Отиди на
Форум "Наука"

Амнести интернешънъл: БГ-ромите са онеправдани


Recommended Posts

  • Потребители

Според мен трябва явно да се прави разлика между не обичаш (мразиш) дадена група и това дискриминираш. Циганите не са дискриминирани, защото личното отношение не рефлектира в действия против тях. Някой да ходи да ги бие??? Като викат бърза помощ - да не би да не отиват??? Като взимат социални помощи някой да ги спира (въпреки, че като обща група не вкарват почти никакви пари в бюджета).

Не си намират работа - ами като нямат образование, как да си намерят. Неграмотни са - ами като не ходят на училище какво очакват. Така че питам как са дискриминирани, а не дали ги обичаме или не. Напротив - ето екстра - не плащат ток, ако живеята в много места...

Това, че циганите им викаме цигани не виждам нищо лошо (дори и било като извършват престъпления). Доста по-неприятното е, като те отидат в западна Еврапа, почват да крадат и след това се викат българи...

Междо другото има различни групи цигани - някои от тях не са лоши, само дето малко знаем за тях...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дискриминацията се проявява по различен начин. Имам ученик в 7клас от ромски произход и е напълно изолиран, въпреки че не краде, не лъже, не пречи в час и е старателен. През междучасията е същото- никой не общува с него. Как едно дете може да се справи с това? Това не е единичен случай.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ами замисли се какво е пуснал колегата. "Ромска" банда краде овце, крави и др. Кражбата няма етнос. С промити мозъци сме и някои от твоите реакции са показателни. Регираш твърде емоционално и раздразнително за дреболии. Визирам твои диалози с Шекер ли беше или Шукер :biggrin: . Резултат от промиване на мозъци е нагласата да се обвиняват ромите във всички грехове под общ знаменател и едва ли не да им се отричат човешки качества като любов, състрадание, трудолюбие и др. Мнозинството от българите мразят циганите и без да имат личен мотив. Замислете се защо. Това, че има престъпници цигани е факт, но имам усещането, че и не искаме те да са нещо друго. Защо иначе беше тази вербална агресия към ромското девойче? :post-20645-1121105496:

Кражбата няма етнос... странен аргумент, но донякъде правилен - "кражба" е глагол, нормално е да няма етническа принадлежност. Само че това не пречи на статистиката да показва все същите сухи факти - максимални проценти кражби и всякакви други видове престъпления извършени от представители на въпросната етническа група. И това според теб е или съвсем случайно съвпадение или заблуждение на нашето съзнание втълпено в детството от някакъв предразсъдък - извини ме но според мен ти се опитваш да ни изкараш най-малкото малоумни!!! Толкова ли низши ти изглеждаме, че да не можем да осъзнаем какво са ни говорили и втълпявали докато сме били деца в сравнение с това, което виждаме тук всеки ден?! Все едно да ни обвиниш, че все още вярваме в дядо Коледа...

Че има емоционалност в реакциите си прав ( даже е твърде ограничена в сравнение с тази в извън интернет пространството), ама че става въпрос за дреболии - определено не! Шекер е на турски :bigwink: другото беше - ако внимателно беше проследил всичко, щеше да видиш, че емоции и лични подбуди няма -и агресия не е имало спрямо този потребител, всичко беше предизвикано от некоректното му поведение.

