Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2024 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, makebulgar said:

Е приказките на някой не винаги са онова, което е. Може да те подвежда като използва сленг, жаргон, диалект, и по-простоват речник, така че да е по-разбираем. :) Наистина не разбирам, как можеш да знаеш всичко за човека само по нещо написано нейде в нета?! Ако познаеш ръста ми, номера на обувките ми и професията ми само по приказките ми ще ми е много чудно и ще ти дам 5 лева награда. 

От приказките много информация може да се извлече, нямаш си и идея. Виж, ръста ти и номера на обувките не са достатъчни, трябва още информация. Но приказките и контекста събличат човека напълно. И вече с още информация може да се разбере дали си е такова тъпо парче изначално, или само се прави. Интернет облекчава силно този процес.

Ето, вземи се сам като пример. Приказките и "доказателствата" ти, че едно просто огъване и заварки са достатъчни за една ректификационна колона, показват пълно невежество по въпроса - минавал си с влак край Нефтохима, зърнал си го от далеко,  и вече имаш достатъчно знания? :)

Ето ти ТУК много опростени схеми на подобни колони, за да осъзнаеш, че ценността не е в заварките, а в това с което колоната е пълна. И което за Русия е абсолютен внос, защото не се произвежда там.

В съвременният свят това го произвеждат страни, които традиционно са изградили пазари, не е икономически изгодно една държава да изгражда такова производство само за няколко колони. А Русия няма традиции в преработката, доскоро тя разчиташе на износа на суровият нефт.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 минути, scaner said:

Търсят си оправдание за чутовния провал.

Вероятно. Сега не ми се смята но според мене Украйна е доста по близо до Татарстан от Казахстан.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, makebulgar said:

Тези атаки с дронове дори на 1000 км навътре Русия явно нямат голям ефект и са спорадични. Атакуваните обекти получават някакви щети, но не са големи и се ремонтират. Ще спре част от производството на някои завод за 5-6 дена и после пак ще влезе в работа. 

На нефтопреработвателните заводи специално са доста големи, даже критични. Не помня точно, но мисля на 14 от всичките им 30 големи рафинерии, бяха унищожени агрегати западно производство, които сами не могат да произведат.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, makebulgar said:

Цените на бензина в Русия са интересна тема, която едва ли може за 5 минути да се анализира, но явно не скачат чак толкова много, че да притеснят някой в Русия.

Не, изобщо не притесняват никой - за това преди месец бензиностанциите започнаха да продават бензин на изплащане!

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

210326_PJSC_Tatneft_JSC_Taneco_s_Nizhnek

Рафинерията TANECO на "Татнефт", разположена в Нижнекамск, е създадена през 2005 г. и е първата рафинерия, построена от нулата в постсъветска Русия. През 2022 г. тя е на пето място в класацията на най-големите петролни рафинерии в Руската федерация с годишен капацитет за рафиниране от 16,2 млн. тона суров петрол.

-------

Украински дронове са поразили цели в Татарстан на над 1200 км от Украйна.

- Повредена е петролната рафинерия TANECO в Нижнекамск; има трима ранени;
- В Елабуга 2 дрона са ударили общежитието на завод, в който се сглобяват ирански дронове "Шахед". Съобщава се за 7 ранени;

https://t.me/drmjournal/7919

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Ето ти ТУК много опростени схеми на подобни колони, за да осъзнаеш, че ценността не е в заварките, а в това с което колоната е пълна. И което за Русия е абсолютен внос, защото не се произвежда там.

Еми ако се загледаш в чертежите ще видиш именно това, което казвам, че конструкцията е ламарина и заварки, като тук там има и шамповани детайли и гайки и болтове. Нищо високо технологично и нищо извънземно. 

