Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 1 час, skorpion1980 said:

Един украински обстрел по пътя за снабдяване, по който опитват да минат туристите, и иглата, която предстои да спука руския пропаганден балон, ще бъде вече на по-малко от милиметър разстояние от него.

Обстрел по този път върви ежедневно. Днес е обстрелван Мариупол; въглищна мина в с. Ювилейне (на запад от Луганск), в което казват, че рашките са държали ракети; Бердянск. Проблемът е на туристите и на тяхната държавна власт, на която не й пука за никакви туристи. Натири ги на почивка в Крим, за да покаже, че войната всъщност е СВО. Сега глупаците роптаят, че държавата не е могла да защити Кримския мост, как ще защити прифронтовия път. 

Преди 6 минути, bulgaroid said:

Сериозно? Дай да видим?

Няма какво да гледаш, трябва да четеш. Хуснулин каза, че ще строи 250 метра временен мост до бутнатия. Какво означава това, само раша знае.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 11 минути, Incorrectus said:

 

Хуснулин каза, че ще строи 250 метра временен мост до бутнатия. Какво означава това, само раша знае.

Да ама не каза  кога ще стане. Честно казано не виждам това как ще стане докато има война.Така де военна операция.

Редактирано от resavsky
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щурмови самолет Су-25 се разби в Краснодарския край на РФ

Съобщава се, че самолетът е паднал в Ейски лиман - залив в Азовско море.

По предварителна информация пилотът е счупил крака си по време на приводняването.
По време на падането върху пилота е паднал куполът на парашута, заплели са се ремъците. Мъжът погълнал вода и едва не се удавил. Пилотът обаче успял да се задържи до пристигането на спасителите. Вече е докаран на брега и е реанимиран.

UPD съобшава, че пилотът на щурмовия самолет Су-25 е загинал на път за болницата.

Източник: Информационна съпротива

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, bulgaroid said:

Сериозно? Дай да видим?

От руски източник (да не кажеш, че е пропаганда):

  • ... въз основа на резултатите от визуална проверка на подпорите на участъка беше
    установено, че в резултат на терористичната атака участъкът на магистралата в
    посока Таман е напълно унищожен и не подлежи на възстановяване.
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Incorrectus said:

Обстрел по този път върви ежедневно. Днес е обстрелван Мариупол; въглищна мина в с. Ювилейне (на запад от Луганск), в което казват, че рашките са държали ракети; Бердянск. Проблемът е на туристите и на тяхната държавна власт, на която не й пука за никакви туристи. Натири ги на почивка в Крим, за да покаже, че войната всъщност е СВО. Сега глупаците роптаят, че държавата не е могла да защити Кримския мост, как ще защити прифронтовия път. 

Не ме разбра напълно - имам предвид обстрел конкретно в момента, в който оттам се изсипе критична маса туристи, което можем до очакваме в рамките на тази седмица, а не примерно в първия ден след спирането на движението по потрошения мост.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, Incorrectus said:

Няма какво да гледаш, трябва да четеш. Хуснулин каза, че ще строи 250 метра временен мост до бутнатия. Какво означава това, само раша знае.

Ми явно руския ти куца. Става въпрос за бетонното платно едно от които не подлежи на възстановяване и трябва да се замени,другото просто се е изместило. Ще строят временен мост за да стигнат до повредения участък,защото проблема е от към железопътния мост и не може да се работи от него,няма как да поставят крановете. 

 

Преди 31 минути, resavsky said:

Да ама не каза  кога ще стане. Честно казано не виждам това как ще стане докато има война.Така де военна операция.

3-4 месеца общо,нямат избор трябва да го поправят иначе снабдяването на групировката отива на кино а оттам и войната,на този мост се крепи инвазията

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 29 минути, resavsky said:

Да ама не каза  кога ще стане. Честно казано не виждам това как ще стане докато има война.Така де военна операция.

Путин си записа. 15 септември едното платно, ноември другото.

 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 6 минути, bulgaroid said:

 

 

3-4 месеца общо,нямат избор трябва да го поправят иначе снабдяването на групировката отива на кино а оттам и войната,на този мост се крепи инвазията

Приятел след три месеца банкети трябва да дават ако и едно платно имат.А иначе не си прав че на този мост се крепи инвазията - това направление от началото си е третостепенно за руснаците.Главния удар беше срещу Киев разбира се спомагателния срещу Харков и едва след това беше Запорожието. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, bulgaroid said:

Ми явно руския ти куца. Става въпрос за бетонното платно едно от които не подлежи на възстановяване и трябва да се замени,другото просто се е изместило. Ще строят временен мост за да стигнат до повредения участък,защото проблема е от към железопътния мост и не може да се работи от него,няма как да поставят крановете. 

 

3-4 месеца общо,нямат избор трябва да го поправят иначе снабдяването на групировката отива на кино а оттам и войната,на този мост се крепи инвазията

Украинците едва ли ще го позволят. А определено има с какво да го разрушат.

Редактирано от skorpion1980
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, resavsky said:

Приятел след три месеца банкети трябва да дават ако и едно платно имат.А иначе не си прав че на този мост се крепи инвазията - това направление от началото си е третостепенно за руснаците.Главния удар беше срещу Киев разбира се спомагателния срещу Харков и едва след това беше Запорожието. 

Ми като гледам Киев отдавна отпадна, и откъде ако мога да попитам се снабдяват Крим и групировката в Запорожието и Мелитопол? МАриопол едвам смогва да захранва източната част,за сведение. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 9 минути, skorpion1980 said:

Украинците едва ли ще го позволят. А определено има с какво да го разрушат.

