Отиди на
Форум "Наука"

Бира


Коя бира харесвате най-много  

19 потребители са гласували

  1. 1. Коя бира харесвате най-много

    • Загорка
      7
    • Каменица
      7
    • Шуменско
      4
    • Ариана
      0
    • Пиринско
      1
    • Славена
      0
    • Бургаско
      0
    • Туборг
      8
    • Бекс
      4
    • Старопрамен
      2
    • Хайнекен
      0
    • Стела Артоа
      0
    • Астика
      0
    • друга
      5
    • вода
      6


Recommended Posts

  • Потребител
Не знам дали съм ви казвал, ама чешката бира е най-добрата!

Мене пилса (чешката) не ме кефи много - дори по ми харесва лагер (май е холандска). Предпочитам дроут (ирландска) и ейл + разновидностите й (английска).

@Warlord btw в една песена на ManOwaR се споменаваше нещо за ейл, ама не си спомням коя. Май беше от последния албум.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е аз не съм имал възможност да пробвам толкова различни марки. Те тука уж продават и Старопрамен и Туборг, ама тука ги правят и нямат нищо общо с оригинала ;) Сега пуснаха една немска - Кайзер, в най-скоро време ше има стабилни дегустации.

Айде наздраве и поздрав!

ManOwaR - The Crown And The Ring (Lament Of The Kings)

From A Battle I’ve Come To A Battle I Ride

Blazing Up To The Sky

Chains Of Fate Hold A Fiery Stride

I’ll See You Again When I Die

High And Mighty Alone We Are Kings

Whirlwinds Of Fire We Ride

Providence Brought Us The Crown And The Ring

Covered With Blood And Our Pride

(choir)

Heroes Await Me

My Enemies Ride Fast

Knowing Not This Ride’s Their Last

Saddle My Horse As I Drink My Last Ale :beer:

Bow String And Steel Will Prevail

(choir)

Odin I Await Thee

Your True Son Am I

I Hail You Now As I Die

I Pledge You My Sword And To No Man I Kneel

Ours Is The Kingdom Of Steel

(choir)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Ето горедолу какво може да се купи в Германия. Сори за гадното качество, ама я правих с мобилния телефон и нещо я размазах:

dsc00011qc3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз предпочитам "Stolichno" - защото е:

- премного вкусно

- мрачно като душата ми

Понякога, когато няма мрачно "Stolichno", се задоволявам с някое по-светло:

Шуменско, Staropramen, Tuborg, Beks, Stella Artois, Karlsberg...

Някога, през миналия век, имаше една бира - Мадара... Помня, че много ми харесваше... Има ли я още?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много ме изкушава немското пиво, ама все съм си на мнение, че нашите са си най-хубави - затова гласувах за Шуменско ! (ако беше малко повече от година назад, щях да гласувам за Каменица)

А те между другото заводите на Шуменско, не ги ли купиха Карлсбърг ?

Едит: От чешките бири съм пил само един вид, ама малко му забравих името ... беше нещо като Pilsener Urgell, не помня. А от бирите в анкетата не съм опитвал само Старопрамен. :(

Едит 2: Намерих я тази дето съм я пил - Pilsner Urquell !

17.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Винаги съм си харесвала Загорката, нищо че е малко спиртозна. Какво му трябва на човек... :)):

Всъщност единствената бира, която не обичам е наливната.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата щеше да е по-смислена ако тъпите български бири бяха с константно качество. Което съм забелязал е фрапираща вариация във вкуса на най-популярните БГ бири: Бургаско, Шуменско, Загорка, Каменица... всички се менят постоянно и направо не мога да си определя коя ми харесва.

Иначе засега Каменицата ми се струва достатъчно добра.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бавария... много яка биричка...влиза като нищо и е приятна...ех как ми се пие пак ама тука я няма..или не съм я виждал в БГ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Интересното е, че появата на темата съвпадна с една от актуалните брошури на Метро за ценителите на бирата. :drinks_cheers:

_71911.gif

Технологията на производтво на бирата малко прилича на тази за руския квас. Само дето при него се използва хляб вместо малц и не се слага хмел.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, Ставропол много си прав, типично нашенска мизерия си е. Но може да се долови известна константност - като пуснат нова бира (или разновидност на стара марка) на пазара става почти като хит, но след време я прецакват. Най прецакани напоследък според мен са Ариана и Каменица, преди пиех само тях, но сега имат вкус на оцет с изтекъл срок на годност! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Напоследък си харесвам Бекс, а по принцип съм привърженичка на Шуменското червено и Туборг. Обаче сте прави, че качеството на българската бира ужасно много варира. Преди няколко години много харесвах Загорката, после нещо я развалиха, после същото се случи с Каменицата, наскоро чух, че ги оправили, ама нещо не съвсем.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не забравяйте, че понастоящем всички бутилирани бири произвеждани у нас са фрашкани с консерванти - така че има ли наливна - винаги предпочитайте нея! :beer:

(спомнете си социалистическото "светло пиво" (все се чудих - защо "светло", като друго така или иначе нямаше :unsure: ), дето беше със срок на годност 72 часа - и погледнете какъв срок на годност е изписан на сегашните бутилки)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Затова пък наливните много стабилно ги разреждат с вода. В бутилките наистина слагат консерванти, но не колкото в пластмасовите например... и въобще в стъкло най-качествено се съхранява течността (след дърво разбира се)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител
Абе хора това научен сайт ли е или да :Oo: ?!

Всичко това е с научна цел. :biggrin:

За някои скептици е напълно неженствено жена да надига бутилката, но пък бих казала, че са педанти, патриархални или просто глупаци. :biggrin: Шегувам се...

Най-хубавата бира е онази, която я правят в някои заведения - без консерванти.

От бутилираните - Старопрамен, Туборг, Бекс не е лоша, особено за цената си и в крайни случаи Загорка. Както и повечето наливни немски и чешки бири.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имаш предвид т.нар. жива бира ;) първия път като я пробвах се натрясках много здраво, доста е коварна :beer:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

До края на миналия месец работих с "Carlsberg" - фирмата, която купи "Шуменско"

към тях са:

Шуменско (всички разновидности)

Пиринско

Tuborg

Holsten

Carlsberg ...

аз харесвам Tuborg (и преди си го харесвах)

та исках да кажа, като си купувате бира обръщайте внимание на срока на годност, особено на PVC-тата (имат по-малък срок), защото в магазините, в които работих - като изтече срока на бирата (а и на други неща), изтриват датата и ги връщат пак по рафтовете

не казвам, че навсякъде е така, но все пак...

......................

Познавам само двама, които не пият бира. На единият не му харесва, а другият - има високо кръвно! :lac::drinks_cheers::eek_yello::new_shocked:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Имаш предвид т.нар. жива бира първия път като я пробвах се натрясках много здраво, доста е коварна

Имам едно въпросче какво ще рече жива бира и къде се продава? :beer:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами това е прясната бира, както всъщност би трябвало да бъде поднасяна - плюсовете са, че преди това не е била затваряна в бутилки или кегове и не са слагани никакви консерванти. Малко по-силна е от обикновената, на вид изглежда по-мътна и гъста. Има я вече по доста заведения в центъра и то с различни марки жива бира :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

jvess, какво е PVC?

Philip, такава бира има във веригата Happy, Bitburger.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

PVC всъщност е тип пластмаса и идва от поливинилхлорид. Това обаче не е пластмасата за бутилките бира. Там се използва PET - полиетилентерафталат. Означението PET присъства върху всеки етикет на пластмасова бутилка, без значение дали е бира или безалкохолно.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...