Не съм запознат точно по руските рафинерии кое е руско производство и кое е абсолютен внос, но тия дестилационни колони спокойно могат и те да си ги произвеждат. Те ядрени реактори, парогенератори, турбини и какво ли още не правят, а с едни кули няма да се справят. Ако са си купили дестилационните кули вероятно е защото така им е било по-лесно и евтино, но ако решат без проблеми сами ще почнат да си ги произвеждат. Съвсем не е голяма философия и наука. Ако имат вносни такива кули вероятно наистина са ги купили за да снижат разходите си, тъй като чуждите може да имат някакви патенти и усъвършенствания, но ако решат ще прескочат петентите, ще преработят малко нещата и пак ще могат да си ги произвеждат без лицензи и други разрешения. 

Ако продължат така нещата с войната и дроновете в бъдеще може всяка рафинерия да си има резеврна кула, която при нужда да заема мястото на повредената. 

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, makebulgar said:

Еми ако се загледаш в чертежите ще видиш именно това, което казвам, че конструкцията е ламарина и заварки, като тук там има и шамповани детайли и гайки и болтове. Нищо високо технологично и нищо извънземно. 

Ами не забеляза ли тепсиите вътре, с много детайли и клапани? Не си, очевадно. Защо така избирателно подхождаш?

Преди 7 минути, makebulgar said:

Не съм запознат точно по руските рафинерии кое е руско производство и кое е абсолютен внос, но тия дестилационни колони спокойно могат и те да си ги произвеждат.

Дали могат, е много спорен въпрос, след като не ги произвеждат а ги внасят. Те за това и повечето ударени производства още не са се възстановили. Така че представите ти и реалността тук се сблъскват в неразрешим конфликт :)

Преди 9 минути, makebulgar said:

Те ядрени реактори, парогенератори, турбини и какво ли още не правят, а с едни кули няма да се справят. Ако са си купили дестилационните кули вероятно е защото така им е било по-лесно и евтино, но ако решат без проблеми сами ще почнат да си ги произвеждат. Съвсем не е голяма философия и наука. Ако имат вносни такива кули вероятно наистина са ги купили за да снижат разходите си, тъй като чуждите може да имат някакви патенти и усъвършенствания, но ако решат ще прескочат петентите, ще преработят малко нещата и пак ще могат да си ги произвеждат без лицензи и други разрешения.

Те преди войната нямаха производство на пирони, внасяха 100%. А тези колони са доста по-сложни от пироните.

Погледни, те и космически кораби строяха, някога бяха на първо място. Сега издишат напълно. Деградацията не прощава, и само расте с времето. Особено при режим който не го е еня за бъдещето, а само за грабежа и властта.

Автаркията в съвременни условия е изключително скъпо обществено устройство, с много плачевни перспективи...

Маке, продължаваш да разсъждаваш в предполагателно наклонение, без никакви факти. Няма добре да завърши тая работа...

 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, scaner said:

Ами не забеляза ли тепсиите вътре, с много детайли и клапани?

Да, много сложна наука е това, щамповани детайли хванти с гайки. Обърни се към някои инженер да ти ги разясни чертежите, щото явно не работиш в рафинерия и не ги разбираш нещата, по същата схема с обущаря и обувките. :)

Идеята ми е, да не се самозаблуждавате тук с това, че някакви рафинерии са унищожени от дронове. Има дронове, които са взривили някоя от установките в рафинериите, което ако е причинило спирането на рафинерията е временно. Спирането е не защото целия процес е разрушен и унищожен, а защото всички системи вече работят с компютри и с автоматизирани системи, които спират работата, като се наруши малко процеса.

Цените на бензина при това там са толкова ниски, че от лекото повишение страдат само супер бедните на минимална заплата и вероятно пенсионерите.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, makebulgar said:

Еми ако се загледаш в чертежите ще видиш именно това, което казвам, че конструкцията е ламарина и заварки, като тук там има и шамповани детайли и гайки и болтове. Нищо високо технологично и нищо извънземно. 