Това с приписването на всички грехове на ромите е просто един твой жалък блъф - никога не е имало такова нещо и в момента няма - просто изтъкваме изненадващо очевидни факти, които на теб поради някакви причини не ти харесват и се опитваш да опровергаеш по крайно неефективен начин!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малоумни, жалък блъф, очевидни факти? Говорим си сладко, но на различни езици. Казвам, че е безумно да се съобщава етническия произход когато става дума за криминални прояви. Защо е такава статистиката? Нали си има причини- въпрос на възпитание или по училищна вина(по Висоцки). Мизерията е основен източник на престъпността според мен, но те нали тънат в разкош. Не плащат ток- 100-200лева, вода- 50- 100лв., взимат помощи- 150- 200лв и за деца(ср4едно 5-6) 100лв. От кофите изкарват по 20лв., от просия- 20+баничка и 2-3 цигари, от продажба на деца, проституция и кражби няколко бона. Забравих бъбреци, кръв и сперма. Каква дискриминация, та те са по добре и от учителите като доходи. Защо са такива според теб? Нормални ли са или са генетично увредени. Паразити които живеят на наш гръб? Могат ли да бъдат променени или те са си такива, ние пък сме други и живота продължава. Те реват, че са дискриминирани, а ние ги псуваме на майка. И един личен въпрос- как твоите родители ти обясниха в детството кои са циганите? Помниш, нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма значение кой кое как е обяснил. Хората имат жизнен опит и той показва определени факти. Когато се заселиш в средата на гетото и оставиш банковата си сметка в техни ръце, тогава би могъл да потърсиш и отговорите на горните си въпроси ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вие сте прави, а аз греша. Амнести интернешънъл също греши. Когато защитаваха сестрите в Либия бяха прави разбира се :bigwink: Познавате ли суринамци? Аз лично не, но ако някой ден ме ограби суринамец тутак си ще реша, че всички са крадци. Как беше- натрупан определен житейски опит. Спирам с циганските номера :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Амнести интернешънъл не е истина от последна инстанция. Според мен вече в 21 век не е достатъчно да накланяш везната към "дискриминираните", за да се опитваш да се справиш с маргинализацията. Трябва и от другата страна да се изисква спазване на поне елементарни задължения и социализация. Само осъзналият задълженията си човек уважава себе си и останалите и съответно получава същото отношение.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ма разбира се че ще съобщават кой е извършил кражбата. Просто мангустерите (още едно име дадено на ромите) не считат за престъпление кражбата от българин. А когато банда развилнели роми крещяха "Смърт на българите" по време на бунта им в красна поляна? Пак ли трябва да ги толерираме? Когато банди развилнели се диви цигъни убиват български професори какво, да им дадът на убийците награда ли? Някой замисля ли се защо огромния процент от затворниците са роми при положение че те са малцинство в нашето общество? Да, ромите са заплаха, паразити, вируси в българското общество. За съжаление никой не взема мерки да разреши този проблем. НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИНТЕГРИРА РОМИТЕ НИКЪДЕ, АКО ТЕ САМИ НЕ ПОЖЕЛАЯТ ТОВА, И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГИ ДИСКРИМИНИРА АКО ТЕ САМИТЕ СЕ СЧИТАТ ЗА ЧАСТ ОТ БЪЛГАРСКОТО ОБЩЕСТВО. Иначе наистина отдавна е време за окончателно решение, или да се вчовечават или да заминават за пръстените на Сатурн.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Дискриминацията се проявява по различен начин. Имам ученик в 7клас от ромски произход и е напълно изолиран, въпреки че не краде, не лъже, не пречи в час и е старателен. През междучасията е същото- никой не общува с него. Как едно дете може да се справи с това? Това не е единичен случай.

Ти ще се справяш с това, щом като си му учител това ти е задължение. Не се бави ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какъв е смисъла? Явно си въобразявам и всичко е наред. Нещо много милозлив съм станал. Ще въведа петминутки на омраза срещу малцинствата в час :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Остави комунистите, говоря за възпитание в семейстото и сериотипи унаследявани от столетия. В известен смисъл не сме мръднали от Възраждането насам. Иначе се фукаме, че сме толерантни, спасили сме евреите и др. подобни. Питам, нормално ли е да слагаме общ знаменател на цял етнос или религиозна група? Изпитвам физичека погнуса от ромите, все едно са заразно болни или нещо подобно и знам, че при други има подобна нагласа. Защо? Нечистоплътни са ще каже някой, но в казрмата най- големите мърльовци бяха българи, а не роми или турци. Те оцеляват, не се развиват. Вината е не само тяхна. Щом имаме претенции да сме велика цивилизация дала на севта писменност и т.н. би трябвало да ни е по силите да ги "опитомим". Това, че не забелязвате дискриминацията не означава, че я няма. Сега ми обяснете колко съм заблуден. Ромите са като вирусно заболяване. Проявява се когато организма отслабва и имунната систена не сработва. Ние не лекуваме адекватно болеста и чакаме да се усложни до степен когато ще са нужни антибиотици т.е. радикални мерки, които може да доведат до нови проблеми. Те са примитивни, а ние велики, а не можем да ги интегрираме. Какво е решението, господа, може би "план за окончатено решаване на циганския въпрос"?