Евентуално разрушаване на Кримския мост ще бъде крайно неприятно от руска гледна точка но не и логистична катастрофа. Руснаците имат достатъчно транспортни средства за да поддържат връзка с Крим.Ще бъдат обаче много милиарди на дъното на морето а символиката ще бъде убийствена. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, skorpion1980 said:

Украинците едва ли ще го позволят. А определено има с какво да го разрушат.

Ми да.Ама досега трябваше да го направят 10 пъти,а те само като стане въпрос за зърнената сделка го правят както миналия път защо ли? Някой си играе с цените на зърното ,а войната някак остава встрани!? Досега какво спаха?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, resavsky said:

Евентуално разрушаване на Кримския мост ще бъде крайно неприятно от руска гледна точка но не и логистична катастрофа. Руснаците имат достатъчно транспортни средства за да поддържат връзка с Крим.Ще бъдат обаче много милиарди на дъното на морето а символиката ще бъде убийствена. 

Имат викаш? Какви са тия средства ако може да поясниш? 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 минути, bulgaroid said:

Ми като гледам Киев отдавна отпадна, и откъде ако мога да попитам се снабдяват Крим и групировката в Запорожието и Мелитопол? МАриопол едвам смогва да захранва източната част,за сведение. 

По крайбрежието на Азовско море по пътя Ростов - Мариупол.  

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 минута, bulgaroid said:

Имат викаш? Какви са тия средства ако може да поясниш? 

Кораби,фериботи и т.н.Говорим за 20 километра все пак.

Редактирано от resavsky
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, bulgaroid said:

Ми да.Ама досега трябваше да го направят 10 пъти,а те само като стане въпрос за зърнената сделка го правят както миналия път защо ли? Някой си играе с цените на зърното ,а войната някак остава встрани!? Досега какво спаха?

Зърнената сделка влияе в случая, спор няма. Но също така украинците до момента не са били толкова близо до Крим що се относя до местоположение на силите. Възможно е стратегията да е съчетание на разрушаване на моста плюс изненадващо настъпление с цел да сварят руснаците възможно най-неподготвени. Ще се разбере в близките седмици.

Редактирано от skorpion1980
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По данни на украинското разузнаване Русия е събрала около 100 000 войници, 900 танка, 555 артилерийски системи и 370 РСЗО покрай оста Купянск-Лиман.

Май ще пробват отвличащ удар, за да отклонят контраофанзивата на Запорожския фронт.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 18 минути, Warlord said:

По данни на украинското разузнаване Русия е събрала около 100 000 войници, 900 танка, 555 артилерийски системи и 370 РСЗО покрай оста Купянск-Лиман.

Май ще пробват отвличащ удар, за да отклонят контраофанзивата на Запорожския фронт.

100 000 войника за отвличащ удар?Малко много ми изглеждат.

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може и да преувеличават с цел да изврънкат повече оръжие от Запада.

п.п. Аналитици от Bloomberg изчислили, че метежа на Пригожин струвал общо ок. 1.3 трилиона рубли на РФ (или към 12 милиарда евро). Това само за един ден.
Не е истина какви пари и ресурси се трошат за нищо в тая нещастна държава. Вместо с тях да си изградят най-високия жизнен стандарт в света и да живеят като шейхове - бомби, ракети и СВО-та...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Warlord said:

Може и да преувеличават с цел да изврънкат повече оръжие от Запада.

п.п. Аналитици от Bloomberg изчислили, че метежа на Пригожин струвал общо ок. 1.3 трилиона рубли на РФ (или към 12 милиарда евро). Това само за един ден.
Не е истина какви пари и ресурси се трошат за нищо в тая нещастна държава. Вместо с тях да си изградят най-високия жизнен стандарт в света и да живеят като шейхове - бомби, ракети и СВО-та...

Това минсе струва доста пресилено.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Arestovich-Ukraina-shte-tryabva-da-dade-na-Rusiya-edna-peta-ot-teritoriyata-si-za-da-vleze-v-NATO-1755513

Това изказване е напълно изненадващо - поне според мен...

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Шпага said:

https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Arestovich-Ukraina-shte-tryabva-da-dade-na-Rusiya-edna-peta-ot-teritoriyata-si-za-da-vleze-v-NATO-1755513

Това изказване е напълно изненадващо - поне според мен...

Фейк?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Може и да преувеличават с цел да изврънкат повече оръжие от Запада.

п.п. Аналитици от Bloomberg изчислили, че метежа на Пригожин струвал общо ок. 1.3 трилиона рубли на РФ (или към 12 милиарда евро). Това само за един ден.
Не е истина какви пари и ресурси се трошат за нищо в тая нещастна държава. Вместо с тях да си изградят най-високия жизнен стандарт в света и да живеят като шейхове - бомби, ракети и СВО-та...

Имат си я. Царят и олигарсите си живеят като шейхове....А простолюдието???? Их многа.....

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, Шпага said:

https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Arestovich-Ukraina-shte-tryabva-da-dade-na-Rusiya-edna-peta-ot-teritoriyata-si-za-da-vleze-v-NATO-1755513

Това изказване е напълно изненадващо - поне според мен...

Проблемът на този сценарий е, че ще трябва да чакат разпада на РФ за да се обединят с ненатовската Украйна, както ФРГ чака разпада на СССР за да се обедини с ГДР. А това може и да не се случи и руските войски да не пожелаят никога да се изнесат оттам по мирен начин.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...