Не съм запознат точно по руските рафинерии кое е руско производство и кое е абсолютен внос, но тия дестилационни колони спокойно могат и те да си ги произвеждат. Те ядрени реактори, парогенератори, турбини и какво ли още не правят, а с едни кули няма да се справят. Ако са си купили дестилационните кули вероятно е защото така им е било по-лесно и евтино, но ако решат без проблеми сами ще почнат да си ги произвеждат. Съвсем не е голяма философия и наука. Ако имат вносни такива кули вероятно наистина са ги купили за да снижат разходите си, тъй като чуждите може да имат някакви патенти и усъвършенствания, но ако решат ще прескочат петентите, ще преработят малко нещата и пак ще могат да си ги произвеждат без лицензи и други разрешения. 

Ако продължат така нещата с войната и дроновете в бъдеще може всяка рафинерия да си има резеврна кула, която при нужда да заема мястото на повредената. 

IЕ според теб да построиш нова рафинерия е като да смениш лампа вкъщи.Поне една идея по сложно е.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, makebulgar said:

Атакуваните обекти получават някакви щети, но не са големи и се ремонтират.

Няма данни за щетите. Може да са малки, но може и да не са. Ти спекулираш.

Освен това ти за всичко го икарваш, че руснаците бълха ги ухапала. Унищожили им половината
флот - бълха ги ухапала. Унищожили им сума ти самолети - пак бълха ги ухапала. Какво са
самолетите, ако не един куп тенекии.

Ама нали знаеш, че ако прекалено много бълхи те ухапят, можеш да умреш.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, makebulgar said:

Идеята ми е, да не се самозаблуждавате тук с това, че някакви рафинерии са унищожени от дронове.

Така излиза. Украинците не случайно целят колоните, в които постъпва суровия петрол. Опитът от досегашните удари показва, че това изключва от работа, т.е. спира цялата рафинерия. По данни на агенциите на този етап около 11 процента загубите от ударите, а според Михаил Крутихин са към 25-30 процента.

И как реагират руснаците. Казват в техния лъжлив стил, че се наложил внепланов ремонт, защото дрон е паднал на рафинерията (паднал, а не я е ударил). Според един техен никому неизвестен зам. министър това никак не ги притеснява, защото суровият петрол, който не може да постъпва в дадена рафинерия се пренасочва към експорт. Но това не е добре, а е зле за великия руски глубинен народ. От това доставчиците на суров петрол са доволни, защото от експорта печелят повече. Но това е относително казано. Защото ползват сенчест флот и много фалшиви фирми - прекупчици, чиито бази са в чужбина. Съответно огромна част от печалбата отива в сметките на разни припутински величия, които са засеяли децата и любовниците си в омразния запад, а не се връща в бюджета.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 часа, Р. Теодосиев said:

Войната в Украйна може да се проточи за неопределен период, превръщайки се в перманентен конфликт подобен на този между Израел и палестинците. 

Това не го вярвам да стане. Путин не е вечен и когато демонът на смъртта го повлече към ада, русия няма да остане същата. Дори да го наследи някой подобен на него, той ще търси средство за някакво споразумение с цивилизования свят, за каквото често намекваше в последните си дни пригожин. Въпросът е колко още могат да издържат украинците?!

Преди ден-два в Украйна се събраха най-видни техни врачки и баячки и проклеха с най-смъртоносни магии путин, шойгу, медведев, соловьов, симонян. Да видим дали магията ще хване.:)

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Incorrectus said:

Въпросът е колко още могат да издържат украинците?!

Виктория Нюланд от Държавния департамент на САЩ двусмислено съобщи,че "До края на година Путин го очакват изненади във войната".

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Гърция ще прехвърли (https://www.ieidiseis.gr/ellada/241434/i-ellada-stelnei-xiliades-pyromaxika-stin-oukrania-meso-tsexias) на Украйна значителна партида артилерийски боеприпаси от собствените си складове. 