ъъъ мръднали сме от възраждането насам.. назад... към средните векове.... иначе на другото ще ти отговоря като ползвам твоето медицинско сравнение - ако имаме една страптококова инфекция дори и лека трябва да я лекуваме с антибиотици, навреме и адекватно... и всичко друго ще бъде губене на време...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма смисъл от сравнения, които тук са неадекватни - говорим за хора, не за стрептококи. Въпроса е доста сложен и доста хора трябва да си впрегнат мозъците и да мислят за решение. Разбира се това няма да стане и процеса на озлобление м/ду роми и българи ще се засилва право пропорционално на очакваното все по- силно обедняване на ромите.

Link to comment
Share on other sites

Нека Стоедин се замисли защо, в съзнанието на българите има такъв траен стереотип създаден отностно мангалите. Те са на Балканите от 13-14 в., времето когато губим държавността си и попадаме под турско робство. Т.е. това атношение не е създадено от господстващ народ към низшите мангали, а от народ който се намира в същото положение както и мангалите - рая на турците.

Това показва че имено такава е народопсихологията и най-типичните цигански черти. Самато дума манго, явно е доста стара, тъй като в иранските езици означава лъжец.

Циганите са голяма опасност за България, особенно в условията на страхотната демографска криза и постоянния колапс на нацията ни.

циганите не желаят да се интегрерат, те са социални паразити, но също големи расисти. За тях ние българите сме "даса" - врагове. Щом държавната власт отслабне, както стана в посл.20 години, те стават все по-нагли и жестоки в престъпленията си. Виждате какъв нагъл и примитивен тип е тартора им Цв.Кънчев.

Ако един ден по численост те станат повече от българите, а това както е тръгнало ще стане, ако не след 20 то след 100 г. със сигурност, жална им майка на българите, физически ще ни доунищожат.

Изключително ме е яд на разни наши пишман-хуманисти, със западнеещо се извратено съзнаие (за съжаление по манталитет болшинството българи са тъпи имитатори), които плачат за мангалите, че им нарушавали правата и пр.глупости, но циганинте като едно изключително примитивна пасмина, изобщо не биха се замислили ако имат възможност да ти теглят ножа или изнасилят жената!

Надявам се един ден, докато не е станало късно, цялата тази лицемерна "западна цивилизация" с идиотската и "демокрация" и "права на човека" да иде на бунището на историята, където и е мястото, за да се възродим като народ и нация, пак тогава въпроса с циганите ще се реши много по-лесно!

Шибаните запаняци са особенно лицемерни спрямо циганите, защото си нямат подобен проблем, а в 15-16 в. техните предци са решили въпроса кардинално - като избиват циганската измет, проникнала на запад.

Нека в някоа западна страна, цигански изроди убият някой професор като проф.Калоянов, да видим така ли ще са толерантно настроени.

Прекалената толерантност е голяма простотия и същевременно много опасна. Трябва винаги да се знае кой кара влака, а нашият влак се нарича България, а не Мангалия!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Придържайте се към добрия тон все пак. А трябва ли да слагаме всички роми под общ знаменател?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Има и изключения, лошото е че са много малко, което потвърждава правилото!

Признавам, че някъде към средата спрях да чета яростния ти памфлет и отидох да проверя дали съм заключил вратата, за да не ме обере някой манго. С какво си по- добър от "кръвожадните" цигани щом намекваш, че само гадната демокрация и гнилия Запад ти пречат да ги ликвидираш физически? Мисля, че хора като теб са по- голяма заплаха за България, но аз съм само един лигльо и какво разбирам. На всички вайкащи се, че циганите се плодят ще кажа да правят деца и да ги възпитават в дух на родолюбие. Аз това се опитвам да правя :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Както и да го погледнеш, в съвременната ни жалка българска действителност, циганите са бомба с часовников механизъм. Рано или късно ще избухне!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Абсолютно и не на 100, а на 1000% съм съгласен с протобългарин. Само че той допуска голяма грешка. На запад може и да си нямат мангустери, но пък си имат негри и араби. Те също живеят в гета и са държава в държавата неподчиняващи се на законите.

Link to comment
Share on other sites

Прав си Фружине, имат си арабели, и "Мъдрата Франция" си изпати от техните "протести" преди няколко години.

Просто не може да се интегрира една маса, която не го желае, а нашите манговци са си социални паразити, които стават все по-опасни и по-нагли, поради липсата на читава българска държава! Арабите и негрите на Запад са "новите варвари" които ще разрушан прогнилата им Неоримска империя - ЕС! И тогава Историята започва отново.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има един интересен френски филм - "Banlieue 13" ("District 13").

http://www.youtube.com/watch?v=v-ctg5nwLWs

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...