenov said:

Не просто черно-бяло. Малоумие е да се мисли, че щом някоя страна някога е владяла някаква
територия, тази територия за веки веков е нейна (на страната).

Въпросът е къде точно Путин претендира за полски, китайски и не знам кви си земи, не че съм му адвокат, ма просто не видях, но некои виждат...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, kramer said:

Въпросът е къде точно Путин претендира за полски, китайски и не знам кви си земи, не че съм му адвокат, ма просто не видях, но некои виждат...

Полша привика руския посланик след изказването на Путин

Вчера руският държавен глава заяви  че западните територии на днешна Полша били подарък от
Сталин, както и че Москва ще реагира на всяка агресия срещу Беларус. Визирайки посочените от
него като териториални амбиции на Варшава към Западна Украйна, Путин подчерта, че Полша е
получила значителна част от западните си райони благодарение на решението на Йосиф Сталин.

"В събота в 10:00 (11:00 московско време) руският посланик беше спешно извикан в Министерството
на външните работи", съобщи говорител на министерството пред Полската агенция за преса.

Според него посланикът е бил извикан във връзка с изявленията на президента на Русия, "както и
други неприятелски действия на Руската федерация срещу Полша и нейните съюзници". "Срещата
беше много кратка", добави Яблонски.

Властите във Варшава коментираха, че това било открита заплаха към сигурността на страната. По
думите им Путин използвал твърденията за "териториални подаръци", за да оправдае анексирането
на Крим и инвазията в Украйна. Премиерът Матеуш Моравецки също осъди изказванията на Путин
и ги нарече "опасни" и "лъжливи".

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, kramer said:

Въпросът е къде точно Путин претендира за полски, китайски и не знам кви си земи, не че съм му адвокат, ма просто не видях, но некои виждат...

Путин заяви, че ако можеше би предотвратил разпада на СССР, а Медведев призна, че на сегашната руска власт идеалът й е въстановяване на границите на Царска Русия. Хайде сега да ги погледнеш тези граници (карти в интернет бол) и тогава ще ти стане ясно какви са тереториалните претенции на сегашния режим в Москва, съответно претенциите им към Китай и Полша, независимо че не ги афишират открито, защото са оставени за по-нататък.

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...