Няма точни данни за броя на снарядите, но се предполага, че те ще бъдат достатъчни за няколко месеца.

https://t.me/drmjournal/7925

-----------

Германия ще предостави (https://www.eurointegration.com.ua/rus/news/2024/04/2/7182894/) 576 млн. евро за чешката инициатива за закупуване на артилерийски боеприпаси за Украйна. 

Германското министерство на отбраната заяви, че ще осигури финансирането на 40% от инициативата.

https://t.me/drmjournal/7926

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 минути, Сармат said:

https://www.facebook.com/share/v/kRhBp5wpU4JPVXMv/

Ударът  в Татарстан.

От CNN стана ясно, че тези все по-добри украински дронове използват някаква форма на ИИ и с помощта на съюзниците удрят с точност до няколко метра. Това за съюзниците не случайно го подчертах. Не изглежда съвсем невероятна идеята на Макрон, че може да изпрати войска в Одеса например. Самият той наскоро каза, че ние вече воюваме в Украйна. Под „ние“ имаше предвид англичаните, които заедно с французите имат специалисти в Украйна, които обслужват и насочват техните съвместни ракети Storm Shadow. Пехотни дивизии вероятно няма да изпратят, защото нямат такива. Но са технологични гиганти в сравнение с вторая и могат да я поразят чрез технологични оръжия и самолети. Освен това френските Мираж-и няма нужда да питат тръмп дали може да се защитават от агресора, каквото условие налагат американците за Ф-16. На този етап се знае, че коалицията, която Макрон опитва да създаде включва твърдо и на първа място Англия, Полша, Дания, Холандия, Белгия, Швеция, Финландия, Прибалтийските. Неузнаваема и срамна е само Германия.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Incorrectus said:

Освен това френските Мираж-и няма нужда да питат тръмп дали може да се защитават от агресора, каквото условие налагат американците за Ф-16.

Не Тръмп,а Байдън и "демократите" са наложили това условие... Тръмп не е на власт от началото на войната...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, Incorrectus said:

Пехотни дивизии вероятно няма да изпратят

В речта си в Конгреса на САЩ Зеленски ясно каза,че Украйна не иска от Щатите и Запада да пращат войници в Украйна,а само да и дадат оръжия...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

 Естония е информирала съюзниците си, че е открила няколко големи партиди артилерийски боеприпаси, които могат да бъдат закупени за Украйна от трети страни. 

Общата стойност на договорите се оценява на 2-3 млрд. евро и вероятно става дума за 800 000 - 1 200 000 снаряда. 

Снарядите включват 122-милиметрови артилерийски снаряди и ракети за РСЗО "Град", както и 152- и 155-милиметрови снаряди.

https://t.me/drmjournal/7931

-----------

Украинският президент Володимир Зеленски подписа законопроект за намаляване на възрастта за наборна военна служба, след като първоначално отхвърли закона, приет от парламента преди почти година.

Според уебсайта на парламента законът сваля възрастта от 27 на 25 години.

https://t.me/drmjournal/7932

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, deaf said:

Не Тръмп,а Байдън и "демократите" са наложили това условие... Тръмп не е на власт от началото на войната...

Но вече половин година точно Тръмп блокира еднолично закона за военна помощ на Украйна. Еднолично, защото мрази Украйна и умее да плаши сенатори, спикери и подобни отговорни лица, които предпочитат да се снижават пред неговата стихия.

Видимостите са такива, каквито ги описвате. Но в политиката решенията се взимат от обикновени човешки същества с техните емоции и задкулисия. Ето един пример от Осечкин. Той има версия за атентата в Крокус не сам по себе си, а защо путин реши да обвини украинците за него. Нарича я конспирологична, но твърди, че я знае от свой източник. През 2013г. Тръмп е бил в тази зала на вселенски конкурс за манекенки и има сантимент към нея. Путин тогава е бил с него. Сега, както ни проглушиха ушите от московията, украинците са виновни за погрома в тази зала и т.н. изводите се самоналагат. Фейковата война на втори фронт, в която руснаците са майстори е не по-малко важна от оръжейната война. А Осечкин твърди, че има собствена информация по този въпрос и до някакво време щяло да се разбере, че е прав. Дори нещо повече. Спец службите на русия подготвяли доклад до Тръмп за случилото се в Крокус. Считайте какво ще пише в този доклад.

А по отношение на Зеленски - достойна позиция, респект. Той отдавна повтаря, че иска оръжие, а не кръв.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Incorrectus said:

Но вече половин година точно Тръмп блокира еднолично закона за военна помощ на Украйна.

Няма да влизам в подробности,но президента (Байдън) има властта да даде оръжия на Украйна по стотици начини заобикаляйки републиканците. Великият Роналд Рейгън го е правил изпращайки оръжия на антикомунистическите "контри" в Никарагуа,като заобиколи Конгреса.

Политиката,която води Тръмп е типично дълбока като стратегия на китайския военен и философ Сун Дзъ. Накратко. "Демократите" в САЩ избраха войната на Украйна срещу Русия да бъде продължителна,тоест война на изтощение,(което е грешка) и Тръмп реши да им "помага" в тази грешна стратегия в духа на Сун Дзъ,който съветва когато видите че противника греши,никога не му посочвайте грешката,а му "помагайте" да греши. (Докато Тръмп обяви,че ще реши изхода на войната буквално за един ден.) Без да имам информация съм сигурен,че вече мнозинството от украинците почват да изпитват омраза към "демократите" в САЩ,задето бавят войната,което води до все повече и безсмислени жертви от страна на украинците. Но разбира се те си мълчат,защото са зависими от Байдън и "демократите".

Преди 37 минути, Incorrectus said:

защото мрази Украйна

Това не е вярно и показва,че не разбирате Тръмп. Той е от стара коза яре и в духа на източното изкуство на войната нито мрази,нито обича никоя чужда държава. Той следва целите си. Например,в началото предложи на Ким-3 предложение,което се отправя един път в живота на човек – САЩ мощно да инвестират в икономиката на Северна Корея от което севернокорейците да забогатеят,при условие че се откаже от ядрените си ракети. Ким-3 отхвърли това предложение. И тогава Тръмп заплаши Северна Корея,че ще я изпепели ако не се откаже от атомните си оръжия. И Ким-3 клекна,образно казано.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

 
2024. ápr. 2.

🔵 Можете да ни подкрепите, като станете член на YouTube канала: https://www.youtube.com/channel/UC7O2... 🔵 Можете да ни подкрепите с дарение през бутона "Thanks" под видеото В това видео ще разгледаме актуалните военни новини и най-интересните събития от фронтовете в Украйна през ден 768 от руската инвазия. Днес има много добри новини от посоката на Купянск. Тук руските сили упорито се опитват да обградят този критичен град от месеци. Те редуват различни вектори на атака от множество точки по цялата линия на съприкосновение, с особен фокус върху Синковка, ключова зона в тази посока. Както някои военни анализатори посочиха, руското командване изглежда използва следната тактика тук. Първо, те започват атака по един вектор, обикновено със скъпоструващи им фронтални атаки, както откъм жива сила, така и откъм техниката, които обикновено завършват с изчерпване на бойните им способности. В този момент те трябва да спрат, за да се възстанови силата им и едновременно с това атаката започва в друга точка на фронтовата линия. Тази последователност се повтаря отново и отново, позволявайки на руските сили да запазят инициативата и да натрупат незначителни печалби с течение на времето. Що се отнася до Синковка, украинските сили постигнаха значителна тактическа победа след седмици на интензивни позиционни боеве. Скорошни геолокирани кадри потвърждават, че те успешно са предприели решителна контраатака с помощта на бронирани машини и са превзели няколко позиции северно от Синковка, ефективно изтласквайки противниковите сили обратно на север и в гората. Кадрите, заснети с разузнавателен дрон, започват с пристигането на украинска БМП-2 в края на гората северно от селото. Предишните седмици този район беше контролиран от руските сили. На изображенията се вижда как машината заема позиция и започва да обстрелва с 30-милиметровото си оръдие руска позиция, разположена на около 400 метра на север. Миг по-късно руската позиция започва да гори и се виждат вторични експлозии. Руски анализатори потвърдиха в следващите дни, че оцелелите техни сили на тази позиция са се изтеглили в гората. В същото време допълнителни руски сили, разположени в горичка източно от тази позиция, също са се оттеглили на километър по-на северозапад към Вилшана. Както си спомняте, руските сили поддържат основната си база в село Лиман Първи, разположено в центъра на гората. Що се отнася до самата нея, украинските сили също продължиха обширните си атаки с дронове, хвърляйки снаряди върху руските окопи, оборудване и личен състав. По-специално, кадрите показват голям брой нощни операции, в които, благодарение на специалните камери, украинците отблъскват врага в гората. Благодарение на тази контраатака те са спечелили малка буферна зона до северната част на Синковка, от границата на гората до пътя за Вилшана. Второ видео, записано от украински боец, показва кратка разходка през това, което някога е било една от редиците къщи на север от Синковка, очевидно без да взема предпазни мерки, докато върви, като по този начин показва, че тази зона сега е относително далече от фронтовата линия. Шокиращите кадри показват високата степен на разрушение на някогашната селска улица. Всяка къща, дърво и инфраструктура вече са напълно разрушени. За украинската страна този пробив означава, че те прилагат активна отбрана тук и се възползват от всяка възможност за провеждане на контраатака, което подчертва важното значение на този район за отбраната на град Купянск. От руска страна загубата на позиции може да означава, че техните сили, разположени тук, са силно отслабени. Говорителят на украинската група сили Хортица капитан Иля Йевлаш наскоро заяви, че руснаците са засилили атаките по фронтовата линия в посока Купянск, но отбеляза, че недостигът на оборудване и оръжие ограничават способността им да провеждат настъпателни операции в тази посока. В допълнение, руските сили може също така да предпочитат да дадат приоритет на други направления на фронта в момента. В тази връзка известен украински военен анализатор отбеляза преди седмици, че части от 272-ри мотострелкови полк, които досега се биеха в посока Купянск, са били предислоцирани в посока Лиман, което потенциално показва временно приоритизиране на това направление вместо Купянск.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, deaf said:

Няма да влизам в подробности,но президента (Байдън) има властта да даде оръжия на Украйна по стотици начини заобикаляйки републиканците. Великият Роналд Рейгън го е правил изпращайки оръжия на антикомунистическите "контри" в Никарагуа,като заобиколи Конгреса.

Политиката,която води Тръмп е типично дълбока като стратегия на китайския военен и философ Сун Дзъ. Накратко. "Демократите" в САЩ избраха войната на Украйна срещу Русия да бъде продължителна,тоест война на изтощение,(което е грешка) и Тръмп реши да им "помага" в тази грешна стратегия в духа на Сун Дзъ,който съветва когато видите че противника греши,никога не му посочвайте грешката,а му "помагайте" да греши. (Докато Тръмп обяви,че ще реши изхода на войната буквално за един ден.) Без да имам информация съм сигурен,че вече мнозинството от украинците почват да изпитват омраза към "демократите" в САЩ,задето бавят войната,което води до все повече и безсмислени жертви от страна на украинците. Но разбира се те си мълчат,защото са зависими от Байдън и "демократите".

Тука бъркаш.

Байдън има стотици начини да даде оръжия, но когато Конгресът гласува бюджет за това. Иначе при липса на финанси Байдън няма никакви правомощия да увеличава еднолично държавният дълг на САЩ, а като няма гласувани пари, това е единствената възможност.

Парите ги задържат републиканците и Тръмп, с надежда демократите да се изложат с мижава поддръжка на Украйна и така да загубят изборите.

Няма грешки от страна на демократите (съвсем в друга посока са), има дребни сметчици от републиканска страна.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...